Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 1170 komentarzy

Z dziejów polskiej głupoty politycznej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„TRZEBA TAKŻE PODKREŚLIĆ, że WYSTĄPIENIE KACZYŃSKIEGO na KIJOWSKIM MAJDANIE w TOWARZYSTWIE OŁEHA TIAHNYBOKA, LIDERA SZOWINISTYCZNEJ SWOBODY, pod CZERWONO-CZARNYM SZTANDAREM UPA ...

POZDRAWIAJĄCEGO ZGROMADZONYCH BANDEROWSKIM OKRZYKIEM „HEROJAM SŁAWA!” jest, NIE TYLKO POLITYCZNĄ, ale I MORALNĄ KOMPROMITACJĄ PREZESA PIS” !!!

***** 

Kryzys na Ukrainie jaskrawo objawił miałkość naszej elity i kreowanej przez nią polityki wschodniej. Cały establishment nieprzytomnie powtarza dziś słowa i gesty nijak mające się do interesów Polski, ale także interesów samych Ukraińców. Polska klasa polityczna i medialna powtarza stare błędy, które jak widać niczego jej nie nauczyły.

Błędy te w postaci obcesowych form zaangażowania się w wewnętrzny konflikt Ukraińców po stronie opozycji mogą skomplikować stosunki z państwem ukraińskim, bo najpewniej obecny obóz rządzący utrzyma władzę. Kadencja Janukowicza kończy się w 2015 r. Dopiero co osiągnięte ocieplenie w relacjach z ukraińskim prezydentem, który miał wszelkie powody, by nie ufać polskim politykom, po tym jak przez kilka lat był przez nich traktowany niczym parias, stoi pod znakiem zapytania.


Nasze elity mówiące o „rewolucji” i suflujące taki scenariusz demonstrantom na ulicach Kijowa najwyraźniej uwierzyły we własną propagandę. Można wątpić w to, aby obecne protesty miały odegrać taką samą rolę jak te sprzed dziewięciu laty. Dodajmy, że nawet „pomarańczowy” Majdan nie reprezentował, jak wówczas uwierzyli Polacy, wszystkich Ukraińców. Nieudolność polityczna liderów „pomarańczowej rewolucji”, na których tak jednostronnie przez lata stawialiśmy mocno skomplikowała nasze relację z Ukrainą błękitną, która rychło okazała się być większością.


Stare błędy


Dziś polscy politycy kopiują ówczesne błędy i to w sytuacji, gdy demonstracje mają jak się wydaje mniejszy potencjał ilościowy i jakościowy a Janukowicz jest znacznie silniejszy niż w 2004 r. Oczywiście, niedzielne kilkaset tysięcy Ukraińców na „Euromajdanie” robi wrażenie, jednak poza weekendami w Kijowie protestuje zaledwie kilkaset osób. Choć próbują wśród nich brylować liderzy ukraińskiej opozycji wyraźnie widać, że nie mają nad tłumem takiej kontroli jaką miał niegdyś duet Juszczenko i Tymoszenko.

Protesty są chaotyczne, dochodzi do ostrych starć, w których niektórzy demonstranci są nie mniej brutalni niż milicja. W ciągu ostatnich dwóch dni użyli oni przeciw funkcjonariuszom szerokiego arsenału: kostek brukowych, pałek, ciężkich łańcuchów, rac, gazu drażniącego, a nawet buldożera którym usiłowano staranować milicyjny kordon. Funkcjonariusze przejęli nawet na Placu Niezależności pistolet na ostrą amunicję, całe szczęście właściciel nie zdecydował się na jego użycie.


Paradoksalnie brutalność demonstracji odstręcza od niej wielu Ukraińców. Doskonale rozumieją to zresztą liderzy opozycji. W sieci można obejrzeć nagranie jak Witalij Kliczko szarpie się z jednym z demonstrantów pod pałacem prezydenckim, którego uznał za prowokatora, jednak część zgromadzonego tłumu wygwizduje jego apel, aby protestować pokojowo i nie szturmować siedziby głowy państwa. Co prawda pałac prezydencki został uchroniony przez Berkut, za to urząd miejski został przez protestujących zajęty.


Trudno uznać protestujących za reprezentantów narodu, jest to przede wszystkim rebelia radykalnie nastawionej miejskiej młodzieży. Fakt, że polskie media piszące o „głosie narodu”, „rewolucji” czy nawet „insurekcji” (takiego kuriozalnego sformułowania użyła wczoraj „Gazeta Polska Codziennie”) i uznają właśnie uliczne zgromadzenia, nie zaś władze Ukrainy za partnera politycznego dla państwa polskiego wpisuje się w typową dla nich tendencję do budowania dychotomicznych, lecz politycznie absurdalnych narracji. To, że dokładnie w ten sposób mówi i chyba myśli duża część naszych polityków zakrawa już na zapisywanie kolejnego rozdziału „dziejów głupoty w Polsce”, że odwołam się do klasycznego sformułowania Aleksandra Bocheńskiego.


Realnie rzecz biorąc Partia Regionów nawet, jeśli dojdzie do przetasowań w jej ramach czy w rządzie, pozostanie u władzy. Choćby z tego względu, że reprezentuje rzeczywisty czynnik sprawczy ukraińskiej polityki czyli większość oligarchów.


Opozycji jak do tej pory nie udało się doprowadzić do takiej mobilizacji społecznej, która byłaby w stanie wywołać instytucjonalną rewolucję. A nie udało się to gdyż zabrakło tego o czym odwagę miał napisać tylko jeden z autorów emocjonujących się ulicznymi zaburzeniami na Ukrainie – zabrakło pieniędzy z zachodu.

Słusznie Jerzy Targalski podkreślił na łamach tej samej „Gazety Polskiej”, że „pomarańczowa rewolucja” udała się także dzięki idącemu w miliony dolarów wsparciu z zachodu udzielonego za pośrednictwem organizacji trzeciego sektora (mechanizm przetestowany wcześniej w czasie obalenia Slobodana Milosevicia w 2000 r.). Dziś nikt ani w USA, ani w Unii Europejskiej nie chce takich pieniędzy wyłożyć.


Prorosyjski Janukowicz?


Po drugie – sprawa bardziej zasadnicza i dotycząca jeszcze większych pieniędzy – żaden z polskich polityków nie chce zrozumieć, że w obliczu szantażu Rosji Janukowicz zachował się racjonalnie. Stowarzyszenie z UE na tych warunkach jakie zaproponował mu Berlin i Paryż okazało by się dla Ukrainy w obliczu blokady gospodarczej Moskwy katastrofalne w skutkach, o czym szerzej pisałem z moim tekście sprzed tygodnia [//prawy.pl/z-zagranicy2/4348-zrozumiec-ukraine].


Jeśli dziś polscy politycy szukają winnego fiaska szczytu w Wilnie powinni wyrażać swoją dezaprobatę wobec Angeli Merkel i Francois Hollande’a bo to oni zdecydowali o takim jego wyniku nie chcąc przedstawić Ukraińcom realnych finansowych zachęt mogących poważnie zrekompensować paraliż jej ekonomicznych relacji z Rosją, nadal pozostającą kluczowym partnerem handlowym Ukrainy. Jak skomentował to wczoraj prof. Włodzimierz Marciniak z Polskiej Akademii Nauk „widać było po stronie zachodniej nurt, który działał wedle zasady: postawić takie warunki, by Ukraina ich nie przyjęła”.


Trzecią istotna kwestią jest pokutujące wśród naszych elit fałszywe przekonanie, że właśnie dochodzi do rozstrzygnięcia zero-jedynkowej gry o geopolityczną pozycję naszego wschodniego sąsiada. Tymczasem przy racjonalnym podejściu decyzja Janukowicza jawi się jako kolejny etap licytacji, którą prowadzi ukraiński prezydent pragnący uzyskać dla swojego państwa (a więc i dla swojej pozycji w kampanii prezydenckiej w 2015 r.) możliwie najlepszą pozycję. To, że w Wilnie nie podpisał on przedstawionej mu wersji umowy nie oznacza automatycznie, że za chwilę podpisze akcesję do Związku Celnego Rosji Białorusi i Kazachstanu.


Janukowicz udowodnił już, że zależy mu na niezależności Ukrainy wobec Moskwy. W przeciwieństwie do Julii Tymoszenko, która zaserwowała swojemu państwu rujnujący je kontrakt z Gazpromem, obecny prezydent twardo broni przed Rosjanami ukraińskich rurociągów, rewersował dostawy gazu ze Słowacji, Polski i Węgier, rozpoczął budowę gazoportu niedaleko Odessy, dołączył do azersko-tureckiego projektu Gazociągu Transanatolijskiego, który będzie funkcjonował poza jakąkolwiek rosyjską kontrolą. Na Ukrainie kwestia wydobycia gazu łupkowego jest bardziej zaawansowana niż w Polsce, postawiono także na rozwój produkcji gazu z węgla, którym to przedsięwzięciem zajął się syn prezydenta Ołeksandr.


Wiktor Janukowicz zrobił dla podmiotowości, a szczególnie bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy, znacznie więcej niż jego poprzednicy, cały czas także podkreśla że integracja z zachodnimi strukturami pozostaje jego priorytetem. Jednocześnie jednak wysłał bardzo mocny sygnał, że nie jest to opcja bezwarunkowa. W tym kontekście dyskurs naszej głównej partii opozycyjnej, która ustami Ryszarda Czarneckiego określiła Janukowicza jako „ciągnącego Ukrainę w stronę Moskwy” uznać trzeba wprost za absurdalny.


Tym bardziej, że umowa stowarzyszeniowa, która ostatecznie nie została podpisana w Wilnie, nie mogła być żadną niewzruszoną kotwicą decydującą o geopolitycznym zaangażowaniu Ukrainy. Każdy kto usiłuje ją przedstawić w tych kategoriach fałszuje rzeczywistość. Podpisanie umowy stowarzyszeniowej nie będzie oznaczać automatycznego postępu w procesie eurointegracji Ukrainy. Jej przeciwnicy którzy są jednocześnie kluczowymi graczami UE – Niemcy i Francja zrobili wszystko aby umowa stowarzyszeniowa nie zawierała nawet cienia sugestii co do akcesyjnych szans naszego wschodniego sąsiada. Sprzeciwiły się nawet powtórzeniu w tekście umowy neutralnie brzmiących zapisów traktatowych o możliwości wstąpienia do Unii każdego demokratycznego państwa prawa.


Obecne odłożenie podpisania umowy stowarzyszeniowej oznacza po prostu kontynuowanie polityki „wielosektorowości”, jednak ze wskazaniem na zachód, tak jak robi to od 20 lat cała polityczna elita Ukrainy (z tym, że za Janukowicza zachodnie wskazanie było silniejsze).


Kompromitacja Kaczyńskiego


Kolejny fakt rzucający jak najgorsze światło na deklaracje i działania polskich polityków, szczególnie PiS i Jarosława Kaczyńskiego, który pozwolił sobie na nieodpowiedzialny rajd do Kijowa, to ich niezrozumienie, że przez swoją bezpardonową interwencję w wewnętrzne sprawy Ukrainy w istocie przyczyniają się do eskalacji konfliktu. Tymczasem wzmożenie radykalizmu opozycji, do czego może przyczynić się histeryczny ton w jakim wypowiadają się nasi politycy i media, z pewnością wpłynie na usztywnienie stanowiska władz w Kijowie.


Jak już wiadomo walka o władzę na Ukrainie może mieć dużo poważniejsze konsekwencje niż tylko utrata eksponowanego stanowiska. Słuchając radykalnych deklaracji opozycji i szczujących ich Polaków Janukowicz z pewnością wspomni na los Tymoszenko. Wątpliwe żeby skłoniło go to do ustępliwości. Tymczasem w przypadku przekroczenia pewnego poziomu eskalacji i represywności działań władz na ukraińskiego prezydenta z pewnością spadną gromy państw zachodnich za „łamanie zasad demokracji”.
Pierwsze takie pohukiwania już miały miejsce – w niedzielę, według informacji ambasadora USA w Kijowie, ostrzeżenie utrzymane w tym tonie miał formułować wobec Janukowicza w telefonicznej rozmowie amerykański sekretarz stanu John Kerry.


Ostatecznie więc to tego typu wybuch na rzecz którego tak gorliwie niecą ogień politycy PiS doprowadzi do izolacji ukraińskich władz i ich przesunięcia się w stronę Rosji. Prezydent Janukowicz wyraźnie chce uniknąć tego scenariusza, bo ostro potępił niedzielne brutalne rozgonienie manifestantów pod swoją kancelarią, a szef kijowskiej milicji Walerij Koriak podał się z tego powodu do dymisji.


