Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 1170 komentarzy

Informacja USOPAŁ o skandalicznym zachowaniu się pewnych osób na Zebraniu Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ) z okazji XX-lecia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„NALEŻY JUŻ SKOŃCZYĆ Z TĄ „SZOPKĄ PATRIOTYCZNĄ” czyli KOLEJNE MOCNE STANOWISKO USOPAŁ !!!

 

Montevideo, 21.11.2013

Musimy podać do publicznej wiadomości informację o skandalicznym zachowaniu się pewnych osób na Zebraniu Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ) z okazji XX-lecia tej organizacji. Osoby te w ciągu więcej jak trzech nocy w hotelu w Caletillas „urządzały” awantury, pijaństwo, ordynarne krzyki, wrzaski, w związku z czym personel hotelu zwrócił im uwagę, że takie zachowania nie mogą mieć miejsca. Tego rodzaju działanie kontynuowano, w związku z czym wyrzucono ich z hotelu, poszli na plażę, gdzie nadal urządzano pijaństwo, awantury i ordynarne krzyki.

R. Winnicki po pijanemu wskoczył do morza w nocy, czego skutkiem było poparzenie go przez meduzy czy coś podobnego, w środku nocy karetka pogotowia musiała odwieźć go do szpitala. Tak było przez trzy dni, albo i więcej.

To jest coś nieprawdopodobnego, wielki wstyd i zdarza się po raz pierwszy, żeby na Zjeździe USOPAŁ działy się takie rzeczy w hotelach, w których zakwaterowani są goście USOPAŁ. To jest chuligaństwo.

Są dwie opcje, albo ci ludzie są alkoholikami i takie zachowanie jest dla nich czymś normalnym, czego my nie akceptujemy, albo robili to specjalnie, żeby nadszarpnąć dobre imię USOPAŁ, stworzyć zamieszanie i skandal na XX-leciu USOPAŁ.

Tę grupę ludzi, której przewodził R. Winnicki zarekomendował nam pan prof. dr hab. Ryszard Bender – nasz wieloletni przyjaciel, którego bardzo cenimy. Widać z tego, że jego również oszukano. Z redakcji komunikowano się z panem prof. Benderem w imieniu pana Prezesa Kobylańskiego i powiedział on, że oni wyślą przeprosiny za to zachowanie, do czego niestety nie doszło (trzeba wziąć pod uwagę, że prof. Bender, jak i inne osoby, wiedziały częściowo o tym skandalicznym pijaństwie, krzykach w pokojach i grupie kobiet, które biegały z jednego pokoju do drugiego). Znamy większość nazwisk, ale nie chcemy tego publikować, żeby skończyć już z tym skandalem chuligaństwa i pijaństwa. To nie jest dla nas żaden zaszczyt ni honor, że byli oni na naszym zebraniu. Uczestniczyli po raz pierwszy i zarazem po raz ostatni, już więcej nigdy.

Jedna z sytuacji, o której również należy przypomnieć, gdyż wiąże się ściśle z XX-leciem USOPAŁ. Po ostatnim posiedzeniu w sali obrad w dniu 27 lipca 2013 roku została odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie Zjazdu. Koncelebrowali ją nasi wysocy przedstawiciele Kościoła polskiego: ks. inf. dr Ireneusz Skubiś, ks. inf. Józef Wójcik i ks. dr Roman Piwowarczyk, a brali udział wszyscy zgromadzeni Polacy, goście Zjazdu USOPAŁ. Zarówno Księżom Infułatom, jak i Ks. dr Romanowi Piwowarczykowi będziemy zawsze wdzięczni za tę uroczyście sprawowaną Eucharystię, gdyż zawsze podtrzymuje nas to duchowo, jak i pozwala trwać w przywiązaniu do Kościoła i Ojczyzny.

W ostatnim momencie przed Mszą św. R. Winnicki wszedł na salę, wziął jakieś „papiery” i spieszył się do wyjścia. Wówczas natknął się przy drzwiach na pana Prezesa Kobylańskiego, który przyszedł, aby wziąć udział w Eucharystii i mijając R. Winnickiego zapytał: „będzie Pan z nami na Mszy św.? właśnie się zaczyna”. R. Winnicki odpowiedział na to: „niestety nie będę. Dokucza mi palec w bucie”. To było oburzające, z czego zda sobie sprawę każdy myślący człowiek. To jest reakcja przeciwna polskiemu patriotyzmowi i katolicyzmowi.

USOPAŁ był w posiadaniu tych wszystkich informacji od początku, ale biorąc pod uwagę Marsz Niepodległości 11 listopada 2013 roku i komentarze tego Marszu – postanowił przeczekać 10 dni i dopiero wówczas opublikować.

USOPAŁ-owi i Wam wszystkim znane jest świństwo, które zrobił R. Winnicki przykładnemu małżeństwu Państwa Holocher, którzy stali się ofiarami intryg. Przez długie lata byli znaczącymi działaczami ruchu narodowego, są wybitnymi patriotami i katolikami. Po tym, gdy rozesłano ich prywatne wiadomości wyciągnięte z facebooka, R. Winnicki zażądał od Pana Holochera, żeby natychmiast zrezygnował z rady decyzyjnej RN, bo jak nie to go sami zmuszą oskarżając o nieprawdopodobne historie. To była wielka intryga i kłamstwo. Jest oczywiste, że interesem R. Winnickiego i jego mocodawców jest usunąć część katolicką z organizacji młodzieżowych i wprowadzić tam osoby, które mają niezbyt jasną i w wielu przypadkach skandaliczną przeszłość jeśli chodzi o życie prywatne czy ekonomiczne.

I tak się też stało. Pojawiły się tam inne osoby, których nazwisk nie będziemy wymieniali, ale Państwo sobie doskonale zdają z tego sprawę i było to już też publikowane przez inne osoby i źródła. Należy już skończyć z tą „szopką patriotyczną”.

Na tegorocznym zebraniu USOPAŁ pan Prezes Kobylański wygłosił przemówienie nawołujące do tego, żeby wszyscy Polacy jak pospolite ruszenie szli do głosowania. Zarówno młodsi, jak i starsi, kobiety, mężczyźni, bo każdy ma jeden głos, który jest tyle samo ważny. Trzeba tylko stworzyć partię, która wystawi uczciwych ludzi, zjednoczyć się, mieć kontrolę przy stołach wyborczych, aby nie oszukiwano podczas liczenia głosów. I jest taki dobry przykład, jak bardzo jest to konieczne. W ostatnich wyborach brał udział pan inż. Jan G. Grudniewski. Cała rodzina głosowała na niego i później opublikowano, że nie dostał on żadnego głosu. To bezczelne oszustwo. Tego typu oszustw było tysiące…….?

W odpowiedzi na przemówienie pana Prezesa USOPAŁ, R. Winnicki mówił (mamy nagranie), że nie powinniśmy iść jeszcze do wyborów przez najbliższe 10 lat, aż nie stworzą się związki, ruchy itp. Prezes Kobylański wówczas odpowiedział, że to nie jest dobry pomysł, bo w ten sposób pomaga się okupantom Polski przetrwać na swoich stanowiskach, które są uzurpowane, i 60% z nich nie są Polakami, katolikami i wiecie o tym bardzo dobrze, m.in. z artykułów USOPAŁ, że są to antypolacy z Okrągłego Stołu, Magdalenki itd. Publikowaliśmy dwa z tych artykułów, jeden z nich na temat koszernego uboju zwierząt wraz z wynikami głosowania w polskim Sejmie w tej sprawie z dnia 12 lipca 2013 roku (głosowanie nr 77, posiedzenie nr 45). I drugie, bardziej skandaliczne głosowanie, o mordowaniu dzieci poczętych (z dnia 27 września 2013 roku. Głosowanie nr 21, posiedzenie nr 50). Na tej liście jest większość parlamentu, która głosowała za mordowaniem dzieci polskich – czy to są Polacy? Publikowaliśmy już listę wszystkich nazwisk wraz z komentarzem.

Pan Prezes Kobylański wołał wówczas na zebraniu, aby Polacy szli do głosowania, aby usunąć tę okupację Polski jeszcze z okresu żydokomuny, PRL, Magdalenki, Okrągłego Stołu i innych przestępców, którzy okradali i okradają Polskę. Następnego dnia R. Winnicki znów zabrał głos! I cud! Zapomniał, co powiedział pierwszego dnia (przypuszczalnie mocodawcy dali mu nowe rozkazy) i zaczął mówić: idziemy do wyborów (to jest zupełnie jasne, że chcą iść do wyborów do parlamentu Europejskiego, aby dostać się na wysokie pozycje).

Już czas, aby Polacy się obudzili i zrozumieli jak bardzo są manewrowani, szli do wyborów i kontrolowali je. Liczenie głosów musi odbywać się nie tylko w Polsce, ale i za granicą, oraz liczenie ręczne i nie elektroniczne, bo takim łatwo jest manipulować.

Mamy wiele informacji na temat przeszłości R. Winnickiego, na tej bazie chcemy skierować do niego kilka zapytań. Wiemy, że studiował i te studia rzucił, bo zajął się działalnością polityczną, publikacjami, wyjazdami za granicę na Węgry, do Anglii (gdzie mu się nie powiodło). Kto za to płaci? Skąd bierze na to pieniądze? Nie można zamykać na to oczu?!?!

Analizując wiele tych wątpliwości, jak i pijaństwo i chuligaństwo, jakie miało miejsce na XX-leciu USOPAŁ, odsuwa nas od nich zupełnie, nie chcemy mieć z nimi nic do czynienia. Będziemy popierać dobrych patriotów, katolików, którzy nie wywołują osobistych, politycznych, ani ekonomicznych skandali. Trzeba się jednoczyć, iść razem, bo tylko w ten sposób odniesiemy sukces!

O tym wszystkim, o czym wspomnieliśmy, można byłoby napisać całą książkę, w większości znacie te wszystkie ekscesy, które miały miejsce (osoby, które uczestniczyły w zebraniu wiedzą o tym bardzo dobrze. Przed kilkoma dniami jeden z panów, bardzo dobrych patriotów powiedział panu Prezesowi Kobylańskiemu: „my o tym wiedzieliśmy. Ale nie chcieliśmy mówić, bo było nam wstyd i przykro, i baliśmy się, że przeżyje Pan rozczarowanie młodzieżą polską”). Pan Prezes USOPAŁ nie stracił i nie straci zaufania do młodych Polaków. Oni bardzo często na tym wszystkim cierpią, są fałszywie informowani już od ostatnich 60 lat przez grupy antypolskie, które w większości bazują na tym nieprawdopodobnym oszustwie, jakim była Magdalenka, Okrągły Stół, gdzie na 57 głównych uczestników aż 47 było żydami, a reszta to szabesgoje.

Ta cała sytuacja, to przypuszczalnie była próba wprowadzenia do USOPAŁ „konia trojańskiego” i rozbicie Zjazdu z okazji XX-lecia organizacji. Jednak my stoimy cały czas na straży polskości i zawsze będziemy zwalczać tego rodzaju zachowania dla dobra naszej Ojczyzny Polski.

