Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 1170 komentarzy

List otwarty Stowarzyszenia Akcjonariuszy i Obrońców Stoczni Gdańskiej „ARKA”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"MAJĄTEK STOCZNI GDAŃSKIEJ STAŁ SIĘ ŁUPEM DLA OBCYCH KAPITAŁÓW, ULOKOWANYCH W OBCYCH KRAJACH (...) LUDZI, KTÓRZY DZIAŁALI NA RZECZ ODZYSKANIA STOCZNI ZAMORDOWANO" !!!

******

LO1

LO2

LO3

LO4

 

//konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/10/list-otwarty-stowarzyszenia-akcjonariuszy-i-obroncow-stoczni-gdanskiej-arka/

KOMENTARZE

 • OBCHODY 31 SIERPNIA, OBCHODAMI ZDRADY NARODOWEJ
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=w5TyrzC4px4
 • @
  Teraz nie wiadomo czy śmiać się ze złości czy razem z tymi otumanionymi kiedyś ludźmi płakać? Osobiście znalem robotników z tej stoczni którzy
  nie bojąc się sprzeciwiali działaniom Solidarności. Był tam jeden pracujący zwykły robotnik który (już później 83~85 r) od czasu do czasu po 2 zmianie schodził ze stanowiska i obierał drogę do domu przy domu pewnego figuranta gdzie w ciemnościach "szczał" mu na słupek od bramy.
  Tylko tyle mógł z zemsty zrobić. Tylko tyle i aż tyle.
 • ---------------------!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://yelita.pl/artykuly/art/sejm
 • @Konwent Narodowy 19:11:47
  Przypominam swój list do działaczy SG