Wobec tego wszystkiego trudno nie być zdecydowanie krytycznym wobec infantylnego i mającego luźny związek z rzeczywistością dyskursu uprawianego przez polskich polityków i polskie media w sprawie wydarzeń na Ukrainie. Trudno nie być zdecydowanie krytycznym wobec nieodpowiedzialnych i mogących mieć fatalne skutki działań tych pierwszych. Zbiorowa histeria opisująca sytuację tyleż prostackimi, co nieprawdziwymi kategoriami blokuje  niemal zupełnie realną dyskusję o tym co dzieje się za naszą wschodnia granicą, a więc uniemożliwia nam ucieranie realnej polityki zagranicznej.


Znamienne, że zbiorowej histerii pobrzmiewającej echem niedowarzonego polskiego mesjanizmu uległ cały establishment od Adama Michnika i Donalda Tuska począwszy skończywszy na Jarosławie Kaczyńskim, note bene po raz pierwszy od niepamiętnych czasów chwalonym przez nadredaktora Gazety Wyborczej.


Tymczasem szczególne słowa krytyki należą się właśnie Kaczyńskiemu, jego kijowska eskapada, w perspektywie polityki państwowej mająca wszelkie cechy galopu przysłowiowego jeźdźca bez głowy, jak zauważyłem może zaciążyć negatywnie na sytuacji wewnętrznej Ukrainy, ale także naszych stosunkach międzypaństwowych.


Trzeba także podkreślić, że wystąpienie Kaczyńskiego na kijowskim Majdanie w towarzystwie Ołeha Tiahnyboka lidera szowinistycznej Swobody, pod czerwono-czarnym sztandarem UPA, pozdrawiającego zgromadzonych banderowskim okrzykiem „Herojam sława!” jest nie tylko polityczną, ale i moralną kompromitacją prezesa PiS.


Zachowanie to jest szokujące, ale jednak nie dziwi, wpisuje się bowiem w trwałą tendencję tego obozu politycznego popierania każdego kto deklaruje dostatecznie głośno nienawiść do Rosji, nawet jeśli prezentuje przy tym szowinistyczne nastawienie, także wobec miejscowych Polaków. W istocie jest to kolejny sygnał dla naszych rodaków na dawnych Kresach Wschodnich, po nawoływaniach ewentualnego ministra spraw zagranicznych z ramienia PiS Witolda Waszczykowskiego do ugody z Litwą, że nie mogą oni liczyć na wsparcie tej partii w obronie przed dyskryminacyjnymi praktykami w krajach zamieszkania.


Trudno zresztą jednoznacznie rozstrzygnąć czy działania Kaczyńskiego wynikały ze zinternalizowanej i utrwalonej wizji politycznej czy może były cyniczną grą obliczoną na zbijanie kapitału wyborczego w Polsce, gdzie opinia publiczna jest zawsze łasa na tego typu spektakle „walki o wolność waszą”. Bez względu na rzeczywiste przesłanki jego działania można uznać po prostu za szkodliwe tak dla Polski jak i Ukrainy.

Karol Kaźmierczak

 

//konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/06/z-dziejow-polskiej-glupoty-politycznej/

KOMENTARZE

 • Mefistofeles na misji w Ukrainie.
  Jest to klasyczna propozycja układu z diabłem.

  "Dam ci bogactwo (pomoc finansową) w wymianie za twoją duszę, czyli wstąpienie do piekła syjonistów UE".
 • @Zdzich 02:31:22
  "Jest to klasyczna propozycja układu z diabłem."

  TO NIEODPOWIEDZIALNE DZIAŁANIE MOŻE MIEĆ RÓWNIEŻ POWAŻNE KONSEKWENCJE DLA POLAKÓW ŻYJĄCYCH NA UKRAINIE !!!
 • @Konwent Narodowy 08:05:12
  Jak widać z artykułu, marzy wam się osłabienie PIS i J. Kaczyńskiego!!!
  Ciekawe, dlaczego nie opluwacie Kwaśniewskiego o Coxa za wieloletnie wysiłki na rzecz oderwania Ukrainy od Rosji ??? Jak chcecie walczyć fair, to zarejestrujcie partię i wtedy okaże się, jakie jest poparcie polaków!!! To jest walka na osłabienie Rosji, bo bez Ukrainy, nie rozbuduje swoich wpływów!
 • NO DOBRZE, TO PROSZĘ MI PODPOWIEDZIEĆ...
  W najbliższych dniach pojawiamy się z kilkoma Kolegami na Majdanie w Kijowie. Jak się mamy zachować? Proszę o szczere podpowiedzi.
 • KIJÓW OSKARŻA BERLIN O WSPIERANIE PROTESTÓW na UKRAINIE !!!
  http://i42.tinypic.com/f06vc9.jpg

  „NAZIZM, EKSTREMIŚCI I PRZESTĘPCY NIE MOGĄ BYĆ, W ŻADEN SPOSÓB, NASZYMI PARTNERAMI W "EUROINTEGRACJI” !!!

  Premier Ukrainy Mykoła Azarow oskarżył niemieckiego ministra spraw zagranicznych Guido Westerwelle o wyrażanie solidarności z ukraińskimi demonstrantami.

  W czwartek minister spraw zagranicznych Niemiec, który znajduje się w stolicy Ukrainy Kijowie na konferencji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), wyraził zaniepokojenie zachowaniem policji wobec protestów w kraju.
  (…)
  Azarow bronił drogi ukraińskiego rządu, zajmującego się kryzysem, krytykując Westerwelle za jego uwagi.

  "Nazizm, ekstremiści i przestępcy nie mogą być, w żaden sposób, naszymi partnerami w "eurointegracji". !

  http://www.presstv.ir/detail/2013/12/05/338439/kiev-blames-berlin-for-backing-protesters/
 • @vortex 09:54:02
  >>Celem Kaczyńskiego jest wymordowanie tylu Polaków ilu tylko zdoła, to rzecz zupełnie oczywista i doskonale widoczna.
 • @vortex 09:54:02
  ..co jest qrwa...urywa komenty !!!

  do vortexa

  >>Celem Kaczyńskiego jest wymordowanie tylu Polaków ilu tylko zdoła, to rzecz zupełnie oczywista i doskonale widoczna.
 • @vortex 09:54:02
  cytat vortexa "Celem Kaczyńskiego jest wymordowanie tylu Polaków ilu tylko zdoła, to rzecz zupełnie oczywista i doskonale widoczna."

  ...za takie słowa powinieneś mieć sprawę w sądzie...albo sobie załatw zielone papiery, żebyś uznany był za czubka...no chyba ze już masz..

  @!all ..tak właśnie dochodzi później do mordów politycznych, gdy taki gość jak vortex siedzi na socjalu... ślęczy przed komputerem całą dobę i podjudza do nienawiści...

  @ vortex..czemu takich obelg nie rzucasz na tuska, albo red bula ?? Ja wiem czemu ...nie kąsa się ręki, która żywi, a poza tym miałbyś już dawno proces taki jak Matka Kurka...
 • wątpię, raczej rajdem na Ukrainę Kaczyński pogrzebał swoją wyborczą szansę
  nie ma pojęcia, jakie nastroje panują w Polsce.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:14:48
  Od czasu, gdy Ukraińcy dokonali wyboru ideologi UPA na swoją, żadne przyzwoite państwo nie powinno utrzymywać z nimi żadnych kontaktów.

  Co by było, gdyby Niemcy ogłosili, że patronem ich narodu zostaje wybrany Hitler?
 • @zibi 09:17:16 ***KACZYŃSKI ... IM GORZEJ TYM LEPIEJ ?!!!
  "Jak widać z artykułu, marzy wam się osłabienie PIS i J. Kaczyńskiego!!!"

  PRZECIEŻ PREZESOWI ORGANIZACJI PIS CAŁY CZAS JESZCZE ROŚNIE !!!

  MOŻNA NAWET WYRAŹNIE ZAOBSERWOWAĆ, ZDANIEM NARODOWYCH ANALITYKÓW, że IM BARDZIEJ SZKODZI POLSCE, tym WIĘKSZE POPARCIE MAJSTRUJE MU OKRĄGŁOSTOŁOWY SYSTEM OKUPACYJNY !!!
 • @vortex 09:54:02
  No cóż, 100% racji, działania kalksteina pokazują czym on jest.
 • @trybeus 10:32:52
  Co, móżdżek pisowki się zaciął że powtarzasz to na okrągło. Straszysz sądem wszystkich którzy piszą o twoim guru bez zachwytów właściwych pionkom z jego formacji. Sąd to powinien czekać dwóch największych podjudzaczy czyli Kalksteina i Trotylewicza, i liczę że kiedyś w Polsce wolnej od okrągłostołowców tego doczekam.
  Tymczasem pomódl się do prezesa, może i ciebie Michnik pochwali jak chwali jego.
 • @cyborg 10:54:27 ***POWAŻNA DYSKUSJA a "JAROSŁW, POLSKĘ ZBAW" !!!
  "Ktoś pomyśli że trwa tu poważna dyskusja."


  ALEŻ TU TRA POWAŻNA DYSKUSJA !!!

  PRZECIEŻ NIKT NIE WYKRZYKUJE: "JAROSŁAW, POLSKĘ ZBAW" !!!
 • @Eugeniusz Sendecki 10:14:48
  ciepło się ubrać...najlepiej szalik Dynamo Kijów. Może Pan zaoferować w moim imieniu pracę sezonową dla kobiet z doświadczeniem w ogrodnictwie. płacę 7zł/h plus zakwaterowanie i pełne wyżywienie. ok. dwa miesiące w sezonie wczesnoletnim.
  Proszę Ich dowartościować , mówiąc że w Polsce śmierdzące lenie, roszczeniowcy i socjaliści....i nie można znaleźć rąk do pracy ...
 • czy KTOŚ cośkolwiek rozumie z tego co się obecnie dzieje ???
  pamiętajcie !!! NIEMCY nigdy nie zrezygnowały z planów HITLERA o dominacji w całym SWIECIE ...w opiniach jego najbliższych doradców i jego samego był plan podporządkowania najpierw Europy ZAch. Europy sr.wsch, a potem Rosji i na koniec USA ,próbował realizować ten plan drogą wyłącznie militarną ,NIE UDAŁO SIĘ !!! w NIEMIECKIM kierownictwie zmieniono strategię ,postanowiono zrealizować plan na drodze podporządkowania GOSPODARCZEGO i wydłużyć go na dłuższy okres czasu..NO I JUZ MACIE !!! Europa zach i śrd. wschodnia to juz OBSZAR podporządkowany CAŁKOWICIE NIEMCOM ...CZYLI czas na dalsze podboje ,dokładnie tak jak planował HITLER ,najpierw UKRAINA ,kraje płd KAUKAZU ,TURCJA ,IRAK ,...TAK TO OBECNIE WYGLĄDA..!!! potem pozbawiona kaukaskich złóż ropy i gazu Rosja ulega NIEMCOM ,NIE TO ŻE TRACI PAŃSTWOWOŚĆ !!! NIE ...!!! TRACI NIEZALEŻNOŚĆ GOSPODARCZĄ i podporządkowuje się im całkowicie !!! teraz NIEMCY po zabezpieczeniu sobie tyłów idą na czołowe UDERZENIE na USA !!!...po co ??? ano dalszy ciąg realizacji planu HITLERA .przede wszysytkim pod kątem eliminacji tamtejszego CENTRUM finansowego imperium ŻYDOSTWA !!!POTĘGA GOSPODARCZA JAKĄ STANĄ SIĘ NIEMCY WŁADAJĄC wyżej wymienionym OBSZAREM stwarza realne możliwości podbicia gospodarczego USA albo przynajmniej ich finansowego zdominowania ,a tym samym ZNISZCZENIA FINANSOWEGO CENTRUM ŻYDOSTWA...i teraz dla NARODOWCÓW !!! POLSKA w tym planie może TYLKO WESPRZEĆ NIEMCÓW !!! nie ma innego rozwiązania i innej drogi..NIE MA !!! a CHYBA akurat NARODOWCÓW eliminacja ze ŚWIATOWEGO RYNKU ŻYDOWSKICH FINANSISTÓW POWINNA raczej UCIESZYĆ !!!...proszę zważcie jak ROSJA energicznie walczy obecnie o dostęp do ARKTYKI i do tamtejszych złóż gazu i ropy !!! WIE DOBRZE że to jest ich jedyna szansa na niezależnośc ,bo już uświadomiła sobie że południowy Kaukaz jest dla nich już stracony...I TO WSZYSYKO PANOWIE...!!! NIE WARTO WSPIERAĆ NIEMCÓW ???
 • @val 12:06:37
  trudno nie dostrzec że HITLER tuż przed wywołaniem wojny miał wielu zwolenników jego polityki w innych krajach począwszy od samych St.Zjednoczonych ,przez Wlk.Brytanię ,Norwegię ,Rumunię ,Włochy ,były tam silne partie wspierające HITLERA..NIEMCY POWOJENNE wyciągnęły wnioski z błędów HITLERA i już są znacznie dalej niż ON...ALE NAWET NA KROK NIE ODSTĄPIŁY OD JEGO PLANÓW...
 • @Konwent Narodowy 11:06:51
  JK, ma chyba alzhaimera, schizofrenię, lub jest hipokrytą. Przed chwilą w Knesejmie popierał Rothfelda przybędę z Londynu, zapomniał, że ileś razy chciał go odwołać!!!!
 • @Konwent Narodowy 10:56:28
  To ucharakteryzowanie bodaj na Chmielnickiego to jest super!!! 5+++++!!!
 • @Kula Lis 62 12:34:29
  "JK, ma chyba alzhaimera, schizofrenię, lub jest hipokrytą. Przed chwilą w Knesejmie popierał Rothfelda przybędę z Londynu, zapomniał, że ileś razy chciał go odwołać!!!!"