Dyrekcja USOPAŁ

 

//konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/21/informacja-usopal-o-skandalicznym-zachowaniu-sie-pewnych-osob-na-zebraniu-unii-stowarzyszen-i-organizacji-polskich-ameryki-lacinskiej-usopal-z-okazji-xx-lecia/

 

*******

W ZWIĄZKU Z DOCIERAJĄCYMI DO NAS INFORMACJAMI, ŻE KWESTIONOWANA JEST AUTENTYCZNOŚĆ OSTATNIEGO STANOWISKA DYREKCJI USOPAŁ, PONIŻEJ PUBLIKUJEMY JEGO ORYGINALNĄ WERSJĘ !!!

 

USOPAŁ1USOPAŁ2USOPAL3USOPAŁ4USOPAŁ5USOPAŁ6

USOPAŁ7

USOPAŁ8

KOMENTARZE

 • @
  ..Winnicki, Winnickim, ja tam za niego głowy nie dam, ale szanowni państwo nie napisali jak to Korwin Mikke chrapał na zebraniach :)) to też jest ważne ...jeden rzuca się po pijanemu w meduzy, a inny agresywnie chrapie...prosze o więcej takich njusów..

  ..szkoda, że Telewizja Narodowa dr Gienka nie nagrała tego wszystkiego...czy też rzucali się w ramiona łacińskich meduz :))) pozdrawiam niepoprawnie
 • to już jest mocne !!!
  ktoś tu w ch.ja wali i to solidnie.
 • Coraz więcej szczegółów na temat "Ruchu Narodowego"
  http://www.youtube.com/watch?v=Bbk2IJA8S-k
  TATA "RUCHU NARODOWEGO"
  SBEKOM NIEDAMY NIGDY TWORZYĆ SIŁY NARODOWEJ!
  http://p21.neon24.pl/post/94398,tumanowicz-zdemaskowany
 • @Nathanel 23:30:27
  "A co może się wylegnąc na kanapie?
  Wszy, pchły i pluskwy."

  PRZYDAŁBY SIĘ DOBRY TAPICER, PONIEWAŻ WYGLĄDA NA TO, ŻE WYŚCIÓŁKA PÓJDZIE DO WYMIANY !!!
 • @trybeus 23:33:21
  "..szkoda, że Telewizja Narodowa dr Gienka nie nagrała tego wszystkiego...czy też rzucali się w ramiona łacińskich meduz"

  WIELKA SZKODA, ŻE POLACY NIE MAJĄ ZAPISU TYCH PRZYGOTOWAŃ DO SESJI - CO DO RESZTY, AŻ STRACH POMYŚLEĆ !!!
 • @prawi co wiec 23:40:17
  "o już jest mocne !!!"

  ROBI SIĘ GORĄCO, ALE BYĆ MOŻE TO ZNAK, ŻE PRZYBLIŻAMY SIĘ DO POWAŻNYCH ROZMÓW I DZIAŁAŃ !!!
 • @Adam Czeczetkowicz 23:50:22
  "Coraz więcej szczegółów na temat "Ruchu Narodowego"

  TO DOBRZE !!!

  POLACY MUSZĄ WIEDZIEĆ, A PO ZAPROSZENIU NIEKTÓRYCH OSÓB NA TENERYFĘ, MIELI PRAWO ODEBRAĆ TO, JAKO ICH LEGITYMIZACJĘ I UDZIELENIE POPARCIA PRZEZ JANA KOBYLAŃSKIEGO !!!
 • @
  Bender nie raz już podrzucał śmierdzące jaja.

  Pozdrawiam.
 • @trybeus 23:33:21
  Zadziwiające jest, że Sendecki napisał o przysypiającym staruszku a nie napisał o skandalicznym zachowaniu młodych wilków. Po jego ostatnim ekscesie z Wojtasem przestaje mnie to dziwić, sterowany przez małpy z wieży.
 • @korwinista 08:37:04
  "Zadziwiające jest, że Sendecki napisał o przysypiającym staruszku a nie napisał o skandalicznym zachowaniu młodych wilków."


  NAJWYRAŹNIEJ "PREMIER" SENDECKI NIE MÓWI POLAKOM WSZYSTKIEGO !!!
 • @AdNovum 07:41:29
  "Bender nie raz już podrzucał śmierdzące jaja."

  Z KONSTRUKCJI TEGO LISTU WYNIKA JEDNAK, ŻE BENDER POZOSTAJE MIMO TO ZAUFANYM CZŁOWIEKIEM USOPAŁ !!!
 • @Nathanel 04:02:45 "...Bez mikroskopu widać że od początku ruchy narodowe są organizowane przez służby...."
  Moim zdaniem, można powyższą tezę rozszerzyć na wszystkie partie...
  Przy PO mamy nawet deklaracje gen.Czempińskiego....

  Współczesna demokracja partyjna jest z definicji szyta na miarę służb specjalnych...i przez krawców z tych służb.

  W zasadzie porównywanie państw jest porównywaniem ich służb specjalnych...

  Jak widać z międzynarodowej pozycji Rzeczpospolitej Polskiej
  służby specjalne RP nie powalają swoimi dokonaniami...

  Myślę , że tutaj jest jedna z przyczyn tak chętnego inicjowania dyskusji
  o wielkości lub chwale sprzed wieków...Bo o przyszłosci Polski z takimi służbami specjalnymi , to lepiej milczeć...

  Ps.
  Tak na marginesie , czy może ktoś wyjaśnić , o co chodzi z tym katolickim niezadowoleniem ? Prezydent katolik, Premier także , w Sejmie ponad połowa albo i 2/3..., konkordat podpisany, państwowa nauka religi katolickiej... Czego brakuje Panom z Dyrekcji USOPAŁ ?
  Katolickiej dyktatury , o którą wołał Krzysztof Zagozda... ? Czym ona będzie różniła się w praktyce od katolickiej demokracji, którą mamy dzisiaj w Rzeczpospolitej Polskiej?

  X X X

  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/06/czy-mozna-zbudowac-lepszy-swiat-bez.html
 • @korwinista 08:37:04
  hehehe Korwin musiał odespać ten niesamowity zapieprz. chłop robi po kilka/kilkanaście spotkań tygodniowo plus felietony do prasy i sieci, programy w tv , których sporo ostatnimi czasy....a siedemdziesiątka na karku. daj nam Boże takiej werwy.

  a Sendecki woli posiadówki przy "narodowej herbacie".
  swoją drogą zadziwia mnie jak On może promować ten typowo "WASP"owski napój ?!?
 • @Nathanel 04:02:45
  "Trzeba być ślepym by nie widzieć co jest grane."


  NIESTETY, JAK WIDAĆ, POLACY SĄ NARODEM ŚLEPCÓW !!!
 • @Skanderbeg 09:07:53
  "I jednocześnie krtykuje się układ magdalenkowy, jakby zapominając, że nieżyjący już Lech Kaczyński (przez nich popierany) był w Magdalence."

  BYŁ ... ALE COŚ SIĘ ZMIENIŁO !!!


  http://i40.tinypic.com/25kjw1z.jpg

  „IDŹCIE WSZYSCY RAZEM już 11 LISTOPADA na MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE, nie W KRAKOWIE (z ŻYDOKOMUNĄ SAKIEWICZEM i KACZYŃSKIM), żeby POLACY i CAŁY ŚWIAT WIDZIAŁ, że WALCZYMY O NASZĄ WOLNOŚĆ!” ?!!!

  Czujemy się zobowiązani informować młodzież polską, która zapoczątkowała i przygotowuje się teraz do wielkiego zrywu, zaczyna bowiem rozumieć, jak strasznie jest wyzyskiwany nasz kraj w ciągu ostatnich około 70 lat od okupacji sowieckiej, podczas której wymordowano miliony naszych rodaków. Wielokrotnie głośno mówiło się o tym, że tych 250 tys. Żydów, którzy przed wojskami niemieckimi, które wówczas atakowały Polskę uciekło do Związku Sowieckiego przez Wołyń, Stalin wyszkolił w NKWD oraz innych organizacjach szpiegowskich. Przygotował ich do tego, aby mogli wrócić do Polski jako przyszły „rząd lubelski” i objąć władzę na długie lata.

  Zajęli tym samym wszystkie stanowiska w ministerstwach, policji, doprowadzili do stworzenia PRL-u, w którym mordowano, demoralizowano i niszczono psychicznie i moralnie Polaków. Żydokomuna opanowała sądownictwo, które zamiast wymierzać sprawiedliwość, mordowało patriotów polskich z Armii Krajowej i całą polską inteligencję, która była dla nich głównym zagrożeniem. W samym Katyniu zamordowano około 20 tys. polskiej inteligencji, a tymi co bestialsko zabijali byli oficerowie żydowscy z NKWD. Taka była baza i przyczółek tej całej okupacji żydokomunistycznej, która FIKCYJNIE miała się skończyć w 1989 roku.

  Fikcyjnie, bo oto PRL-owskie i sowieckie bandy żydokomuny wykazały się dużą pomysłowością i urządziły Magdalenkę i Okrągły Stół. Wielkie „historyczne wydarzenie” znane na świecie, zapomina się tylko o takich „szczegółach” jak te, o których stale głośno mówimy i piszemy, że na przykład na 57 obradujących przy Okrągłym Stole 47 było Żydami, a reszta to szabesgoje żydowskie na ich usługach. To samo a może jeszcze i gorzej działo się w Magdalence, w której żydokomuna „porozumiała się” z żydokomuną, tak wyglądały te negocjacje, które miały „wyzwolić Polskę”, a w efekcie pozostała ona w rękach… komuny ???

  Dzisiaj nie PO, nie PiS, SLD, Palikot, czy Ziobro są szansą na wyzwolenie Polski, bo oni nigdy nie zrobią w tym kierunku ani jednego kroku! Wśród nich większość to są Żydzi i antypolacy, którzy niszczą Polskę swoją zachłannością, rabują nasz przemysł, ograbiają ze wszystkich bogactw, jakie posiada Polska! Proszę nie zapominać, że po 1989 roku wszystkie rządy były zdominowane przez żydokomunę ...
  (…)
  Wszyscy zdajemy sobie sprawę, i niejednokrotnie o tym już pisaliśmy, że Stefan Niesiołowski, były marszałek Sejmu to kameleon polityczny, jego prawdziwe żydowskie nazwisko to Aaron Nusselbaum. Kolejny to marszałek senatu Bogdan Borusewicz, zależny od żydokomuny i niszczący politycznie nasz kraj, jego żydowskie nazwisko: Zwi Bronstejn. Prezydentem stolicy Polski Warszawy jest Hanna Gronkiewicz-Waltz, antypolka, jej żydowskie nazwisko to Hajka Grundbaum. PRAWDZIWE NAZWISKO KACZYŃSKICH to KALKSTEIN
  (…)
  To jest komedia.

  Większość z nich wywodzi się z tej żydokomuny, którą Stalin silnie ulokował w Polsce, ich rodziny, dzieci, potomkowie.
  (…)
  Przez te około 70 lat wmówiono Polakom, że mają kochać oprawców i złodziei m.in. żydów, wmówiono, że nie można być antysemitą co jest bzdurą, a być antypolakiem wolno ???

