Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 1170 komentarzy

Tysiące Izraelczyków chcą zostać Dolnoślązakami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CZY NA DOLNYM ŚLĄSKU PROWADZONE JEST ZORGANIZOWANE OSADNICTWO ŻYDOWSKIE i CZY MA TO ZWIĄZEK z NASILAJĄCYMI SIĘ PRZEŚLADOWANIAMI ŚRODOWISK PATRIOTYCZNO-NARODOWYCH we WROCŁAWIU ?!!!

 

Do dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego wpłynęło w tym roku 1800 wniosków od Izraelczyków polskiego pochodzenia, którzy albo po wojnie, albo w latach 60. opuścili Polskę, ale teraz chcą uzyskać potwierdzenie polskiego obywatelstwa. Z roku na rok przybywa osób, które chcą mieć paszport z orłem w koronie.

W powojennej Polsce mieliśmy do czynienia z dwiema falami wyjazdów do Izraela – tuż po wojnie oraz na przełomie lat 60. i 70. W PRL-u, zgodnie z wytyczną partii, tym, którzy uznawali Izrael za swoją ojczyznę, urzędnicy gotowi byli wydawać emigracyjne paszporty. Warunkiem było zrzeczenie się obywatelstwa polskiego.Ale zgodnie z obecnie panującym prawem, wymaganie to nie było legalne. Dlatego osoby, które wtedy wyjechały do Izraela, mogą się starać o potwierdzenie polskiego obywatelstwa – wystarczy, że złożą odpowiednie dokumenty w konsulacie. Stamtąd papiery trafiają do odpowiedniego wojewody.Jeśli starający się o potwierdzenie podaje jako ostatni adres zamieszkania na Dolnym Śląsku, decyzję wydaje nasz wydział spraw obywatelskich i cudzoziemców.

Po pozytywnej decyzji o potwierdzeniu obywatelstwa, Izraelczyk polskiego pochodzenia może w polskim konsulacie starać się o wyrobienie polskiego paszportu.

Z tej możliwości korzysta wiele osób. Powód? W wielu wypadkach nie tylko sentyment do dawnej ojczyzny, albo ojczyzny przodków (bo o obywatelstwo polskie mogą się też starać dzieci osób, które wyjechały z Polski do Izraela), ale i względy praktyczne.

Posiadacz polskiego paszportu, dzięki strefie Schengen, może bez problemu studiować w Anglii, pracować we Francji albo kupić mieszkanie w Hiszpanii – jest obywatelem Europy. Łatwiej mu też – niż osobie z izraelskim paszportem, podróżować po świecie i odwiedzać kraje muzułmańskie.

 

//konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/08/tysiace-izraelczykow-chca-zostac-dolnoslazakami/

KOMENTARZE

 • Fasada i tyły.
  Fasada piękna i pokazowa.

  http://www.ciniba.us.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=561%3Awystawa-qokna-polsko-izraelskieq&catid=69%3Awiadomoci&Itemid=14&lang=pl

  A tyły?
  Pogrzeb takiego izraelskiego Adolfa, bardzo wpływowego i znanego z jawnie nazistowskiej retoryki ( i nikt nawet nie proponował wywalić go choćby z Knesetu) . Ok. pół miliona żydów w głębokim smutku żegnało swojego małego Hitlerka.

  http://www.wprost.pl/ar/419803/Zmarl-duchowy-przywodca-Zydow-sefardyjskich-Tlumy-na-ulicach-Jerozolimy/
 • @e-misjonarz 13:23:34
  Chyba masz nas tutaj za głupich.
  Zgłasza się taki czekista do kadr i mówi "szpiegowałem tych ohydnych gudłajów, liczę na nagrodę, awans, i oczekuję nowych zadań".
  A w tej komórce same gudłaje - i patrzą, i uśmiechają się.
 • @Ranger 14:10:53
  Jest taka jedna nacja.
  Wszyscy jak jeden, kropka w kropkę maja złamane nosy...

  Co to za nacja?
 • Najpierw rozważmy taki temat:
  Tysiące Palestynczyków chce zostać Izraelczykami.
 • @Ranger 14:10:53
  TY NIEDOBRY ANTYSEMITO ! PROSZĘ NAM TU NIE OBRAŻAĆ PREZYDĘTA RAFAŁA DUDKIEWICZA I JEGO MAŁŻONKI !!!
 • @Zdzich 16:50:17
  NO WIE PAN ... ;))
 • Oświadczenie Prezesa Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w sprawie wydarzeń podczas tzw. „marszu równości” we Wrocławiu
  DYSKRYMINACJA NARODOWEGO ODRODZENIA POLSKI (…) TO DOWÓD POWROTU DO STALINOWSKICH METOD RZĄDZENIA I WYRAŹNEGO POGWAŁCENIA ELEMENTARNYCH ZASAD DEMOKRACJI !!!

  5 października 2013 roku (w sobotę) we Wrocławiu, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zakazał młodzieży zorganizowania manifestacji patriotycznej, pod pretekstem, że takie zezwolenie otrzymała już wcześniej inna grupa z ruchu społecznego demonstrująca na „rzecz równości” czyli dewiacji seksualnej.
  Władze Miasta w podtekście tłumaczą, że wydanie zgody na dwie odmienne programowo i ideowo manifestacje mogłoby spowodować zagrożenie dla obu stron. Jest to tłumaczenie obłudne. Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu nie jest związany ideowo i programowo z Ruchem Narodowego Odrodzenia Polski, ale zaprosił zainteresowanych działaczy NOP przed Pomnik Ofiar Stalinizmu w celu przedstawienia historii Pomnika, przypomnienia dziejów martyrologii Polaków w okresie stalinizmu w Związku Radzieckim, w PRL i obecnie w III RP Solidarnościowo – Bolszewickiej.
  Spotkanie działaczy Narodowego Odrodzenia Polski zakłócone zostało wtargnięciem na plac przed Pomnikiem olbrzymiej liczby policjantów z psami. Policja wylegitymowała i spisała obecnych przed Pomnikiem, uniemożliwiła im oddanie hołdu i uczczenia pamięci Ofiar. Byli to głównie młodzi ludzi.
  Stanowi to dowód powrotu do stalinowskich metod rządzenia i wyraźnego pogwałcenia elementarnych zasad demokracji.

  Wrocław 5.10.2013
  Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu
  dr Leszek Skonka
  Były działacz przedsierpniowej opozycji demokratycznej, organizator Wolnych Związków Zawodowych na Dolnym Śląsku i współorganizator strajków w Sierpniu 1980 we Wrocławiu

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/06/oswiadczenie-prezesa-komitetu-pamieci-ofiar-stalinizmu-w-sprawie-wydarzen-podczas-tzw-marszu-rownosci-we-wroclawiu/
 • @nana 21:46:18
  ------- tak umiera i Kraków -Łódz -Wałbrzych o śląskich miastach -Zabrze / Bytom itdddddddd nie wspomnę !! JA DURNA ! też brałam w tym udział

  ---jadąc samochodem przez całe Niemcy -kieruję się na -BRESLAU
 • @nana 21:46:18
  dzięki temu panu straciliśmy też kilka miast: Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Wilno, Nowogródek etc.

  Za każde z nich oddam Wrocław, Cieszyn, Koszalin i jeszcze Szczecin dorzucę. Deal?!
 • *****
  Teraz już wszystko się wyjaśniło, dlaczego pan Dudkiewicz tak wspierał żydokomunistę polskojęzycznego profesora Baumana.
 • @Konwent Narodowy 17:23:02
  We Wrocławiu jest problem. Rządzą tym miastem niemieccy żydzi i tylko tak da się wyjaśnić dyskryminację Polaków - polskich patriotów w tym mieście:

  BOGDAN ZDROJEWSKI - poprzedni prezydent Wrocławia, obecnie minister w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w III RP:


  "Zbigniew Nowak

  Kim pan jest panie Zdrojewski?

  Dlaczego panu podległe archiwum państwowe w Krakowie odmawia wglądu do dokumentów załogi SS w obozie koncentracyjnym w Płaszowie oraz do akt około 4 tys. procesów sądowych o zbrodnie wojenne popełnionych w Małopolsce? To samo robi archiwum w Nowym Sączu!

  Dlaczego IPN na mocy wyroku TK i zmienionej ustawy udostępnia dziennikarzom takie same archiwalia... a pan tak skręcił rozporządzenie o Narodowym Zasobie Archiwalnym, ze nie jest to możliwe nawet za 100 lat ?

  Czy pana intencją jest ukrycie nazwisk około 600 SS-manów z załogi tego obozu, którymi kierował po części znany panu Edmund Zdrojewski?

  http://collections.yadvashem.org/photosarchive/he/62512.html

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Edmund_Zdrojewski[koniec cytatu]"  RAFAŁ DUTKIEWICZ - obecny prezydent miasta Wrocławia, namszczony przez Zdrojewskiego.

  Dutkiewicz jest postacią bardzo medialną. Jego wizerunek jest dobrze znany w Polsce, gdyż wyziera z wszelkich publikatorów. Jego zdjecie, z czołówki tego artykułu, można porównać ze zdjęciem z poniższego linku; zdumiewające podobieństwo:


  http://collections.yadvashem.org/photosarchive/he/84885.html


  Nie inaczej jest z pozostałymi włodarzami miasta i ich służbami municypalnymi.


  Wrocław ma poważny problem, a z pewnością Polacy mieszkający w tym mieście, którym Rafał Dutkiewicz zakazuje jakiejkolwiek aktywności społecznej i manifestowania przywiązania do tradycyjnych polskich wartości, takich jak Ojczyzna, Honor i Bóg i wynikajacych stąd powinności i zasad moralnych. Stosuje wobec mieszkańców Wrocławia terror i przemoc, nasyła na nich policję uzbrojoną po zęby w nowoczesne środki przemocy i wspomaganą przez psy. Totalitarne środki przemocy znacznie ostrzejsze niż w stanie wojennym 1981 roku stosowali komuniści. Wrocław jest, po Warszawie drugim, poligonem doświadczalnym walki z patriotami polskimi. Dutkiewicz jest psem gończym systemu, który przygotowuje się do walki z narodem polskim, pod hasłami walki z faszystami i antysemitami, których Dutkiewicz upatruje w obywatelach Wrocławia. Dutkiewicz terroryzuje, szykanuje, poniża, obraża Polaków zamieszkałych we Wrocławiu. Dokonuje prowokacji, które sankcjonują wprowadzenie w całej Polsce totalitarnych środków przemocy. "Faszystami"nazywa młodych obywateli Wrocławia, którzy manifestują swoje przywiązanie do Polski. My Polacy będziemy bronić naszej polskości i przeciwstawimy się tej zbrodniczej działalności, podejmowanej wbrew polskiej racji stanu i przeciwstawimy się tym, którzy są twórcami takiego nieludzkiego i zbrodniczego systemu w NASZEJ OJCZYŹNIE.
 • -------------ODWOŁAĆ w REFERENDUM
  ----PRZYCZYNA ! UKRYCIE przed Polakami -swojej tożsamości -OSZUKANIE czyli złe intencje
 • @Paweł Tonderski 23:18:20
  Motto: "jeżeli boisz się głosić prawdę - już jesteś niewolnikiem" - A oto i "właściciele" tego "państwa". Czas pomyśleć o unieważnieniu paszportów obecnym "właścicielom" III RP/PRLbis, tudzież ustalić tożsamość rozmaitych knechtów, szabesgojów i janczarów.
  http://pl.pregierz.narkive.com/GHijOR42/lista-polonofobow-ydowskich-i-innych-kurew
 • Ta wypowiedź żyda mówi wszystko.!!!
  Żydowski pisarz Artur Sandauer uważa to za normalne i tak bezczelnie
  uzasadnił żydowską przemoc i dominację:

  "W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.

  Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy.

  Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce - mówi Sandauer - to żydowska głowa
  nałożona na polski tułów.

  Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące."

  "Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to
  choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.

  Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi - pisał Sandauer - a Polacy to ręce
  i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy" - pouczał żyd Artur
  Sandauer.

  Ileż ten cyniczny żyd okazał wobec Polaków pogardy i kpiny, tłumacząc w
  ten sposób żydowską dominację nad Polakami, osiągniętą krwawymi
  zbrodniami jego rodaków.

  Ale czyż nie miał racji ...?

  jedna uwaga, ...ta żydowska głowa, ...ten łeb, ...to nie jest własny
  łeb, ... i nie nasz łeb, ...to łeb hydry!
 • @Halszka 00:26:56
  http://iwiesz24.pl/wp-content/uploads/2010/07/dutkiewicz.jpg i http://collections.yadvashem.org/photosarchive/s637-469/1237959172050862000.jpg
 • @Kula Lis 16:08:25
  Dziękuję!
 • @Halszka 18:18:54 “Po pierwsze. W Katyniu nie zginął ani jeden Żyd z polskiego wojska….”
  “Po pierwsze. W Katyniu nie zginął ani jeden Żyd z polskiego wojska….” http://gazetawarszawska.com/wp-content/uploads/2013/10/img438.jpg By KSC on 17/08/2012 in Historia  fragment:

  “Bez strachu. Wspomnienia stare i nowe”

  Tom 1, str 304-305, Warszawa 2009

  Autor: Albin Siwak.


  Pozwalano im uciekać na wszelkie sposoby, nawet pomagając im w tzw. powietrznym moście do Izraela. Wy, Polacy, przyjęliście ponad 300 tysięcy naszych Żydów. Niemałe znaczenie przy podejmowaniu tej decyzji miał fakt, że nasze nowe władze nie chciały zaogniać sytuacji na Zachodzie, gdzie, jak wiemy, Żydzi odgrywają bardzo ważną rolę w polityce.

  Wszystko odbyło się więc bezboleśnie dla Żydów. Teraz natomiast musimy im uważnie patrzeć na ręce, żeby nie sięgnęli po naszą ropę i gaz.