  NO CÓŻ !!!

  STANOWISKO SIŁ NARODOWYCH, CO DO ORGANIZACJI PIS i SAMYCH KACZYŃSKICH ORAZ POWIĄZANYCH Z NIMI PRZYSTAWEK, JEST ZNANE ... I JEST TO STANOWISKO ZDECYDOWANIE NEGATYWNE.

  PUBLICZNIE i NAJBARDZIEJ DOSŁOWNIE WYRAZIŁ JE OSTATNIO USOPAŁ w słowach:

  „IDŹCIE WSZYSCY RAZEM już 11 LISTOPADA na MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE, nie W KRAKOWIE (z ŻYDOKOMUNĄ SAKIEWICZEM i KACZYŃSKIM), żeby POLACY i CAŁY ŚWIAT WIDZIAŁ, że WALCZYMY O NASZĄ WOLNOŚĆ!” ?!!!

  dodając:

  "PRAWDZIWE NAZWISKO KACZYŃSKICH to KALKSTEIN" !!!

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/29/quo-vadis-polsko/

  DZISIAJ JUŻ NIE MA POWROTU DO TAMTEJ FIKCJI - ŚWIADOMOŚĆ POLAKÓW ZOSTAŁA OCZYSZCZONA z KŁAMSTWA !!!

  BYĆ MOŻE WŁAŚNIE TA NIEUCHRONNOŚĆ ZMIANY POSTAW POLAKÓW W ZWIĄZKU Z UZYSKANĄ WIEDZĄ, JEST POWODEM OBŁĘDNEGO POŚPIECHU KACZYŃSKIEGO I NIEPRZEBIERANIA W ŚRODKACH - W KAŻDYM RAZIE TA GRA JEST CORAZ BARDZIEJ NIEBEZPIECZNA DLA POLSKI !!!

  *****

  KANDYDAT PIS DUMNY, ŻE JEST ŻYDEM !!!

  http://i40.tinypic.com/63rf6c.jpg

  ILU ŻYDÓW JUŻ USTAWIŁ LUB ZAINSTALOWAŁ W POLSCE „TŁUSTY ŻYD” JAROSŁAW KACZYŃSKI ?!!

  Czesław Bielecki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, niegdyś poseł Akcji Wyborczej Solidarność, przyznaje i jest dumny z tego, że jest Żydem.

  Bielecki, który wcześniej krytykował PiS i Jarosława Kaczyńskiego, niespodziewanie stał się kandydatenm PiS-u. Niektórzy politycy PiS są w szoku – podaje Rzeczpospolita. Pamiętają, jak 13 lat temu w sejmowej restauracji Hawełka Bielecki zgotował Jarosławowi Kaczyńskiemu awanturę. Świadkowie tej sceny wspominają, że Bielecki wymyślał Kaczyńskiemu m.in. od „tłustych Żydów”. Mimo tego incydentu obaj panowie pozostawali w przyjaznych relacjach – pisze dziennik.

  Czesław Bielecki natomiast wyjaśnia, że nie była to sprzeczka, ale przekomarzanie się polskiego Żyda z osobą całkowicie wyzutą z antysemickich emocji. Brzmi irracjonalnie, gdy wyjmie się z tego kontekstu – mówi „Rzeczpospolitej”.

  Bielecki z dumą podkreśla swoje żydowskie pochodzenie. Niedawno na łamach miesięcznika „Europa” wspominał, jak w 1968 roku poszedł do odpowiedniego wydziału Urzędu Rejonowego Warszawa-Śródmieście i poprosił o zmianę narodowości. „Z polskiej na żydowską. – Dlaczego żydowską, a nie kambodżańską? – zapytała urzędniczka. – Bo moi rodzice byli Żydami, więc ja będę Żydem. I wpisywałem sobie od tamtej pory do wszystkich dokumentów i deklaracji obywatelstwo polskie i narodowość żydowską” – wspomina.

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/29/kandydat-pis-dumny-ze-jest-zydem/
 • @val 12:28:50
  EUROATLANTYCKA STREFA WOLNEGO HANDLU już prawie pewna w 2014 roku znowu wzmocni UNIĘ ,czytaj NIEMCY i pozwoli im na nieskrępowane i nieograniczone niczym wejście na rynek USA...i nie tylko..obecnie USA są mocno zadłużone a UNIJNE BANKI duszą się od NADMIARU PIENIĘDZY !!! to BROŃ już przygotowana do zdominowania gospodarczego rynku amerykańskiego i ograniczenia roli na NIM żydowskich finansistów..taka prawda..
 • @val 13:02:25
  KACZYŃSKI popiera NIEMCÓW !!!...
 • @Konwent Narodowy 11:06:51
  Panie Romualdzie Szczypek, nie lepiej było zostać przy "Wolontariacie na rzecz nowego zawodu: doradcy rynku nieruchomości d/s apartamentów w Egipcie i winoroślarstwa polskiego"?
  http://eres9596.republika.pl/wolontariat.html
  Internet, wbrew pozorom, jest niczym otwarta księga i bez trudu można w nim znaleźć każdego:-P

  http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSQ2n3IMqZx1NSgzmjmuI2bIK5QTDe0NTeiKeIlXez_dnyrGn7T

  Nie rozumiem czemu akurat na Neon24 ukrywa się pan pod nickiem Konwent Narodowy, a w innych miejscach występuje pod swoim imieniem i nazwiskiem? Czyżby coś panu przeszkadzało?
  A może pisząc paszkwile woli pan skryć się za pojęciem (konwent), którego pan po prostu nie rozumie?
 • @Marek Lipski 10:30:42
  Ja cię mialem za powaznego blogera a ty piszesz bzdury! To, że Kaczyński był niedaleko tego czlowieka, nic nie oznacza a głupki powinny napisać, że trzymał go za rękę!!! Niemcy i Francja storpedowały porozumienie z UE, bo to narusza ich interesy z Rosją!
 • @trybeus 10:33:34
  Po co powtarzasz 5* te BZDURY??? Tylko KRETYN może taki tekst napisać!
 • @trybeus 10:36:00
  Trybeusie... to plucie jest celowe... w końcu poparcie PiS jest już ogromne, być może będą mogli rządzić samodzielnie. Więc polskie proruskie obawiają się że Polska a być może i Ukraina wymknie im się z ich ruskich łap. Więc bidule, jak w rozkazie wszystkie ręce na pokład..
  Mnie Ukraina niewiele obchodzi a Rosja jeszcze mniej i myślę, że Rosja wyszarpie im pół Ukrainy. Tam zaczyna się wojna domowa i myślę że Ukraina się podzieli. Dla poprawienia nastroju ... oczywiście tylko naszego...

  http://www.youtube.com/watch?v=PzIIC4xnIDM
 • Ks Isakowicz-Zaleski: „NIE PÓJDĘ W TYM ROKU W MARSZU Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM” !!!
  http://i39.tinypic.com/14myqgk.jpg

  „POPIERAM ASPIRACJE NIEPODLEGŁOŚCIOWE UKRAIŃCÓW. JEDNAK z POLITYKIEM, który FRATERNIZUJE SIĘ z OLEHEM TIAHNYBOKIEM i PRZEMAWIA pod BANDEROWSKIMI SZTANDARAMI *NIE PÓJDĘ w TYM SAM MARSZU*.”

  Przez ostatnie dwa lata uczestniczyłem w Marszach Niepodległości i Solidarności, organizowanych 13 grudnia w Warszawie przez PiS i życzliwe mu środowiska. Byłem nawet w komitecie honorowym. W tym roku na marsz ten jednak nie udam się.

  Po pierwsze dlatego, że Jarosław Kaczyński nie wziął udziału w Marszu Pamięci, organizowanym 11 lipca br. przez rodziny pomordowanych przez zbrodniarzy z UPA i SS Galizien. Wysłał jedynie swoich przybocznych. W podobny sposób zachował się jego brat, śp. prezydent Lech Kaczyński, który, pomimo wcześniejszych deklaracji, nie przyszedł 11 lipca 2008 r. na Skwer Wołyński w Warszawie, aby pomodlić się za ofiary "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu.

  Ponad pamięć o pomordowanych obywatelach Drugiej Rzeczypospolitej, w tym też sprawiedliwych Ukraińcach, postawił on doraźny sojusz z "pomarańczowym" prezydentem Wiktorem Juszczenko, który zbrodniarzy Stepana Banderę i Romana Szuchewycza ogłosił bohaterami narodowymi Ukrainy

  Nawiasem mówiąc, szef PiS tylko raz, w 2009 r., i to po moich osobistych namowach, wziął udział w uroczystościach dla upamiętnienia pomordowanych Kresowian. Później nie pojawił się ani razu.

  Co więcej, część jego współpracowników ochoczo przyjęła ordery od wspomnianego Juszczenki, którego w ostatnich wyborach prezydenckich odrzucił jego własny naród.

  Po drugie, parę dni temu w Kijowie Jarosław Kaczyński stanął w cieniu czerwono-czarnych flag UPA przy boku banderowca i faszysty Oleha Tiahnyboka, szefa antypolskiej i antysemickiej partii "Swoboda", która depcze pamięć pomordowanych Polaków, Ormian i Żydów oraz domaga się m.in. oderwania 19 południowo-wschodnich powiatów pod Polski. Czy którykolwiek polityki niemiecki czy francuski stanąłby przy boku gloryfikatora SS i Gestapo lub kogoś, kto domaga się rewizji granic państw należących do Unii Europejskiej i NATO?

  Popieram większość postulatów Marszu Niepodległości i Solidarności. Mam wielki szacunek do członków komitetu honorowego. Popieram aspiracje niepodległościowe Ukraińców. *Jednak z politykiem, który fraternizuje się z Olehem Tiahnybokiem i przemawia pod banderowskimi sztandarami nie pójdę w tym sam marszu.*

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=8778
 • idiotyzm
  Ilustracja durnowata, tekst prorosyjski... V kolumna.
  I ten orzeł, wyglądający jak srająca kura (wiem, wiem, historyczny obrazek)
  I nie używajcie słowa "narodowy", naród was nie chce.
 • @zibi 09:17:16
  To są goście sponsorowani przez ruską ambasadę, więc nie ma co ich pytać. I tak nie odpowiedzą z sensem:)
  A taki "vortex" to już jazda. CHyba mu głosy w umywalce dyktują te erupcje anty-Kaczyńskie.

  WSZYSTKICH ICH RUSOFILÓW POWINNO ZAPAKOWAĆ SIĘ W WAGONIKI I ODESŁAĆ DO PRODUCENTA!
 • @zibi 09:17:16
  Kaczyński - Kwaśniewski a co to za różnica, jeden i drugi to przybłędy do Polski, mają te same korzenie terytorialne czyli ZSRR, jeden drugiego wychwalał na Majdanie stojąc pod UPA-kimi flagami, mają tych samych mocodawców itd.
  Czym zasadniczym różni się polityka Kwaśniewskiego od Kaczyńskiego???
 • @Konwent Narodowy 12:57:44
  Wy, "patrioci", przejrzyjcie na oczy i zobaczcie, że zydzi byli w polsce od wielu lat i nie wrzucajcie do jednego wora ich wszystkich!!! Są syjoniści i żydzi, którzy zyją w wielu krajach i pracują na ich rzecz! Tak polityka prowadzi do nikąd, bo nie da się większości żydów wyeliminować lub wygonić, tylko trzeba wiedzieć, kto jest patriotą a kto sluży Izraelowi! Dlaczego nie atakujecie zydów w polski nieżondzie np; Vincenta R. , ktory miał za zadanie zadłużyć Polskę i jest to nominant prawdziwego premiera,
  J.K. Bieleckiego, który też jest zydem!!!
 • @Astra 13:12:38
  Promując pana Szczypko na SG pan Opara strzela sobie w kolano i niszczy Neon24, któremu do spieprzajdziadu.com już niewiele brakuje.