  Jesteśmy przekonani, że Naród zaczyna to rozumieć, że istnieje ogromna i nagląca potrzeba otrząśnięcia się z tego bagna, bo dopiero wtedy pojawi się szansa na godną przyszłość naszego Narodu i na wolność, ale to przede wszystkim główne zadanie dla młodzieży: aby Polską rządzili Polacy!!!
  (…)
  Oczywiście im żywiej patrioci się organizują, żydokomuna czuwa i już „wsadziła” truciznę między młodych.
  (…)
  Czy do Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego nie docierają głosy niezadowolenia i niepokoju tym, że cała para zamiast rozpędzać koła polskiej lokomotywy zaczyna iść w gwizdek walk frakcyjnych i pozbywania się najbardziej ideowych działaczy?
  (…)
  Drugi taki przypadek to Tomasz Sakiewicz i „Gazeta Polska”. Tutaj jest tylko tyle z polskości, że gazeta zawiera przymiotnik „polska”. To jest antypolak zakochany w swoich braciach żydach, broni żydokomuny gdzie może i oszukuje Polaków, że on to robi dla dobra Polski. To kameleon żydokomuny i nie można go popierać! Popierajcie prawdziwych Polaków i katolików, którzy kochają Ojczyznę! SAKIEWICZ dąży do rozbicia polskiej młodzieży i razem z KACZYŃSKIM (KALKSTEIN), który był w Magdalence i przy Okrągłym Stole przenoszą obchody 11 listopada do Krakowa.
  (…)
  Prosimy Was o jednoczenie się w organizacje młodzieżowe, twórzcie pospolite ruszenie Narodu Polskiego wszyscy razem z miast, ze wsi, fabryk, urzędów, WSZYSCY!!! Nie dajcie się okłamywać przez tę bandę żydokomuny. Łączcie się i wystawcie jedną wspólną listę tych większych, mniejszych, wszyscy są ważni. Zwracamy się również do związków zawodowych, które cierpią w tej tragicznej sytuacji, łączcie się, aby było nas wielu!
  (…)
  Zwracamy się również do części Kościoła katolickiego, i tutaj dziś najwybitniejszym jego przedstawicielem jest Ojciec Dyrektor dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Prosimy go, aby te dzieła Radio Maryja, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) oraz TV Trwam i Nasz Dziennik przyłączyły się do tego zrywu, do przyszłych wyborów, aby odsunąć od władzy tych szpiegów, agentów, których nazwiska wielokrotnie publikowaliśmy, również w dzisiejszym piśmie. Jesteśmy przekonani, że o.dyr.dr Tadeusz Rydzyk jest nadzwyczajnym patriotą, podobnie jak Wy wszyscy, do których dziś się zwracamy. Mamy nadzieję, że działając wspólnie i jednocząc siły będziemy mogli bardzo szybko zmienić tę całą tragiczną sytuację.

  Idźcie wszyscy razem już 11 listopada na Marsz Niepodległości w Warszawie, nie w Krakowie (z żydokomuną Sakiewiczem i Kaczyńskim), żeby Polacy i cały świat widział, że walczymy o naszą wolność!
  (…)
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/29/quo-vadis-polsko/
 • @Konwent Narodowy 08:51:33
  I to jest jakaś sprzeczność.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:58:51
  "I to jest jakaś sprzeczność."

  ZDANIEM WIELU OSÓB, STANOWISKO USOPAŁ WYRAŻONE PRZED MARSZEM NIEPODLEGŁOŚCI, MUSI PRZEGRUPOWAĆ SCENĘ POLITYCZNĄ W POLSCE. WSPIERANE CHOJNIE PRZEZ JANA KOBYLAŃSKIEGO, MEDIA OJCA RYDZYKA, NIE BĘDĄ MOGŁY JUŻ DŁUŻEJ PROMOWAĆ ORGANIZACJI PIS i KACZYŃSKICH, O KTÓRYCH WSPOMINA SIĘ W NIM, JAKO O KALKSTEINACH - INACZEJ TORUŃSKIE DZIEŁA NIECHYBNIE POPADNĄ W DYSONANS POZNAWCZY A MOŻE I NIE TYLKO ...
 • ?
  Dla mnie cały ten tekst to są zwykłe oszczerstwa i pomówienia niepoparte żadnymi dowodami.

  Mam jedno pytanie, kto kryje się pod tym oświadczeniem, i kim jest ta DYREKCJA USOPAŁ?

  Z tego co pamiętam, to pan Kobylański zrzekł się swojego stanowiska w tej organizacji z powodów zdrowotnych i z powodu swojego podeszłego wieku?

  Czy szanowny pan Kobylański w ogóle wie o tym oświadczeniu, o jego treści, w ogóle zdaje sobie jeszcze sprawę z tego, co się dzieje w Polsce, w jego Ojczyźnie?

  Pan Winnicki nie daje sobą manipulować, i to jak widać kogoś najbardziej boli i irytuje.

  Czy na pewno koledzy zdajecie sobie sprawę z tego, z jakiego powodu pan Holocher zrezygnował ze swojego stanowiska w radzie decyzyjnej ruchu narodowego? Niestety, ja tego do końca nie wiem, ale postaram się o to dowiedzieć, zobaczymy wtedy czy wasze informacje są prawdziwe i zgodne z prawdą.

  I nic, ani słowa o tym, co tam czynił pan Korwin. :)))))) Wielki katolik i polski patriota.

  No i komentatorzy, anonimowi oskarżyciele bez twarzy, imienia i nazwiska. :)))))) To samo w dyskusji o zakładce PRS.
 • @Paweł Tonderski 11:08:20
  Stanowisko wydane przed Marszem Niepodległości sygnowane było przez:

  *Leonor Adami*
  Zarząd USOPAŁ

  Obecną informację sygnuje ciało określane jako *Dyrekcja USOPAŁ*

  WYGLĄDA WIĘC NA TO, ŻE BYĆ MOŻE, MAMY DO CZYNIENIA Z JAKĄŚ KOMÓRKĄ NIŻSZEGO SZCZEBLA ...

  CZY WIE O TYM JAN KOBYLAŃSKI ?? NA PEWNO, POWINIEN !!!
 • @night rat 10:25:03
  "RM ma w Polsce pozycję"

  JAK TO JEST POZYCJA ?!!
 • @night rat 11:27:36
  "nie znamy wersji Winnickiego, bo jak już się przekonaliśmy nieraz on ma honor"

  WERSJĘ TĘ Z PEWNOŚCIĄ WKRÓTCE POZNAMY, BO NIE CHODZI TUTAJ JEDNAK O STANOWISKO WYRAŻONE PRZEZ "stronkę internetową", ALE PRZEZ USOPAŁ ...

  TRUDNO JEST SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT HONORU, ALE WINNICKI I MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI Z PEWNOŚCIĄ MAJĄ DZIESIĄTKI TYSIĘCY ZAGORZAŁYCH ZWOLENNIKÓW, CO MOŻNA Z ŁATWOŚCIĄ SPRAWDZIĆ CHOCIAŻBY WCHODZĄC NA FACEBOOK'owe FANPAGE'e !!!
 • @Paweł Tonderski 11:08:20
  należy publicznie ściągnąć Winnickiemu gacie i sprawdzić.......

  ......no, nie to o czym myślą typowi żydofobowie........


  ....czy ma ślady po oparzeniu .


  żeby nie było- tekst dla mnie także podejrzany, ale przecież łatwy do zweryfikowania. Wystarczy zapytać Sendeckiego.
 • @night rat P. Tonderski
  "...już się przekonaliśmy nieraz on ma honor i nie musi wchodzić w publiczną pyskówkę"

  Zwłaszcza jak za pieniadze NE organizowal Marsz i przy okazji sam sie poratowal... (finansowo)
  A jaką ma recepte na Polskę? Nasladowac Niemcow i Niemcy. Bo Polacy sa za głupi, zeby rzadzic po swojemu. To jakby napluł w twarz wszystkim tym polskim chłopom, handlowcom i przedsiebiorcom, którzy pod zaborem pruskim pokazali, ze sa lepsi. A na koniec zrobili JEDYNE zwycieskie Powstanie (o ktorym zawsze cicho sza......)

  Badźcie trochę ostrozniejsi w tych laurkach
 • @night rat 11:56:54
  Przyjdzie PiS i co dalej?
  Na ile syjońskich wojenek bedziemy jeszcze jeździć za swoje pieniadze?

  Jedni i drudzy to banda obcych agentów.
 • @Paweł Tonderski 11:08:20
  poza tym Sz.P. Tonderski -niedawno zabawiał Pan blogerów NE jakimiś zagadkami pt. "która strona Narodowców jest najprawdziwsza z najprawdziwszych".
  A dziś sam Pan jesteś głupi w tej kwestii.
 • @night rat 12:42:54
  "skoro wolisz PO plus ełropejców z naleciałościami komuny..."

  ??????????????????/

  Przeciez wyzej napisalem cos dokladnie innego. Nie doczytałeś.

  Kaczyński nie da ci zadnego czasu wiecej niz masz teraz. Moze jeszcze wiecej nabroic. Obecnego wroga juz znamy. Nie glosujmy na tego mniej znanego.
  Zmieni sie jedynie klamka u której będa wisieć.
 • @night rat 11:56:54
  "wiec nie rozumiem jak wytyczne usopału maja zmienic polityke w Polsce skoro RM i tak nie popiera PISU"

  O TYM TO CHYBA NIKT NIE WIE !!!

  "zresztą to bez sensu, liczy sie co i jak zmieni kraj a nie szukanie filosemitów"

  KRAJ - POLSKA - JUŻ ZOSTAŁ ZMIENIONY ZA SPRAWĄ PROJEKTU "SOLIDARNOŚĆ" W KOLONIĘ, W KTÓREJ WOBEC POLAKÓW I WSZYSTKIEGO, CO POLSKIE, OBOWIĄZUJE SYSTEM APARTHEIDU ... dlaczego ??? BO POLAKOM W "SOLIDARNOŚCI" WMÓWIONO, ŻE NIE LICZY SIĘ KTO STOI ZA TYMI "ZMIANAMI" I KTO ICH DOKONUJE !!!

  NALEŻY MIEĆ NADZIEJĘ, ŻE ICH DZIECI NIE DADZĄ SIĘ NABRAĆ NA PODOBNE PLEWY !!!
 • @night rat 12:27:33
  "młodzi i tak wolą Winnickiego zwłaszcza sami sympatycy spoza organizacji i moga tylko wysmiać takie donosy"

  WOLĄ i MOGĄ WYŚMIAĆ - ALE CZY TO OZNACZA RACJĘ POLSKĄ i WŁAŚCIWY WYBÓR ?!!!

  JESTEŚMY WŁAŚNIE W REDAKCJI PO PREZENTACJI FILMU O NARODZINACH SOLIDARNOŚCI W SIERPNIU 1980 ROKU. W REAKCJI NA POCZYNANIA WAŁĘSY, DOGADYWANIE SIĘ POZA PLECAMI TYSIĘCY ZWIĄZKOWCÓW, TYLKO DWIE OSOBY MIAŁY ODWAGĘ WYKRZYCZEĆ MU W TWARZ - !!! ZDRADA !!!

  POZOSTALI WOLELI WAŁĘSĘ !!!
 • @night rat 14:17:12
  "dla mnie W. to działacz, lider i ikona ruchu"

  BARDZO BYŚMY ZATEM PROSILI O ZAPOZNANIE NAS Z AKTUALNĄ WERSJĄ DZIAŁACZY W RUCHU, JEŻELI TAKOWA SIĘ POJAWI !!!