  Sam widzisz, jak urabiają opinię o Białorusi, gdzie Łukaszenka nie pozwolił niczego Żydom sprzedać. U was, w Polsce, telewizja i prasa robią oczywiście z tego Łukaszenki łotra, a ludzie na Białorusi oceniają to całkiem inaczej. Protestujących zawsze się znajdzie, tym bardziej, że są na Zachodzie i w Polsce instytucje, np. żony Balcerowicza, które finansują tych, co protestują. Zawsze znajdą się ludzie, którzy zamiast pracy wybiorą dobrze opłaconą opozycję. Zachodowi na rękę jest dawać pieniądze na opozycję, żeby móc krzyczeć na cały świat, że łamie się prawo. Ale jak faktycznie oni sami je łamią, ludzie mogą od czasu do czasu zobaczyć na filmach” -wyjaśniał Alosza.

  Pamiętam, w jakich służbach pracował Alosza. Maszerow nie raz mi mówił: „Masz okazję, więc ją wykorzystaj. Pytaj go, a on – jeśli może – to odpowie”. Teraz tu nad Niemnem po dwudziestu siedmiu latach od tych dni u Maszerowa zadałem mu pytanie:

  „Co możesz teraz powiedzieć mi o wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu?” „Mogę, i to dużo, ale ty i twoi rodacy możecie w to nie uwierzyć.”

  „Mimo że tak myślisz, to jednak powiedz mi” – poprosiłem.

  „Katyń miał odegrać i na pewno by odegrał swoją rolę, gdyby nie atak Żukowa na NKWD. To był mistrzowski plan Berii i jego ludzi.

  Po pierwsze. W Katyniu nie zginął ani jeden Żyd z polskiego wojska.

  Za kadencji Chruszczowa kontrwywiad otrzymał pilne zadanie przesłuchania wszystkich funkcjonariuszy NKWD, którzy wykony wali egzekucje polskich oficerów. Oni pod groźbą prawnych i karnych sankcji zeznawali nam prawdę. Ja przecież nadzorowałem te przesłuchania i wszystkie protokoły czytałem.

  Gdy wzięliśmy do niewoli wasze wojsko, to wśród Polaków byli też Żydzi. Ale w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku zgodnie z dyrektywą Berii, przeprowadzono selekcje i każdy Żyd natychmiast był zabrany. Umundurowany i uzbrojony wcielany był do NKWD.

  Teraz posłuchaj uważnie – poprosił mnie Alosza – przecież były w pobliżu inne obozy z polskimi oficerami. Podlegali pod to samo dowództwo NKWD, które w pobliżu w domach wypoczynkowych miało swój sztab.

  Ten sam komendant NKWD, który miał nadzór nad oficerami i miał ich ewidencje, dostał polecenie, żeby wypuścić i dać prowiant na drogę dla 9000 oficerów, którzy zasilili armię generała Sikorskiego tworzoną w 1942 roku. Wśród wypuszczonych i ocalałych był gen. Władysław Anders. Dlaczego te 9000 oficerów ocalało?

  Uzbrojono ich i dano możliwość wyjścia z ZSRR? Bo do planów Berii potrzebna była konkretna ilość osób do konkretnego celu. Obecnie masowe ekshumacje potwierdzają, że wszyscy oficerowie mieli na sobie pełne kompletne umundurowanie, dystynkcje oficerskie i medale. Pozostawiono wszystkim pomordowanym ich zdjęcia rodzinne, listy, a nawet pamiętniki.

  W okresie, gdy Armia Czerwona chodziła prawie boso, nie zdjęto ani jednej pary butów. Bo Beria i jego ludzie zakładali, że może być taka sytuacja, że państwa zachodnie odnajdą pomordowanych, że zidentyfikowani będą stanowić dowód zbrodni Stalina i w tej sytuacji musiałby odejść od władzy. Usiądź.” – poprosił Alosza. „Jestem roztrzęsiony tym, co mówię.”

  „Powiedz mi – zwróciłem się do Aloszy – mówisz, że w Katyniu nie zginął ani jeden Żyd. A obecnie wśród krzyży są też gwiazdy Dawida.”

  „W tej sprawie była bardzo konkretna dyrektywa z Moskwy do komendantów obozów. W czasie egzekucji polskich oficerów enkawudziści Żydzi wkładali do ubrań zabitych swoje dokumenty, a zabierali polskie i komisyjnie niszczyli. Otrzymywali zaraz inne papiery na inne niż ich nazwiska. Takie operacje zostały potwierdzone w czasie przesłuchań w Moskwie i są udokumentowane w naszych archiwach.”
 • @Kula Lis 20:28:12
  --wiedziałam o podmianie dokumentów -ze zmienionymi datami ! po to by mordami KATYŃSKIMI obarczyć Niemców --ale rzeczywiście coś jest na rzeczy ! z Andersem wywędrowała Ordonka nie ona jedna zresztą ! zawsze mnie zastanawiało -jak ona i jej przyjaciele - bez problemu przewędrowali Rosję i jeszcze się z niej wydostali
 • ONI JUŻ PRZEGRALI BOJKOT WYBORÓW
  http://youtu.be/6lFN-kQg6lM 100%
 • @ninanonimowa 21:20:50 a to wiedziałaś?
  Katyń to zbrodnia i czystka etniczna, to ludobójstwo dokonane przez Żyda Berie i żydowskie NKWD, dokonane w przeważającej większości na oficerach Wojska Polskiego narodowości polskiej lub tych obywatelach polskich żydowskiego pochodzenia którzy pozostali do końca wierni Rzeczpospolitej oraz złożonej przysiędze.

  Oceniając Zbrodnie Katyńską trzeba zapytać wprost. Od kogo wyszedł ten pomysł? Czy był to Beria, czy też Stalin? Kto przygotował go do wprowadzenia? Kto przygotował listy osób przeznaczonych do rozstrzelania? Nie można usprawiedliwiać Stalina i tych co podpisali rozkaz egzekucji, ale oczywistym jest, że za zbrodnie odpowiada przede wszystkim żydowskie NKWD kierowane przez żydowskiego zbrodniarza Berie.

  Mówi się... Federacja Rosyjska nie chce ujawnienia dokumentów katyńskich. Nie, to nie państwo rosyjskie tego nie chce... nie chcą tego konkretni ludzie, ci ludzie, którzy dobrze wiedzą, że w aktach Katynia jest dowód na to, wg jakiego klucza dokonano tej zbrodni.

  Wciska się opinii publicznej... że z Katynia uratowano jedynie... 400 osób, reklamowanych z powodu na wykształcenie itp. Prawda jest niestety inna. Z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku uwolniono ok. 1700 oficerów Wojska Polskiego, Straży Granicznej bądź Policji Państwowej. Te osoby przeniesiono do obozu w Griazowcu.
  (lista osób w Griazowcu http://raportnowaka.pl/doc/GRIAZOWIEC.pdf.pdf)
  Kolejne 2 tyś. urzędników policji i pograniczników umieszczono w obozie w Siuzdalu. Pierwszy z nich już jeden dzień po ogłoszeniu amnestii stał się zaczynem Armii Andersa.

  To rodzi się pytanie. Skąd Anders wiedział, kto znajduję się w griazowieckim obozie? A wiedział, bo już jeden dzień od podpisania umowy Sikorski - Mayski, był w tym obozie i przekazał informacje o amnestii. Kim był faktycznie Anders (red. był Żydem prowinencji niemieckiej), kim byli uratowani oficerowie? Nie można też nie wiedzieć, iż około 3 tyś. osób z Armii Andersa zdezerterowało w Palestynie dając podwaliny pod Państwo Izrael. Odszukajmy "Listę Palestyńską"... Ten wykaz jeszcze bardziej unaoczni jaki klucz zastosowano w Katyniu.

  Odpowiedzi dostarcza dawno już znana, aczkolwiek nie powszechnie, lista osób osadzonych w Griazowcu. Mnóstwo na niej nazwisk i imion wskazujących na żydowskie pochodzenie.

  Żydzi uważają się za prawie jedyne ofiary II wojny światowej, co chwilę zarzucają Polakom, Kościołowi Katolickiemu, udział w holokauście, zapominają jednak, iż ich bardziej zasymilowana część, nacjonaliści żydowscy wprowadzali ten pomysł już od 1921 roku, kiedy to kalwiński Żyd - Alfred Rozenberg nakręcał Niemców do idei narodowego socjalizmu. Żydzi udają też, że nie wiedzą, że Reichsichereitsamtem zawiadowali ich rodacy, nie wiedzą też, albo nie chcą wiedzieć, kim etnicznie byli Haydrych, Udo von Woyrisch, Bach - Żelewski, Bronisław Kamiński, Ryszard Tomalla, Werner Lorenz, Werner Wanitzky i absolutna większość wysokich rangąS,manów. W tym kontekście nie wiedzą, co było powodem tego, że nie odpowiadali oni przed sądami, a jak już stanęli i zostali skazani, to krótko później cieszyli się wolnością.

  Wielu mojżeszowych braci też nie próżnowało. W samym tylko Getto Warszawa około 1000 osób kolaborowało z Hitlerem uczestnicząc w holokauście Żydów (zazwyczaj biednych mas)

  Trzon załóg obozów koncentracyjnych -i , Stuthoffu, Majdanka stanowili zasymilowani Żydzi. Max Pauly, Edmud Zdrojewski. Nie można też nie wiedzieć, iż bardzo wiele takich osób miało do 1939 roku polską przynależność państwową. Zastanawiające jest to dlaczego Żydzi zarzucają nam to, że tworzyślmy Polskę obozy koncentracyjne, a nic nie wspominają o tym, że nimi jako Polacy zarządzaliśmy. Odpowiedz jest prosta. To owszem Polacy, obywatele przedwojennej Rzeczpospolitej, ale narodowości żydowskiej.
 • @Kula Lis 22:24:19
  Wykaz osób, Żydów, hitlerowskich konfidentów, SS manów, urzędników w Gettcie Warszawa.
  Zestawienie zostało sporządzone w oparciu o kartotekę zespołu archiwalnego „Delegatura Rządu
  na Kraj”. Informacje o współpracy pozyskał Wywiad Delegatury Rządu.