  Wygląda na to, że głównym zajęciem neon24 jest dokopanie PiS-owi. Na szczęście nawet tysiąc Szczypków i kolegów jego nie jest w stanie wywołać większego efektu niż kulka z nosa, która właśnie spadła komuś na podłogę.

  Żaden szanujący się opiniotwórczy dziennikarz i polityk nie zechce występować obok Szczypków i kolegów jego. Jedyny poważny komentator Nowego Ekranu Pan Szeremietiew wybrał Telewizję Republika. Neon24 zamiast przyciągać, to odpycha. A Pan Opara to akceptuje.
 • CYRK na MAJDANIE !!!
  http://i43.tinypic.com/29dizhz.jpg

  PO USZCZĘŚLIWIENIU POLSKI, “PIS ZDECYDOWANY JEST POPIERAĆ TO WSZYSTKO, CO PROWADZI UKRAINĘ KU EUROPIE” !!!


  TO, CO DZIEJE SIĘ NA UKRAINIE PRZYPOMINA ZAISTE, jak kiedyś pisał Dmowski, MIĘDZYNARODOWY i TO OBWOŹNY DOM PUBLICZNY. MAMY tzw. opozycję, która PRAGNIE Z CAŁEGO SERCA ODDAĆ SIĘ w NIEWOLĘ UNII EUROPEJSKIEJ.
  Okazuje się, że nawet wyzbycie się wielu atrybutów suwerennego państwa na rzecz UE ma swoją wartość, byleby tylko, hmm, no właśnie, byleby tylko co? Nie oddać się Rosji?

  Bzdura! Każdy normalny, myślący człowiek wie, że więzy łączące Rosją z Ukrainą są na tyle głębokie i wszechstronne pod każdym względem, że ten cyrk, który aktualnie obserwujemy jest po prostu zaklinaniem nie tylko geopolityki, ale i geografii.

  Oczywiście cyrk potrzebuje małp, także małp przyjezdnych. A któż się do takiej roli może nadawać lepiej od naszych schizofrenicznych rusofobów? Oto, pan Jarosław Kaczyński powiedział nagle, że “PiS zdecydowany jest popierać to wszystko, co prowadzi Ukrainę ku Europie”. Apelował też, by na Ukrainę udali się szefowie dyplomacji Polski i Szwecji – Radosław Sikorski i Carl Bildt. “W Kijowie powinni się jak najszybciej zjawić panowie Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox”.

  Sam pan Kaczyński wybiera się w niedzielę (1.12). To że PiS wtrąca się do wewnętrznego konfliktu obcego państwa i staje po jednej ze stron tego konfliktu, to, bądź co bądź, znana od dawna patologiczna “norma” polityki prometejskiej, ale okazuje się, że fetysz pod nazwą Rosja powoduje także gwałtowny wzrost sympatii do Unii Europejskiej a nawet do p. Aleksandra Kwaśniewskiego.

  To powinna być kolejna nauczka i jasny sygnał dla zaślepionych Smoleńskiem zwolenników PiS – Unia Europejska jest dla tej partii mniejszym zagrożeniem dla Polski niż Rosja! Szef PiS nawołuje nawet organy UE do reakcji. Czyli, co najmniej, uważa rozciągnięcie na Ukrainę unijnego totalitaryzmu i ideologii występującej otwarcie przeciwko tradycji cywilizacji europejskiej, za mniejsze zło od zła jakie ma nieść ze sobą Rosja i jej polityka.

  Jest to oczywiste zaślepienie rusofobią. Przy tym bardzo niebezpieczna gra. Nikt nie może zagwarantować Polsce, że w przyszłości, gdybyśmy np. chcieli zrzucić pęta unijne, dokładnie takie samo postępowanie, jak wobec Ukrainy, nie zostanie zastosowane wobec naszego kraju. I co wtedy? Co będzie mówił pan Kaczyński, gdy politycy z sąsiednich państw, którzy będą mieli np. podpisane umowy o współpracy, dajmy na to z partią Palikota albo z PO (tak jak PiS ma podpisane umowy z partiami Jaceniuka i Kliczki), będą nawoływali, “w imię zagrożonych wartości europejskich”, do obalenia władzy np. pana Kaczyńskiego? Naturalnie oburzenie sięgnie zenitu, bo przecież jak Kali nawoływać to dobrze, a jak przeciw Kalemu, to zbrodnia.

  Jak biją Polaków na Majdanie (a co tam robili, zdjęcia z misiem? – normalni ludzie nie wchodzą w wir konfliktu politycznego w obcym państwie; ciekawe – jeśli chodzi o Egipt polski MSZ ostrzega przed udawaniem się w miejsca dotknięte konfliktem, gdy chodzi o Ukrainę, nie ostrzega), to jest to skandal, a jakby tak rządził Juszczenko i pobito by Rosjan wspierających Janukowycza, to oczywiście byłoby słuszne złojenie skóry kacapom. Kali zaciera ręce…

  Nieodpowiedzialność polskich prometejczyków, dla których zbudowanie antyrosyjskiej Ukrainy jest dogmatem wiary, nie zna granic. Zrobią to każdym kosztem, nawet kosztem Polski. Przyłożą rękę choćby i do stworzenia banderowskiego państwa ukraińskiego ze stolicą we Lwowie, co może być dalszą konsekwencją tego oczywistego podziału, który trawi sztuczne państwo i, jak się okazuje, także sztuczny naród ukraiński.

  Z całym szacunkiem dla normalnych Ukraińców – nie podważam i nie poddaję w wątpliwość ich uczuć narodowych, tożsamości itd. Niemniej, bez sentymentów muszę zauważyć, że nie ma jednego narodu ukraińskiego. Między wschodnimi a zachodnimi Ukraińcami istnieje przepaść, która wyklucza zbudowanie jednej tożsamości narodowej dla obu stron. Kiedyś w Polsce nazywano jednych (wschodnich) Ukraińcami, a drugich (zachodnich) Rusinami. Miało to swoje uzasadnienie i sens. Paradoksalnie, z różnych wychodząc przesłanek i mając różne cele, uparcie budowali jeden naród ukraiński szowiniści z zachodu i komuniści ze wschodu. Nie ulega wątpliwości, że komuniści popełnili wielki błąd i przegrali, tucząc przy okazji szowinistów. Szowiniści, choć nie zdobyli dla siebie wschodu, niewątpliwie są stroną, która uzyskała więcej. A być może uzyska jeszcze więcej w przyszłości i kto wie, czy to nie będzie własne państwo.

  Dmowski i ludzie jego linii politycznej w ruchu narodowym, mieli rację odnośnie Ukrainy. To nic, że upłynęło 80-90 lat. Zmienili się aktorzy, zmieniły się akcenty, ich rozłożenie, ale istota pozostaje ta sama – antyrosyjska Ukraina, jaką chcieliby widzieć protestujący na Majdanie Ukraińcy odwołujący się do tradycji Bandery, Melnyka i Łebeda (bo innej nie mają), oraz ich polscy, prometejscy, “pożyteczni” poplecznicy, jest wielkim zagrożeniem dla Polski, potencjalnym Piemontem neokonserwatywnych mesjanistów, zwornikiem międzynarodowej agentury wpływu wszelkiego rodzaju, wreszcie, wymarzonym miejscem dla rozmaitych aferzystów.

  Nie wiadomo kiedy i czy nastąpi podział państwa ukraińskiego (obawa przed drugą Jugosławią może przeważyć), ale zagrożenia takiego wykluczyć nie można. Z naszego punktu widzenia stosunkowo najlepsza Ukraina, to właśnie taka, z jaką mieliśmy ostatnio do czynienia, czyli Ukraina pod rządami Janukowycza, który wygasił zapędy neobanderowców i prowadził wobec sąsiadów politykę spokojną, wolną od zadrażnień. Niestety, polscy fantaści polityczni nie chcą, bądź nie mogą tego zrozumieć. Janukowycz potyka się obecnie na sytuacji, która przerasta i jego samego, i całą ledwo skleconą Ukrainę – na konieczności dokonania wyboru.

  Pamiętajmy, kto był katalizatorem tej sytuacji. Nie była nim Rosja. Status quo mogłoby trwać jeszcze wiele lat, ale nie, mesjaniści, za pośrednictwem Unii Europejskiej, musieli zrobić krok do przodu. Z radosnym udziałem Polski w osobie ministra Sikorskiego i jego entuzjazmu wobec Partnerstwa Wschodniego. Janukowycz manewrował póki mógł całkiem zręcznie, teraz jednak może nie wytrzymać nacisku sił znacznie silniejszych od Tiahnyboków, Jaceniuków i Kliczków – sił, które za nimi stoją i od lat przymykają oko na faszystowską tradycję i jej kultywowanie na Ukrainie w XXI wieku. Machina powoli się budzi, już nad sankcjami wobec Janukowycza zastanawiają się miłujące wolność, zwłaszcza zaś szanujące prywatność rozmów telefonicznych oraz tajemnicę korespondencji, Stany Zjednoczone (z jakiej racji, ktoś zapyta, co ma w ogóle piernik do wiatraka? otóż, ma, jeśli pamiętamy o mesjanizmie USA i apetytach na światowego żandarma i sędziego w jednej osobie), już zrywają się polscy harcownicy.

  Dla każdego myślącego Polaka jest to sytuacja głęboko zawstydzająca, ukazująca w całej pełni małość i usługowość naszych polityków wobec planów obcych, byle tylko odpowiadała ich schizofrenicznej wizji świata zamykającej się w haśle “Bij Rucha!”.

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/01/cyrk-na-majdanie/
 • Niepotrzebne działania PIS-u
  Kaczyński znowu zaryzykował życiem jadąc tam.Niepotrzebnie miesza się w nie nasze interesy przez co osłabia więzy gospodarcze jakie one by nie były.Prezes powinien myśleć jak rządy brytyjskie-oni angażują się tylko tam gdzie widzą interes Anglii.Prezes powinien być jak cwany lis i budować zgodę po to aby Ukraina kupowała polskie produkty albo powinien zachować wstrzemięźliwość i nie zajmować ztanowiska.Zgadzam się z autorem nasi politycy to amatorzy,którzy nie wyciągają wniosków,nie uczą się a tak w ogóle to nie myślą o Polsce.
  Zamiast jeździć tam powinien myśleć o zjednoczeniu rozbitego elektoratu w drodze konsensusu w celu budowy koalicji wyborczej,kontroli wyborów i budowy programu na wypadek wygranej.Bo wielki polityk myśli o poważnych zmianach(konstytucja)a nie tylko o dojściu do władzy.
  Ja też z braku innej poważnej opcji będę głosował na PIS ale czy nie myślicie państwo,że jesteśmy zakladnikami PIS-u ze względu na naszą sytuację finansową,obecność PIS-u w mediach i sejmie oraz falę niezadowolenia?
 • @gallux 13:27:43
  Masz racje,zydo-bolszewicki portal.
 • @zibi 13:26:38 ***ROSTOWSKI DOSTAŁ OBYWATELSTWO OD... KACZYŃSKIEGO !!!
  http://i41.tinypic.com/13z3clj.jpg

  GDYBY NIE JAROSŁAW KACZYŃSKI, JACEK ROSTOWSKI NIE MIAŁBY POLSKIEGO OBYWATELSTWA I NIE MÓGŁBY ZOSTAĆ MINISTREM FINANSÓW! TO WŁAŚNIE OBECNY SZEF PIS PODPISAŁ ROSTOWSKIEMU AKT PRZYZNANIA OBYWATELSTWA. !!!

  Minister Jacek Rostowski, a właściwie Jan – Vincent Rostowski urodził się Brytyjczykiem i aż do początku lat 90. nie miał polskiego obywatelstwa. Wystąpił o jego przyznanie. O kulisach sprawy i rodzinie ministra pisze „Gazeta Wyborcza”.