  "Rosja po przemianach trafiła na Putina, my mamy szansę na Kaczyńskiego ale trzeba czegoś więcej"

  DOBRY ŻART TYMFA WART !!!
 • @fan-wolności 15:31:47
  "W ogóle wysoki Roman, stojący za taką ,tuzą' jak Bosak Krzysztof (2 lata posłem w sejmie - czy znacie jakieś jego autorskie projekty?), doczekał się ksywy ,,koń który mówi - ale nie wszystko''

  POLAKOM ZNANE JEST UMIŁOWANIE REWIRÓW WŁADZY PRZEZ "WYSOKIEGO ROMANA" i HEROICZNA OBRONA "prawa starszych i mądrzejszych" DO BESTIALSKIEGO MORDOWANIA ZWIERZĄT NA POLSKIEJ ZIEMI !!!

  A ŻE TO PROMOTOR BOSAKA, TO PEWNIE I ON DALEKO ZAJDZIE - TAŃCZYĆ JAK MU ZAGRAJĄ Z PEWNOŚCIĄ POTRAFI !!!
 • Żydzi z KN niepolskiego są zaniepokojeni RN
  Tak bardzo się niepokoicie kto stoi za RN?Nie widzicie że to się kupy nie trzyma?Jest tutaj wzmianka o tym że cała rodzina Janka Grudniewskiego zagłosowała na niego a potem się okazało że nie dostał ani jednego głosu.Dla mnie to żadna nowość.PKW fałszuje wyniki wyborów.Rozmawiałem na ten temat z panem Janem Kobylańskim i dziwię się że mając tego świadomość że wyniki wyborów są fałszowane,namawia do pójścia do urn wyborczych.To jest wszystko naprawdę dziwne .Kobylański zmienia zdanie co kilka lat tak jakby nie potrafił ocenić sytuacji w Polsce a może jego rola jest zupełnie inna?Wszystko jest możliwe więc trzeba się dobrze zastanowić i przeanalizować sytuację.Jedno jest pewne Niepolski Konwent Narodowy( czyjego narodu)? bardzo przeżywa sytuację w RN.Stefan Dembowski Ps.uprzedzam żydostwo które mnie zaatakuje że sobie radzę i nie będe dłużny.
 • @amadeusz2006 17:07:55 "uprzedzam żydostwo które mnie zaatakuje że sobie radzę i nie będe dłużny." !!!
  Żydzi z KN niepolskiego są zaniepokojeni RN

  Tak bardzo się niepokoicie kto stoi za RN? Nie widzicie że to się kupy nie trzyma? Jest tutaj wzmianka o tym że cała rodzina Janka Grudniewskiego zagłosowała na niego a potem się okazało że nie dostał ani jednego głosu. Dla mnie to żadna nowość. PKW fałszuje wyniki wyborów. Rozmawiałem na ten temat z panem Janem Kobylańskim i dziwię się że mając tego świadomość że wyniki wyborów są fałszowane, namawia do pójścia do urn wyborczych.To jest wszystko naprawdę dziwne .Kobylański zmienia zdanie co kilka lat tak jakby nie potrafił ocenić sytuacji w Polsce a może jego rola jest zupełnie inna?Wszystko jest możliwe więc trzeba się dobrze zastanowić i przeanalizować sytuację.Jedno jest pewne Niepolski Konwent Narodowy( czyjego narodu)? bardzo przeżywa sytuację w RN.Stefan Dembowski Ps.uprzedzam żydostwo które mnie zaatakuje że sobie radzę i nie będe dłużny.

  amadeusz2006 22.11.2013 17:07:55
 • @night rat 02:15:09
  Tak to chamstwo i zenada.KNP to żydzi podszywający sie pod Polaków a przewodzi nimi rabaj Henryk Swól.Wyjątkowa menda.Stefan Dembowski
 • @amadeusz2006 17:23:52 „TO ŻYDZI PODSZYWAJĄCY SIE POD POLAKÓW A PRZEWODZI NIMI RABAJ HENRYK SWÓL” !!!
  @night rat 02:15:09

  Tak to chamstwo i zenada.KNP to żydzi podszywający sie pod Polaków a przewodzi nimi rabaj Henryk Swól.Wyjątkowa menda.Stefan Dembowski

  amadeusz2006 22.11.2013 17:23:52
 • W odpowiedzi na zarzuty...
  W odpowiedzi na zarzuty...
  Odpowiedź Winnickiego na te oszczerstwa i zarzuty.

  Od wczoraj w internecie krąży dosyć dowcipny tekst opisujący w dramatyczny sposób moje i innych osób, rzekomo ocierające się o zbrodnię, zachowania podczas zjazdu USOPAŁ na Teneryfie. Plotek na temat osób publicznych (a chcąc nie chcąc w ostatnim czasie taką się stałem) w internecie jest od zatrzęsienia, ale w związku z tym, że ta, o której wspominam, zrobiła już pewną karierę i stała się przedmiotem telefonów z redakcji Gazety Wyborczej (będą pewnie publikacje), więc warto ją w kilku słowach skomentować.

  Po pierwsze, krążący tekst w znaczącej mierze oparty jest o jakieś zmyślenia. Nie byłem żadnej nocy wożony żadną karetką, nie leżałem w szpitalu, nie poparzyły mnie meduzy, nie było żadnej trzydniowej imprezy, nie było "ordynarnych śpiewów", nieprawda, że opuściłem jedną z Mszy św. (choć rzeczywiście się na nią spóźniłem, z powodu żmudnego wyciągania kolców jeżowców ze stóp).

  Co było? Był zjazd z dwudniowymi obradami i kilka dni wolnych na luźne zwiedzanie wyspy, spotkania oficjalne, ale w mniejszym gronie oraz towarzyskie. Faktem jest, że były wieczorne spotkania i jedna większa impreza imieninowa. Czuję się na swój sposób wyróżniony, że tylko moje nazwisko spośród biorących w niej udział wymieniono, bo stawiła się na niej co najmniej połowa osób obecnych na zjeździe, w tym większość spośród tych, którzy na zjazdy organizowane przez USOPAŁ jeżdżą od lat. W bardzo zacnym gronie śpiewne były m.in. polskie pieśni wojenne, żołnierskie itd. co rzeczywiście, zakończyło się interwencją obsługi hotelu z powodu późnej pory.

  Było pływanie w morzu i związane z tym przygody z kolcami jeżowców. Były spotkania, rozmowy, wieczorne wyjścia na miasto. Było zwiedzanie wyspy. Była polska, jednego, wspomnianego wyżej wieczora, prawdopodobnie zbyt huczna, zabawa. Ot i całe "misterium nieprawości"

  Jest wreszcie piękny album ze zdjęciami, który dostałem w miesiąc po zjeździe na Teneryfie od USOPAŁ z imiennymi podziękowaniami, powinszowaniami i gratulacjami od prezesa Kobylańskiego. Za co serdecznie dziękuję.

  W całej tej sprawie, która budzi jedynie mój nieco żażenowany uśmiech, jest zaledwie jeden, poważny wątek. Tym wątkiem są, stare jak świat, próby rozgrywania środowisk emigracyjnych przez różne czynniki krajowe. Z tym, że akurat ta próba przejdzie raczej do annałów humoru sytuacyjnego niż do kanonu politycznych intryg i spisków. Choć pewnie jej autorzy chcieliby wierzyć, że prowadzą jakąś poważną grę.

  - Robert Winnicki


  ps

  Niestety, na blogu Konwentu Narodowego zostałem zbanowany, tak więc zamieszczam to tutaj.

  pps

  Winnicki dostawał pieniądze za zamieszczanie swoich artykułów na portalu NowyEkran - NEon24 tak jak każdy innych polityk, który jest znany szerszej opinii Polaków, Spirito nie dostawał, Tonderski też nie dostawał i nie dostaje, bo nikt nas nie zna i na pewno temu portalowi nie zapewnią wielu odwiedzin i kliknięć, na których właściciel tego portalu zarabiał, płacili mu za to na pewno ci, którzy tutaj wstawiali swoje reklamy.

  pps

  Jak Konwent Narodowy chce się dowiedzieć, skąd bierze na swoją działalność Winnicki ONR i MW, to niech się zapyta o to działaczy tych organizacja. Czy Konwent wie co to datki, co to zbiórki, co to praca blogerska i portalowa na tzw portalach, gdzie na ich stronach zamieszczane są reklamy, za które te portale dostają pieniądze, potem tymi pieniędzmi dzieli się z blogerami. Ot cała tajemnica.

  ppps

  Na oficjalnej stronie USOPAŁ nie ma jak dotąd takiego oświadczenia na temat wydarzeń z Teneryfy, o które postarał się Konwent Narodowy.

  http://www.usopal.pl/component/search/?searchword=bucie+Winnicki&ordering=newest&searchphrase=all&limit=100

  http://www.usopal.pl/
 • @Paweł Tonderski 20:03:00
  Poprawka inny mój komputer został tutaj zablokowany, ten komentarz napisałem już z domu, z domowego komputera, który, jak widać nie został zablokowany na blogu Konwentu Narodowego.


  ps

  A tak na marginesie mam pytanie, ten Konwent narodowy to ile osób, dwie, trzy?

  Konwent jednak brzmi dumnie.
 • @Skanderbeg 20:33:54 & @Paweł Tonderski 20:09:58 - MNIE TEŻ ZABANOWALI SWEGO CZASU
  Na Fronda.pl, Rebelya.pl, i Prawica.net.
  To zawsze jest bardzo przykre, gdy się uczciwy człowiek nie może wypowiedzieć swobodnie.
 • @Skanderbeg 20:33:54
  Nie, ani Podlasie mnie nie zbanował ani Czeczetkowicz, tego komputera, z którego teraz piszę- domowego nie zbanował Konwent Narodowy, zbanował Konwent Narodowy mój komputer z pracy, z którego również się loguję na tym portalu, może mnie w takim razie odblokować, ponieważ i z tego domowego i z tego z pracy pisze tylko i wyłącznie ja Paweł Tonderski i nikt inny.
 • @Skanderbeg 21:09:14 - ATO "PODLASIE" TO CO TO ZA JEDNI?
  Ciekawe, czy Adama Czeczetkowicza, Oskara Wądołowskiego i Andrzeja Pochylskiego też zabanowali?
 • @Paweł Tonderski 20:03:00
  BARDZO DZIĘKUJEMY PANU ZA UMIESZCZENIE TEGO TEKSTU !!!

  OCZYWIŚCIE NIE JESTEŚMY W STANIE ZWERYFIKOWAĆ RÓWNIEŻ I TEJ WERSJI WYDARZEŃ NA TENERYFIE, ALE MOŻEMY ZWERYFIKOWAĆ, W OPARCIU O OTRZYMANE WŁAŚNIE INFORMACJE z SIECI INFORMACYJNEJ KONWENTU:

  "ps

  Niestety, na blogu Konwentu Narodowego zostałem zbanowany, tak więc zamieszczam to tutaj."

  TO JEST KŁAMSTWO !!!
 • @Paweł Tonderski 20:09:58
  "ps
  A tak na marginesie mam pytanie, ten Konwent narodowy to ile osób, dwie, trzy? Konwent jednak brzmi dumnie."

  „TO ŻYDZI PODSZYWAJĄCY SIE POD POLAKÓW A PRZEWODZI NIMI RABAJ HENRYK SWÓL” !!!

  amadeusz2006 22.11.2013 17:23:52
 • @Paweł Tonderski 20:44:28
  PAN PRZEŚLE SKAN ...
 • @Konwent Narodowy 21:15:57
  Sprostowałem inny komputer mam tutaj zablokowany, komputer który mam w pracy inne IP.