  Adler Sienna 16
  Adler Majer Ogrodowa 16
  Adler Moszek Orla 6
  Adler Stanisław adwokat
  Adler Stanisław Służba porządkowa żydowska
  Aszenberg Jehuda Służba porządkowa żydowska
  Aszenberg Jozef
  Alter Mojżesz Lesno 66
  Altmejd Wolf Leszno 83
  Altmejd Moszek Nowolipki 44
  Amsterdam Roman Żelazna 84/22
  Anders współpracuje z Jewerbamem i Thilem
  wydaje Żydów z poza getta
  Anders - bokser Makabi Służba porz. żyd.
  Anders Stasiek Pańska 7
  Anker Nowolipie 13 Łowicz
  Apt Jakób Służba porząd. żyd.
  Aron Lejser Izrael Dzielna 30
  Aronson Owszej Służba porząd. żyd.
  Aronson Moszej Pańska 69 SP
  Aschenmil Dawid Ogrodowa 11 Służba porząd. żyd.
  Aschemil Dawid Zgierz 16.10.1910
  Askenajzer Jozif Leszno 66 Adwokat
  Asz Klehanen Elektoralna 5
  Aseerman Ber Pańska 45
  Anerbach Jakub Sienna 18
  Awerbuch Józef Nowolipki 5
  Bachmajer Chejm Szezdowska 4
  Bank Jeszua Szezdowska 4
  Bassis milicja
  Bamberg Artur zarządca domów żydowskich
  Bamberg Majer Dzielna 11
  Bauman Josek Berek Elektorralna 20
  Bong Paweł milicja
  Baron Służba porząd. żyd.
  Baron Maxymilian Służba porząd. żyd.
  Ben Adolf Gegla 19
  Berlandstejn Zysie Myhy 9
  Bergman Hilel Urbeckiego 4
  Bergman Hler Urbeckiego 4
  Bergman Fiszel Ogrodowa 18
  Bialer Leszno 13 przywódca relig. Żydów w Łodzi - Gestapo
  Białystok Fajwel Nowolipie 6
  Bigelman Estera Gitla pielęgniarka
  Zyberbrant Zofia
  Birstejn Cheim Ciepła 6
  Birnbaum Pinkus Franciszkańska 21
  Firma Kohn i Heller
  Blejel Feder Cheim
  Blanstein Jerzy Elektoralna 6
  Blanstein Seweryn Ogrodowa 11
  Blaszer Paweł Nowolipie 21 a
  Blansaprer Ignac Służba porząd. żyd.
  Blejwas Henryk adwokat
  Bloch Zygmunt zarządca domów żydowskich
  Bochnstejn Awrean
  Bonas Lejzer Ogrodowa 5
  Boraks Stanisław adwokat służba porząd. żyd.
  Bornstejn Mojsze Służba porząd. żyd.
  Brabander Benedykt Służba porząd. żyd.
  Bramson Bolesław adwokat
  Bramson Borys adwokat
  Branct Szymon Leszno38
  Brantman Sana Dzielna 11
  Brendel Leszno 52m8 konfident
  Bendl Jakub
  Brewda Aleksander Służba Porządkowa Żydowska
  Bewda Aleksander adwokat
  Bramberg zam. przy Żurawiej - wraz z Gestapo rabował mieszkania Żydów
  Bromberg Awigdor Żelazna 75 Służba porząd. ży.
  Bronstejn Pelte
  Browerman Leszno 49 Zarządca domów żydowskich
  Boryn Tun Nowolipie 62
  Bryskin Edward Ogrodowa 18
  Brzeziński Mojżesz Służba porząd. żyd.
  Sieradzki Adam Żelazna 69 „Bubi” agent Gestapo
  Bukimer Szpicel na Pawiaku
  Burch Ezechiel Franciszkańska 15
  Burstyn Moszek Dzielna 40
  Can Władysław adwokat Służba porząd. żyd.
  Cederbaum Mojżesz Focha 5/7m6 ur. 1911 Warszawa. szantażysta i donosiciel Gestapo
  Cejtlin Abracham Karmelicka 4 zarząd domów Żydowskich
  Cejtlin Rubin policja żydowska
  Chajkin Stanisław agent Gestapo
  Chaskielewicz Janusz Żelazna 81 Służba porządkowa
  Chencyner Jakub Orla 11
  Con Mosz Leszno 57
  Cuker Eliasz Sienna 57 Służba porząd. żyd.
  Cuker Max Karmelicka 15 agent Gestapo polizei
  Cukerman Jozef Pawia 33
  Cwajfus Ignacy
  Swajsporn Rafał Ogrodowa 39
  Cwielich Jakob Dzielna 46 agent Gestapo
  Cychtgier Gestapo
  Cypin Nayan Nowolipie 12
  Cypin Saul Nowolipie 12 zarzadca domów żydowskich
  Cytryn Szlma Zimna 5
  Czackis Mojżesz Służba porząd. żyd.
  Czackies Mieczysław adwokat służba porząd. żyd.
  Czapliński Marceli adjutant komendanta gł. służby porząd.
  Czapliński Stanisław szef działu gospod. MPZ
  Dawidowczyk Chaim Elektoralna 35
  Dawny Fiszel Nowolipie 14
  Dembiński Mojżesz Pańska 6
  Doktorczyk Mojżesz Krucza 6
  Dortman Józef Ogrodowa 5
  Drejman Izaak
  Drezner Nattel
  Dunkielman Henoch Młyny 9
  Edellist Lucjan Pawia 30
  Efraimowicz German 10.11.1902 SD legitymacja
  Ejsewmeser Abram
  Epelbaum Pejsach Gęsia 103
  Ekstein Ipel Mylna 11 a
  Epsztejn Mieczysław Służba porząd. żyd
  Erlich Berek Dawid
  Erlich Józef Nowolipki 26 legitymacja .pol. agent Gestapo
  Eweńczyk Aleksander syn Zajla i Chany ur.17.10.1889 mojżeszowy
  Fajertag Jzrael Dzielna 27 księgowy
  Fajerman Marian Nowolipki 18
  Fajerstejn Chajm Abram Żelazna 69 Służba porząd. żyd.
  Fajerstejn Chajm Chaskiel służba porządkowa
  Fajmgmblut Adolf służba porządkowa
  Fajher Dawid Leszno 52
  Fajnsztajn
  Fajtuch Józef służba porządkowa
  Fajntuch Józef Czyżowska 29 adwokat
  Fajttowicz Aleksander
  Famiter Jozuf Nowolipki 38
  Fajnstein Abram Żelazna 86
  Fajgeles Szulim Muranowska 1
  Fajman Chejm Elektoralna 30
  Fajwmszel Franz Fiszel Nowolipki 63
  Fleczer Wiktor Leszno 72 pomagał Gestapo
  Feldman Dawid Żelazna 74
  Feldstejn Józef Elektoralna 53
  Felman Moszek Nowolipie 48
  Felhendler Chejm
  Fels Józef adwokat
  Fels Józef Leon
  Finlelstein Izak Leszno 35 - widziany z Sachsenhusenem prz rabunku mienia żydow.
  Finlelstejn Szeya Krochmalna 42
  Finlelsztejn Szepsel
  Fiszlon Mordha Krochmalna 55
  Fiszel Moritz Nowolipie 58
  Fleichbaum Albin
  Flejszman kontakt Gestapo
  Flejszman Albin kier. II rejonu ZSP
  Folman Wolf Nowolipie 18
  Fogler Max Nalewki 10 Sichercheitspolizei
  Fordowiski Ignac
  Frejlich Adam Zydowska Słuzba Porządkowa
  Frejlich Maurycy Nowolipki 26
  Frendzel Zdzisław
  Frydman Henryk Leszno 66
  Frydman Mordka
  Fryszman Dawid Leszno 49
  Fryszman Witold Orla 5
  Femerstenberg Izydor
  Fux Abram Gęsia 101
  Fusz Salke Dzika 44
  Gajcherman Judke
  Ganc Stanisław Śliska 7
  Gabiński Stanisław
  Gąsiorowicz Abram Solna 21
  Gejerman Julian
  Gelade Moszek Nowolipki 27
  Geller Konrad
  Gechardt Aleksander
  Gerszteift Izaak Leszno 74
  Gejer Jewachin Leszno 47
  Gicht Natan Nowolipki 44 a
  Gietczyński Grzegorz Tłokmickie 2/13 - doktor gestapowiec
  Ginewcman Benjamin SD
  Galdsztejn Szymon Ogrodowa 53 doktor
  Gtowiczower Bronisława SD
  Goctaw Zygmunt Gęsia 49 komisarz obozu żydow. Getto
  Godłowicz Kessel Niska 52 SD
  Goldberg Abram Gęsia 17
  Goldberg Szymon
  Goldfarb Chejm
  Goldfecler Kazimierz
  Goldkind Izrael Nowolipki 18
  Goldfedens Kazimierz S.P.Z.
  Goldman Bronisław Chłodka 34
  Goldman Ignacy Leszno 7
  Goldman Roman
  Goldstejn Hersz Nowolipie 36 agent Gestapo
  Goldstein Mieczysław adwokat ZPP
  Goldstein Nikodem adwokat
  Goldstein Stanisław adwokat
  Gotteil Mojżesz Gęsia 49
  Gottlajer Josek Nowolipie 7
  Gotzel Dawid Elektoralna 32
  Górecki Czesław przed wojną dyr. w minister przemtsłu - komisarz firm żydowskich
  Górski Icek Leszno 27
  Grinblat Icek Solna 14
  Grodzieński Natan Elektoralna 5 kom. zarządu domów żyd. adwokat
  Grosman Henryk Smocza 18 jak wyżej
  Grosman Szylem
  Gryn Fajwel Elektoralna 26
  Grynberg Abram Śliska 10 komisaryczny zarządca domów żyd.
  Grynberg Mojsze Nowolipie 6
  Grynberg Mojżesz Śliska 57 zarzadca domów żydowskich
  Guynbto Filip Sienna 45
  Guynberg Maks Sienna 45
  Guynfeld Chil Przebieg 2 komisarz domów żydowskich
  Guynfogel Alaftel Lisieckiego 8
  Guynspan Leszno 6 zarządca domów żydowskich
  Gurewicz Jakub Leszno 55
  Guss Sucher
  Gutgold
  Gutman
  Gutszatt Jozef Franciszkańska 37
  Halber Maurycy Leszno 109 SD
  Halpenn Aron
  Handelsnen Jan
  Hanidwochl Matys Nalewki 36
  Hasman Abracham Ogrodowa 29
  Haytiler Jan Biała 5
  Hecht Izak Ogrodowa 1
  Hecht Jankiej Twarda 29
  Heller Izakk Leszno 14 “Tachul” SD
  Hendel jedyny właściciel auta w gettcie - zastępca
  komendanta gł. policji
  Hemgman Hilel Nalewki 19
  Hercberg Leon Śliska 6 zarzadca domów
  Herman Maruch
  Herszfinkel Ksawer Orla 4
  Hersznkopt Szulim Nowolipie 56
  Herschkopt Dawid
  Herz Jozef adwokat - organi. obławę na Zydów do
  obozów
  Hirsch Lezer Ogrodowa 26 kom. zarząd domów
  Hoffman Mojżesz Pl. Grzybowski 12
  Holcman Chil
  Holbend Chil Karmelicka 16
  Hoppenfeld Adolf Bonifraterska 19 ?
  Hopensteidt Jausz Jana 22
  Hocenstein Izydor zarzadca domów żydowskich
  Huberman Jan Grzybowska 37
  Hurowicz Izak Ogrodowa 16 adwokat
  Ichowicz Dawid Nowolipki 51
  Imianitow Moszek Majzelska 75 muzyk
  Izraelt Abo Pawia 15
  Izraelski Aron Leszno 27
  Jachman Fritz
  Jachmanowa Domes
  Jachnen Kurt SD
  Jakubowicz Dawid Nowolipki43 Vertrauensman der SD
  Jakubowicz Mordka Leszno 31
  Janowski Józef
  Jasztrąb Icek
  Jawerbaum współpracował z Andersem - wydawał Żydów
  Jawerbaum Jerzy szpicel wydawał Żydów - Gestapo
  Jedlicki Abram Jakub Dzielna 25 muzyk
  Jesiotr Salomon
  Jachwed Chtocha 30 zarządca domów żydowskich
  Jerich Żelazna 56 adwokat zarządca domów
  Jeruchim Alfred
  Jeruchem Artur /ojciec Gestapo
  Jeruchem Hedwiga
  Jucht Ryfka vel Regina
  Jungter Matel Ciepła 15/17
  Juniter Izak Walizow 12/43
  Junter Olga
  Jurga Błaszkowski Adolf
  Herman Kac
  Kac Icek Nalewki 35
  Kacenelbogenson znany poeta żydowski Gestapo
  Kaczor Cheim Karmelicka 15 agent Gestapo
  Kafemass Bernard Ogrodowa 26
  Kahan Aleksander Ceglana 17
  Kahan Salomon Ceglana 17
  Kahan Stanisław Ceglana 17
  Kajzerowicz Michał Leszno 25 agent Gestapo SD
  Kadlcyk ‘ adwokat zastepca Hergla denuncjator, VD
  Kalmanowicz Św. Jeraska 14
  Kamorstejn Mendel Żelazna 75 a
  Kaczer Arnold Przejazd 2
  Kantor Izak Ogrodowa 53
  Karwo Wolf Auszel Sosnowska 6
  Kasman Salomon
  Kafman Dawid
  Kaufman Joine Muranowska 36
  Kazmierski Jankiel
  Kenigswein Fiszel Sosnowa 6
  Kenigswein Józef-Jankel Sosnowa 6 zarządca domów żydowskich
  Kerner Leszno 11 zarządca domów żydowskich
  Kerher Lucjan
  Kestenberg Leszno 15 m 29 Gestapo
  Kersztenblat Jakub Sienna 72
  Kersztenbaum Lejzor Nowolipki 29
  Kersztenbaum Mewylar Leszno 57
  Kirstejn Hersz-Nute Ogrodowa 26 wspólnik Kohna
  Kidenberg Eliasz Dzielna 3
  Klejner Ajzak Murawska 31
  Klajnfeld Ludwik Kanclerska 5
  Kleinweksler adwokat Gestapo-urzędnik
  Kleptent Henryk Ceglana 10
  Klawir Izak Ogrodowa 27
  Klemerman Izak ZDZ
  Klinowski Herman dow. pułkowy pol. Żydów przy gettcie
  Knorozewski Arnold
  Kochane Jankiel Nowolipie 17
  Koneczer Max
  Koftel Maurycy Muranowska 42
  Kohn Szlama Icek
  Kochnheim Julian
  Koh Aleksander
  Koh Bolesław Nowolipie 26
  Kon Abram Mojżesz Zielona 69
  Kon Izak adwokat
  Kon Moryc
  Kon Nuzhem-Uszer Nowolipie 48
  Korngold Mieczysław Nowolipie 49
  Kothcki Leszno 49
  Kozicki Szyja vel Sima Pl. Grzybowski 29/5
  donosi na ludzi w D.Z. ur. 4.09.1904 Sosnowiec - agent Gestapo
  Kraycer Józef Zielona 75 a
  Krananblum Abram Leszno 75
  Kret Jakub Nowolipie 40
  Kremer agent Gestapo
  Kronenwald Jankiel Elektoralna 30
  Kronenberg Wanda agent Gestapo w gettcie
  Kroszczor Samuel
  Krotoszyński Mieczysław Prosta 4
  Krotowski Leszno 48 Kom. Domów Zydowskich
  Krykus Lew Ceglana 9
  Krugulawiski Markus Śliska 18
  Kuczyński Juda Leyb
  Kulka vel Kólka Gestapo
  Kuczygis Ber Twarda 5 adwokat- Kom. Domów Zydowskich
  Landan Henryk
  Lechman Mojżesz Żelazna 89
  Lejchter (ojciec) Gestapo
  Lejst
  Landan Leon Leszno 10 Kom. Domów Zydowskich
  Landelun Józef Muranowska 17
  Lanelun Mojżesz adwokat
  Landar Stefan Grzybowska 8
  Landsber Abram Majzelo 18
  Landsberg Ruwim Grzybowska 36
  Lapon Abram Elektoralna 45
  Lederman Władysłw Rafał
  Lejbowicz Hersz
  Lejkin Jakub adwokat
  Lejtman
  Lejman Zachary
  Lenkowski Jakub
  Levhenfeld Ogrodowa 3
  Leselbaumown Długa 27 konfident Gestapo
  Lewi Henryk
  Lewin Bronisław Lewin
  Sienna 41 adwokat KZDZ
  Lewin Ignacy Nowolipie 2/1
  Lewin Jan Żelazna 66 agent Gestapo
  Lewin Jerzy Elektoralna 11-9 syn Lejblo i Ryfki ur. w 1908 r
  Lewański Jerzy
  Lewita Michał Leszno 67 adwokat
  Lewkowicz Dawid Miła 41
  Lewkowicz Mozes Sosnowa 8
  Liberman Mietek Tłomacke 13 agent Gestapo SD
  Lichtenstejn Izrael Suparyńska 10
  Lichtenstein Janusz Ceglana 3
  Lichtenbaum Roman
  Lichtenstein Bella Nalewki agent Gestapo
  Linchenfeld Leopold
  Lichner Mojżesz Wakców 25
  Litwah Szyja Śliska 12
  Liwczyc Abram Wakców 10
  Longlebem Ceglana 17 Kom. Zazrządca Domów Zyd.
  Lubhner Stefan
  Lubochyński Szmul
  Lukrecla Masza Pawia 6
  Luksenberg Szmul Elektoralna 6
  Lucki Lew Nowolipki 14/22
  Magid Bernard Muranowska 38 m 12 Gestapo
  Majkoch Bernon Gestapo
  Majzner Szlama Mariańska 8
  Mendel Jahim
  Mendel Michał
  Mandelkier Maks
  Marynks Jan Nowolipki 23
  Marynks Szlama
  Margdun Gestapo
  Markowicz Izrael Gestapo SD
  Manks Mojżesz
  Matemled Natewi Orla 11
  Mekler Abel Zamenhofa 35
  Mekler Mayer Zamenhofa 35
  Melman Leon
  Mendelson Moszko Nowolipie 33
  Millet Zygmunt adwokat
  Mindes Mordechaj Twarda 18 agent Gestapo
  Mirubel Stanisław Śliska 6 KZDZ
  Monszajn Ber Prosta 4
  Morgernstern Elizer Leszno 65
  Mortkowicz Mojsze
  Mucha Henryk Ogrodowa 45
  Muchnicki Paweł
  Munwes Grzegorz nauczyciel
  Nachl Gitle Zielona 74/15 legitymacja SD
  Handel Henryk
  Najman Abram
  Natem Fajwel SD Gestapo
  Natem Szmul Elektoralna 18
  Nebel SD
  Nejman Jakob Nowolipki 62
  Nering Szlama Nowolipie 67/12 SD
  Neufeld Jozef
  Nowogrodzki Henryk Pl. Grzbowski 3 adwokat
  Nowomeist KZDZ
  Rozenbaum
  Nusenowicz
  Opus Mendel Nowolipie 22
  Obstejn Mordechaj Sienna 43 a/ 5 kolaborant
  Odesser Pańska 60 KZDZ
  Orlem Fred Nowolipie 58
  Obszedborski Salomon
  Owczyński Auls
  Paszenstein Mojsze Zielona 80
  Peczenik Kemol
  Pelman Szaja Nowolipie konfident Gestapo
  Pernetz Jan Twarda 50 adwokat
  Perkal Ogrodowa 19
  Piaskowski Icchak
  Pieczernik
  Pihkert Jakob
  Pihkiel Jechiel
  Pizyc Gestapo
  Ptatkowski Szmul Krochmalna 3
  Płocki Bajrech Leszno 78
  Płoski Hersz
  Pomeranz Jozef
  Pomeranz Stefan
  Poswolski Henryk Ceglana 17
  Porcloński Ignac
  Pozniak Icek Nowolipie 12
  Praube Aleksander Elektoralna 4
  Proszower Jakob
  Proszower Maurycy Solna 3 nauczyciel
  Prowizor Abram
  Pruszak Józef
  Pruszker Jakub SD
  Pruszański Aron Pańska 10
  Pruszański Mieczysław zaliczony do SD
  Pruszański Mojżesz agent Gestapo w gettcie - legit. SD i .pol
  Prywn Dawid Leszno 73
  Pryzner Dawid Maratońska 36
  Przedborski Leszno 62/64
  Przedworski Maks
  Radkis Paweł
  Radzyński Mordha
  Raismam Jerzy Biała 27
  Raichman Szmul Chlodna 36
  Rajcher Izrael Ceglana 5
  Rajler Mojżesz Smocza 14
  Rakocz Mejer Nowolipie 67
  Rancman Szmul SD
  Ramet Izael Ciepła 14
  Redchman Gestapo
  Reichman Solna 6
  Reichman Jachim agent Gestapo i SD
  Reichman Mendel Mylna 6
  Reinehentz Mirosław
  Reinitz Rudolf
  Reszul Abram adwokat
  Rzezul Lejb Nowolipki 16
  Richter Tobiasz Śliska 56
  Rinde Gestapo
  Robak Szlama Elektoralna 43
  Rhode Józef
  Rons Bernard
  Ropke Elektoralna 11 KZDZ
  Rotholc Róża
  Rowiński Josek
  Rozen Abram
  Rozenbam Nachim konfident SD donosił na Żydów
  Rozenberg Dawid
  Rozenberg Fateh
  Rozenberg Zielona 69
  Rozenberg Lejzor
  Rozenberg Michał
  Rozenberg Szmul Leszno 11 agent Gestapo
  Rozenberg Szymon kontroler
  Rozenblat Szmul urząd ds walki z lichwą
  Rozenblat Kazimierz Sł. poz. Żyd.
  Rudzański Izak służba poz.
  Rurman Szmul Leszno 21 kolaborant SD
  Ryba Jerzy Jehuda Grupowy Rej. spoz. żyd
  Rynderman Pawia 22 zarządca domów żydowskich
  Ryssels Zygmunt prawnik grupowy sp. żyd.
  Sachsenhaus
  Samch zarzadca domów żyd.
  Samsonowicz Aron Mylna 11 a
  Samsonowicz Róża Ceglana 10
  Sehler Dielna 45 kom. zarządca mienia
  Shelentrand Grzybowska 24 zarządca mienia
  Sendyk grupowy służby poz. żyd
  Sendyk Natan Ogrodowa 25 zarządca domów
  Singer Bronisław Poznańska 38 konf. Gestapo dla pieniędzy i majątku
  Singer Ludwik konident j.w.
  Skórnik Józef
  Slikman Towie grupowy s. poz. żyd
  Sosnowski grup. z obozu Talenty agent Gestapo
  Spira Józef Śliska 22 grupowy policji żyd
  Spodkowski Kazimierz grupowy policji
  Spodkowski Seweryn s.p. żyd.
  Stal Dawid Ogrodowa 11 polizai
  Suchawczuk Jakub adw. grupowy policji żyd.
  Suryc Leszno 24 adwokat wyrzu. z palestry przed 1939
  Szeps Eli SD
  Sternfeld Dawid komendant 13
  Szyderko Hersz SD
  Szymanczewicz Izak Dzielna 8 adwokat
  Tichtiger Jakub Wraz z Gestapo rabuje Żydów
  Tiner student rabuje Żydów, SD
  Thunej Mituk współpracuje z Jewarbhmem i Andersem ,
  wydaje Żydów z poza getta
  Tine Mitek agent Gestapo z getta - legitymacja Sich. pol.
  Tulczyn adwokat kom. s.p. żyd.
 • Wszyscy.
  Polski (?) historyk(?) na niemieckim sympozjum: "Z rąk polskich chłopów, często za litr wódki, zginęło kilkadziesiąt tysięcy Żydów, a drugie tyle wydano w ręce Niemców" http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/83/27/832752ee9ef37c657fc716be11a7e180.jpg Jeśli zastanawiają się państwo, dlaczego Niemcy wpadają na pomysły w stylu serialu "Nazi matki, nazi ojcowie", proszę przeczytać relację PAP z niemieckiego sympozjum historycznego.