  – Nadał mi je prezydent Wałęsa, ale akt podpisał minister stanu w jego kancelarii Jarosław Kaczyński – mówi „gazecie Wyborczej” Rostowski.

  Jak rodzina Rostowskich trafiła do Anglii?

  Dziadkowie ze strony ojca mieszkali przed II wojną światową we Lwowie. Dziadek Jakub Rothfeld był znanym neurologiem, profesorem Uniwersytetu Jana Kazimierza. Opisał syndrom chorobowy znany jako objaw zginacza Rothfelda – Balduzziego. Babka Franciszka była stomatologiem.

  W 1938 r. zmienili nazwisko na Rostowscy. Jacek nie pytał nigdy dlaczego. Jeszcze przed I wojną światową dziadek zmienił wyznanie – z judaizmu przeszedł na katolicyzm.

  – Dziadek na pewno uważał się w pełni za Polaka – mówi Rostowski.

  W czasie II wojny światowej służył w polskim wojsku . Po klęsce wrześniowej trafił pod dowództwo gen. Władysława Sikorskiego tworzącego armię polską we Francji. A po kapitulacji tego kraju, w 1940 r., wraz z armią ewakuował się do Anglii; został profesorem i dziekanem Polskiego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Edynburgu. W drugiej połowie lat 40., po siedmioletniej zsyłce w okolice Ałma Aty, dołączyła do niego żona.

  Ojciec Jacka Rostowskiego Roman, prawnik i ekonomista, w czasie wojny przeszedł podobny szlak jak dziadek. W Anglii został tłumaczem Tomasza Arciszewskiego, premiera RP na uchodźstwie w latach 1944-47, działacza Polskiej Partii Socjalistycznej. Jeszcze w czasie studiów należał do Polskiej Młodzieży Społeczno-Demokratycznej.

  http://komitetnarodowy.pl/komitet/ogloszenia/item/2026-rostowski-dosta%C5%82-obywatelstwo-od-kaczy%C5%84skiego
 • @vortex 12:46:00
  Ja tylko żartowałem, Portret poniżej znam, jego pochodzenie także. Mi się teraz kojarzy z tym marynarzem z kreskówki, pochłaniaczem szczawiu, z fajką. Pzdr!
 • @gallux 13:27:43
  //Żaden szanujący się opiniotwórczy dziennikarz i polityk nie zechce występować obok Szczypków i kolegów jego. Jedyny poważny komentator Nowego Ekranu Pan Szeremietiew wybrał Telewizję Republika. Neon24 zamiast przyciągać, to odpycha. A Pan Opara to akceptuje.//

  Zgadzam się galluxie. Ale Opara chyba dzieckiem nie jest..
  W dodatku wydaje mi się, że ma jakieś ambicje politycze...
  Jego małpy, jego cyrk :))
 • @Konwent Narodowy 13:20:31co powiesz w tym temacie?
  KIM JEST KS. ISAKOWICZ ???? Prawdę o Isakowiczu mówi śp. Ann Walentynowicz. Wywiad jest na stronie, "Pomnik Smoleńsk". Ks. Isakowicz podczas pacyfikacji w Bieżanowie zdradził. Wpisz "Pacyfikacja Nowej Huty w Bieżanowie-wywiad z Anną Walentynowicz". Dlatego nigdy nie można komentować pod jego tekstami, bo ludzie Isakowicza pytali o to kto kłamie, on czy śp. Anna Walentynowicz.
 • @Robert.K 13:38:37 **** CCC OOOOOOOOO !!!
  "Masz racje,zydo-bolszewicki portal."

  http://www.youtube.com/watch?v=diZu489GXdY
 • @Kula Lis 62 14:10:26 **** MOŻE BYĆ WAŻNE !!!
  PROSZĘ o TYM COŚ WIĘCEJ NAPISAĆ !!!

  TUTAJ TROCHĘ NIEŚCISŁOŚCI w innym TEMACIE:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/list-otwarty-2013-12

  WYGLĄDA NA TO, ŻE ZACZYNA SIĘ SYPAĆ PEWNA, GENERALNA UKŁADANKA, KTÓRA MA STRUKTURĘ WIELOPOZIOMOWĄ !!!
 • @Konwent Narodowy 14:12:03
  Cytat: "Żydzi są zdolniejsi od Polaków i dlatego plasują się w środowisku inteligenckim" - Jarosław Kaczyński
 • @Konwent Narodowy 14:18:37
  Wejdź na podaną stronę. Pzdr!
 • @Konwent Narodowy 14:18:37
  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1668#.UqHRNyfxGMQ
 • @Kula Lis 62 14:23:00 **Jarosław Kaczyński: "ŻYDZI SĄ ZDOLNIEJSI OD POLAKÓW I DLATEGO PLASUJĄ SIĘ W ŚRODOWISKU INTELIGENCKIM" !!
  Cytat: "Żydzi są zdolniejsi od Polaków i dlatego plasują się w środowisku inteligenckim" - Jarosław Kaczyński


  NAWET DZIECKO w ORGANIZACJI PIS o TYM WIE ... TYLKO, JAK WIDAĆ, NIE ZACZADZENI POLACY, którym CI ŻYDZI każą KUPĄ CHODZIĆ PO ULICACH ... i ONI CHODZĄ ... i WYKRZYKUJĄ TEŻ TO, co IM "zdolniejsi od Polaków" ŻYDZI KAŻĄ !!!
 • @Konwent Narodowy 14:18:37
  Brednie o Annie Walentynowicz 2011-05-03


  Od pewnego czasu rozpowszechniana jest sensacyjna informacja, że jakoby Anna Walentynowicz, urodzona w polskiej rodzinie Lubczyków w Równem na Wołyniu, była - uwaga! - Ukrainką z pochodzenia. Taką sensację głosi m.in. Mirosław Czech z arcyprawdomównej "Gazety Wybiórczej", aktywny działacz Związku Ukraińców w Polsce.

  Co więcej, po śmierci Walentynowicz w "cudowny" sposób odnalazło się na Wołyniu jej rodzeństwo. Tak jak czterysta lat temu w Moskwie "cudownie" (i to aż dwukrotnie) po swojej śmierci odnajdywał się carewicz Dymitr, syn cara Iwana Groźnego.

  Inna sprawa, ze wszystko to przypomina inne sensacje, które od wielu lat rozpowszechniane są przez greckokatolickie duchowieństwo o ukraińskim pochodzeniu - znowu uwaga! - Emilii Kaczorowskiej, rodem z Bielska-Białej, matki Jana Pawła II.

  Chciałoby się w tym momencie krzyknąć: Hospody pomyłuj !!!

  Napisałem więc do dr Sławomira Cenckiewicza z Gdyni, autora biografii bohaterki ze Stoczni Gdańskiej. Oto jego odpowiedź.

  1) Ania nigdy nie potwierdziła tych rewelacji - pojawiły się już za życia - ze miała jakoby więcej sióstr i braci (rodzonych).

  2) Przyznawała, że może być w Równem jakieś kuzynostwo, ale nie siostry i bracia (rodzeni), a tym bardziej, że ojciec przeżył 1939 r. (no i mama) i ją odda komuś tam w opiekę, a później nie chciał jej robić przykrości i się nie kontaktował.

  3) Ludzie z Równego pojawili się u niej kilka lat temu, ale ona ograniczyła się do jednostkowej pomocy - kupiła piłę do drewna dla kogoś, kto o to prosił. Prawdopodobnie raz pojechała w te okolice przy okazji jakieś podróży, choć niechętnie. bo mówiła, że nie chce wracać do tej tragedii jaka spotkała ja po stracie rodziców i brata.

  4) Miała 10 lat jak wybuchła wojna - nie można w tym wieku nie pamiętać, ilu się miało braci i sióstr i czy rodzicie przeżyli.

  5) W pierwszych ankietach pracowniczych z 1950 r. pisała o śmierci rodziców i stracie brata w latach 1939-1940.

  6) Prowadziła od najmłodszych lat pamiętnik, który ukradła jej bezpieka w 1979 r. - weryfikowano jej dane wielokrotnie i gdyby coś było na rzeczy SB pierwsza by ją oskarżyła o fałszerstwo własnego, życiorysu o którym mówiła publicznie przynajmniej od l. 70.

  7) Ania czytała moją książkę w maszynopisie i rozmawialiśmy o pierwszym okresie jej życia - nic nie chciała zmienić.

  8) Rewelacje ukraińskie pojawiły się po 10 kwietnia 2010 r. i nie było możliwości się do nich odnieść w książce, zresztą bliscy Ani - jak Ania Baszanowska, jej największa przyjaciółka i powierniczka - uznali
  to za bzdury szkodzące pamięci Ani, gdyż w domyśle miała ona sfałszować swój życiorys, być może również i ten późniejszy.

  Pozdrowienia

  dr Sławomir Cenckiewicz

  Warto przypomnieć, że dwaj osobnicy, którzy twierdzili, że są cudownie ocalonymi carewiczem Dymitrem otrzymali przydomek Samozwańcy. Podobne określenie pasuje jak ulał do tych, co twierdzą, że są rodzonymi braćmi i siostrami Anny Walentynowicz.

  Inna sprawa, że jak tak dalej pójdzie, to może dowiemy się, że Lech Wałęsa to zbiegły z Dzikich Pól kozak Wałęsiuk a kuzynem Donalda Tuska był Stepan Bandera. No cóż, jak się nie ma mało własnych bohaterów, to trzeba ich podkradać innym narodom.
 • @zibi 13:11:32
  ..przepraszam nie powtarzam, wkleiłem 8 komentarzy i za każdym razem urywa w tym miejscu..już je kasuję..pozdrawiam niepoprawnie
 • @Astra 13:12:38
  ..zgadza się ...najlepsze jest to, że nikt nie potrafi wyczaić ...po co Kaczyński tam pojechał na tą Ukrainę...za cholere nie czają...dwoją się , troją , czworzą, pięciorzą ...kuglarze wyszły z nor i analizują i kombinują jak konie pod górę i nic nie wykombinują...wychodzi mega cyrk na najwyższym podium portalu...poprzyłaziły nawet takie nicki, których daaaawno tu nie było :))pozdrawiam niepoprawnie
 • @Astra 13:12:38
  ..zgadza się ...najlepsze jest to, że nikt nie potrafi wyczaić ...po co Kaczyński tam pojechał na tą Ukrainę...za cholere nie czają...dwoją się , troją , czworzą, pięciorzą ...kuglarze wyszły z nor i analizują i kombinują jak konie pod górę i nic nie wykombinują...wychodzi mega cyrk na najwyższym podium portalu...poprzyłaziły nawet takie nicki, których daaaawno tu nie było :))
 • Panie Opara, gdzie Pan nas prowadzisz?
  Dzisiaj kolejny raz przekonałem się, jak daleko NE odjechał od tego, co prezentował jeszcze rok temu za czasów ŁŁ.

  Z jednej strony "Bóg Honor i Ojczyzna" na oparowskim sztandarze, a z drugiej wspieranie antykatolickich i antynarodowych poglądów, które dzisiaj przedstawia nam na jedynce, promowany tutaj Romuald Szczypek, ukrywający się pan pod pompatycznym nickiem "Konwent Narodowy".
 • @Eugeniusz Sendecki 10:14:48
  //NO DOBRZE, TO PROSZĘ MI PODPOWIEDZIEĆ...
  W najbliższych dniach pojawiamy się z kilkoma Kolegami na Majdanie w Kijowie. Jak się mamy zachować? Proszę o szczere podpowiedzi.//

  A po jaką jasną Anielkę mamy jechać na Majdan?
 • Link do źródła, czy link pierwszego czytania?
  Dotyczy przeklejki na
  http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/102807,z-dziejow-polskiej-glupoty-politycznej

  Miejsce na "pudle" na stronie głównej neonu24.pl to miejsce szczególne, wymagające najlepszych tekstów.

  Artykuł Karola Kaźmierczaka to pierwszy od tygodni artykuł z kategorii superciężkiej, nadający się na samą górę NEon24.pl.

  Niestety artykuł jest przeklejony, znaczy z trzeciej, czwartej ręki. Wg moich wymagań autorsko-estetycznych, żaden wielokrotnie przeklejany artykuł nie powinien być promowany na jedynce!!

  Ciekawe czy jest zgoda na publikację autora Karola Kaźmierczaka?

  "Konwent Narodowy" pozwala sobie też na "grę w strzałki".

  Przecież źródło ZNACZY ZAWSZE źródło PUBLIKACJI, a nie źródło znalezienia, czy przeczytania.