  Lista Otwarty do Związkowców z Solidarności Stoczni Gdańskiej

  Zapewne mnie znacie, zawsze byłem w swoim postępowaniu jako związkowiec szczery, będę i tym razem do bólu szczery i wybaczcie mi, że napiszę do was kilka zdań prawdy o waszej podwójnej roli jako działaczy Solidarności. Gdy broniłem miejsc pracy i fabryki Ursus w latach 90-tych, to wy mnie publicznie potępialiście za to, że ja wówczas oskarżałem rządy ,,solidarnościowe” oraz ,,wodza” Solidarności L. Wałęsę o wyrażenie zgody przez nich na rozkradanie Polski, wy stawaliście po stronie tych ludzi, zamiast po stronie mojej. Ja dzisiaj staje po stronie prawdy a prawda bardzo boli, ponieważ postępujecie nie uczciwie w swojej grze o Stocznie Gdańską. Działacze Solidarności z SG będą protestować od 28 sierpnia przed domem Premiera Donalda Tuska z powodu braku pomocy rządu dla zakładu którego właścicielem jest obcy kapitał z Ukrainy. Nie interesuje mnie postępowanie w waszej sprawie D. Tuska, ponieważ wam nie pomógł ani zaszkodził. Interesuje mnie wasza obrzydliwa wrzeszcząca propaganda, polegająca na zagłuszaniu przez was prawdziwej sytuacji związanej z Stocznią Gdańską. Przecież to wy za czasów rządów Jarosława Kaczyńskiego walczyliście o to aby was Kaczyński sprzedał na rzecz Ukraińca Pińczuka, który wcześniej kupił Hutę Częstochowa w bardzo podejrzany sposób. To wy, paliliście opony aby być sprzedanym temu ,,inwestorowi”, który tak ochoczo finansował A. Kwaśniewskiego fundacje. Nie rozumiem dlaczego ten inwestor zwalnia was z roboty, czyżby nie miał pieniędzy na rozwój firmy? Jeżeli zwalnia was z roboty prywatny inwestor to dlaczego podatnicy mają dodatkowo finansować zachcianki prywatnego inwestora? To, wy działacze związkowi nie wiedzieliście kogo ściągaliście do SG jako inwestora! Przecież to wasza kompromitacja jako działaczy związkowych, że nie sprawdziliście inwestora z Ukrainy pod kątem finansowym. A może za prywatyzacją Stoczni Gdańskiej kryje się drugie dno!
  Zasiadacie w władzach Fundacji Pomocy Stoczni Gdańskiej razem z byłym prezesem SG Andrzejem Jaworskim obecnie posłem PiS. Pytam się was publicznie kto was finansuje, czy nie przypadkiem Pan Pińczuk? Czy bierzecie wynagrodzenia z tej Fundacji? Odpowiedzcie publicznie kto jest sponsorem tej Fundacji oraz czy wy członkowie Prezydium Solidarności SG bierzecie wynagrodzenie? Ochoczo w przeszłości zasiadaliście w Radach Nadzorczych firm które dostarczały podzespoły do budowy statków w SG. Takie postępowanie jest nie moralne, a nawet zachodzi podejrzenie czy nie było to przestępstwem. Pamiętam gdy problem SG wielokrotnie stawał na obradach Sejmowej Komisji Skarbu Państwa, wy ciągle czegoś oczekiwaliście od państwa ale nie potrafiliście uzasadnić swoich osiągnięć wewnątrz firm bo tam były ogromne rezerwy finansowe. Gdy zapoznawałem się z jako Poseł z dokumentami finansowymi o SG to przerażało mnie brak odpowiedzialności za losy firmy przez byłych prezesów SG na czele z panem Jaworskim posłem PIS. Zauważyłem, czytając te dokumenty, że SG drogo kupuje podzespoły a tanio sprzedaje swój wyrób.. Prezes Jaworski zawsze tłumaczył to tym, że zły kurs dolara jest przyczyną złych wyników finansowych. Każdy zarabiał wokół SG tylko stocznia była stratna a najwięcej zarabiała izraelska firma która pośredniczyła w sprzedaży statków i nawet jej starczało na hojne finansowanie Fundacji J. Kwaśniewskiej ,,Porozumienie bez Barier”. Pytam się gdzie wy wówczas byliście? Nawet nie zareagowaliście gdy zwalniany był Prezes Jaworski z SG i natychmiast znalazł pracę w firmie właściciela SG pana Pińczuka, z którym wcześniej w imieniu Skarbu Państwa negocjował cenę sprzedaży SG!!! Takie postępowanie zasługuje na bardzo ostre potępienie, ale nie od was, wy razem siedzicie w Fundacji z panem posłem z PiS Jaworskim. Teraz wrzeszczycie na całą Polskę, że obecnie wszystkiemu winien jest Tusk.
  Socjotechnicznie za propagandzistami z PiS, powtarzacie jak gęsi wyrobioną formułkę po to aby dyskredytować jedną osobę, który ma być konkurentem w walce o prezydenturę dla L. Kaczyńskiego. Ja zapewniam was, że ani na jednego ani na drugiego głosować nie będę. Obserwuję tylko jak staliście się motorem napędowym dla rozgrywek politycznych i mam wrażenie, że SG to tylko dalsza wasza zabawa z Polską. Staliście razem z J. Kaczyńskim na wiecach wyborczych organizowanych przez PiS, partia która za waszą zgodą doprowadziła do sprzedaży SG ale nie tylko. PiS sprzedał Ursus tureckim inwestorom którzy ukradli technologię i zwiali, pomimo moich zawiadomień do ABW, CBA, prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez komunistę Jasińskiego, ale oczywiście służby J. Kaczyńskiego nic nie zrobiły.
  PiS sprzedał PZL Mielec, ostatnią Polską myśl techniczną z branży lotnictwa, sprzedał zakłady farmaceutyczne, dokończył razem z SLD haniebną sprzedaż Polskich Hut Stali itd.
  PiS sprzedał więcej w ciągu dwóch lat majątku polskiego niż PO, o zgrozo ale to są fakty. Przypomnę wam tylko że pisowcy chcieli oddać jeszcze po cichu PZU na rzecz Eureko, sprzedać zakłady energetyczne ,,Dolnej Odry”, zakłady chemii ciężkiej, jastrzębską spółkę węglową i inne. Dla takiej partii wiosłujecie dzisiaj, wam nie chodzi o dobro Polski, wam chodzi o to, żeby przez wrzeszczenie uciec od odpowiedzialności za SG na którą mieliście ciągle wielki wpływ np.; poprzez udział w Radach Nadzorczych.
  Jako doświadczony działacz związkowy, mogę wam doradzić, abyście zmienili adresy swoich protestów i poszli pod dom J. Kaczyńskiego który was sprzedał, idżcie pod dom swojego właściciela ukraińskiego, idżcie pod dom waszego byłego szefa AWS-u którego rządy sprzedały pół Polski, idźcie pod dom byłego swojego pryncypała L. Wałesy, którego tak wcześniej broniliście i jeszcze kilka adresów można wam podpowiedzieć, na pewno w pierwszej kolejności powinniście pójść pod swoje domy i tam wrzeszczeć sami na siebie, ponieważ dokonaliście kilku wielkich zdrad albo głupot, ale jedno i drugie eliminuje was z bycia działaczami związkowymi.
  Na koniec proszę was abyście nie wrzeszczeli populistycznie, że były działacz Solidarności popiera obecny Rząd, oświadczam wam, że dla mnie ekipy rządowe od roku 89 są tylko pionkami w grze rządów kosmopolitycznych tak jak wcześniej rządy pzpr-owskie były pionkiem w rękach związku sowieckiego. Zawsze jako Poseł na Sejm R.P. czy związkowiec broniłem Polskiego Przemysłu Stoczniowego o czym świadczą liczne protokoły z posiedzeń Sejmowej Komisji Skarbu Państwa.
  Za uczciwą walkę w obronie Polski i Stoczni Gdańskiej, byłbym razem z wami ale nie mogę być z wami, ponieważ wy jesteście z ludżmi którzy sprzedali SG, nie mogę być razem z wami, ponieważ chronicie inwestora ,,swojego” a ośmieszacie moją Ojczyznę Polskę w imię dobra dla jakiegoś podejrzanego biznesu ukraińskiego który jest waszym pracodawcą, to od nich żądajcie pieniędzy a nie od mojego Państwa którego nie stać na utrzymywanie ukraińskich interesów w Polsce.
  Bez pozdrowień