  W czwartek w Berlinie rozpoczęło się sympozjum "Pamięć Europy". Polski historyk Andrzej Paczkowski wskazał na przeszkody utrudniające powstanie wspólnej pamięci o wojnie. Anglik Keith Lowe ostrzegał przed zrównywaniem komunizmu z faszyzmem.

  Sympozjum o roli międzynarodowej współpracy w kształtowaniu europejskiej kultury pamięci zorganizowały Europejska Sieć Pamięć i Solidarność, Federalna Fundacja Badań nad Dyktaturą Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec (SED) oraz Europejskie Centrum Solidarności. Spotkanie jest kontynuacją dyskusji prowadzonych we wrześniu zeszłego roku w Gdańsku. Kolejne odbędzie się w 2014 roku w Pradze.

  Trzydniowe obrady z udziałem niemal 200 przedstawicieli 120 instytucji i organizacji pozarządowych z 23 europejskich krajów rozpoczęły się w czwartek wieczorem od wykładów Andrzeja Paczkowskiego z Instytutu Studiów Politycznych PAN oraz brytyjskiego historyka i pisarza Keitha Lowe'a, autora głośnej książki o powojennej Europie "Dziki kontynent".

  Paczkowski wskazał na liczne przeszkody utrudniające powstanie wspólnej pamięci o drugiej wojnie światowej, która - w przeciwieństwie do pierwszej wojny światowej - nie była jedynie szeregiem wielkich kampanii i bitew.

  Druga Wojna otworzyła setki "małych frontów", wyzwoliła w niewyobrażalnej skali najniższe instynkty, odruchy agresji, zapał do mordu, żądzę zemsty i rewanżu za rzeczywiste lub urojone prześladowania

  - zaznaczył historyk.

  Wskazał na zamordowanie przez chorwackich Ustaszy kilkuset tysięcy Serbów, Żydów i Bośniaków; dokonaną przez ukraińskich nacjonalistów "czystkę etniczną" na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, której ofiarą padło ponad 100 tys. Polaków; wojnę domową w Grecji czy udział miliona obywateli sowieckich w walkach po stronie III Rzeszy.

  Z rąk polskich chłopów, często za kilo cukru lub litr wódki wręczany przez niemieckiego policjanta, zginęło zapewne kilkadziesiąt tysięcy Żydów uciekających z "likwidowanych" gett, a drugie tyle wydano w ręce niemieckich oprawców

  - twierdzi Paczkowski.

  Doprawdy - chyba nic w tej wojnie nie było proste, ani jednoznaczne. Jak więc mamy wspólnie +europejsko+ pamiętać?

  - pytał Paczkowski.

  Za główny przedmiot odmienności Wschodu od Zachodu uznał fakt, iż "bloodlands" - "ziemie między Stalinem i Hitlerem", "dotknięte były w czasie wojny nie jedną, ale dwiema okupacjami, a krew z ich mieszkańców toczyli nie tylko Niemcy, ale też Sowieci". Podał przykład Wilna, które w czasie wojny w ciągu pięciu lat czterokrotnie zmieniało okupanta.

  Paczkowski zwrócił uwagę, że istotny rozziew między pamięcią Wschodu a pamięcią Zachodu powstał w końcowej fazie wojny i na początku okresu powojennego.

  Jeśli rację ma Tony Judt, że powojenna pamięć Europy została ukształtowana w latach 1945-1948, to mamy naprawdę problem z tym, jak uprawiać teraz "europejską pamięć": jedni będą mówili o agresji anglo-amerykańskiej, inni widzieli tylko imperializm i brutalność Sowietów.

  Keith Lowe mówił natomiast o kłopotach swoich rodaków z rzetelną pamięcią o drugiej wojnie światowej. Jak podkreślił, Brytyjczycy niechętnie wspominają wojnę w ciszy i skupieniu, lecz lubią "krzyczeć o niej i świętować z tego powodu". "Dajcie nam okazję do odkurzenia Spitfiresów i polatania nimi, a chętnie z niej skorzystamy" - mówił. "Jesteśmy bohaterami" - skonstatował nie bez ironii Lowe, opisując postawę swoich rodaków i wyjaśniając, że "pieczołowicie" zbudowali oni mitologię, pozwalającą im myśleć, że są lepsi od innych.

  Wiele miejsca Brytyjczyk poświęcił Polakom. Byli "archetypem ofiary, ale też archetypem bohatera" - podkreślał, wspominając o polskim podziemiu antyhitlerowskim i oporze wobec komunistów. Polacy chcą być widziani jako ofiary i bohaterowie, ale byli też sprawcami - mówił Lowe, wskazując na postawę wobec Żydów w czasie wojny i po wojnie.

  Jak zaznaczył, Polacy byli także kolaborantami - "nie niemieckimi, lecz kolaborantami Sowietów". Polacy wstępowali w 1945 roku do partii komunistycznej (PPR), pomagali Sowietom przejąć kontrolę nad krajem, denuncjowali żołnierzy podziemia, a teraz niechętnie o tym pamiętają - twierdził historyk.

  Lowe wyraził zdecydowany sprzeciw przeciwko stawianiu komunizmu i faszyzmu na jednej płaszczyźnie, co jego zdaniem ma miejsce w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W tym regionie panuje tendencja do traktowania obu tych totalitarnych systemów jako równoważnych, a nawet pokusa, by zbrodnie komunizmu stawiać na pierwszym miejscu.

  Faszyzm i komunizm to nie to samo. Przy wszystkich zbrodniach, nie było komunistycznego odpowiednika Auschwitz. Nie było komunistycznego odpowiednika Holokaustu

  - powiedział Lowe.

  Podkreślił, że o ile komunizm jest obecnie martwy, to faszyzm jest ciągle bardzo żywotny i jest bardziej niebezpieczny niż komunizm. "Radykalny nacjonalizm jest ideologią obarczającą obcych winą za wszystkie nasze problemy" - powiedział Lowe.