  Prawie jednoczesne wklejenie przez "Konwent Narodowy" cudzego tekstu u złodzieja tekstów Parola, też budzi mój niesmak.
  http://3obieg.pl/author/konwent-narodowy-pol

  Wklejone powinno mieć link źródła, a nie link pierwszego czytania. Panu Kazimierczakowi polecam publikacje tam, gdzie ma najwięcej uwag i komentarzy, czyli bezpośrednio na NEon24.pl

  Poniżej jedyny przykład, jaki znalazłem dla powyższego tekstu, uczciwego podania rzeczywistego linka źródłowego.
  Nie wszyscy posiadacze blogów to złodzieje i plagiatorzy!

  Ze strony
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/z-dziejow-polskiej-glupoty-politycznej

  Artykuł ukazał się na portalu Prawy.pl:

  [link=http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/4386-z-dziejow-polskiej-glupoty-politycznej]
  -----------------------------------
  Do "Konwentu Narodowego".
  -----------------------------------
  Praktykowanie uczciwości w prawach autorskich was ani nie zabije, ani nie upokorzy, ale doda waszym publikacjom dodatkowej wagi.
 • @vortex 15:44:18
  ..ty jesteś psychopatą ...

  niech ktoś zadzwoni do Tworek!!!!
 • @Warlord 10:59:53
  ...o Warlord wyszedłeś z nory he he he
  ..ja nie straszę sądem..taki vortex, za takie słowa powinien mieć sprawę sądową z urzędu..tyle

  przez takich psychopatów zginął Marek Rosiak...dziwię się adminom, że nie reagują na te chamskie sugestie..
 • @trybeus 10:36:00
  Co do Tuska, Kwasa, czy Palikota to sprawa jest jednoznaczna. Wiadomo kim są i oni z tym się nie kryją.
  Kaczyński stroii się w patriotyczne narodowe piórka, przez co jest bardzo niebezpieczny, śmiertelnie niebezpieczny, bo przychodzi jako WILK W OWCZEJ SKÓRZE.

  @vortex pisząc :"Celem Kaczyńskiego jest wymordowanie tylu Polaków ilu tylko zdoła, to rzecz zupełnie oczywista i doskonale widoczna." - Użył po prostu skrótu myślowego, pokazując w ten sposób SKUTEK I PRZYCZYNĘ.
  Zbrodnicze bandyckie banderowskie UP chce wymordować Polaków, tak jak zrobili to na Wołyniu. A Kaczyński ich wzmacnia -- to skutek jest OCZYWISTY - czyli taki jak po imieniu nazwał to @vortex.
 • @vortex 15:44:18
  Bardzo pewnie się tu czujesz waląc takie oskarżenia na Kaczyńskiego i napuszczając jednych na drugich. Więc albo jesteś chroniony, albo masz coś z głową, chociaż czytając twoje wpisy jestem pewien, że głowę masz w porządku. Niestety używasz jej tylko w jednym, ściśle określonym celu
 • Gdzie stanowisko ludności?
  Nie za bardzo orientuję się w tematyce Ukrainy.
  Na zdrowy rozum, autor K.K. nie podał i w komentarzach też nie widzę
  Oceny podziału ludności. Ilu jest tych PRO-UE?

  Nie mówią Ukraińcy po rosyjsku? Nie mają oni rodzin w Rosji?
  Przecież więzy Ukrainy z Rosją to nie ostatnich 20 lat to są setki lat!

  Natomiast Niemcy robią to, co dobre dla ich gospodarki, chcą wejść w rynek ukraiński sprzedawać towary i usługi w zamian za węgiel, ropę i inne bogactwa.
  Oczywiście jak najtaniej, nie dopuszczając Ukraińców do społecznych zabezpieczeń w Niemczech.
 • @Muni 13:21:03
  ty jesteś V kolumna - Naród Polski nie chce Banderowców, zbrodniarzy, morderców i tych którzy ich popierają.
 • @Jan Szczepanik 16:15:18
  Najgorszy z wrogów jak mawiał Marszałek to ten wewnętrzny bo nie rozpoznawalny, maskujący się, także nazwiskiem, trudny do zdemaskowania.. Pzdr!
 • @trybeus 15:48:13
  //@vortex 15:44:18
  ..ty jesteś psychopatą ...

  niech ktoś zadzwoni do Tworek!!!!
  nadużycie link skomentuj
  trybeus 06.12.2013 15:48//

  Trybeus widz, że Ci nerwy puszczają, ale mnie też. Wyglądasz na inteligentnego... a gdyby Ci dano możliwość wyjścia z twarzą? Postawiłeś na złego koguta.

  A tobie nikt jeszcze nie zaproponował Tworek?
 • @Skanderbeg 16:04:45
  ///Kaczyński to zdrajca
  Czym różni się w sprawach naprawdę ważnych od Tuska czy nawet Kwacha? //

  Ależ oczywiście, że tak. Tu zgadzam się z Panem w 100%.
 • @Kula Lis 62 16:38:10
  Zgadza się.
 • @vortex 13:50:56
  I co, galicyjski Polaku, nie zauważyłeś jak daleko jest do Przemyśla z twojej miejscowości?
  Jak myślisz, ile czasu zajmie Iwanowi żeby wpaść do ciebie na kolacyjkę? Nie czułbyś się bezpieczniej gdyby był dalej o 500 km? Widocznie ci niestraszny?
 • @Jan Szczepanik 16:34:13
  Panie Szczepanik, naród polski nie chce banderowców i zbrodniarzy? A ktoś ich chce obdarować obywatelstwem?
  No, ciągnijmy dalej, a Rosjan nasz naród chce? Chyba nie ma pan 7 lat i przypuszcza, że oni po wchłonięciu Ukrainy tak sobię będą tam kiblować i nie wlezą tutaj? Ma pan jakieś gwarancje? Od kogo? Może pan chce dla pewności... intronizacji JCH??? To by mogło zastąpić kilka dywizji... Wspoinam o tym pomyśle, bo to pokrewna akademia. Byle ruskim dogodzić.
 • @Jan Szczepanik 17:16:35
  nic mi nie puszcza :))...to było ironiczne zawołanie...vortex nadaje się tylko do Tworek...

  ...nie muszę wychodzić z twarzą... na pewno nie w tym towarzystwie...co ciekawe Ciebie też nie zastanawiają te antykaczystowskie odezwy rodem z Rewolucji Październikowej ??
  wiem, że masz uczulenie na kacze pierze, ale spojrzyj na to racjonalnie a nie bij piany...acha i nie tłumacz go, że miał jakieś skróty myślowe..sam jakbyś publicznie takie farmazony(oskarżenia) głosił publicznie, to naraził byś sie na śmiech ...(w najlepszej opcji)...rozważ to...pozdrawiam niepoprawnie
 • @adevo 15:42:19 *** ZRÓB TO SAM !!!
  1/ PROSZĘ ZGŁOSIĆ NADUŻYCIE !!!

  2/ PROSZĘ WSKAZAĆ MATERIAŁY DO KTÓRYCH DYSPONUJE PAN PRAWAMI AUTORSKIMI, ZOSTANĄ ONE NATYCHMIAST USUNIĘTE !!!

  3/ JEŻELI NIE DYSPONUJE PAN PRAWAMI AUTORSKIMI DO ŻADNYCH Z PUBLIKOWANYCH PRZE KONWENT MATERIAŁÓW, PROSZĘ POWIADOMIĆ *KONIECZNIE* AUTORÓW TYCH MATERIAŁÓW, ABY OSOBIŚCIE "ZANIEŻYCZYLI" SOBIE PUBLIKOWANIA SWOICH PATRIOTYCZNYCH TEKSTÓW W SIECI INFORMACYJNEJ KONWENTU NARODOWEGO !!!

  MYŚLĘ, że TO PIS-owi POWINNO POMÓC !!!
 • @Skanderbeg 20:43:18 *** A CO PAN POWIE NA TO ?!!!
  HISTORIA

  dzisiaj DMOWSKI byłby z KACZYŃSKIM !!!

  nadużycie link skomentuj usuń

  val 06.12.2013 09:19:05
 • JAROSŁAW KACZYŃSKI UCIEKA a PETYCJA KRESOWIAN NADAL BEZ ODPOWIEDZI !!!
  Komentarz przeklejony - pisownia oryginalna:

  http://i43.tinypic.com/312bayb.jpg

  JAROSŁAW KACZYŃSKI UCIEKA a PETYCJA KRESOWIAN NADAL BEZ ODPOWIEDZI !!!

  *Rafal Gawronski*

  Szukacie Szacowni czytelnicy prawdy o zdrajcy kaczyńskim ?

  Oto jedna z nich: 10 września 2011 Pan Zdzisław Koguciuk, próbuje wręczyć petycję środowisk kresowych i narodowych Jarosławowi Kaczyńskiemu. Kaczyński ucieka przed nim w miejscu publicznym mimo, że posiada ochronę !!!

  Próba wręczenia petycji prezesowi PiS nie powiodła się.

  Po Kijowie każdy normalny Polak już wie, że mamy do czynienia z niebywale zuchwałym oszustem i podającym się za Polaka kolaboranta okupantów Polski od 1939 roku !

  W tym szczególnym dniu Kresowiacy zaznaczyli swoją obecność pod Pałacem Prezydenckim gdzie pikietowali na środku placu przez cały dzień. Obóz Wielkiej Polski włączył się aktywnie w zapowiadaną inicjatywę. Wspólnie przygotowano petycję do prezesa PiS. Zarejestrowano zgromadzenie, przygotowano ulotki i wyprowadzono transparenty. Działacze uczestniczyli w całodniowym proteście kolportując wspólnie z Kresowiakami tysiące ulotek.

  Wszak potomkowie Kresów i ich rodziny w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi chcą dokonać świadomego aktu wyborczego i chcą wiedzieć jak zostaną potraktowani po wygraniu tych wyborów przez prezesa PiS.

  Następnie ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski wyjaśniał zebranym zaistniałą sytuację.
  _____
  *Berezicki Dawid*

  Osobiście nadzorowałem akcje...
  _____
  *Rafal Gawronski*

  Panie Berezicki czy może pan potwiedzić komentarz dot. zdjęcia ? Czy to prawda że kaczyński nie wziął Petycji od Kresowian ?
  _____
  *Berezicki Dawid*

  Zgadza się ale to jeszcze nie jest wszystko. Petycja została następnie przekazana za pośrednictwem posła Artur Górski i również nie doczekała się odpowiedzi.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=787712661245932&set=a.283977201619483.94415.100000216164950&type=1&theater
 • @Konwent Narodowy 12:57:44
  Witam!!

  ...hm on sobie wpisał.....miał świadomość i odwagę ...
  ... I tyM błyszczy do ...dzisiaj...!!
  ..jeszcze 20 ...latek...i sie okaże,że.70% w Warszawie maja 3 PASKI..
  ...i jeden oryginalny zielony...PASZPOTR ....he koszerny Orginał !!

  ....oni sa...komplexxowi,bezkomprosowi,popisowi,br.akTYwnj..
  ..a MY...perfekcyjnie....NAiwni!!,...!!

  Gdzie sa...NAsze....władze,urzędy .....co to jest...Obywatelstwo!!??
  Śmieją sie tylko z naszej....oślepłej glupoTY!!

  Urzędniczka ...pyTAła???.?.?.?.?.??

  Hmmm....kogo ??

  Urzędniczka ...haaa....w44roku sobie zaplanowali....
  Są u siebie....nie widzisz...??
  Braćie...masz zawiązane oczy??

  To ona była lub jest szefem u siebie? i decyduje jaki paragraf??
  Agenci mają przywileje .......władza to oni
  Obywatele ,,naszego,,Narodu..dostają kwiTY na ,,jarmark,,w teatrze!!
  Płakać TYlko.....uśmiech zaginął bez POwrotnie!!pozdr.
 • @Konwent Narodowy 13:20:31
  Drogi Kolego!!

  Ks.chyba sam nie wie ...czego chce i co pisze!!??

  Czy mam rozumieć,ze nawołuje ....do wielkiej niezgody????

  Ta biedna młodzież ,,zachowanie kiboli,pyskacze,młode pazurki,golizna!!

  .....pytam pana....jacy to ,,BanderOWCY ,,???

  ....to młodzi ludzi.....oni nie maja ...zielonego POjecia,!!!!!

  Wiec prosze z rozwaga,miłością i trochę matematyki i histori !!!

  Prawdziwi banderowcy maja dzisiaj....80/90/100....latek..

  ...i mieszkają ukryci w ....,,obcych,,krajach...konTYnenTY...

  ...ukryci jak szczury.....pod innymi,,dowodami,,...jak Niemcy ....