  Zygmunt Wrzodak

  Były członek KK NSZZ ,,S”, były członek Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ ,,S” do 2001 roku Przewodniczący NSZZ ,,S” Ursusa
 • @Nathanel 21:36:11
  On działa przeciw Polakom domagając się podniesienia płacy minimalnej, od której liczone są wszelkie obciążenia pracujących, zwłaszcza na swoim.
  Co spowoduje jedynie poniesienie cen i większe podatki zdzierane przez państwo.
  Dlaczego nie domaga się podniesienia np. progu wolnego od opodatkowania np. do 10-12 tys. złotych rocznie.
  To pomogłoby najniżej zarabiającym i wszystkim innym, a rozwiązanie takie nie ma wad.
 • Wszyscy.!!!!!!!!!!!!!!!!!(możemy zostać uznani za wariatów i umieszczeni w psychuszce bezterminowo!)
  Eksperci od prawa do lewa biją na alarm: Władza wyśle cię do psychiatryka(oto co nam Polakom szykuje żydobolszewia i jej POmiot! zgroza!) http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/46999-527411381426170.jpg
  Eksperci od prawa do lewa biją na alarm: Władza wyśle cię do psychiatryka - niezalezna.pl
  foto: sxc.hu
  Każdy, kto trafi na parę miesięcy do więzienia za jazdę po pijanemu na rowerze czy szarpaninę z policjantem na manifestacji, może być bezterminowo umieszczony w ośrodku psychiatrycznym, jeśli za kratkami okaże się, że ma zaburzoną osobowość – zdecydowała sejmowa komisja pracująca nad projektem rządu Tuska. – To przepis typowy dla systemów totalitarnych – mówi „Gazecie Polskiej” prof. Monika Płatek.