  Chciałem już to sprostować wcześniej, ale mi się nie udało, ponieważ byłem tutaj zablokowany, stąd ten komentarz, mój domowy komputer tutaj nie jest zablokowany. Zobaczę jutro jak pojadę do pracy, co się z nim tam dzieje.

  Po co zamieszcza pan takie teksty? Czemu to ma służyć, pan nie pije alkoholu, nie bawi się na imieninach czy czyiś urodzinach? I to w gronie wydawałoby się zaufanych ludzi, oprócz tego od żydowskiego liberalizmu?
 • @Konwent Narodowy 21:20:23
  Skan wypowiedzi Winnickiego z "fejsa" mam panu przesłać?

  Nie jestem tam zalogowany nie mam tam swojego konta, omijam tamten portal z daleka, ale mam znajomych, którzy mi tę wypowiedź podesłali.
 • @Paweł Tonderski 21:33:10
  SZANOWNY PANIE, NAPISAŁ PAN, ŻE ZBANOWANO PANA NA STRONIE KONWENTU NARODOWEGO - PROSIMY O SKAN ODPOWIEDZI STRONY KONWENTU, ŻE MA PAN WYKLUCZONY DOSTĘP - SPRAWDZIMY TO NIEZALEŻNIE OD POSIADANYCH JUŻ INFORMACJI !!!
 • @Paweł Tonderski 21:31:47
  "Po co zamieszcza pan takie teksty? Czemu to ma służyć, pan nie pije alkoholu, nie bawi się na imieninach czy czyiś urodzinach? I to w gronie wydawałoby się zaufanych ludzi, oprócz tego od żydowskiego liberalizmu?"

  TO JEST STANOWISKO DYREKCJI USOPAŁ - ZAMIESZCZALIŚMY JUŻ TAKŻE KILKA WCZEŚNIEJSZYCH STANOWISK i APELI - PAN ZAMIEŚCIŁ STANOWISKO ROBERTA WINNICKIEGO ... i czemu to ma służyć ??? ... BARDZO CHCIELIBYŚMY, ŻEBY SŁUŻYŁO PRAWDZIE !!!
 • @Skanderbeg 21:24:17
  No proszę. :) Nie ma to jak animozje rodzinne.
  A co do portalu Podlasie XXI-go wieku to go nie znam. Ale chętnie poznam.
  A Pan też z Podlasia? No proszę.
 • @Konwent Narodowy 21:52:41
  Na oficjalnej stronie USOPAŁ-u nie ma tego oświadczenia. Co pan na to?

  Odnośniku już wcześniej zamieszczałem.
 • @Konwent Narodowy 21:46:12
  Jak ktoś jest zablokowany na tym portalu na jakimś blogu, to gdy chce zamieścić jakiś komentarz i jest zablokowany to pojawia mu się informacja, że sprawdza uprawnienia i nic dalej się nie dziej, z tego nie da się zrobić skanu, można zdjęcie lub PRINT SCREEN, ale to nie jest żaden dowód. Po prostu albo można komentować albo nie można, a ja nie mogłem i nie mam w zwyczaju kłamać w takich sprawach...

  Pan teraz zamierza mnie pomawiać i mi insynuować, że to sobie zmyśliłem?

  Jeżeli jutro okaże się,że mój komputer w pracy został odblokowany na pana blogu, to na pewno nie zapomnę o tym panu zakomunikować.
 • @Paweł Tonderski 22:05:36
  MOŻNA BYŁO ODNIEŚĆ WRAŻENIE, ŻE POSZUKUJE PAN ARGUMENTÓW NA WZMOCNIENIE SWOICH TEZ - CHCIELIŚMY JEDYNIE WYJŚĆ NA PRZECIW I WKLEIĆ SKAN LUB SCREEN DOKUMENTUJĄCY PAŃSKIE DONIESIENIA, ALE JAK SIĘ NIE DA TO TRUDNO !!!

  NIECH BĘDZIE ZATEM, ŻE ZOSTAŁ PAN ZBANOWANY NA JEDNYM KOMPUTERZE W PRACY, ALE W DOMU NIE I MAMY NADAL JAKĄŚ ŁĄCZNOŚĆ!!!

  NIE DAJMY JEDNAK PRZESTEROWAĆ DYSKUSJI POD STANOWISKIEM DYREKCJI USOPAŁ W KRZAKI, GDYŻ JEST ONA BARDZO WAŻNA DLA RUCHU NARODOWEGO A PRZEDE WSZYSTKIM DLA POLAKÓW !!
 • @Konwent Narodowy 22:21:15
  Pan reprezentuje USOPAŁ, bo nie rozumiem?

  Przecież już napisałem w poprzednich komentarzach, że na oficjalnej stronie USOPAŁ-u nie ma tego oświadczenia.

  Jak dotąd nie odpowiedział pan mi na ten komentarz, dlaczego on pojawił się tutaj a na oficjalnej stronie USOPAŁ0-u go nie ma?

  Kogo pan reprezentuje USOPAŁ czy Konwent narodowy, a jeżeli konwent narodowy, to kto konkretnie kryje się pod tą buńczuczną nazwą?
 • @Paweł Tonderski 22:32:52
  "Pan reprezentuje USOPAŁ, bo nie rozumiem?"

  NIE, TO JEST STRONA INFORMACYJNA KONWENTU NARODOWEGO POLSKI !!!

  "Przecież już napisałem w poprzednich komentarzach, że na oficjalnej stronie USOPAŁ-u nie ma tego oświadczenia."

  NIE ZNAMY ODPOWIEDZI NA TO PYTANIE !!!

  "Jak dotąd nie odpowiedział pan mi na ten komentarz, dlaczego on pojawił się tutaj a na oficjalnej stronie USOPAŁ0-u go nie ma?"

  NAJPROŚCIEJ BĘDZIE SIĘ ZWRÓCIĆ DO DYREKCJI USOPAŁ Z TYM ZAPYTANIEM !!!

  "Kogo pan reprezentuje USOPAŁ czy Konwent narodowy, a jeżeli konwent narodowy, to kto konkretnie kryje się pod tą buńczuczną nazwą?"

  MUSI PAN OKREŚLIĆ ILOŚĆ OSÓB, DLA KTÓREJ "nazw buńczuczna" JEST TERMINEM WŁAŚCIWYM !!!

  ***********

  I JESZCZE RAZ PROŚBA - PROSZĘ NIE KIEROWAĆ DYSKUSJI NA BOCZNE TORY - JEŻELI NIE JEST PAN W STANIE WYPOWIEDZIEĆ SIĘ W MERITUM SPRAWY, PROSIMY SKONCENTROWAĆ SIĘ NA CZYTANIU - JEŻELI CHCE PAN PODWAŻYĆ PRAWDZIWOŚĆ STANOWISKA DYREKCJI USOPAŁ, PROSZĘ ZWRÓCIĆ SIĘ DO USOPAŁ O WYJAŚNIENIE ... TO ZAMKNIE DEFINITYWNIE SPRAWĘ !!!

  JEŻELI JEST PAN ZAINTERESOWANY DYSKREDYTACJĄ KONWENTU NARODOWEGO, PROSIMY O ZAŁOŻENIE OSOBNEGO WĄTKU !!!
 • @Paweł Tonderski 22:32:52 - PAWLE, TUTAJ JEDNAK JA POTWIERDZĘ... I CIEBIE POCIESZĘ...
  Pismo USOPAŁ o takiej treści dostałem na mojego majla od USOPAŁ i potwierdzającą wersję - od Marka Chrapana, który jest odpowiedzialny za weryfikację elektroniczną i rozsyłanie po świecie treści USOPAŁ.
  Winnicki dodaje bardzo ważny szczegół - że jeszcze w miesiąc po powrocie z Teneryfy był w łaskach u Prezesa. A dopiero potem popadł w niełaskę. Ja podejrzewam, że Prezes rozgniewał się z trzech powodów;
  1) z powodu niedotrzymania obietnicy pogłębienia integracji, złożonej w oficjalnym oświadczeniu przez Ruch Narodowy;
  2) z powodu niekoleżeńskiego potraktowania Przemysława Holochera, publicznego okazania posłuszeństwa WASP-owskiemu Wiki-Liksowi gnębiącemu Polaka - endeka;
  3) z powodu nieznanych polskiej opinii publicznej ekscesów na Teneryfie. Tutaj nadmienię, że ja dużej części tych zachowań opisanych w w/w tekście USOPAŁ nie znałem. A przecież co dzień (co noc) siedziałem przy laptopie do bladego świtu w hotelowym hallu na dole i konwertowałem filmy, przesyłałem je dla telewidzów TELEWIZJI NARODOWEJ. Owszem, widoczne było ożywione życie towarzyskie gości Pana Prezesa, jednak przy mnie Wszyscy Koledzy zachowywali się godnie.
  Pamiętam jedno, co teraz wygląda na kolejne proroctwo. Otóż Bohdan Poręba mówił, że się bardzo cieszy, że jest tylu młodych ludzi na Teneryfie. Że jak mają być sami starzy - to będzie tragedia, a jak będą sami młodzi - to będzie komedia.
  :)
  No i teraz wygląda na to, że zainteresowanie ruchem narodowym w ogólnosci (tym całym, bez wielkich liter) i eR-eNem w szczególności jeszcze bardziej wzrośnie. Prawda wypłynie na jaw i się zrobi ciekawie, po polsku. Na to liczę.
 • @Konwent Narodowy 23:08:33
  No to po co pan pisze, że to jest zdanie USOPAŁ-u? I jeszcze na zdjęciu wiodącym do tego artykułu zamieszcza pan zdjęcie pana Kobylańskiego sugerujące to, że to jego zdanie?!
 • @Eugeniusz Sendecki 23:18:18
  Aha, to trochę wyjaśnia.
 • @Paweł Tonderski 23:21:17 - PREZES JEST NIEKORONOWANYM KRÓLEM... DZISIAJ OKAZUJE NIEŁASKĘ, ALE JUTRO MOŻE OKAZAĆ WZGLĘDY...
  Dlatego rozgrywa swoją grę. I należy ją odczytać. Na razie Prezes nie beszta osobiście eR-eNu - ja również to zauważam. Czyli, że jest możliwe jakieś zgodne rozwiązanie w przyszłości. Ale Prezes ma prawo bardzo mocno się gniewać. Właśnie sobie przypominam jak sfilmowałem oświadczenie eR-eNu o tym że we wrześniu zrobią integracyjne spotkanie. To miało być 14-go września 2013. Proszę obejrzeć i posłuchać;
  http://www.youtube.com/watch?v=mSU4WfBvMt4
  No i co? Do spotkania nie doszło, a wiele środowisk i pojedyńczych narodowców bardzo tego spotkania chciało. Koledzy eR-eNowcy nas zawiedli. Jan Kobylański bardzo zyskał w oczach Polaków na tym, że ich ostro napomina. Oczywiście najwięcej jest powiedziane między wierszami, jak w poważnej polityce.
  :)
 • @Eugeniusz Sendecki 23:39:22
  "PREZES JEST NIEKORONOWANYM KRÓLEM... DZISIAJ OKAZUJE NIEŁASKĘ, ALE JUTRO MOŻE OKAZAĆ WZGLĘDY..."