  W piątek w obradach będą uczestniczyli między innymi Dan Diner z Uniwersytetu w Lipsku i węgierski pisarz Gyoergy Dalos. Wykład kończący konferencję wygłosi w sobotę Gesine Schwann, była pełnomocniczka niemieckiego MSZ do kontaktów z Polską.

  lw, PAP http://wpolityce.pl/wydarzenia/64443-polski-historyk-na-niemieckim-sympozjum-z-rak-polskich-chlopow-czesto-za-litr-wodki-zginelo-kilkadziesiat-tysiecy-zydow-a-drugie-tyle-wydano-w-rece-niemcow
 • @Kula Lis 09:14:50
  "Naoczny świadek zagłady warszawskich Żydów, zamordowany przez Niemców kronikarz getta warszawskiego Emanuel Ringelblum, relacjonuje zaś: Kiedy akcja przesiedleńcza wybuchła w Warszawie w lipcu 1942 roku i żydowska Ordnungsdienst [policja] przejęła kierownictwo akcją, tow. [Szachno Efroim] Sagan nie posiadał się z oburzenia. Uważał, że Gmina Żydowska powinna była, mimo gróźb niemieckich, odmówić jej wykonania. Lepiej by było, gdyby Niemcy sami to zrobili. [...] Tow. Sagan przyszedł do Judenratu i złożył protest przeciw jego haniebnemu postępowaniu, przeciwko temu, że wziął na siebie rolę kata i pomagiera morderców z SS. […] Szachno Sagan nie mógł biernie przyglądać się, jak żydowscy Ordnungsmänner [policjanci] łapią dzieci na ulicach i ładują je do wozów ciężarowych na Umschlagplatz. " http://www.uwazamrze.pl/artykul/995313.html?print=tak&p=0
 • Wszyscy.!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Eksperci od prawa do lewa biją na alarm: Władza wyśle cię do psychiatryka(oto co nam Polakom szykuje żydobolszewia i jej POmiot! zgroza!) http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/46999-527411381426170.jpg Każdy, kto trafi na parę miesięcy do więzienia za jazdę po pijanemu na rowerze czy szarpaninę z policjantem na manifestacji, może być bezterminowo umieszczony w ośrodku psychiatrycznym, jeśli za kratkami okaże się, że ma zaburzoną osobowość – zdecydowała sejmowa komisja pracująca nad projektem rządu Tuska. – To przepis typowy dla systemów totalitarnych – mówi „Gazecie Polskiej” prof. Monika Płatek.

  „Projektowana ustawa zawiera immanentne ryzyko nadużyć, polegających w szczególności na wymuszaniu zeznań, zmuszaniu do współpracy z policją i innymi służbami po odbyciu kary, a zatem stwarza zagrożenie dla funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego” – napisał w opinii przekazanej sejmowej komisji dr Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

  Prof. Janusz Heitzman: głupota i nonsens

  – Głupota, nonsens – komentuje prof. Janusz Heitzman, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, gdy czytamy mu przepis, który przyjęła komisja podczas posiedzenia 26 września. – Więzień przed wyrokiem nie był upośledzony i stwierdzono to dopiero w zakładzie karnym? Absurd, przecież upośledzenie rozwija się w zdecydowanej większości przypadków w dzieciństwie – mówi prof. Heitzman.

  Chodzi o art. 1 zgłoszonego przez Donalda Tuska projektu ustawy „o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób”. Określa on tak osoby, które zostały skazane na wyrok więzienia bez zawieszenia i „w trakcie postępowania wykonawczego (tj. w więzieniu – przyp. PL) stwierdzono u nich zaburzenia psychiczne w postaci upośledzenia umysłowego, zaburzenia osobowości lub zaburzenia preferencji seksualnych”.

  Protest psychiatrów – nie mniejszy niż „upośledzenie” – budzi też sformułowanie o „zaburzeniach osobowości”. Ma je według różnych ekspertów od kilkunastu do kilkudziesięciu procent społeczeństwa. – Twórcy tych przepisów wchodzą w działkę, na której się nie znają, chcą decydować o sprawach zarezerwowanych dla psychiatrów. To wywołuje oczywisty protest naszego środowiska – mówi prof. Heitzman. Jego zdaniem sprawcy przestępstw, zwłaszcza cięższych, mają z reguły niepoprawną osobowość. Tyle że nijak ma się to do odkrywania ich rzekomej choroby w więzieniu.

  Jak podkreślają w innej opinii przedstawionej komisji prof. Piotr Kruszyński i dr Marcin Warchoł, wśród zaburzeń osobowości wymienia się osobowość fanatyczną, pieniaczą, histeryczną, lękliwą czy bierną. Nie są one chorobą psychiczną.

  Tymczasem według projektu ustawy osoby z takimi zaburzeniami mają być przymusowo umieszczone w Krajowym Ośrodku Terapii Zaburzeń Psychicznych, o ile ich zaburzenia „mają taki charakter lub nasilenie, że zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego (…) zagrożonego karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 10 lat”.

  Prof. Monika Płatek: instrument do rozprawy z niewygodnymi

  Kto ma decydować o tym, czy więzień ma takie zaburzenia? Zgodnie z art. 9… dyrektor zakładu karnego. Do wniosku o psychiatryk dołączyć ma on informację o postępach w resocjalizacji oraz opinię psychiatryczną i psychologiczną.

  Pretekstem do przyjęcia ustawy ma być fakt, iż na wolność wyjść mają zbrodniarze z czasów PRL. Tyle że nie ma to nic wspólnego z treścią przygotowanego projektu. „Twierdzenie to nie odpowiada treści projektu, w którym nie ma mowy o tego rodzaju osobach” – stwierdza dr Piotrowski.

  Dlaczego rząd forsuje rozwiązanie, że ustawa dotyczyć ma osób, które nie miały na koncie wysokich wyroków? Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski tłumaczył w czasie posiedzenia komisji, że chodzi o orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka: „Trybunał dopuszcza możliwość izolacji osób przy spełnieniu określonych kryteriów, przesłanek, opinii biegłych. (…) Natomiast nie może to być powiązane z czynem”.

  – Mieliśmy do czynienia z wywołaniem przez ministra Gowina stanu zagrożenia, że oto na wolność wyjdą bestie, mordercy i gwałciciele – mówi prof. Monika Płatek. – Tymczasem projekt w obecnej postaci w ogóle nie dotyczy tych, którzy byli pretekstem do jego powstania – dodaje. Projekt mówi bowiem o skazanych na karę pozbawienia wolności, a zgodnie z polskim prawem do takich zalicza się osoby, które dostały wyrok od miesiąca do 15 lat. Wyroki 25 lat i dożywocia, wbrew potocznej opinii, w ogóle nie podpadają pod tę kategorię.

  – Ta ustawa może być instrumentem do rozprawienia się przez władzę z osobami niewygodnymi. Każdą władzę. Również jeśli rządy obejmie Jarosław Kaczyński, nie chcę, żeby miał taki instrument w ręku – stwierdza prof. Płatek.

  Więcej w tygodniku „Gazeta Polska”
 • @Kula Lis 12:07:22
  Jak się POwybierało żydoniemieckich i żydobolszewickich POtomków, to i nie ma co się dziwić. Nasze polactwo lemingów tak wybrało razem z ruskimi serwerami. Nasze polactwo dalej uważa,że Polska to kraj demokratyczny, i że jest fajnie. Mam nadzieję,że to polactwo będzie tam zamykane jako pierwsze. Tusk a raczej ci którzy nim jak pacynką sterują powiela pomysł Stalina !!! "Czerwona zaraza nie zatrzyma się nigdy" !!!
  Już Stalin wpadł na pomysł umieszczania niewygodnych dla czerwonej zarazy ludzi, w szpitalach psychiatrycznych, które w pewnym okresie, po II WOJNIE ŚWIATOWEJ powstawały na terenie związku sowieckiego, jak grzyby po deszczu. Tusk po prostu ogrzewa stare, sprawdzone przez czerwoną zarazę pomysły! Trzeba nie pozwolić im uciec od odpowiedzialności ! "Bereza" w chlewniach Muczne, lub "Kibuce" dla tych skurwysynów i to wraz z całymi rodzinkami ! Wariat i kretyn od dnia Poczęcia z wytrzeszczem premierem!!! Każdy z nas na pewno oglądał filmy tzw.fantastyczne w których jakaś tyrania zamyka swoich przeciwników w psychiatrykach, czy tez zamyka tam ludzi myślących innymi kategoriami. Każdy myślał to tylko film, lub też myślał to było w systemach totalitarnych, i to nigdy nie wróci lub nigdy się nie zdarzy w realnej rzeczywistości, aż w III RP/PRLbis. Matoł i kretyn od dnia POczęcia z wytrzeszczem został premierem i fantastyka lub totalitaryzm może stać się faktem... Takich praw ani takich ustaw nie można tworzyć bez opinii szerokiego gremium fachowców, w tym przypadku są nimi lekarze psychiatrzy. I jeżeli ktoś stworzyć chce takie prawo, w jakiejś tylko sejmowej komisji, to sam jest DEBILEM, bo nie ma kompetencji, a wchodzi na grunt zarezerwowany tylko i wyłącznie dla psychiatrów. To ze Tusk jest NIEPEŁNO SPRYTNY, mogę stwierdzić po samym fakcie, że czyni próbę ingerencji w kompetencje lekarzy psychiatrów. Czyli sam chce stawiać ustawa - diagnozę, a w psychiatrii diagnozę sam sobie stawia tylko chory, czyli dla nas laików WARIAT, w tym przypadku premier. Możliwe, że nadszedł czas by po premiera zawitali panowie w białych kitlach z kaftanem, zanim podpali kraj...
 • @Kula Lis 12:07:22
  A tam już konowały załatwią taką osobę do końca życia. Opiszę jak konowały produkują wariatów w jednym ze szpitali wojewódzkich w Polsce. Przychodzi pacjent do przychodni z objawami lekkiej depresji co każdemu może się przydarzyć. Na dzień dobry dostaje silną dawkę depreksetinu i sulpirydu od bardzo miłej pani doktór z zapewnieniem,że leki zaczną działać po kilku dniach. Mimo niepokojących objawów połyka tabletki mając zaufanie do lekarzy . Po kilku dniach nagle doznaje pełnego odlotu . Olbrzymie lęki,problemy z sercem ,słuchem i wzrokiem. Przyjeżdża karetka ale jedynym szpitalem który może przyjąć jest tenże szpital psychiatryczny. Tam główny konował bierze go w obróbkę wmawiając chorobę urojeniową. Dostaje pernazynę i amitryptylinę w dużych dawkach po których nawet usiąść nie może i kręci się jak szalony. Oczywiście wiążą w pasy dają do izolatki. Ale pacjent zdaje sobie sprawę w jakiej znalazł się sytuacji i oddaje wszystko co ma. Po kilku dniach zaczyna je dokładać do leków rano tranxene. Lek który powinien być stosowany na noc robi spustoszenie w układzie nerwowym przyjmowany długo w silnej dawce. Pacjent jest załatwiony. Wychodzi ze szpitala aby do niego wrócić . Nikt mu nie pomoże bo mafia działa wszędzie i jest lojalna. Chyba, że znajdzie się ktoś znajomy albo sam na to wpadnie i zacznie w dzień brać pramolan a na noc estazolam. Opowiedziała mi o tym Córka dyplomowana po studiach pielęgniarka.
 • .Następny żydowski cuchnący cebulą "kwiatek", czyli polonofob, im wolno! nam nie!
  Dawid Wildstein neguje rolę żydów w komunizmie!!! . Jak ktoś był wrednym komuchem, to już nie był żydem! No chyba, że mu się goje chcieli dobrać do skóry. To wtedy straszny antysemityzm, aj waj! No i oskarża Polaków o Jedwabne. Dawid użera się z rożnymi żydofobami na salonie24 i FŻP, więc zaraził się stronniczością plemienną. Okazuje się już po raz nie wiadomo który, żydom wolno kłamać i rzucać kalumnie na Polaków, natomiast Polakom w Polsce nie wolno mówić prawdy o żydach. Wypowiedzi tego młodego Wildsteina wyraźnie ukazują to zakłamanie żydowskie i nienawiść do Polaków. Czują się coraz pewniej w bezkarności w tym Polin przez nich rządzonym. Tylko odsunięcie elementu przywiezionego na czołgach Stalina, jest w stanie unormować tę sytuację...
 • @Kula Lis 08:13:13
  „ŻYDZI OSKARŻAJĄ NAS POLAKÓW O WSZYSTKO, co NAJGORSZE; są AGRESYWNI i AROGANCCY wobec NAS - NASZA ROLA w tym DIALOGU jest OGRANICZONA do PRZEPROSIN” !!!

  Profesor Jasiewicz, 61 lat, został wyrzucony ze stanowiska szefa Zakładu Analiz Problemów Wschodnich w Polskiej Akademii Nauk w wyniku presji zwyczajnych żydowskich organizacji ekstremistycznych, w tym “Centrum Szymona Wiesenthala,” ambasadora izrahella w Polsce oraz innych, którzy “zażądali podjęcia działań”. A wszystko to stało się po prostu dlatego, że polski profesor powiedział historyczną, udokumentowaną prawdę, że podobnie jak niektórzy Polacy uczestniczyli w zbrodniach wojennych przeciw żydom, tak samo niektórzy żydzi również w nich uczestniczyli.

  W odpowiedzi na żydowski nacisk, prokuratura Miasta Stołecznego Warszawy wszczęła śledztwo w sprawie uwag i przygotowuje zarzuty w sprawie “mowy nienawiści” oraz “obrazy społeczności żydowskiej”. Jeżeli zostanie uznany winnym, grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

  Proszę sobie wyobrazić, że jeden z najbardziej szanowanych naukowców w Europie stanął przed groźbą pójścia do więzienia za to, że po prostu wyraził swoją historyczną opinię. Po raz kolejny twierdzenie bez pokrycia, że rzekomo szanujemy wolność słowa na Zachodzie okazuje się być pustosłowiem. Mamy wolność wypowiedzi na każdy temat, tylko nie możemy mówić nic ważnego na temat syjonistycznej agendy. Mówiąc prościej, nie mamy wolności słowa wobec spraw, jakich nie lubią żydowscy ekstremiści.
  (…)
  Więc dlaczego Profesor Jasiewicz jest w ogóle prześladowany?

  Odpowiedź znajduje się w typowej dla żydowskich ekstremistów taktyce silnej ręki wobec czegokolwiek lub kogokolwiek, kto odważy się powiedzieć prawdę.