  „Projektowana ustawa zawiera immanentne ryzyko nadużyć, polegających w szczególności na wymuszaniu zeznań, zmuszaniu do współpracy z policją i innymi służbami po odbyciu kary, a zatem stwarza zagrożenie dla funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego” – napisał w opinii przekazanej sejmowej komisji dr Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

  Prof. Janusz Heitzman: głupota i nonsens

  – Głupota, nonsens – komentuje prof. Janusz Heitzman, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, gdy czytamy mu przepis, który przyjęła komisja podczas posiedzenia 26 września. – Więzień przed wyrokiem nie był upośledzony i stwierdzono to dopiero w zakładzie karnym? Absurd, przecież upośledzenie rozwija się w zdecydowanej większości przypadków w dzieciństwie – mówi prof. Heitzman.

  Chodzi o art. 1 zgłoszonego przez Donalda Tuska projektu ustawy „o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób”. Określa on tak osoby, które zostały skazane na wyrok więzienia bez zawieszenia i „w trakcie postępowania wykonawczego (tj. w więzieniu – przyp. PL) stwierdzono u nich zaburzenia psychiczne w postaci upośledzenia umysłowego, zaburzenia osobowości lub zaburzenia preferencji seksualnych”.

  Protest psychiatrów – nie mniejszy niż „upośledzenie” – budzi też sformułowanie o „zaburzeniach osobowości”. Ma je według różnych ekspertów od kilkunastu do kilkudziesięciu procent społeczeństwa. – Twórcy tych przepisów wchodzą w działkę, na której się nie znają, chcą decydować o sprawach zarezerwowanych dla psychiatrów. To wywołuje oczywisty protest naszego środowiska – mówi prof. Heitzman. Jego zdaniem sprawcy przestępstw, zwłaszcza cięższych, mają z reguły niepoprawną osobowość. Tyle że nijak ma się to do odkrywania ich rzekomej choroby w więzieniu.

  Jak podkreślają w innej opinii przedstawionej komisji prof. Piotr Kruszyński i dr Marcin Warchoł, wśród zaburzeń osobowości wymienia się osobowość fanatyczną, pieniaczą, histeryczną, lękliwą czy bierną. Nie są one chorobą psychiczną.

  Tymczasem według projektu ustawy osoby z takimi zaburzeniami mają być przymusowo umieszczone w Krajowym Ośrodku Terapii Zaburzeń Psychicznych, o ile ich zaburzenia „mają taki charakter lub nasilenie, że zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego (…) zagrożonego karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 10 lat”.

  Prof. Monika Płatek: instrument do rozprawy z niewygodnymi

  Kto ma decydować o tym, czy więzień ma takie zaburzenia? Zgodnie z art. 9… dyrektor zakładu karnego. Do wniosku o psychiatryk dołączyć ma on informację o postępach w resocjalizacji oraz opinię psychiatryczną i psychologiczną.

  Pretekstem do przyjęcia ustawy ma być fakt, iż na wolność wyjść mają zbrodniarze z czasów PRL. Tyle że nie ma to nic wspólnego z treścią przygotowanego projektu. „Twierdzenie to nie odpowiada treści projektu, w którym nie ma mowy o tego rodzaju osobach” – stwierdza dr Piotrowski.

  Dlaczego rząd forsuje rozwiązanie, że ustawa dotyczyć ma osób, które nie miały na koncie wysokich wyroków? Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski tłumaczył w czasie posiedzenia komisji, że chodzi o orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka: „Trybunał dopuszcza możliwość izolacji osób przy spełnieniu określonych kryteriów, przesłanek, opinii biegłych. (…) Natomiast nie może to być powiązane z czynem”.

  – Mieliśmy do czynienia z wywołaniem przez ministra Gowina stanu zagrożenia, że oto na wolność wyjdą bestie, mordercy i gwałciciele – mówi prof. Monika Płatek. – Tymczasem projekt w obecnej postaci w ogóle nie dotyczy tych, którzy byli pretekstem do jego powstania – dodaje. Projekt mówi bowiem o skazanych na karę pozbawienia wolności, a zgodnie z polskim prawem do takich zalicza się osoby, które dostały wyrok od miesiąca do 15 lat. Wyroki 25 lat i dożywocia, wbrew potocznej opinii, w ogóle nie podpadają pod tę kategorię.