  TO BARDZO INTERESUJĄCA SUGESTIA ... I PAŃSKA BLISKOŚĆ Z JANEM KOBYLAŃSKI KAŻE PRZYPUSZCZAĆ, ŻE COŚ OSTATECZNIE MOŻE BYĆ NA RZECZY W TYM WZGLĘDZIE ...

  ALE CZY CHCĄC DOTRZYMAĆ KROKU PEŁNEJ SENTENCJI ZDARZEŃ, NIE MIAŁA ONA JEDNAK FORMY BARDZIEJ ROZBUDOWANEJ;

  1. PAN PREZES KOBYLAŃSKI, DZIAŁAJĄC POD NAMOWĄ PROF. BENDERA, ZAPRASZA NA OBCHODY XX-lecia USOPAŁ CAŁĄ "grupę decyzyjną ruchu narodowego" - PRZYJMUJE JĄ i UGASZCZA NA TENERYFIE w ŚWIETLE KAMER. PRZEBIEG SPOTKANIA JEST SZEROKO, JAK NA MOŻLIWOŚCI MEDIÓW PATRIOTYCZNYCH, NAGŁAŚNIANY. MŁODZI POLACY, DZIESIĄTKI a MOŻE NAWET SETKI TYSIĘCY z NICH, WSZYSTKO TO WIDZA i KONOTUJĄ JAKO WSPÓLNY FRONT i SWOISTE NAMASZCZENIE "grupy decyzyjnej"

  * POLACY ZOSTAJĄ UPEWNIENI, CO DO SŁUSZNOŚCI WYBORU WSKAZANYCH IM LIDERÓW ...


  2. W MIĘDZY CZASIE MAJĄ MIEJSCE WYDARZENIA, KTÓRE ZMIENIAJĄ DIAMETRALNIE OCENĘ PANA PREZESA KOBYLAŃSKIEGO i ZMUSZAJĄ GO ZMIANY SWOJEGO STANOWISKA - NALEŻY SOBIE WYOBRAZIĆ, JAK TRUDNA MUSIAŁA BYĆ TO DECYZJA, ALE JEJ BEZKOMPROMISOWOŚĆ WSKAZUJE NA WIELKI FORMAT PRZYWÓDCY USOPAŁ i ... może warto się w tym miejscu posłużyć Pańskim terminem ... NIEKORONOWANEGO KRÓLA POLSKI ...

  * ZAINICJOWANA JEDNAK LAWINA, ZWIĄZANA Z WCZEŚNIEJSZĄ LEGITYMIZACJĄ "grupy decyzyjnej" MKNIE NADAL ...


  3. PAN ZAPOWIADA MOŻLIWOŚĆ KOLEJNEJ ZMIANY ZDANIA PRZEZ PANA PREZESA KOBYLAŃSKIEGO ...

  * LAWINA NIE MA WIĘC ŻADNYCH POWODÓW, ABY NAWET PRÓBOWAĆ WYHAMOWAĆ SWÓJ PĘD ...


  *******
  CZY ABY CELE, PROWADZONEJ W TEN SPOSÓB "poważnej polityki", NIE ZGINĄ "między wierszami" ?!!!
 • Robert Winnicki: Komentarz
  Robert Winnicki: Komentarz
  Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-11-22
  Od wczoraj w internecie krąży dosyć dowcipny tekst opisujący w dramatyczny sposób moje i innych osób, rzekomo ocierające się o zbrodnię, zachowania podczas zjazdu USOPAŁ na Teneryfie. Plotek na temat osób publicznych (a chcąc nie chcąc w ostatnim czasie taką się stałem) w internecie jest od zatrzęsienia, ale w związku z tym, że ta, o której wspominam, zrobiła już pewną karierę i stała się przedmiotem telefonów z redakcji Gazety Wyborczej (będą pewnie publikacje), więc warto ją w kilku słowach skomentować.
  Po pierwsze, krążący tekst w znaczącej mierze oparty jest o jakieś zmyślenia. Nie byłem żadnej nocy wożony żadną karetką, nie leżałem w szpitalu, nie poparzyły mnie meduzy, nie było żadnej trzydniowej imprezy, nie było “ordynarnych śpiewów”, nieprawda, że opuściłem jedną z Mszy św. (choć rzeczywiście się na nią spóźniłem, z powodu żmudnego wyciągania kolców jeżowców ze stóp).
  Co było? Był zjazd z dwudniowymi obradami i kilka dni wolnych na luźne zwiedzanie wyspy, spotkania oficjalne, ale w mniejszym gronie oraz towarzyskie. Faktem jest, że były wieczorne spotkania i jedna większa impreza imieninowa. Czuję się na swój sposób wyróżniony, że tylko moje nazwisko spośród biorących w niej udział wymieniono, bo stawiła się na niej co najmniej połowa osób obecnych na zjeździe, w tym większość spośród tych, którzy na zjazdy organizowane przez USOPAŁ jeżdżą od lat. W bardzo zacnym gronie śpiewne były m.in. polskie pieśni wojenne, żołnierskie itd. co rzeczywiście, zakończyło się interwencją obsługi hotelu z powodu późnej pory.
  Było pływanie w morzu i związane z tym przygody z kolcami jeżowców. Były spotkania, rozmowy, wieczorne wyjścia na miasto. Było zwiedzanie wyspy. Była polska, jednego, wspomnianego wyżej wieczora, prawdopodobnie zbyt huczna, zabawa. Ot i całe “misterium nieprawości” :)
  Jest wreszcie piękny album ze zdjęciami, który dostałem w miesiąc po zjeździe na Teneryfie od USOPAŁ z imiennymi podziękowaniami, powinszowaniami i gratulacjami od prezesa Kobylańskiego. Za co serdecznie dziękuję.
  W całej tej sprawie, która budzi jedynie mój nieco żażenowany uśmiech, jest zaledwie jeden, poważny wątek. Tym wątkiem są, stare jak świat, próby rozgrywania środowisk emigracyjnych przez różne czynniki krajowe. Z tym, że akurat ta próba przejdzie raczej do annałów humoru sytuacyjnego niż do kanonu politycznych intryg i spisków. Choć pewnie jej autorzy chcieliby wierzyć, że prowadzą jakąś poważną grę :)
  Lubię to!
  Robert Winnicki
 • @Urania 00:57:00
  DZIĘKUJEMY ZA PRZYWOŁANIE TEGO KOMENTARZA !!!

  CIEKAWE WYDAJE SIĘ TUTAJ ZESTAWIENIE WYPOWIEDZI DWÓCH UCZESTNIKÓW TAMTYCH UROCZYSTYCH OBCHODÓW XX-lecia USOPAŁ na TENERYFIE:

  *********

  “Tym wątkiem są, stare jak świat, próby rozgrywania środowisk emigracyjnych przez RÓŻNE CZYNNIKI KRAJOWE.”

  Robert Winnicki

  _____________________________________________

  @Paweł Tonderski 22:32:52

  “PISMO USOPAŁ O TAKIEJ TREŚCI DOSTAŁEM NA MOJEGO MAJLA OD USOPAŁ I POTWIERDZAJĄCĄ WERSJĘ – od Marka Chrapana, który jest odpowiedzialny za weryfikację elektroniczną i rozsyłanie po świecie treści USOPAŁ.”

  Eugeniusz Sendecki

  *******
  MY RÓWNIEŻ POTWIERDZAMY, ŻE STANOWISKO DYREKCJI USOPAŁ zostało przygotowane przez NAJSŁYNNIEJSZĄ ORGANIZACJĘ POLONIJNĄ na ŚWIECIE, MAJĄCĄ SWOJĄ SIEDZIBĘ DALEKO POZA GRANICAMI POLSKI i w tym względzie nie ma NIC WSPÓLNEGO z "różnymi czynnikami krajowymi" !!!
 • @night rat 12:38:15
  "...chyba ze chodzi o te pare stówek "

  Skoro nie znasz sprawy to po co zabierasz głos?
 • @night rat 13:09:24
  No i co z tego, ze wygrają? Dla mnie rybka. Dżuma czy cholera - jaka to róznica?
  Tylko z kim zrobia koalicję? Nie widze straceńców gotowych isć z Kaczorem.
 • @night rat 03:24:07
  Jeśli ty chesz zasugerowac że ten młody o żydowskiej urodzie koleś w okularkach wnuk PZPRowca ma być "Królem" nowego Pokolenia. To chyba chodzi ci o pokolenie SBeków niszczących Polske od srodka. Bo ja do tego młodego pokolenia nienalerzę ! Sługusów Giertycha wyczuje na milę!
  RUCH NARODOWY to Fałszywka i gra ŻYDOKOMUNY która kończy nawet niepotrafi dobrać agentów tak by ni emieli SBeckich przodków.
  Tumanowicz,Winnicki, Zawisza ex-Poseł PRO - ŻYDOWSKIEGO PiS, oraz gwiazda TVN ( z pozwolenia Giertycha na występowanie) To jest żałosne...

  przypomniało mi się z 2012 nagranie po Marszu Niepodległości apropo Winnickiego.
  http://www.youtube.com/watch?v=81-NrB7Fyww
  http://www.youtube.com/watch?v=Gm75SsDTruY
 • @trybeus 23:33:21
  Witanko!!

  No całkiem swojsko ....poszło ,,pchle,,wojsko!!
  Tylko kto tam dowodził ??
  Gen.tez...tam byli .? ?

  Haaa....film im sie..urwał ...Narodowa Zgoda i Zmowa!
  Przecie w ,,Kospiracji...na Obczyźnie,!!
  Tylko kto im...te ,,Baby PO cichaczu.....przemycił !! ??
  Moze one tam tylko.....sprzątały i musiały,,rozkazy,,wykonywać ??

  No to ten WIELKI WÓDZ ...z tvNarodowa nie potrafi....PRZEPROSIĆ .??
  Przecie ładnie mowi i na wszystko ma...WYŁĄCZNOŚĆ ,!!
  ...jesli to prawda ...ten texxt..troche pachnie.....na pucici,pucici...??
  Prosze podpisywać imiennie takie....relacje!!
  Inaczej to ....przykre pomówienie i mało w tym....konkretów!!
  Dziekuje i pozdr,....a na warcie trzeba stać ....UPARCIE!!pozdr.serd.
 • @night rat 03:37:46 - PROBLEM Z CAŁYM ERENEM JEST O WIELE SZERSZY
  Uważam, że branie pieniędzy za dobro jest akurat słuszne. Zwłaszcza, jeśli za te pieniądze ma się zrobić jakieś większe dobro. Jeśli się na przykład przynajmniej część tych pieniędzy przeznacza na organizowanie Marszu Niepodległości.
  Przyznam, że jestem zdezorientowany jak obserwuję listowne ofuknięcia Winnickiego przez USOPAŁ. Podejrzewam, że adresatem prawdziwym jest inna osoba. To co widzimy i czytamy - to jest wierzchołek góry lodowej.
  Ja się boję, że za tym wszystkim stoi Macierewicz, Giertych, Blajerski, Schetyna. I że w tym wszystkim miejsce dla ludzi takich jak ja jest takie samo jak w ZChN-ie i LPR-ze. Że prawdziwi Polacy mają stanowić margines, być oszukiwani i sprzedawani, narażani na ośmieszanie i prowokacje. Prym mają wieść dzieci i wnuki esbeków i ubeków. To jest bardzo bolesne, jak się człowiek na to patrzy.
 • Polakom potrzebna jest ZGODA !!!
  Szanowni Państwo,

  Kompletnie nie rozumiem ani tego artykułu ani wielu komentarzy związanych z cytowanym oświadczeniem USOPAŁ. Wprost nie bardzo mi się chce wierzyć w jego autentyczność.

