Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 1170 komentarzy

Stocznia Gdańska – proces w sprawie odmowy wszczęcia śledztwa przeciwko Bogdanowi Borusewiczowi i Lechowi Wałęsie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„WNOSIMY O PODJĘCIE STOSOWNYCH DZIAŁAŃ W STOSUNKU DO LECHA WAŁĘSY ZA ZGODĘ 30.08.1980 R., NA PODSTĘPNE SAMOWOLNE PODPORZĄDKOWANIE „SOLIDARNOŚCI”, KIEROWNICZEJ ROLI PZPR ” !!!

 

„WNOSIMY O PODJĘCIE STOSOWNYCH DZIAŁAŃ W STOSUNKU DO MARSZAŁKA SENATU BOGDANA BORUSEWICZA ZA WYKREŚLENIE POSTULATU O WOLNYCH WYBORACH” !!!

*****

Szanowni Państwo,

Przesyłam zaproszenie na proces i parę zdań w sprawie.

Przyjdźcie w środę na proces, zażalenie na Postanowienie IPN  w przedmiocie odmowy wszczęcia śledztwa przeciwko Bogdanowi Borusewiczowi i Lechowi Wałęsie za działania wbrew społeczeństwu i polskiej racji stanu, podczas strajku sierpnia’80. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe, Wydział II Karny sygn. akt II Kp 719/13, dnia 23.10.2013, o godz 14.00 sala 243.

Serdecznie pozdrawiam

Wincenty Koman

___________________________________________________________________________________________

L.dz. SG 011/13.                                                                               Gdańsk, dnia 12 kwietnia 2013 r.

Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni

przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku

Wnosimy o podjęcie stosownych działań w stosunku do Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza za wykreślenie postulatu o wolnych wyborach podczas strajku sierpniowego 1980 r. Borusewicz wbrew uchwale Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, który zatwierdził postulat o treści: W najbliższym czasie mają być przeprowadzone wolne wybory do Parlamentu i Rad Narodowych, samowolnie wykreślił ten postulat przyjęty jednogłośnie przez MKS, napisany na maszynie i powielił postulaty bez tego punktu o wolnych wyborach. Do dzisiaj mamy jedynie wybory proporcjonalne a nie większościowe. Wnosimy o powołanie świadka: prof. Jadwigi Staniszkis, oraz przyjęcie dowodu w postaci filmu: „Strajk. Narodziny Solidarności”.

Uzasadnienie

Powyższy samowolny akt spowodował, że partia PZPR osiągnęła to, czego nie mogła osiągnąć w 1976, kiedy chciała zagwarantować sobie w Konstytucji, kierowniczą rolę w państwie. 31.08.1980 r., podpisano Porozumienia Gdańskie, gdzie partia PZPR zagwarantowała sobie kierowniczą rolę w państwie. Stąd zbrodniarze grudnia 1970 nie są ukarani do dzisiaj, jak też autorzy stanu wojennego 1981 r. Do dzisiaj nie przeprowadzono w Polsce dekomunizacji.

Stowarzyszenie Akcjonariuszy i Obrońców Stoczni Gdańskiej
„Arka”

           Nowe Ogrody 35, 80-803 Gdańsk, //www.stoczniagdanska.info

e-mail: arka@stoczniagdanska.info, tel. 695 506 315

 ________________________________________________________________________________________

L.dz. SG 012/13.                                                                               Gdańsk, dnia 18 kwietnia 2013 r.

                Instytut Pamięci Narodowej

Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni

przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku

 

Wnosimy o podjęcie stosownych działań w stosunku do Lecha Wałęsy za zgodę 30.08.1980 r., na podstępne samowolne podporządkowanie „Solidarności”, kierowniczej roli PZPR i sojuszom międzynarodowym.

Na potwierdzenie słuszności konieczności podjęcia działań przemawiają: Porozumienia Gdańskie podpisane, 31.08.1980 r., w szczególności treść punkt 2., który brzmi, cytujemy: „Tworząc nowe niezależne, samorządne związki zawodowe, MKS stwierdza, że będą one przestrzegać zasad określonych w Konstytucji PRL. Nowe związki zawodowe będą bronić społecznych i materialnych interesów pracowników i nie zamierzają pełnić roli partii politycznej. Stoją one na gruncie zasady społecznej własności środków produkcji stanowiącej podstawę istniejącego w Polsce ustroju socjalistycznego. Uznając, iż PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie, ani też nie podważając ustalonego systemu sojuszów międzynarodowych.”

Zdaniem świadków wydarzenia, Lech Wałęsa oraz osoba uczestnicząca w ustalaniu treści tzw. porozumień sierpniowych bez wiedzy MKS i osób strajkujących, podstępnie przyjęli zobowiązania polityczne. Jak można tworzyć nowe niezależne, samorządne związki zawodowe, kiedy MKS podstępnie podporządkowano następującym uwarunkowaniom:

 1. Będą one przestrzegać zasad określonych w Konstytucji PRL.
 2. Będą bronić społecznych i materialnych interesów pracowników i nie zamierzają pełnić roli partii politycznej.
 3. Stoją one na gruncie zasady społecznej własności środków produkcji stanowiącej podstawę istniejącego w Polsce ustroju socjalistycznego.
 4. Uznając, iż PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie, ani też nie podważając ustalonego systemu sojuszów międzynarodowych.