  Zamiast próbować obalić podane przez profesora Jasiewicza fakty – czego zrobić nie potrafią – żydowscy rasiści będą jedynie wrzeszczeć: “antysemityzm” i “holocau$t”, aby domagać się podjęcia działań. – dr David Duke

  http://www.komitetnarodowy.pl/komitet/ogloszenia/item/2073-polski-historyk-ośmiela-się-mówić-prawdę-zostaje-wyrzucony-i-może-zostać-uwięziony
 • @Halszka 00:26:56
  WYSZŁO ŻYDŁO Z WORKA - TYM SKOORDYNOWANYM WYSIŁKOM NIEMIECKO-ŻYDOWSKIM !!!

  Spójność celów i wysiłków niemiecko-żydowskich wymierzonych w Polskę zauważa i podkreśla w swoim felietonie również Pan Michalkiewicz ...

  Kiedy biegający za filozofa profesor Jan Hartman dowiedział się, iż ojciec Rydzyk zamierza urządzić kaplicę w której upamiętnione zostałyby nazwiska Polaków, którzy w czasie niemieckiej okupacji Polski ponieśli śmierć próbując ratować Żydów, wpadł we wściekłość i na swoim blogu po chamsku nabluzgał inicjatorowi, nazywając go „cynicznym hipokrytą”, któremu „wara” - i tak dalej. Z obfitości serca usta mówią i oto mamy dowód trafności francuskiego przysłowia, że kto raz był królem, ten zawsze zachowa majestat. Bo to działa też i w drugą stronę i chamstwo zawsze da o sobie znać, nawet jeśli cham udrapuje się w profesorską togę.

  Pretekstem, który wzbudził taka wściekłość prof. Jana Hartmana było nazwanie przez ojca Rydzyka Żydów „braćmi”. Prof. Hartman uznał to za prowokację i bluznął: „mam ci przypomnieć, co ty i twoi koleżkowie przez całe lata wygadywaliście o Żydach...” - i tak dalej. Zwracam uwagę nie tylko na poufały ton, na jaki prof. Hartman pozwolił sobie wobec ojca Tadeusza Rydzyka, ale również, a może nawet przede wszystkim na wybuch wściekłości z powodu krytyki Żydów. Bo ja też jestem tym „koleżką”, który „wygadywał” - więc pragnę zapewnić pana prof. Hartmana, że będę „wygadywał”, kiedy tylko Żydzi sobie na to zasłużą - i nie zlęknę się żadnych handełesów, ani „synów przymierza”. Bo nie wierzę w to, by prof. Hartman rzeczywiście oburzył się na nazwanie Żydów przez ojca Rydzyka „braćmi”.

  Wprawdzie wściekłość prof. Hartmana pokazuje, że Żydzi, przynajmniej niektórzy, do żadnego braterstwa z „gojami” się nie poczuwają, ogarnięci mania rasowej wyższości, ale ważniejsze wydaje mi się co innego. Otóż podejrzewam, że prawdziwa przyczyną wybuchu wściekłości prof. Hartmana był sam pomysł utworzenia kaplicy - pomnika Polaków ratujących Żydów. Taki pomnik zadaje kłam zarówno niemieckiej, jak i żydowskiej polityce historycznej, nakierowanej na to, by w miarę zdejmowania z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, odpowiedzialność tę przyrzucać na Polskę i Polaków. Tym skoordynowanym wysiłkom niemiecko-żydowskim wychodzi naprzeciw działalność V kolumny w kraju, w którą środowiska żydowskie w Polsce, a również prof. Hartman osobiście, bardzo się angażują. Nic tedy dziwnego, że każda próba podważenia tych nikczemnych usiłowań, na przykład w postaci kaplicy, w której pokazana byłaby prawda, budzi taką wściekłość „synów Beliala”.

  Stanisław Michalkiewicz

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2926
 • @Konwent Narodowy 09:37:19
  Trzeba przeprowadzić ogólnonarodową akcję: PRAWDA O ŻYDACH W POLSCE! Ta akcja powinna być przeprowadzona z taką siłą jak pedofilia księży w tvn. Czyli WSZYSTKIE POLSKIE PORTALE niech zaczynają od dziś! akcję uświadamiania ilu Żydów było w UB, że to Żydzi w decydującym stopniu stworzyli ZBRODNICZY komunizm, udział Żydów w Wehrmachcie, uczestniczeniu Żydów w "holocauście", o tym, że przedwojenna komunistyczna partia Polski była przeciwko powstaniu wolnej Polski ) a to z niej pochodziła część żydokomuny, np. Ozjasz Szechter), o ukrywaniu/zmianie nazwisk na słowiańskie przez Żydów po to aby mogli bezpiecznie szerzyć komunizm a także potem sterować Solidarnością (Geremek, Kuroń, Michnik,Modzelewski, itd), podanie do publicznej wiadomości LISTY wszystkich osób publicznych posiadających pochodzenie żydowskie, o zbrodniach żydowskich na Polakach w Koniuchach, Nalibokach itd. Wreszcie o TALMUDZIE, który jest często podstawą moralną Żydów, a który winien być zakazany i potępiony przez władze polskie jako najbardziej odrażający przykład moralności dany za WZÓR do naśladowania całej narodowości żydowskiej !
 • @Marek Lipski 14:00:35
  Czy sądzicie Panowie że rodziny izraelskie i
  ich dzieci mają ochotę na życie w strachu i w bunkrach?

  SĄDZIMY, ŻE DZIECI SEMITÓW PALESTYŃSKICH SĄ W O WIELE GORSZEJ SYTUACJI.

  Jak długo będziecie przemilczać
  że dzięki jeszcze w Polsce żydom nie
  ma jeszcze dyktatury aryjsko-narodowej-islamskiej?

  NIE, TEGO NIE NALEŻY PRZEMILCZAĆ, CHOCIAŻ POJMOWANIE "ŻYDOWSKICH ZASŁUG" MAMY KRAŃCOWO RÓŻNE.

  A może chcecie rasę Panów,blondynów z niebieskimi oczyma?

  SŁOWIANIE TO BLONDYNI, TAKŻE Z NIEBIESKIMI OCZAMI - TAK CHCEMY, ŻEBY RODZĄCE SIĘ NA POLSKIEJ ZIEMI DZIECI PRZYPOMINAŁY SŁOWIAN A NIE INNE NACJE.

  Dodaje linki o tragedii w Polsce,które
  nie mają nic wspólnego z rasą,narodowością,poglądamii.

  TO NIE PRAWDA, MAJĄ WIELE WSPÓLNEGO ZE WSZYSTKIMI TYMI PRZYMIOTAMI, JAK CAŁA TRAGEDIA POWOJENNEJ POLSKI.

  http://www.uwazamrze.pl/artykul/724046,983766-Akuszer-smierci.html?p=4
  http://ryszard.opara.neon24.pl/post/100135,polska-sluzba-zdrowia-cz-1

  Ukłony.Marek Lipski.

  RÓWNIEŻ KŁANIAMY SIĘ PANU, Z PEWNYM JEDNAKOWOŻ ZANIEPOKOJENIEM, PONIEWAŻ JESTEŚMY BLONDYNAMI O ... aż strach pomyśleć ...NIEBIESKICH OCZACH
 • Czy żyd Rapfogel zaśpiewa?
  Czy żyd Rapfogel zaśpiewa? http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/10/rym1.jpg

  rym1Zapewne każdy z Państwa słyszał narzekania na nasz Polski Naród, że nic nas nie obchodzi i sami jesteśmy sobie winni wybierając kłamców i miernoty, a częstokroć zadeklarowanych wrogów polskości, na naszych reprezentantów we władzach. Zwykle autorami takich narzekań są niestety przedstawiciele naszego Narodu, a często my sami. Niestety zwykle nie doprowadza to do jakiegokolwiek działania żeby doprowadzić do jakichkolwiek zmian. Jak się okazuje, nie jest to tylko nasza polska przypadłość. Amerykanie coraz częściej zaczynają narzekać na podobny stan rzeczy w ich państwie i podobnie jak Polacy nic nie robią, aby to zmienić. Jedyną różnicą jest prawodawstwo, które tu w Stanach jeszcze jakoś czasem potrafi zadziałać. Przykładem takim jest ostatnie dochodzenie stanowej policji, które doprowadziło przed oblicze sędziego prezesa organizacji charytatywnej Rada Metropolii od Żydowskiej Biedy ( tłumaczenie dosłowne : Metropolitan Council for Jewish Powerty). William Rapfogel stanął przed sądem za zdefraudowanie społecznych pieniędzy w wysokości ponad dziesięciu milionów dolarów, które to przywłaszczył sobie z donacji przeznaczanych przez władze stanowe na działalność jego organizacji, Jak się jednak okazuje jego „sukces” w działalności zależał od współdziałania polityków z Albany, którzy ochoczo przeznaczali kilkanaście milionów rocznie na „żydowską biedę”. Spora część tych pieniędzy trafiała do nich z powrotem w formie donacji na kampanie wyborcze i różnego rodzaju „legalnych” datków. Rapfogel przy okazji prowadził wystawne życie mieszkając w najdroższych budynkach na Manhattanie, nie szczędził również pieniędzy na rozrywkę często w towarzystwie stanowych polityków. Na dzień dzisiejszy zostały mu postawione zarzuty kryminalne, za które może trafić do więzienia na kilkadziesiąt lat. Dochodzenie w kuluarach stanowego Senatu może przynieść dodatkowy skandal. Gubernator Cuomo stara się „zagłaskać” sytuację, ale jeśli Rapfogel zacznie śpiewać mogą się znów potoczyć po bruku w Albany głowy kongresmenów. Biorąc pod uwagę, że w tym roku mieliśmy szczególny „urodzaj” na afery w stolicy stanu, Cuomo wolałby raczej, żeby cała wina spadła na Rapfogla. Można też, tak jak kilkudziesięciu poprzednich oszustów wyekspediować go do Izraela bez możliwości ekstradycji?

  MW

  Za: http://www.nasznowyjork.org/cosie-dzieje-w-polityce.html Zobacz także http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-zyd-rapfogel-zaspiewa-2013-10
 • Czy żyd Rapfogel zaśpiewa?
  Czy żyd Rapfogel zaśpiewa? http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/10/rym1.jpg

  rym1Zapewne każdy z Państwa słyszał narzekania na nasz Polski Naród, że nic nas nie obchodzi i sami jesteśmy sobie winni wybierając kłamców i miernoty, a częstokroć zadeklarowanych wrogów polskości, na naszych reprezentantów we władzach. Zwykle autorami takich narzekań są niestety przedstawiciele naszego Narodu, a często my sami. Niestety zwykle nie doprowadza to do jakiegokolwiek działania żeby doprowadzić do jakichkolwiek zmian. Jak się okazuje, nie jest to tylko nasza polska przypadłość. Amerykanie coraz częściej zaczynają narzekać na podobny stan rzeczy w ich państwie i podobnie jak Polacy nic nie robią, aby to zmienić. Jedyną różnicą jest prawodawstwo, które tu w Stanach jeszcze jakoś czasem potrafi zadziałać. Przykładem takim jest ostatnie dochodzenie stanowej policji, które doprowadziło przed oblicze sędziego prezesa organizacji charytatywnej Rada Metropolii od Żydowskiej Biedy ( tłumaczenie dosłowne : Metropolitan Council for Jewish Powerty). William Rapfogel stanął przed sądem za zdefraudowanie społecznych pieniędzy w wysokości ponad dziesięciu milionów dolarów, które to przywłaszczył sobie z donacji przeznaczanych przez władze stanowe na działalność jego organizacji, Jak się jednak okazuje jego „sukces” w działalności zależał od współdziałania polityków z Albany, którzy ochoczo przeznaczali kilkanaście milionów rocznie na „żydowską biedę”. Spora część tych pieniędzy trafiała do nich z powrotem w formie donacji na kampanie wyborcze i różnego rodzaju „legalnych” datków. Rapfogel przy okazji prowadził wystawne życie mieszkając w najdroższych budynkach na Manhattanie, nie szczędził również pieniędzy na rozrywkę często w towarzystwie stanowych polityków. Na dzień dzisiejszy zostały mu postawione zarzuty kryminalne, za które może trafić do więzienia na kilkadziesiąt lat. Dochodzenie w kuluarach stanowego Senatu może przynieść dodatkowy skandal. Gubernator Cuomo stara się „zagłaskać” sytuację, ale jeśli Rapfogel zacznie śpiewać mogą się znów potoczyć po bruku w Albany głowy kongresmenów. Biorąc pod uwagę, że w tym roku mieliśmy szczególny „urodzaj” na afery w stolicy stanu, Cuomo wolałby raczej, żeby cała wina spadła na Rapfogla. Można też, tak jak kilkudziesięciu poprzednich oszustów wyekspediować go do Izraela bez możliwości ekstradycji?

  MW

  Za: http://www.nasznowyjork.org/cosie-dzieje-w-polityce.html Zobacz także http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-zyd-rapfogel-zaspiewa-2013-10
 • @Konwent Narodowy 08:20:55
  Parada oszustów, część I http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/10/images1.jpg

  imagesParada oszustów to stary cykl telewizyjny z 1977 r., składający się z czterech filmów, których wspólnym motywem jest obraz podłego oszustwa. Narratorem w tym cyklu jest chazar o polsko brzmiącym nazwisku, Piotr Fronczewski. Wiosną 2013 roku życie dopisało piąty odcinek tego serialu. Znowu chodziło o podłe oszustwo i ponownie narracją zajęli się koczownicy, tym razem popełnili oszustwo wespół-w/zespół całą pasożytniczą kolonią.