  Czy jest to możliwa jakaś prowokacja???

  Osobiście uważam, że cała ta "zadyma" jest absolutnie niestosowna i bardzo źle służy jedności i zgody w działaniach Ruchu Narodowego.

  A właśnie tej zgody najbardziej teraz potrzebujemy.

  Osobiście uważam, że Robert Winnicki - to bardzo porządny i przyzwoity młody człowiek - choć zapewne jak każdy z nas popełnia błędy.

  I nawet jeżeli, sobie popił na Teneryfie (może nawet za dużo) - to co z tego? Alkohol dla Polaków jest rzeczą naturalną.

  Odnośnie zarobków Roberta Winnickiego w NE - też nie przesadzajmy.
  No cóż pracował kilka miesięcy i dobrze wywiązywał się ze swoich zadań, pisał sporo artykułów komentarzy.

  Ja osobiście mam trochę żal do Roberta, że nie pożegnał się ze mną w sposób właściwy - tak jak powinien zrobić to "gentleman" - ale kładę to na karb młodości i niedoświadczenia. Mam syna w jego wieku - rozumiem

  Uważam, że Robert Winnicki jest autentycznym patriotą i Polakiem.

  Z narodowym pozdrowieniem

  Ryszard Opara
 • @Eugeniusz Sendecki 09:06:28
  "Podejrzewam, że adresatem prawdziwym jest inna osoba. To co widzimy i czytamy - to jest wierzchołek góry lodowej.

  Ja się boję, że za tym wszystkim stoi Macierewicz, Giertych, Blajerski, Schetyna."

  BARDZO INTERESUJĄCE SPOSTRZEŻENIE !!!

  "I że w tym wszystkim miejsce dla ludzi takich jak ja jest takie samo jak w ZChN-ie i LPR-ze. Że prawdziwi Polacy mają stanowić margines, być oszukiwani i sprzedawani, narażani na ośmieszanie i prowokacje. Prym mają wieść dzieci i wnuki esbeków i ubeków. To jest bardzo bolesne, jak się człowiek na to patrzy."

  CZY OSTATNIE, ZDECYDOWANE STANOWISKA USOPAŁ ZOSTAŁY PODJĘTE PO TO, ABY WŁAŚNIE DO TEGO NIE DOPUŚCIĆ ? ... ABY NIE DOSZŁO DO PRZENICOWANIA KOLEJNEGO POKOLENIA SPADKOBIERCÓW "żydobolszewickich władców" POLSKI ?!!
 • @Ryszard Opara 10:04:54
  "Kompletnie nie rozumiem ani tego artykułu ani wielu komentarzy związanych z cytowanym oświadczeniem USOPAŁ. Wprost nie bardzo mi się chce wierzyć w jego autentyczność."

  TO JUŻ PRAWDZIWA EPIDEMIA W TYM MIEJSCU !!! ... *STANOWISKO DYREKCJI USOPAŁ JEST PRAWDZIWE*

  "Osobiście uważam, że Robert Winnicki - to bardzo porządny i przyzwoity młody człowiek - choć zapewne jak każdy z nas popełnia błędy.

  I nawet jeżeli, sobie popił na Teneryfie (może nawet za dużo) - to co z tego? Alkohol dla Polaków jest rzeczą naturalną."

  "Uważam, że Robert Winnicki jest autentycznym patriotą i Polakiem."

  TO BARDZO WAŻNE ŚWIADECTWO, WYRAŻONE PRZEZ WŁAŚCICIELA ZNANEGO PORTALU, CHOCIAŻ ... WYNIKA z NIEGO, że ROBERT WINNICKI jest BARDZO PORZĄDNYM i PRZYZWOITYM MŁODYM CZŁOWIEKIEM, i AUTENTYCZNYM PATRIOTĄ i POLAKIEM, dla którego ALKOHOL JEST RZECZĄ NATURALNĄ !!!

  ALKOHOL RZECZĄ NATURALNĄ dla POLAKÓW ... zaraz-zaraz PRZECIEŻ TO JUŻ BYŁO !!!
 • @night rat 10:32:14 - W TYM JEST PROBLEM - ŻE ORGANIZATORZY MARSZU...
  dokonali wystawienia tłumu Polaków na prowokacje. Wcześniej tolerowali dwóch osiłków, którzy usiłowali usunąć Krzyż i Sendeckiego spod pomnika Dmowskiego 1-go maja 2012. Później, 11-go listopada 2012 i 2013 nie zabezpieczyli należytego monitoringu Marszu Niepodległości. Mogli to zrobić, mieli mnie do dyspozycji i cały zespół TELEWIZJI NARODOWEJ.
  Na mnie pokłucie przez jeżowce podczas nocnej kąpieli nie budzi emocji. Zaniedbania podczas Marszu - budzą.
 • W ZWIĄZKU Z KWESTIONOWANIEM AUTENTYCZNOŚĆ OSTATNIEGO STANOWISKA DYREKCJI USOPAŁ, PUBLIKUJEMY JEGO ORYGINALNĄ WERSJĘ !!!
  http://i44.tinypic.com/2ylpezq.jpg

  Z POZOSTAŁĄ CZĘŚCIĄ DOKUMENTU MOŻECIE SIĘ PAŃSTWO ZAPOZNAĆ W TREŚCI ARTYKUŁU GŁÓWNEGO !!!
 • @Ryszard Opara 10:04:54
  No nie jeśli picie alkoholu dla Polaków ma byc rzeczą naturalną to Polska jest zgóbiona! Włąśnie nadmierne picie alkoholu doprowadziło do rozbiorów Polski. Ludzie uzalerznieni od alkoholu zrobią wszystko by do zdobyć zaporzyczają się i ida na najgorszą współpracę z wrogami. Klątfa cadyka Chorowizta właśnie na tym polega by picie alkocholu było dla Polaków żeczą naturalną. Nie można ufać ludziom upijającym się! Są to jednostki słabe psychicznie które niepanóją nad swoimi czynami. Szeroko pojety ruch narodowy nie może miec ludzi z alkocholowymi ciagotami.
  Kto pije bez umiaru nie jest wstanie pomóc Polsce a jedynie zaszkodzić szkodzić całej sprawie Polskiej.

  Ps: Jak dobrze żę mamy TELEWIZJĘ NARODOWĄ i materjały które nie kłamią bo są autentyczne i rejestrują rzeczywistość.
  Juz 1 maja 2012 widac było niecne cele Winnickiego i Tumanowicza. Widać to na ich twarzach i reakcji wyczuwalnej nieuzasadnionej wrogości braku reakcji Zawiszy udajacego że niezna Eugeniusza Sendeckiego to sa dowody kim ci panowie są.

  http://www.youtube.com/watch?v=ubWQgSBMDrA

  proszę zobaczyc końcówke tego filmu i reakcje a raczej jej brak ze strony Artura Zawiszy.( tchórzostwo i perfidna gra)

  http://www.youtube.com/watch?v=HuBMn6RH-Wc


  A na tym filmie widzimy co mówi Tumanowicz do przyjaźnie nastawionej TELEWIZJI NARODOWEJ ( Wrogość i nieczyste bagatelizowanie bije z tego obrazu na kilometr)

  Ta sytułacja pokazała i odkryła jeszcze jednego AGENTA SBeckiego o któryum opowiem mz einnym razem.
  Brawo TELEWIZJA NARODOWA - Brawo MY PRAWDZIWI POLACY!
  Chańba FAŁSZYWYM Prorokom !
  Tą piosenkę dedykuję Giertychowskim agentom z fałszywej organizacji o nazwie "Ruch Narodowy"

  http://www.youtube.com/watch?v=sCGPOahciiM
 • ROZWIĄZANIE ZAGADKI WINICKIEGO
  jak kobiety wykorzystują słabość do miłości u niektórych milionerów, udając miłość - zdobywając "sponsorów"

  tak Winicki wykorzystał słabość miłości do Orła białego i kraju Polska u milionerów Opara czy Kobylański, udając ubogiego Powstańca Polskiego a Ci dwaj z Australi i Urugwaju dla niby "Polski ratowania" są gotowi wpłacać mu każdą sumę
 • @Konwent Narodowy 10:21:41
  Czytając te nieszczęsne próby wyjaśniania, że smród nie pochodzi z rozlanej kloaki, tylko z zalanej przez nią łąki, zastanawiam się czy jest granica obłudy, którą gotowi są przekroczyć "czartoryscy", coby wleźć w dupę faryzeuszom.
 • @Eugeniusz Sendecki 12:45:26
  Mówisz Pan o sobie w trzeciej osobie, to już nie jest "schizofrenia bezobjawowa"...to debilizm.
 • @seedam 00:57:14 - TAKĄ FIGURĘ STYLISTYCZNĄ PRZEWIDUJE I DOPUSZCZA POLSKI JĘZYK
  Proszę się skonsultować z panią od polskiego. Bardzo mi przykro, że Pan ucieka od tematu kamer, wystawienia Marszu Niepodległości, wrogich manipulacji przeciwko narodowcom. Tym prawdziwym narodowcom.
  Anonimowo obraża Pan ludzi przez internet. To bardzo nieładnie.
 • @Adam Czeczetkowicz 15:24:00
  Panie Czeczetkowicz, czy pan nie ma tam jakiegoś korektora ortograficznego, przecież teraz w zasadzie każda wyszukiwarka takowy posiada?

  Czy pan naprawdę nie zdaje sobie z tego sprawy, że pisząc takie teksty ośmiesza pan nie tylko siebie, ale i Polaków oraz wszystkich polskich narodowców?

  Moja córka która jest obecnie w drugiej klasie szkoły podstawowej, pisząc robi mniej błędów ortograficznych.

  To pan był również w ekipie Tejkowskiego, no, no, same komuchy, finansowane prosto z Izraela. :)))))
 • @Konwent Narodowy 13:48:31
  Obawiam się, że takimi tekstami USOPAŁ sobie zaszkodzi, a mało tego takie teksty źle świadczą o autorach tego paszkwilu, i są bardzo żenujące, w zasadzie nie różnią się niczym od tego, co wypisuje gazeta wymiotna i co wygadują w TVN-WSI24.


  Myślałem, że w OSOPAL-e są mądrzejsi ludzie, w ten sposób na pewno nic nie zbudujecie, nic nie skonsolidujecie i niczego dobrego dla Polski nie stworzycie.
 • @Adam Czeczetkowicz 15:24:00
  Czeczetkowicz całymi dniami leży w Kościele krzyżem i się modli, nigdy nie pił i nie pije alkoholu, nigdy się nie bawił... Po pana zapewne święci Aniołowie przyjdą do pana jeszcze za pańskiego życia.