  – Ta ustawa może być instrumentem do rozprawienia się przez władzę z osobami niewygodnymi. Każdą władzę. Również jeśli rządy obejmie Jarosław Kaczyński, nie chcę, żeby miał taki instrument w ręku – stwierdza prof. Płatek.

  Więcej w tygodniku „Gazeta Polska”
 • @Kula Lis 12:21:33
  A tam już konowały załatwią taką osobę do końca życia. Opiszę jak konowały produkują wariatów w jednym ze szpitali wojewódzkich w Polsce. Przychodzi pacjent do przychodni z objawami lekkiej depresji co każdemu może się przydarzyć. Na dzień dobry dostaje silną dawkę depreksetinu i sulpirydu od bardzo miłej pani doktór z zapewnieniem,że leki zaczną działać po kilku dniach. Mimo niepokojących objawów połyka tabletki mając zaufanie do lekarzy . Po kilku dniach nagle doznaje pełnego odlotu . Olbrzymie lęki,problemy z sercem ,słuchem i wzrokiem. Przyjeżdża karetka ale jedynym szpitalem który może przyjąć jest tenże szpital psychiatryczny. Tam główny konował bierze go w obróbkę wmawiając chorobę urojeniową. Dostaje pernazynę i amitryptylinę w dużych dawkach po których nawet usiąść nie może i kręci się jak szalony. Oczywiście wiążą w pasy dają do izolatki. Ale pacjent zdaje sobie sprawę w jakiej znalazł się sytuacji i oddaje wszystko co ma. Po kilku dniach zaczyna je dokładać do leków rano tranxene. Lek który powinien być stosowany na noc robi spustoszenie w układzie nerwowym przyjmowany długo w silnej dawce. Pacjent jest załatwiony. Wychodzi ze szpitala aby do niego wrócić . Nikt mu nie pomoże bo mafia działa wszędzie i jest lojalna. Chyba, że znajdzie się ktoś znajomy albo sam na to wpadnie i zacznie w dzień brać pramolan a na noc estazolam.
 • @Kula Lis 12:21:33
  Jak się POwybierało żydoniemieckich i żydobolszewickich POtomków, to i nie ma co się dziwić. Nasze polactwo lemingów tak wybrało razem z ruskimi serwerami. Nasze polactwo dalej uważa,że Polska to kraj demokratyczny, i że jest fajnie. Mam nadzieję,że to polactwo będzie tam zamykane jako pierwsze. Tusk a raczej ci którzy nim jak pacynką sterują powiela pomysł Stalina !!! "Czerwona zaraza nie zatrzyma się nigdy" !!!
  Już Stalin wpadł na pomysł umieszczania niewygodnych dla czerwonej zarazy ludzi, w szpitalach psychiatrycznych, które w pewnym okresie, po II WOJNIE ŚWIATOWEJ powstawały na terenie związku sowieckiego, jak grzyby po deszczu. Tusk po prostu ogrzewa stare, sprawdzone przez czerwoną zarazę pomysły! Trzeba nie pozwolić im uciec od odpowiedzialności ! "Bereza" w chlewniach Muczne, lub "Kibuce" dla tych skurwysynów i to wraz z całymi rodzinkami ! Wariat i kretyn od dnia Poczęcia z wytrzeszczem premierem!!! Każdy z nas na pewno oglądał filmy tzw.fantastyczne w których jakaś tyrania zamyka swoich przeciwników w psychiatrykach, czy tez zamyka tam ludzi myślących innymi kategoriami. Każdy myślał to tylko film, lub też myślał to było w systemach totalitarnych, i to nigdy nie wróci lub nigdy się nie zdarzy w realnej rzeczywistości, aż w III RP/PRLbis. Matoł i kretyn od dnia POczęcia z wytrzeszczem został premierem i fantastyka lub totalitaryzm może stać się faktem... Takich praw ani takich ustaw nie można tworzyć bez opinii szerokiego gremium fachowców, w tym przypadku są nimi lekarze psychiatrzy. I jeżeli ktoś stworzyć chce takie prawo, w jakiejś tylko sejmowej komisji, to sam jest DEBILEM, bo nie ma kompetencji, a wchodzi na grunt zarezerwowany tylko i wyłącznie dla psychiatrów. To ze Tusk jest NIEPEŁNO SPRYTNY, mogę stwierdzić po samym fakcie, że czyni próbę ingerencji w kompetencje lekarzy psychiatrów. Czyli sam chce stawiać ustawa - diagnozę, a w psychiatrii diagnozę sam sobie stawia tylko chory, czyli dla nas laików WARIAT, w tym przypadku premier. Możliwe, że nadszedł czas by po premiera zawitali panowie w białych kitlach z kaftanem, zanim podpali kraj...
 • @Kula Lis 12:25:57
  Opowiedziała mi o tym Córka dyplomowana po studiach pielęgniarka.
 • @Kula Lis 13:05:38
  DZIĘKUJEMY ZA TE WAŻNE MATERIAŁY !!!
 • @Wrzodak Z. 21:55:59
  PAŃSKI LIST W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI POTWIERDZA STANOWISKO STOWARZYSZENIA AKCJONARIUSZY I OBROŃCÓW STOCZNI GDAŃSKIEJ „ARKA” - dziękujemy za to ważne uzupełnienie !
 • @Kula Lis 12:21:33
  Kula albo Lis, a kto czyta i reklamuje radykalny dodatek do gazety koszernej o nazwie GPC, jak można nie czuć zapachu czosnku trzymając tą gazetę. To jest tak namacalne, że GPC to piąta kolumna na ,,prawicy" syjonistycznej, a Lis kompletnie nie ma nosa albo robi tu za wywrotowca, jedno i drugie jest zgubne dla niego, ponieważ łatwo wpadnie w sidła.
 • @Wrzodak Z. 22:57:36
  już dawno wpadł.
 • POLSKA ODEPCHNIĘTA OD BAŁTYKU !!!!
  JEŚLI TO NIE JEST ZDRADĄ NARODU I PAŃSTWA POLSKIEGO, TO CO NIĄ JEST” ?!!!