  ....jednemu WODZÓWI....służyli !!!

  .....a Kliczko....musi byc pod ,,ochroną,,służby zdrowia...

  .....obiTY tyle lat na ringu.....wypoczynku,spokoju,sanatorium,biedny....
  Tysiące braci tam mamy.....oni ...czekają juz...TYle lat....osamotnieni. ,!!

  Rozwagi,szacunku,zrozumienia..to młodzi ludzie...wiedza o miłości,
  otwarcia na ,,swiat,,przez ,,nasze,,OKNO-za naszą i waszą Wolność!!
  Pozdr.serd.
 • u Atora wiadomości odezwała znana na całym Świecie...
  ...Polska mentalność, która wprowadzany do umysłów przez lata zaborów...
 • @Konwent Narodowy 21:41:02
  dopóki ROSJANIE SAMI nie wyzwolą się z władzy takich jak PUTIN i jemu podobni TO pan DMOWSKI będzie z panem KACZYŃSKIM ..RAZEM ...dla dobra POLSKI i POLAKÓW a jeśli to się stanie to potem TEŻ BĘDĄ wspólnie RAZEM ale dodatkowo z ROSJANAMI !!! i tyle w temacie...kto myśli i działa inaczej ten wspiera ŻYDOKOMUNĘ !!!
 • @Skanderbeg 21:55:53
  Skanderbeg ,co ciebie ciekawią tak moje sprawy ,ostatnio byłem dosyć długo w Brazylii ,PETROBAS zwiększa wydobycie ropy i gazu na szelfie atlantyckim więc musiałem zadbać aby zwiększyć przerób FIRMY której jestem udziałowcem, pożyczki bankowe ,zabezpieczenia na majątku ,zgoda współudziałowców i takie tam inne sprawy wymagały poważnego potraktowania..i tyle..
 • Wszyscy
  Historia Rosji. The Soviet Story" to wstrząsający dokument o współpracy Gestapo z NKWD przed 1941 rokiem. Film opowiada o sowieckim terrorze wewnętrznym, o zabijaniu własnych obywateli "na skalę przemysłową", o sztucznie wywołanym Wielkim Głodzie na Ukrainie (Hołodomor), o mordzie w Katyniu, o współpracy gospodarczej i militarnej hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRS, o masowych deportacjach, o eksperymentach medycznych dokonywanych na więźniach Gułagów, a także o odradzającym się współcześnie faszyzmie w Rosji. Prace nad filmem trwały ponad 10 lat. Nakręcony został przez Łotysza Edvins'a Šnore - łotewskiego politologa, który jest również autorem scenariusza oraz reżyserem filmu. W obrazie wykorzystano unikalne zdjęcia i fragmenty filmów archiwalnych z tamtych lat. "The Soviet Story" http://www.savetubevideo.com/?v=lx7UkA02JGo zawiera wywiady z zachodnimi jak również rosyjskimi historykami, ekspertami i politykami: Normanem Davisem, Borysem Sokołowem, pisarzem Wiktorem Suworowem, Władimirem Bukowskim, ostatnim przywódcą ZSRS Michaiłem Gorbaczowem, byłym pułkownikiem GRU (Głównego Zarządu Wywiadu) ZSRS Władimirem Karpowem, członkami Parlamentu Europejskiego, jak również ofiarami sowieckiego terroru. Film odłożony na półki w telewizjach państw Unii Europejskiej (w tym niestety również i w Polsce) opowiada nie tylko o przeszłości, ale także o tym, jak przemilczanie sowieckich przestępstw odbiło się na teraźniejszej wizji historii w Europie. Państwowa rosyjska telewizja "Wiesti", przed wizytą premiera Putina na Westerplatte pokazała film "Sekrety tajnych protokołów" - oskarżający Polskę o pakt z hitlerowskimi Niemcami. Telewizja Polska kupiła prawa do emisji filmu "The Soviet Story" w 2008 roku, do tej pory film, który zadał by kłam rosyjskiej wersji historii nie został wyemitowany. Należy zadać pytanie: DLACZEGO?
 • @Kula Lis 62 12:47:12
  Witam!

  Tak lisie ,masz rację ..to smutna prawda!!
  Ich współpraca ......trwa do dzisiaj .....tylko forma ,błyski i flesz się zmienił ...dzięki za Twoje .....wysiłek co do kwitów i historii !!

  Zrobią wszystko,by nas zepchnąć .....w ,,canal,,
  Wysyłając ,,swoich,,pracowników,kolesiów a my ....canalie ł ykamy

  Belkocza i chwalą się ,,krytyką męki człowieka ,,.....
  A u siebie w kraju ....cyrk na trapezie ....!!pozdr .
 • @strumyk 13:41:05
  Odpowiedz mi na maile, lub zadzwoń. Pzdr!
 • Wszyscy
  Należy też pamiętać oraz wspomnieć i o tych Ukraińcach

  Lato 1943 na Wołyniu: rzeź i ocalenie
  Ukraińcy którzy ratowali Polaków

  W polsko-ukraińskiej wsi Liniów (pow. horochowski) 11 ipca 1943 r. z rąk banderowców zginęło ok. 70 Polaków. Genowefa Modrzejewska z domu Sobczyńska, wówczas 5-letnia, wspomina, jak matka, idąc na śmierć, kazała jej się schronić wraz z siostrą w psiej budzie. “W budzie Kruczka było ciasno i ciemno, strasznie. Nie pamiętam, jak długo byłyśmy w budzie. Pewnie ze strachu zasnęłam. Emilka też. Te chowania nauczyły nas być cicho, bo to nakazywała chwila. (…) Z budy zabrały nas Ukrainki. Za przechowanie polskich dzieci w tamtym czasie groziła śmierć. Ale one się nie bały wcale. Przekazały nas do innego domu. Do babci Julii i dziadka Pawła Sobczyńskich we wsi Kołbań”.

  11 lipca upowcy spędzili mieszkańców Stasina (pow. włodzimierski) do 2 stodół i rozstrzelali 105 osób. Wśród dziesięciu osób, które ocalały, był roczny syn Drożdżowskich, Marian. Znalazł go żywego pośród zwału trupów podczas grzebania pomordowanych Ukrainiec o imieniu Płaton i zabrał do domu. Przez trzy tygodnie opiekowała się nim jego córka Sonia, lecz wskutek gróźb upowców rodzina ta oddała dziecko do szpitala we Włodzimierzu Wołyńskim, gdzie znajdował się jego ranny ojciec.
  16 i 17 lipca podczas zmasowanej akcji upowców na Hutę Stepańską (pow. kostopolski), gdzie zamordowano ok. 600 Polaków, została też spalona pobliska kolonia Borek. Mieczysław Słojewski z 7-letnim synem Edwardem ukrywał się tam w lesie, żywiąc się jagodami i ziemniakami podbieranymi z pól. Był skrajnie wyczerpany psychicznie i fizycznie. “Dwukrotnie zamierzałem popełnić samobójstwo ze strachu przed schwytaniem i męczarniami, jakich spodziewałem się od upowców. Brałem mego synka Edzia i szliśmy nad rzeczkę (…). Zamierzałem razem z synkiem się utopić, aby skrócić czas poniewierki i straszliwego lęku. I kiedy brałem syna za rączkę, ten wtedy mówił z płaczem do mnie: ‘Tatusiu! wracamy do naszej kryjówki’. Nie miałem odwagi skoczyć do wody”. Z pomocą przyszedł im znajomy Ukrainiec Petro Bazyluk. W zamaskowanej kryjówce w jego stodole przetrwali obaj aż do wkroczenia Armii Czerwonej w styczniu 1944 roku.
  W Kamionce (pow. kostopolski) w lipcu i sierpniu 1943 r. upowcy zamordowali ok. 20 Polaków. Miejscowi Ukraińcy, bracia Aleksander, Makary i Prokop Majstrukowie, przyczynili się do uratowania wielu polskich mieszkańców kolonii, ostrzegając ich o niebezpieczeństwie i udzielając pomocy. 23 lipca 1943 r. do Prokopa Majstruka przyszło 10 upowców z rozkazem zabicia wszystkich miejscowych Polaków. Grając na zwłokę, ugościł ich, a w tym czasie jego żona ostrzegła niedoszłe ofiary, dzięki czemu mieszkający jeszcze w Kamionce Polacy, m.in. rodzina Bagińskich, zdążyli uciec do lasu i w pola, po czym wyjechali do Kostopola i Bereznego. Ukraińcy z Pogorełówki, Szramko i Hryćko Opanasowie, odwozili furmanką uciekających Polaków, za co zostali powieszeni przez upowców w stodole. Podobny los spotkał Ukraińca Nieczypora z Kamionki, który ostrzegł polskie rodziny Fajferów, Millerów i Sozańskich, zaś rodzinę Gdowskich odwiózł furmanką do Kostopola – został zamordowany wraz z 5-osobową rodziną.
  15 lipca w Woronczynie (pow. horochowski) i przyległych miejscowościach z rąk banderowców zginęło ponad 60 Polaków. Stanisława Zdzymira, która ukrywała się w zbożu ze swoim dziadkiem, a później przez 2 tygodnie także z matką i młodszym rodzeństwem, wspomina o pomocy, jakiej udzielił im sąsiad, Ukrainiec Szopiak: “Kiedy mnie zobaczył, to się przeżegnał i powiedział: ‘To ty żyjesz! Nie zabili cię?!’. Kazał mi chwilę poczekać. Sam poszedł do domu i wrócił z kawałkiem chleba i łopatą. (…) pokazał mi, gdzie Tatę zakopał. (…) Poradził nam, żebyśmy nadal pozostali w ukryciu. (…) O tym małym kawałku chleba, który dał mi p. Szopiak, żyliśmy już tyle dni. Mama każdego ranka dawała nam po okruszku. (…) ostrzegł nas, że płacz dziecka słychać we wsi. Powiedział, że kiedy ktoś obcy będzie we wsi, wtedy on zacznie klepać kosę. Wtedy należy stłumić płacz. Kładliśmy wtedy na buzię siostry wełnianą chustkę. Kiedy tak siedzieliśmy w polu, mieliśmy z bratem marzenia. Brat przed śmiercią chciał się przespać w łóżku, a ja chciałam napić się wody”.
  Tych kilka opisów pochodzi z “Kresowej księgi sprawiedliwych 1939-1945. O Ukraińcach ratujących Polaków poddanych eksterminacji przez OUN i UPA”, która niebawem ukaże się nakładem IPN. Odnotowano w niej podobne przykłady humanitarnej pomocy w ponad 500 miejscowościach (spośród kilku tysięcy, w których ginęli Polacy).
  W 1999 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów we Wrocławiu odsłonięto pomnik-mauzoleum polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Kresach, w którego krypcie znalazła się urna z ziemią z grobu Ukraińców pomordowanych przez OUN i UPA, zaś w 2002 r. na pomniku umieszczono tablicę upamiętniającą Ukraińców, którzy ponieśli śmierć, ratując Polaków. Został więc zrealizowany zgłaszany przez samych ocalonych oraz stowarzyszenia kombatanckie i kresowe postulat upamiętnienia, najczęściej bezimiennych, bohaterów, tych, którzy – według lapidarnego określenia Leona Karłowicza – wśród ludobójców okazali się ludźmi.
  W wielu polskich świadectwach podkreśla się zupełny brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony ukraińskich sąsiadów: tylko nieliczni mieli odwagę przeciwstawić się terrorowi; ci, którzy próbowali zachować neutralność, poddani byli silnej presji, bowiem w mordach niejednokrotnie uczestniczyli ich sąsiedzi i krewni – a nie tylko formacje zbrojne nacjonalistów. Kim byli ludzie, którzy – sami śmiertelnie zagrożeni (pomaganie Polakom nacjonaliści traktowali jako kolaborację z wrogiem i zdradę ideałów narodowych) – zdobywali się na gest ludzkiej solidarności, a nierzadko na postawę wręcz heroiczną? To najczęściej członkowie rodzin mieszanych, bliscy lub dalsi krewni, zaprzyjaźnieni sąsiedzi, zwykle Ukraińcy starszego pokolenia, mniej dotknięci wojenną demoralizacją, kierujący się pobudkami religijnymi i wynikającymi z nich zasadami moralnymi (grekokatolicy, prawosławni, nastawieni pacyfistycznie baptyści i Świadkowie Jehowy). Ostrzegali przed napadem, wskazywali drogi ucieczki, udzielali schronienia w trakcie napadu lub po nim, spieszyli z pierwszą pomocą rannym, przewozili do lekarza, ocalałych zaopatrywali w żywność i ubranie, odmawiali wykonania rozkazu zabicia członka własnej rodziny (np. żony-Polki), publicznie protestowali przeciwko zbrodni.