  Hosanna na Wysokości i Alleluja!!!
 • @Lukasz1 23:21:46
  "tak Winicki wykorzystał słabość miłości do Orła białego i kraju Polska u milionerów Opara czy Kobylański, udając ubogiego Powstańca Polskiego a Ci dwaj z Australi i Urugwaju dla niby "Polski ratowania" są gotowi wpłacać mu każdą sumę"

  JEŻELI PAN SIĘ NIE MYLI, TO BYĆ MOŻE WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ JAKIMI KWOTAMI ZOSTAŁA ZASILONA "grupa decyzyjna" PRZYNAJMNIEJ PRZEZ TE DWA, WSPOMNIANE PRZEZ PANA PODMIOTY - OSOBY !!!
 • @seedam 00:36:36
  "Czytając te nieszczęsne próby wyjaśniania, że smród nie pochodzi z rozlanej kloaki, tylko z zalanej przez nią łąki, zastanawiam się czy jest granica obłudy, którą gotowi są przekroczyć "czartoryscy", coby wleźć w dupę faryzeuszom."

  http://i44.tinypic.com/nnu0eu.jpg

  TO MOCNY OSĄD, ALE TO WCALE NIE MUSI OZNACZAĆ, ŻE ZŁOŚLIWY lub NIE PRAWDZIWY...

  Z PEWNOŚCIĄ tzw. "grupa decyzyjna", POMIMO SZTANDAROWO DEKLAROWANEJ NIECHĘCI DO "ruchu narodowego" PRZEZ POLSKOJĘZYCZNE MEDIA, jest UPORCZYWIE PRZEZ NIE LANSOWANA i POKAZYWANIE W NIEZWYKLE, DO OWYCH DEKLARACJI, KORZYSTNYM ŚWIETLE. MOŻNA NAWET ZARYZYKOWAĆ STWIERDZENIE, ŻE "grupa decyzyjna" JEST STARANNIE WGRYWANA PRZEZ PROPAGANDĘ SYSTEMOWĄ, JAKO "prawdziwi przywódcy" MŁODEGO POKOLENIA POLAKÓW.

  Z PEWNOŚCIĄ za TRAFNOŚCIĄ PAŃSKICH SPOSTRZEŻEŃ BĘDZIE PRZEMAWIAĆ, UCHWYTNA W SFERZE MEDIÓW POLSKOJĘZYCZNYCH, AKCJA WYBIELANIA "grupy decyzyjnej" W KONTEKŚCIE KRYTYCZNEGO STANOWISKA DYREKCJI USOPAŁ, - JAK CZYTAMY RÓWNIEŻ w WIELU KOMENTARZACH na TEJ STRONIE, PODOBNO ZUPEŁNIE BEZ ZNACZENIA - które, ZGODNIE Z OPINIĄ GŁÓWNEGO BOHATERA WYDARZEŃ w HOTELU CALETILLAS, MAJĄ "przejść raczej do annałów humoru sytuacyjnego niż do kanonu politycznych intryg i spisków" !!!
 • @Konwent Narodowy 14:43:55 - OWSZEM, TO POTWIERDZĘ. WROGOŚĆ WOBEC TELEWIZJI NARODOWEJ.
  Jakkolwiek w liście Prezesa jest dużo zarzutów błahych, to przebijają się tam również poważne zarzuty kryminalne. Głuche wieści o przestępstwach gospodarczych, procesach sądowych i podległości wobec Służb krążą w info-sferze i są to zarzuty o wiele cięższe niż wydurnianie się na plaży pokarane pokłuciem się o jeżowca.
  Poważny zarzut, który dorzucam do zespołu zarzutów - to zarzut polityczno-organizacyjny. Zarzut świadomego wyprowadzenia masy patriotów na kompromitującą prowokację medialną. Niezorganizowanie monitoringu Marszu Niepodległości przeważa szalę - to celowe działanie. Oni zrobili coś, o co bardzo często oskarżają mnie Nieznani Sprawcy na forum fronda.pl i rebelya.pl - SKOMPROMITOWALI ENDECJĘ. Wiele teraz wody w Wiśle upłynie, żeby naiwni patrioci zrozumieli - że się znaleźli w kolejnym po ZChN, ROP i LPR perfidnym S-A-K-U N-A P-A-T-R-I-O-T-Ó-W.
 • @Eugeniusz Sendecki 23:33:44
  "jakkolwiek w liście Prezesa jest dużo zarzutów błahych, to przebijają się tam również poważne zarzuty kryminalne. Głuche wieści o przestępstwach gospodarczych, procesach sądowych i podległości wobec Służb krążą w info-sferze i są to zarzuty o wiele cięższe niż wydurnianie się na plaży pokarane pokłuciem się o jeżowca.
  Poważny zarzut, który dorzucam do zespołu zarzutów - to zarzut polityczno-organizacyjny. "
  ___
  A ZATEM WYDARZENIA w HOTELU CALETILLAS MOGĄ JEDNAK NIE "przejść raczej do annałów humoru sytuacyjnego niż do kanonu politycznych intryg i spisków" !!!
  ___
  "SKOMPROMITOWALI ENDECJĘ. Wiele teraz wody w Wiśle upłynie, żeby naiwni patrioci zrozumieli - że się znaleźli w kolejnym po ZChN, ROP i LPR perfidnym S-A-K-U N-A P-A-T-R-I-O-T-Ó-W."
  ___
  ŻEBY SIĘ NIE POWTARZAĆ - ZWRACALIŚMY JUŻ UWAGĘ NA FAKT JEDNOZNACZNEJ LEGITYMIZACJI "grupy decyzyjnej", I SWOISTEGO JEJ NAMASZCZENIA, PRZEZ USOPAŁ, co ZOSTAŁO SKRZĘTNIE PODCHWYCONE i SZEROKO NAGŁOŚNIONE W POLSKOJĘZYCZNYCH MEDIACH SYSTEMU. LUDZIE CI, W ODBIORZE SPOŁECZNYM, ze SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM MŁODYCH POLAKÓW, NADAL POZOSTAJĄ "mężami opatrznościowymi", KTÓRYCH WSKAZAŁ im USOPAŁ.

  DLACZEGO ???

  PONIEWAŻ ZASIĘG ODDZIAŁYWANIA TEJ PIERWSZEJ INFORMACJI OBJĄŁ PRAKTYCZNIE CAŁE MEDIA REŻIMOWE, a INFORMACJA o OSTATNIM STANOWISKU USOPAŁ, NIE UKAZAŁA się NAWET w RADIU MARYJA czy TELEWIZJI TRWAM, nie mówiąc już O "NASZYM DZIENNIKU" czy "innych dziełach przy okazji powstałych" !!!

  NIE SPOSÓB WIĘC NIE ZAPYTAĆ, czy TE "media katolickie o. Rydzyka" POCZUWAJĄ SIĘ W OGÓLE do OBOWIĄZKU NAGŁOŚNIENIA TEGO WAŻNEGO STANOWISKA DYREKCJI USOPAŁ w RAMACH PODKREŚLANEJ tam CZĘSTO "misji wobec Narodu Polskiego", czy TEŻ TA "misja" BĘDZIE DZISIAJ OZNACZAĆ DALSZE PROMOWANIE ORGANIZACJI PiS - CAŁKOWICIE WBREW OPINII JANA KOBYLAŃSKIEGO i USOPAŁ ?!!

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/29/quo-vadis-polsko/
 • O 40 OSZCZERSTWACH PRZECIW JANOWI KOBYLAŃSKIEMU !!!
  PUBLIKUJEMY TEN MATERIAŁ, GDYŻ PO OSTATNIM STANOWISKU DYREKCJI USOPAŁ, ATAKI NA PREZESA JANA KOBYLAŃSKIEGO ZNOWU SIĘ ROZPOCZĘŁY !!!

  http://i44.tinypic.com/24v1m4y.jpg

  „PRZEZ CAŁE LATA PROWADZONO NIEBYWALE BRUTALNĄ NAGONKĘ NA NAJSŁYNNIEJSZEGO DZIŚ PRZYWÓDCĘ POLONIJNEGO PREZESA USOPAŁ JANA KOBYLAŃSKIEGO” !!!

  Pozbawiono go funkcji konsula honorowego RP w Urugwaju i poddano skrajnym medialnym atakom w odwet za udzielenie otwartego poparcia innemu wielkiemu Polakowi na Obczyźnie prezesowi KPA Edwardowi Moskalowi, wówczas już lżonemu przez władze i kosmopolityczne media. Do tego momentu prezes Kobylański był wysławiany i obsypywany odznaczeniami przez kolejnych prezydentów RP w uznaniu jego niebywałego sukcesu – zjednoczenia Polonii z wszystkich krajów Ameryki Południowej. Dodajmy, że zaledwie rok przed usunięciem z funkcji konsula honorowego Kobylański otrzymał bardzo ciepłe w tonie gratulacje od takiego guru Unii Wolności jak ówczesny minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek (!) Udzielenie przez Kobylańskiego poparcia Moskalowi, który podpadł środowiskom kosmopolitycznym za swą ostrą krytykę uległości J. Nowaka- Jeziorańskiego wobec Żydów, spowodowało gwałtowny zwrot w stosunku rządu i większości mediów na niekorzyść prezesa USOPAŁ. Nagle zaczęto go atakować, wręcz niszczyć, hojnie racząc wyzwiskiem „antysemita”, mającym dziś niemal równie niebezpieczny wydźwięk, co stary komunistyczny epitet „wróg ludu”.

  W bezprzykładnej nagonce przeciw Kobylańskiemu wzięli udział zarówno bardzo wpływowi politycy i „luminarze” życia publicznego (vide prezes IPN L.Kieres) jak i rozliczni dziennikarze, wyspecjalizowani w oszczerstwach, tzw. „cyngle”. Uczestnicy kampanii fałszów przeciw Kobylańskiemu nie cofali się przed sięgnięciem do najbardziej prymitywnych oszczerstw, zniżając do absolutnego dna podłości. W kraju z ugruntowanym od stuleci rzetelnym wymiarem sprawiedliwości oszczercy dawno znaleźliby się pod kluczem. W najlepszym zaś dla nich razie musieliby publicznie odszczekiwać swe kalumnie, płacąc ogromne grzywny. W Polsce są całkowicie bezkarni, a nawet cynicznie szydzą z ofiary swoich oszczerstw, grając maksymalnie na zwłokę w wytoczonym im procesie. Najwyższy więc czas, by przebić balonik ich pychy i pokazać jak bardzo kretyńskie były ich pomówienia pod adresem jednego z największych Polaków z kręgów Polonii. To jest jednym z głównych celów mego szkicu. Chciałbym również, by ten szkic stał się jednym z elementów kuracji szokowej w myśleniu nad patologiami obecnego sądownictwa w Polsce. Sądownictwa, w którym odwleka się w nieskończoność ukaranie wyjątkowo skrajnych kalumni, godnych „perełek” stalinowskiej i goebbelsowskiej propagandy. Autorzy oszczerstw uderzających w Kobylańskiego specjalizują się w pracowitym nagłaśnianiu insynuacji i kłamliwych uogólnień, nie popartych żadnymi, ale to żadnymi dowodami. Triumfuje goebbelsowska metoda”kłamcie, kłamcie a na pewno cos z tego przylgnie”. Z nader bogatego arsenału pomówień przeciw prezesowi J.Kobylańskiemu wybrałem 40 najgłupszych oszczerstw. O ich bzdurności można się bardzo prosto przekonać, bez potrzeby żmudnego wertowania w różnego typu dokumentach.
  (…)
  Całość na:

  http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/102228,o-40-oszczerstwach-przeciw-janowi-kobylanskiemu

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031