  http://i41.tinypic.com/2v7t8v9.jpg

  Na mocy Układu Poczdamskiego Polska otrzymała ponad 500 km wybrzeża Bałtyku wraz z portami dalekomorskimi i rybackimi w Świnoujściu, Szczecinie, Kołobrzegu, Ustce, Gdyni, Gdańsku. Trzeba było “tylko” te porty odbudować lub zbudować i zagospodarować, a w nich stocznie. I dwa pokolenia Polaków to zadanie wykonało. Było to osiągnięcie na skalę dziejową – spełnienie testamentów Chrobrego i Krzywoustego, proroczej zapowiedzi obozu narodowego z 1939 r., że jeśli Niemcy napadną naszą Ojczyznę, to Polska odrodzi się nad Odrą, Nysą Łużycką i Bałtykiem. Tak się stało. Polska i jej polityka gospodarcza zwróciła się twarzą do Bałtyku, objęła kontrolę nad ujściami dwóch rzek, wzdłuż których toczy się nasza historia – Odry i Wisły. Staliśmy się państwem morskim: zbudowaliśmy stocznie produkcyjne i remontowe, flotę wojenną, porty, utworzyliśmy floty rybackie i pasażerskie, najwyższej jakości jednostki morskie eksportowaliśmy na Wschód i na Zachód. Powstała kadra znakomitych specjalistów – inżynierów, techników i robotników, ceniona na całym świecie.

  Wystarczyło 20 lat rządów kondotierów obcych wywiadów i zagranicznego kapitału, aby ten wielki dorobek i korzyści płynące z gospodarki morskiej zrujnować, zniszczyć, zdeptać, zaprzepaścić. Z całą premedytacją, świadomie, cynicznie. Ostateczny cios polskiej gospodarce morskiej zadała koalicja PO-PSL z Donaldem Tuskiem na czele. Jeśli to nie jest zdradą narodu i państwa polskiego, to co nią jest?!
  (…)
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/01/polska-odepchnieta-od-baltyku/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31