  Piąty odcinek starego, jak świat, koczowniczego chwytu polegał na ataku na prof. Krzysztofa Jasiewicza. Dużo publikacji spłynęło od tego czasu wraz z nurtem Wisły, lecz ten odcinek nie tyle będzie o prof. Jasiewiczu, ile o paradzie oszustów właśnie. Napisano i powiedziano na temat afery z publikacją wywiadu w „Focus Historia” tyle, że dorzucanie kolejnych pięciu groszy mija się z celem. Zaznaczę tylko, że nie zgadzam się z dużą częścią twierdzeń prof. Jasiewicza, zwłaszcza w przypisywaniu Polakom roli oprawców żydów w Jedwabne. Natomiast będą go bronić jako Polaka, który został zaatakowany przez stado obcych psychopatycznych koczowników, którzy w pogardzie mają Polskę, Polaków, a nade wszystko prawdę o własnych zbrodniach.

  04 kwietnia 2013 kahał warszawski wraz przydupasami rozsianymi po całym naszym pięknym kraju, w składzie: Barbara Engelking, Jan Grabowski, Agnieszka Haska, Marta Janczewska, Jacek Leociak, Dariusz Libionka, Małgorzata Melchior, Jakub Petelewicz, Alina Skibińska, Andrzej Żbikowski, Władysław Bartoszewski, Paula Sawicka, Stefan Cieśla, Aleksandra Gliszczyńska Grabias, Marek Gumkowski, Jan Herczyński, Elżbieta Petrajtis O’Neil, Monika Wieczyńska, Jerzy Jedlicki, Paweł Śpiewak, Piotr Cywiński, Łukasz Kamiński, Piotr Mucharski, Jarosław Kurski, Grzegorz Gauden, Krzysztof Persak, Marek Zając, Zygmunt Stępiński, Andrzej Friszke, Andrzej Rychard, Maciej Majewski, Dariusz Stola, Feliks Tych, Szymon Rudnicki, Jean Charles Szurek, Janusz Marszalec, Joanna Nalewajko-Kulikov, Robert Kuwałek, Grzegorz Krzywiec, Ewa Wiatr, Marian Turski, Elżbieta Janicka, Adam Puławski, Piotr Jassem, Antoni Sułek, Bożena Szaynok, Adam Leszczyński, Andrzej Paczkowski, Marcin Zaremba, Piotr Osęka, Michał Bilewicz oraz Marcin Święcicki,

  wystosował tak zwany List Otwarty do opinii publicznej i środowiska naukowego w sprawie nagonki i zaszczucia polskiego historyka.
 • @Konwent Narodowy 08:20:55
  Bardzo się cieszę, że pod takimi listami podpisują się koczownicy. My ich mamy po nazwiskach i wszędzie ich dopadniemy i zniszczymy. OK. Więcej takich akcji, niech się ujawniają, podpisują itd. Będziemy mieli ich więcej do likwidacji. Narodowe Siły Zbrojne zniszczą koczownicze robactwo. My Polacy, Słowianie do boju !!, jest czas! Najpierw ludzie sądzili że ZSRR wyzwoliło Polskę spod okupacji niemieckiej. Potem było tak, że Wałęsa i Solidarność „obaliły” komunizm. Następnie dowiaduje się, że komuny tak naprawdę nie obalono a prawdziwą opozycją jest PiS. Następnie dowiaduje się że PiS to też część układu i że tylko prawdziwie prawicowe partie jak Nowa Prawica czy Ruch Narodowy są nadzieją dla Polski. Potem dowiaduje się że działalność tych partii jest wyreżyserowana, i że tak samo służą chazarom jak reszta. Tego ostatniego dowiedziałem się na tej stronie. Jakby tego było mało, to dowiedziałem się że osoby otwarcie głoszące antysemickie poglądy też mogą być koczownikami. Zdolność infiltracji wszystkiego to jeden z ich atutów… A gdyby tak zadziałać w drugą stronę? Nawiązując do Jedwabnem taka mała anegdotka: Tygodnik „Wprost” w jednym z numerów opublikował okładkę z twarzą młodego Stuhra wpisaną w gwiazdę dawida. Odnosił się do artykułu wewnątrz, który był apologią filmu „Pokłosie” i wielkim lamentem nad polską niepokornością i niechęcią do filmu, który jakoby opowiada wielką prawdę o Polakach, której nie potrafimy przyjąć na klatę, jak to można w skrócie opisać. I niespodziewanie ze środowiska, któremu „Wprost” się ewidentnie podlizywał, posypały się gromy za jakoby ANTYSEMICKĄ OKŁADKĘ xD i parę numerów dalej „Wprost” tak jakby się zreflektował i napisał wyjątkowo rzetelny jak na pisma mainstreamu artykuł na temat Jedwabnego właśnie, o różnych nierzetelnościach podczas ekshumacji i generalnie o tym, że sprawa ta nie jest w żaden sposób wyjaśniona, bo Rabinowie zasłaniali się”względami religijnymi” i w sumie niewiele można było z tym zrobić, a wszystko oczywiście przy pełnym wsparciu Lecha Kaczyńskiego, który szedł na rękę stronie żydowskiej zamiast dbać o polski interes i dopilnować, by ta sprawa została zbadana rzetelnie, by pozbyć się wszelkich wątpliwości i zarzutów wobec Polaków, a przynajmniej części tych zarzutów. link http://www.savetubevideo.com/?v=NSErQFWJC9o
  Powinien go obowiązkowo zobaczyć każdy, ponieważ ukazuje on mentalność Żydów “od kuchni”. Film został nakręcony przez Żyda, który miał dostęp do środowisk ADL (Anti-Defalation League – Ligi Przeciwko Zniesławieniu, Ligi Antydefamacyjnej) – swoistej organizacji zajmującej się lobbingiem, propagandą i zastraszaniem (oskarżeniami o “antysemityzm” w nowej wykładni czyli brak miłości do Żydów). Film prezentuje paramafijną działalność Ligi od podszewki. Prezentowane są ponadto metody “wychowania” młodzieży żydowskiej w nienawiści i pogardzie do innych narodów i paranoicznym strachu. Film jest niewątpliwie kluczem do zrozumienia współczesnej rzeczywistości geopolitycznej. Jeśli chodzi o Adama Jankiewicza,to gwarantuję, że nie chodzi o nauczyciela Karma Kagyu. Chodzi o http://www.trybunal.gov.pl/galeria/wydarzenia/do2011/wydarzenia20051215/PICT6923.jpg Sprawa jest tak oczywista, że nie podlega dyskusji. Kaci zrzucają odpowiedzialność na ofiary, KK ponoć ostoja moralności Narodu odprawia Mszę św. za zbrodnię popełnioną rzekomo przez Polaków w Jedwabnym. Tego nie da się inaczej skomentować. KK zdrajcy Narodu Polskiego sprzedał Naród za 30 srebrników jak Judasz Jezusa…Pan jarmułka -papież KK wydał nowe przykazanie strzyżonym owcą, iż: „chrześcijanin nie może być antysemitą”. Tak sobie myślę spoglądając na historię tego KK, że niebawem ichnie mnichy jezuickie lub inne inkwizytory stworzą kolejne wybitne dzieło pt. „Młot na antysemitów”. Podaję tę wiadomość ku rozpoznaniu owoców i drzewa je wydającego.
 • Wszyscy.!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ..biedni żydzi, mit-Wallenberg obalony.. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/10/ryy100-187x300.jpg
  Żydowski geszefciarz, wyznawca mamony Raoul Wallenberg

  Żydowski geszefciarz, wyznawca mamony Raoul Wallenberg

  Praca doktorska Attili Lajosa wydana w Szwecji w formie książkowej pt „Hjälten och offren” ( bohater i ofiara) – jakieś dziesięć lat temu – całkowicie obala mit R. Wallenberga, jako ofiarnego wybawcę wielu tysięcy żydów na Węgrzech. Dwujęzyczny Lajos, badający tak szwedzkie, jaki i węgierskie archiwa, ukazuje Wallenberga jako żydowskiego geszefciarza, który nikogo nie uratował. A nawet nie miał takiego zamiaru, lecz jedynie jako zwykły oddelegowany kurier konsularny przewiózł w swojej walizce 300-400 gotowych paszportów szwedzkich, wystawionych na czołowych żydów budapesztańskich. Nazwiska tych żydów, którym wystawiono paszporty przeżycia, podyktowała rządowi szwedzkiemu gmina żydowska w Sztokholmie. Wallenberg był jedynie takim sobie specjalnym listonoszem – kurierem. Był to jednak listonosz – przedsiębiorca, który mając swoje biuro w konsulacie szwedzkim, zdobył sobie dostęp i do jakiejś pieczątki z nazwą konsulatu szwedzkiego, i do zwykłego papieru listowego z insygniami konsulatu (taki papier jaki leży w każdym pokoju hotelowym). Tym papierem i pieczątką posługiwał się najpierw, aby się rozreklamować w Budapeszcie, a potem aby na tym zbijać kasę.

  Wystraszeni żydzi dowiedziawszy się, że „szwedzki dyplomata” chodzący po getcie budapesztańskim szuka określanych żydów i wręcza im paszporty szwedzkie, zaczęli negocjować z tym listonoszem na temat, czy nie mógłby on pomoc także i innym żydom w potrzebie. Wallenberg jako dobry żyd chętnie się na to zgodził i właśnie na wspomnianym papierze „firmowym” wystawiał takie „paszporty”, które zaświadczały, że osoba okazująca niemieckim władzom taki papier jest pod opieką konsularną ambasady szwedzkiej w Budapeszcie. Oczywiście, jako ten dobry żyd pobierał za tę pracę opłatę od takiego gettowego petenta. Były to głównie kamienie szlachetne i złoto, a odmierzane garściami, bo praca była trudna, zaś płacącemu chodziło o przeżycie. Tak uszczęśliwiona ofiara antysemityzmu, z papierem w ręku, uciekała z Getta i była wolna. Oczywiście radość wolności u takiego żyda trwała do momentu zatrzymania go przez policję lub żandarmerię. Bo te uliczne patrole takiego papieru nie respektowały, a co gorsza, uznawały takiego żyda „chronionego przez konsulat szwedzki” za zwykłego uciekiniera z getta i albo zabijały go na miejscu, albo wysyłały pierwszym transportem do Oświęcimia. Jest to swoiście dobry przykład na tzw. zbrodnię doskonałą.

  Książka Attili Lajosa podaje bardzo wiele „źródłowych” faktów i jako taka powinna być szeroko czytana w Polsce, choćby jako odtrutka na brednie historyczne, dotyczące bardzo wielu istotnych wydarzeń historycznych, które są coraz perfidniej zakłamywane, a te dotyczące losów żydów są tym szczególniej postawione na głowie.

  O tym trzeba jednak przeczytać w książce, jako całości, bo tego tu nie streszczamy. To, co dodaje pewnego „kolorytu” tej pracy doktorskiej, to np. informacja o tym, że Raul Wallenberg był czarną owcą w całym rodzie Wallenbergów i klan nie przyznawał się do niego. Mogło to być spowodowane tym, że klan ma korzenie askenazyjskie , a Raul był wymieszany z sefardinim. Jak podaje Attila Lajos, paszporty przywiezione do Budapesztu przez Wallenberga były wystawione właśnie na żydów askenazim. Jak podaje autor, w Budapeszcie mieszkali głównie askenazim , a sefardim bytowali na prowincji. Z tych sefardim na Węgrzech prawie nikt się nie uratował. Wg. Lajosa, Wallenberg na tej kurierskiej pracy zgromadził gigantyczną fortunę w i to trakcie zaledwie kilkutygodniowego rezydowania w Budapeszcie. Pospolite kosztowności wymieniał na pieniądze, które wysyłał bankiem do Szwajcarii i Szwecji, a co cenniejsze okazy sztuki jubilerskiej trzymał w sejfach. W trakcie zatrzymania go przez NKWD Wallenberg siedział w samochodzie, który właśnie był załadowany tymi precjozami, a sam „kurier” gotował się do wyjazdu ze stolicy Węgier. Tam ślad po nim zaginął i nie ma dowodu na to, że został wywieziony z Budapesztu.

  Nieco podobnym do Wallenberga był Soros. Soros jako dziecko był dwujęzyczny i gestapo brało go jako tłumacza w getcie. A kapitał założycielski fortuny Sorosa pochodzi w Węgier. Daje to skalę porównawczą fortuny Wallenberga, która musiała być wielokrotnie większa od Sorosowej, bo Wallenberg jako osoba dorosła i z immunitetem mógł „pracować” inaczej niż dziecko manipulowane przez dorosłych.

  Gmina żydowska w Szwecji zdobyła wielkie fortuny na rewolucyjnym rabunku w Rosji, a po gminach: amerykańskiej, brytyjskiej i niemieckiej była najważniejszą i najoperatywniejszą w świecie. To w Szwecji były główne banki obsługujące tak przygotowania do rewolucji w Rosji, jaki późniejsze wieloletnie spuszczanie z niej krwi. Pieniądze jednak zarobione na tym procederze musiały być dość skromne. Wniosek taki należy wyciągnąć z tego, że kiedy zarówno władze niemieckie na Węgrzech jak i rząd nacjonalistyczny węgierski wystąpiły do Szwecji z prośbą o przyjęcie każdej dowolnej ilości „żydów” z Węgier, to nie spotkało się z jakimkolwiek pozytywnym wydźwiękiem. Ani rząd szwedzki, ani gmina żydowska w Szwecji nie były zainteresowane jakąkolwiek akcją ratunkową. Rząd poprzestał na tych paruset paszportach i o niczym więcej nie chciał słyszeć, a gmina żydowska zgodziła się na przyjęcie 200 (dwustu) żydów z Węgier i sfinansowanie ich przejazdu oraz zagospodarowania w Szwecji. Dotyczyło to jednak jedynie żydowskich dzieci (sic!). Mimo interesów na rabunku w Rosji, gmina w Szwecji pozostała biedna, tak musiało być – jak wiemy, kradzione nie tuczy, a jak również wiadomo, jedzenie w Sztokholmie zawsze było drogie. Biedni żydzi – ofiary antysemityzmu.