Czy wówczas będą one „niezależne, samorządne”?

Konstytucja PRL-u art. 3 ust. 1 mówi, że: „Przewodnią siłą społeczeństwa w budowie socjalizmu jest Polska Zjednoczona Partia Robotnicza”. Z tym zapisem, Polacy walczyli od 1976 r., uzasadniając kolizyjność  takiego uregulowania prawnego z dwoma podstawowymi zasadami. Zasadą suwerenności ludu pracującego miast i wsi oraz zasadą równości obywateli wobec prawa.

Lech Wałęsa 30.08.1980 r., godząc się na zapis: „PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie” i podpisując Porozumienia Gdańskie 31.08.1980 r., czym cofnął społeczeństwo w uzależnieniach dwa kroki do tyłu:

-  PZPR uzyskała gwarancje, że sprawuje kierowniczą rolę w państwie,

- a przy tej „kierowniczej roli” uzyskała bezterminowość i sojusze międzynarodowe

Gwarancje konstytucyjne partii PZPR nie wystarczały. Musiała uzyskać „kierowniczą rolę”
i wsparcie w postaci systemu sojuszu międzynarodowego, przeciwko wolności i niepodległości Polski.

Te podstępnie wprowadzone sformułowania polityczne zostały podpisane przez Lecha Wałęsę i Henryka Jagielskiego w dniu 31.08.1980 r., pomimo publicznego protestu Tadeusza Szczudłowskiego, Haliny Spasowskiej w dniu 30.08.1980 r.

Dowodami na powyższe są:

-  filmy:

1. „Zbudujemy Socjalizm”, 2005, Trzosa-Rastawieckiego, cytat z pobytu polskiej delegacji        PZPR w 1980 r., w Moskwie: ”Polski nie możemy utracić”.

2.  „Strajk. Narodziny Solidarności”, Leslie Woodhead, 1981 r.

-  świadkowie:

prof. Jadwiga Staniszkis, Halina Spasowska, Leszek Żebrowski, Stanisław Michalkiewicz,

-  publikowane dokumenty Tadeusza Szczudłowskiego.

Wałęsa słuchał i podporządkował się „kierowniczej roli PZPR i sojuszom międzynarodowym” w konsekwencji podporządkowany był Moskwie, co potwierdza film „Zbudujemy socjalizm”, gdzie Moskwa dała rozkaz gen. Jaruzelskiemu, aby został I Sekretarzem PZPR, na IV Plenum PZPR. Jaruzelski ten rozkaz wykonał.[1]

Tak oto opisuje Lecha Wałęsę, Tadeusz Szczudłowski w pierwszych dniach strajku sierpniowego: „Wcześniej w trzecim dniu strajku, około 15.00 Lech Wałęsa przegłosowany przez delegatów wydziałowych, ogłasza koniec strajku, za cenę: częściowo zaakceptowane przez dyrektora postulaty załóg.

Z formalnego punktu widzenia nie było to do końca prawidłowe, ponieważ wówczas jeszcze strajk reprezentował pochodzący z wyboru: Zakładowego Komitetu Strajkowego, inż. Jan Koziatek. Lech wałęsa objął funkcję przewodniczącego Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, dopiero z chwilą jego powstania tj. w nocy z dnia 17-go na 18-ty sierpnia.”[2]


[1] Wypowiedź gen. Anatolia Gribkowa szefa sztabu Układu Warszawskiego //www.youtube.com/watch?v=bXCgGR3_etw

[2] Teki Gdańskie t.II, Wydawca Oddział Pomorski Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Gdańsk 2000 r., str. 154/155

 

//konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/21/379/

KOMENTARZE

 • BORUSEWICZ ZDRADZA WOLNE WYBORY
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bXCgGR3_etw
 • noblista obdazony oskarem
  .
  a tu bolek
 • @Czartoryski 15:04:00
  A CO POWIEDZIEĆ DO ORDERZE ORŁA BIAŁEGO ?!!!

  http://i40.tinypic.com/xofybl.jpg

  uni to chcom !!!
 • HISTORIA ZATOCZYŁA KOŁO
  Wszystko na to wskazuje że historia zatoczyła koło i trzeba będzie ponownie tworzyć na nowo wolne związki zawodowe.Teraz nie ma PZPR ale czy będzie łatwiej to się okaże.Problem polega na tym że w roku 80 Naród nie był podzielony .Byli ONI i byliśmy MY.Teraz też są ONI ale my to PiS i PO .Kto tego nie rozumie ten nie rozumie nic.Dlatego należy poprzeć apel pani AnnyWalentynowicz o bojkot wyborów do sejmu i upomnieć się o JOWy.Stefan Dembowski New York www.stowarzyszeniedemokracjausa.com http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM
 • @Konwent Narodowy 15:23:02
  No ślicznie! Ani jednego Polaka. "Orzeł Biały" wrócił do swych początków.
 • Misja mediów publicznych !
  http://www.youtube.com/watch?v=uKzy-jnHld4

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31