  Biedni, a i po pieniądzach ani śladu………

  (-) Krzysztof Cierpisz

  2013-10-13

  Za: http://gazetawarszawska.com/2013/10/13/biedni-zydzi-mit-wallenberga-obalony/ Data publikacji: 13.10.2013
 • Wszyscy.
  Homo sovieticus
  Bolszewicy, zdobywszy władzę w Rosji, paradoksalnie utracili poparcie mas, które ich do władzy wyniosły. Masy chłopskie czy żołnierskie poparły bolszewików bo ci, jako jedyni obiecali wyjście Rosji z wojny i to zrealizowali (zawierając pokój brzeski z Niemcami) oraz wprowadzili "dekret o ziemi’’ (z hasłem ,,grab zagrabione’’, które zyskało dość duży posłuch) oraz ,"Deklaracje Praw Narodów Rosji’’

  (Na marginesie: Według sowieckiej historiografii deklaracja ta, razem z ,,dekretem o pokoju’’, stanowiły podwalinę do wybicia się szeregu państw, w tym Polski, na niepodległość, Odzyskawszy niepodległość – idąc dalej za historiografią – społeczeństwa tych państw chciały pójść drogą jaką wytyczyła Wielka Socjalistyczna Rewolucja Październikowa. Jednak zostały zepchnięte na manowce reakcji. Takie przedstawienie wpływu rewolucji październikowej na ukształtowanie się sytuacji międzynarodowej po I wojnie światowej dawało podstawy do panowania na tych terenach Związku Sowieckiego. W przypadku Polski przyczyn klęski wrześniowej dopatrywano się w odrzuceniu zdobyczy rewolucji październikowej przez nowo odrodzone w 1918 roku państwo polskie. Roman Werfel pisał m.in. "A źródłem tego wszystkiego jest jeden fakt: że wtedy w latach 1918-1919 Polska zrodzona przez wielki ogólnoeuropejski nurt demokratyczny ruchów ludowych dała się zepchnąć na manowce reakcji’’)

  Po zwycięstwie w wojnie domowej obietnice okazały się mrzonką: na wsi, zamiast dzielić ziemię pojawiały się tzw. kombiedy rekwirujące w drakoński sposób płody rolne (dostawy przymusowe) a do ,,zbuntowanych’’ wsi czy nie mogących sobie poradzić z wywindowanymi limitami, wysyłano karne ekspedycje (powstanie Antonowa na Tambowszczyźnie tłumił sam Michaił Tuchaczewski; podobno użyto wtedy gazów bojowych), na republiki chcące skorzystać z ,,Deklaracji Praw Narodów Rosji’’ wysyłano jednostki Armii Czerwonej mające przywrócić zależność od Związku Sowieckiego. Ludzie, którzy wcześniej poparli rewolucję, zaczęli sobie uświadamiać że władza sowiecka niesie tylko terror i zniszczenie.

  Niezadowolenie ludności, a zwłaszcza ciężka sytuacja gospodarcza przyczyniły się do odejścia od komunizmu wojennego i proklamowania Nowej Ekonomicznej Polityki. Należy pamiętać, że NEP był tylko chwilowym odwrotem – coś w rodzaju gospodarczego Brześcia – okresem pieriedyszki – jednak bardzo wielu ludzi podkładało w nim ogromne nadzieje na lepszą przyszłość.

  Chęć stworzenia nowego człowieka nie wypływała z powodu utraty poparcia przez masy robotniczo-chłopskie, stworzenie nowego człowieka było jednym z najważniejszych założeń ideologii komunistycznej. Fiasko tzw. smyczki (sojusz robotniczo-chłopski) spowodowało, że stworzenie nowego człowieka stało się warunkiem sine qua non trwania władzy sowieckiej.

  W liście wysłanym do swojego narzeczonego lejtnanta Michaiła Zubowa (bohatera Zapisek oficera Armii Czerwonej Sergiusza Piaseckiego), odbywającego służbę w sowieckim garnizonie okupującym Wilno, jego narzeczona Dunia, pisze:

  "Tylko pewnie tobie, biedaku mój, tam głodno? Wiem dobrze z książek i gazet, że w Polsce zawsze był wieli głód, taki, że ludzie koński nawóz, korę z drzew i ziemię jedli. Tylko kapitaliści tam obżerali się do woli chlebem i słoniną. Poza tym widziałam ja na dworcu eszelon towarowych wagonów, a na każdym wagonie był plakat duży Posłałabym ci, mój mileńki, sucharów, ale od dwóch miesięcy sama chleba nie jadłam’’

  Tymczasem lejtnant Zubow objada się bananami, kupuje chleb po dwa kilogramy na raz (myśląc – i tu chyba mając rację – że szybko zostanie wykupiony przez jego współtowarzyszy), zamawia sobie u szewca takie buty, że "dotknąć się ich boję, a nie tylko w nich chodzić’’

  Zubow widzi jak wyglądało życie w faszystowskiej Polsce, widzi, korzysta z niego i oczom nie może uwierzyć, że to jest prawda. ,"Bogactwo’’ sklepów tłumaczy sobie tym, że albo trafił do jakiejś jaskini burżujów (i to jest dostępne tylko dla nich) lub wszystko to jest na pokaz.

  Tacy ludzie jak Zubow, jego narzeczona Dunia czy brat Wasia (przesyła Zubowowi masło, które widzi po raz pierwszy w życiu: ,"Bardzo mi się chciało spróbować: jak masło smakuje, bo pierwszy raz w życiu je zobaczyłem. Ale wolę ciebie od głodu poratować. Poza tym chcę, żebyś i ty zobaczył i przekonał się, jakie są teraz nasze sowieckie osiągnięcia’’) są tak przyzwyczajeni do sowieckiej rzeczywistości, tak przesiąknięci rodzimą propagandą, że nie są w stanie uwierzyć w to co widzą (Zubow) czy wyobrazić sobie życia lepszego niż sami prowadzą. W późniejszym czasie Zubow, ukrywający się u ,"polskiej dziedziczki’’, trochę wyleczony z sowieckiej propagandy, jest w stanie dać wiarę w to, że robotnik w Stanach Zjednoczonych posiada rower, ale w to, że samochodem jeździ do pracy, nie jest w stanie uwierzyć:

  "Popatrzyłem ja na niego i chciałem powiedzieć mu coś do słuchu. Ale przemilczałem. Tylko natychmiast zrozumiałem, kto on jest i skąd pochodzą jego firanki na oknach, i u wszystkich dobre buty! Od razu jasne to mi się zrobiło. Tym właśnie autem on siebie i zdradził! Bo żeby powiedział, żeby jakiś robotnik, stachanowiec, w Ameryce pracą wielu lat roweru się dochrapał, to bym może i mu uwierzył. Ale auto…! Mnie nawet śmiech ogarnął, jak wyobraziłem ja sobie robotnika siedzącego we własnym aucie. To nawet i nieprzyzwoicie!’’

  Taki człowiek, sowiecki człowiek – by zacytować ponownie Piaseckiego – ,,żyje jak świnia w swoim kołchozie i myśli, że cały świat jest chlewem’’. Na takich ludziach, tak urobionych, swą siłę opierał Związek Sowiecki.

  Podróżując po Związku Sowieckim w poszukiwaniu polskich oficerów tak Józef Czapski opisywał tę grupę:

  "zetknąłem się najbliżej z tą warstwą, która z rewolucji najwięcej skorzystała i która ustrój sowiecki uważała za ustrój własnym trudem zdobyty, za swój. Wówczas, sądząc z rozmów, nieomylność Stalina, wierzyła również że poza Związkiem sowieckim jest tylko ’’

  Oczywiście tacy ludzie nie wzięli się znikąd; musieli zostać wychowalni przez Związek Sowiecki, najlepiej żeby nie mieli żadnych związków ze starym systemem (wychowywali się, wchodzili w życie czy zdobywali wykształcenie już po rewolucji) i wszystko zawdzięczali nowej władzy jak Ormianin Sadżumian (pastuch w dzieciństwie, po rewolucji prezes Najwyższego Sądu Republiki Azerbejdżanu, gorliwy zwolennik Stalina, pomimo aresztowania; jego przykład przytacza Józef Czapski).

  Zanim jednak oni się pojawili – do tego trzeba było czasu – starano się wykorzystywać przedrewolucyjnych specjalistów czy oficerów. Musieli być oni stale nadzorowani, za lekkie nawet uchybienie represjonowani (członkowie ich rodzin często byli brani na zakładników), stale także – w miarę rozwoju swoich kadr – ich represjonowano (przykładowo operacje "Wiesna’’ i ,,Giensztaby’’ w Armii Czerwonej a w przemyśle procesy Prompartii i szachtyński). Do nadzorowania ich wykorzystywano własne kadry rekrutujące się z partii bolszewickiej. Skąd rekrutowały się te kadry, najtrafniej określił Aleksy Tołstoj w rozmowie podczas przyjęcia w ambasadzie RP w Kujbyszewie:

  "Przedrewolucyjna inteligencja rosyjska poza bardzo rzadkimi wyjątkami nie poszła z rewolucją bolszewicką, rząd sowiecki był zmuszony zastąpić ją inteligencją żydowską. Dziś już mamy swoją inteligencję rosyjską, sami ją wykształciliśmy. Dzięki temu procent Żydów tak zmalał u nas na stanowiskach kierowniczych’’

  Rzecz jasna sprawa nie dotyczyła tylko Żydów (chociaż jest faktem, że byli oni nadreprezentowani w warstwach kierowniczych partii bolszewickiej, tak jak później w PPR) ale także i innych narodowości; dotyczyła tych wszystkich którzy potrafili się wyzbyć swojej narodowości i poświęcić się walce o ",interesy’’ uciskanych robotników i chłopów za pewne, konkretne przywileje.

  Napisane przez: Patrykp
 • CZY WŁADZE WROCŁAWIA REALIZUJĄ TEN CZARNY SCENARIUSZ ?!!
  „NIE JEST WCALE POWIEDZIANE, ŻE IZRAEL MOŻE BYĆ TYLKO NA BLISKIM WSCHODZIE (…) MIEJSCE, W KTÓRYM MOGŁOBY POWSTAĆ ŻYDOWSKIE PAŃSTWO, MOGŁOBY ZOSTAĆ WYKROJONE Z BYŁYCH NIEMIECKICH TERENÓW, KTÓRE POLSKA OTRZYMAŁA PO WOJNIE” !!!

  Lewicowy działacz chce utworzyć w niemieckiej Turyngii drugie żydowskie państwo. Jeżeli mu się nie uda, nie wyklucza, że spróbuje zrealizować projekt w Polsce
  (…)
  Nie jest wcale powiedziane, że Izrael może być tylko na Bliskim Wschodzie. Wielu Żydów tęskni za Europą – powiedział „Rzeczpospolitej”.
  (…)
  Powstanie żydowskiego państwa ma leżeć w interesie zarówno Żydów, jak i Niemców. Tereny byłej NRD z powodu wysokiego bezrobocia i braku perspektyw powoli się wyludniają, gospodarka podupada. *DUŻA ŻYDOWSKA IMIGRACJA ROZWIĄZAŁABY TE PROBLEMY.* Poza tym, jak podkreśla Eidelman, Turyngia jest zamieszkana niemal przez samym rodowitych Niemców i trochę etnicznej różnorodności dobrze by jej zrobiło.

  Istnienie Izraela jest zaś poważnie zagrożone. Kraj ten otaczają sami wrogowie, a prezydent Iranu wzywa do „wymazania go z mapy świata”. GDYBY ISTNIAŁO DRUGIE ŻYDOWSKIE PAŃSTWO, Izraelczycy mieliby gdzie uciekać w razie spełnienia gróźb Mahmuda Ahmadineżada. – Oczywiście mam nadzieję, że nic takiego nigdy się nie stanie. TRZEBA JEDNAK PRZYGOTOWAĆ SOBIE WYJŚCIE AWARYJNE – podkreślił Eidelman.

  Jaki miałby być status drugiego Izraela? – NA POCZĄTEK AUTONOMIA. Moglibyśmy funkcjonować tak jak Katalonia – podkreśla Eidelman. – Zresztą obecnie Europa się jednoczy, granice zanikają i niedługo państwa narodowe nie będą miały znaczenia. Żydzi mieszkają tu od tysięcy lat. Powinniśmy wziąć udział w procesie jednoczenia się kontynentu.

  Gdyby pomysł nie wypalił, na przykład wskutek obiekcji niemieckich władz, Eidelman nie wyklucza, że mógłby zrealizować go w Polsce. Bodźcem do działania był bowiem dla niego film Sławomira Sierakowskiego z „Krytyki Politycznej”, w którym wezwał on Żydów do powrotu do Polski.

  – Nie znam dobrze waszego kraju. Ale jeśli więcej osób tęskni za Żydami, to czemu nie? Gdybyśmy dostali zaproszenie, to drugi Izrael mógłby powstać w Polsce – mówi „Rzeczpospolitej” Eidelman. Wskazuje, że przed wojną to właśnie w Polsce mieszkała najliczniejsza żydowska społeczność. MIEJSCE, W KTÓRYM MOGŁOBY POWSTAĆ ŻYDOWSKIE PAŃSTWO, MOGŁOBY ZOSTAĆ WYKROJONE Z BYŁYCH NIEMIECKICH TERENÓW, KTÓRE POLSKA OTRZYMAŁA PO WOJNIE.
  (…)
  Eidelman przypomina j(…), że zaraz po wojnie wcale nie było oczywiste, gdzie powstanie żydowskie państwo. Podobno BRANO POD UWAGĘ OSIEDLENIE ŻYDÓW WŁAŚNIE GDZIEŚ NA TERENIE NIEMIEC. Brytyjczycy mieli zaś zaproponować odstąpienie im jednej ze swoich afrykańskich kolonii.
  (…)
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/16/drugi-izrael-w-polsce/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031