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/ukraincy/ukr1.html
 • Wszyscy
  Poszli won! – O wydarzeniach na Ukrainie… inaczej.

  Gremialny jazgot oświeconych i pożytecznych idiotów. Wszyscy razem, „kupą” krzyczą o konieczności wejścia Ukrainy do UE. I to ponoć w naszym polskim interesie. Syjonistyczna zaraza od prymitywnych celebrytów jak Agata Młynarska czy żydopedał Michał Piróg, który zasłynął profanacją polskiego godła, po sprostytuowanych dziennikarzy, aż do całego tabunu utytułowanych prostaków. Wszyscy, mając nas Polaków za totalnych debili, zalewają media farmazonami, które tylko im do łba strzelą, aby tylko „szczekać” coś przeciwko polskim interesom narodowym. http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2013/12/ukraina-2.jpg

  ukraina-2

  Jakiekolwiek wzmocnienie Ukrainy, a nie daj Boże doprowadzenie tej chazarskiej spuścizny plemiennej do rozkwitu gospodarczego, natychmiast obróci się przeciwko Polsce. Ten antypolski i antysłowiański burdel, nawet w obecnej – ledwo zipiącej – postaci zagraża Polsce. Zbrodniczy ukraiński nacjonalizm jest wszechobecny. http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2013/12/ukraina-1.jpg
  ukraina-1

  Ukraiński demonstrant miłośnik UE

  Wątpiącym w to polecam wycieczkę na Ukrainę, szczególnie na polskie ziemie zabrane. NA NASZE POLSKIE KRESY – wymordowane zbrodnią ludobójstwa, co nigdy nie zostało potępione przez Ukraińców. Nie usłyszeliśmy nawet krztyny przeprosin, nie okazano nam grama skruchy. Nie było i nie zanosi się także na zadośćuczynienie, choćby w postaci zwrotu części zagrabionych terenów. I taka hołota, wyzuta z człowieczeństwa dzicz, otaczająca kultem ojców i dziadów zbrodniarzy wspiera podobne inicjatywy organizowane tutaj – w Polsce – i ma jeszcze wobec niej roszczenia!!! Chazarski tupet!
  To na całej Ukrainie postawiono wiele – i stale ich przybywa – pomników morderców Polek i Polaków. I nikomu to tam nie przeszkadza. W tak gigantycznym kłamstwie żyje ten spleciony z wielu koczowniczych plemion tygiel zionący nienawiścią do wyższej cywilizacji, którą przez wieki wyniszczał. Pamiętajmy o kozackich pacyfikatorach XIX-wiecznych polskich powstań narodowych czy Powstania Warszawskiego, w którym okrucieństwem prześcignęli nawet Niemców. Rzeź wołyńska w tym państwie dzikusów też woła o upamiętnienie i zadośćuczynienie.

  Nie wolno nam zapomnieć o historii, o naukach z niej płynących. To są nasze polskie roszczenia i bez ich uwzględnienia nie może być szansy na jakiekolwiek zbliżenie, a tym bardziej pojednanie.

  Spójrzmy, kto nami rządzi i czym na przykładzie ostatnich wycieczek do Kijowa różni się PiS, PO, SLD i ci tam od Ruchaj Palikota! Ta antypolska swołocz wtopiła się w dźwięki żydowskiego rogu dającego sygnał do walki o wciągnięcie Ukrainy do UE. Słuszne, co warte podkreślenia, są słowa ministra Radosława Sikorskiego, które były odpowiedzią na apel Jarosława Kaczyńskiego o to, by razem z nim udał się do Kijowa: „Oczekuję od polityków PiS deklaracji, ile polskich miliardów chcą wpompować w skorumpowaną gospodarkę Ukrainy, aby przekupić prezydenta Janukowycza”.

  Więcej zyskamy na tym, jak ten „ukraiński potwór” się rozpadnie a nie wzmocni i zacznie się do nas dobierać. Jeszcze raz podkreślam, że aby o powyższym osobiście się przekonać, warto wybrać się na wycieczkę na Polskie Kresy. Na każdym kroku można tam dostrzec, jak cyklicznie i zawzięcie Ukraińcy niszczą pamiątki polskiej kultury, których w samym Lwowie jest 95% w skali całej Ukrainy. Jak traktują Polaków w hotelach, knajpach, sklepach, itd. To wielka nauka, której brak wyjącym o spisku prorosyjskich oligarchów kosztem „wspaniałej ukraińskiej braci”. Ich spiski, ich cyrk, ich małpy!
  Leszek Bubel
  Redaktor Naczelny tygodnika “Tylko Polska”

  więcej: polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1755
 • @Kula Lis 62 19:05:48
  Ja osobiście jako Polak bardziej bym się bał Ukraińców jak Rosjan czy
  Niemców. Wszyscy wiemy o masakrze wołyńskiej – a co robiły bataliony ukraińskie z polskimi Powstańcami i ludnością Polską na terenie warszawskiej Woli w czasie Powstania Warszawskiego to rzadko się pisze i rzadko się o tym mówi. Kilka miesięcy temu był w polskiej oficjalnej telewizji (późnym wieczorem czy nawet nocą) film o miliarderze żydowskim
  niejakim Berezowskim – super wrogu Putina, który wpakował sporo pieniążków w tak zwaną pomarańczową rewolucję na Ukrainie licząc na wdzięczność Ukraińców i azyl na Ukrainie ale nic takiego nie nastąpiło.
  Choćby z tego filmu wynikało komu chodzi o “przejęcie” Ukrainy i podobną jej eksploatację jak Polski.
 • Wszyscy
  Naród się stęsknił? Co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie! Jakiż inny wniosek można wyciągnąć po komunikacie w sprawie Ukrainy ogłoszonym przez prezydenta Komorowskiego i premiera Tuska po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego? Nie mam oczywiście na myśli informacji o jednomyślności polskich polityków w tej sprawie, chociaż i na to warto by zwrócić uwagę jako na potwierdzenie podejrzeń, iż na naszej scenie politycznej tak naprawdę rozpierają się nie cztery ugrupowania, tylko jedno, które dla lepszego skołowania mniej wartościowego narodu tubylczego podzieliło się na koalicję i opozycję. Nie chodzi mi też o pogłoski o zagadkowym, polskim „planie B” w sprawie Ukrainy, bo nietrudno się domyślić, iż może on polegać na groźnym kiwaniu nie jednym, jak dotychczas, a – dajmy na to – dwoma palcami w bucie. Gdyby tak Polska opłacała demonstrantów w Kijowie, jak to podczas „pomarańczowej rewolucji” zrobił Jerzy Soros, który według brytyjskiego „Guardiana” na przeprowadzenie tamtego przewrotu wydał 20 mln dolarów, albo wysłała nieznanych sprawców w jasnych kominiarkach, którzy podpaliliby budkę strażnika przy polskiej ambasadzie – to co innego. Jak wiadomo jednak, demonstracje w Kijowie są absolutnie spontaniczne, niczym Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „Jurka Owsiaka” i Polska tylko się z nimi solidaryzuje, gorąco pragnąc, by Ukraińcom przyłączonym do Unii Europejskiej było tak samo dobrze, jak nam.

  To znaczy – nie tyle „tak samo”, co jeszcze lepiej. W uchwale, jaką podjął Sejm przez aklamację w sprawie sytuacji na Ukrainie, potwierdzając w ten sposób podejrzenia o jednej partii, znalazł się apel do tamtejszych władz, by szanowały demokrację i suwerenność narodu oraz unikały działań, które mogłyby doprowadzić do eskalacji przemocy. Zwracam uwagę, że jest to wyłącznie apel do władz, a nie na przykład do obydwu stron konfliktu, jak to miało miejsce w przypadku apelu wystosowanego do Ukraińców przez NATO. Inaczej mówiąc, jeśli na Majdan Niepodległości wyjdzie, dajmy na to, 100 albo niechby i 50 tysięcy demonstrantów, to znaczy, że przemówił „Naród” i rząd z prezydentem powinien w podskokach ugiąć się przed wolą tego suwerena. Tymczasem kiedy na Marszu Niepodległości w Warszawie 100 tysięcy ludzi nawet niczego się nie domaga, tylko demonstruje niezadowolenie z sytuacji swojej i kraju, to nie tylko prezydent i premier, ale całe stado funkcjonariuszy z niezależnych mediów głównego nurtu nie znajduje słów potępienia dla „bandytów”. Najwyraźniej naród ukraiński musi być bardziej suwerenny od naszego, mniej wartościowego narodu tubylczego, któremu ugrupowania zjednoczone w Stronnictwie Pruskim pożałowały nawet możliwości wypowiedzenia się w referendum w sprawie traktatu lizbońskiego, co to – jak się wkrótce okazało – „zagraża suwerenności Polski”. A skoro naród ukraiński musi być bardziej suwerenny od naszego, mniej wartościowego, to nic dziwnego, że i więcej mu wolno. Na przykład w Kijowie tamtejszy naród blokuje gmachy rządowe i parlament, a nasi dygnitarze wprost nie mogą się nachwalić tych pokojowych form ekspresji. Tymczasem kiedy w ubiegłym roku w Warszawie „Solidarność” zablokowała wyjścia z Sejmu, to prezydent Komorowski nie miał najmniejszej wątpliwości, że to zachowanie „groźne dla demokracji”, które w związku z tym powinno „spotkać się z oporem”. Nic zatem dziwnego, że gdy w Kijowie tamtejszy naród wyrywa brukowe kostki i rzuca nimi w milicjantów, to wszystko jest w jak najlepszym porządku, podczas gdy w Polsce niezawisłe sądy – ooo! – natychmiast dostałyby rozkaz ferowania pięknych wyroków.

  Oczywiście po przyłączeniu Ukrainy do Unii Europejskiej wszystko się zmieni i naród ukraiński będzie poddany tym samym europejskim standardom, co nasz mniej wartościowy tubylczy. Tym pragnieniem zrównania w niedoli tłumaczę sobie życzliwe zainteresowanie ukraińskimi demonstracjami w Polsce. Skoro nie ma co marzyć o odzyskaniu suwerenności, to niech przynajmniej wszystkim będzie tak samo źle, jak nam.

  Stanisław Michalkiewicz
  http://michalkiewicz.pl/
 • @Kula Lis 62 19:05:48 ***BRACIA KLICZKO POZUJĄ W NIEMIECKIM MAGAZYNIE DLA HOMOSEKSUALISTÓW !!!
  http://i44.tinypic.com/ipbjbo.jpg

  ZAPRAWDĘ PREZES KACZYŃSKI WSPIERAŁ na MAJDANIE PRAWDZIWYCH EUROENTUZJASTÓW !!!

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=734%3Abracia-kliczko-pozuj-w-niemieckim-magazynie-dla-homoseksualistow
 • Wszyscy
  Jeżeli się nie podzielą - to się wymordują. Putin przyłączy Ukrainę wschodnią do Rosji, a nędzarze z zachodniej pójdą na garnuszek Unii. Obecna Rep. Ukrainy to sztuczne państwo dwóch narodów w mniej więcej równych proporcjach - proeuropejscy Ukraińcy i rusofilscy Rusofoni (Rosjanie?). Jedynym lekarstwem na osiągnięcie ich celów jest podział ob. Ukrainy na dwa państwa. jeśli tego nie zrobią, ulegając durnym namowom Brukseli lub Moskwy, to będą sobie jedni (co parę lat?) dreptać na Majdanie a drudzy ich tam pałować. Przykład podziału Czechosłowacji bądź Jugosławii niech będzie tu najlepszym prognostykiem! Ukraińcy, w kupie jest ciepło, ale nic poza tym! A co Unii Europejskiej po BANDEROWSKIEJ Galicji Wschodniej? Najpierw POWINNI wskazać jeszcze żyjące REZUNY setki MIEJSC pogrzebanych jak zwierzęta niewinnych Polskich, Ormiańskich i Czeskich kobiet i dzieci we WSPÓLNYCH dołach gdzieś po lasach, a później uznając OUN-UPA za LUDOBOJCOÓW zdelegalizować NEObanderyzm łącznie z wyburzeniem tak ochoczo stawianych pomników przywódcom NAZI-UPA! Dopiero wtedy weźmie się za nich DIASPORA żydowska, którą WYRŻNĘLI 2 lata WCZEŚNIEJ!
 • Wszyscy
  Prof. Dugin: Kwestia podziału Ukrainy jest już przesądzona. Zapis wywiadu udzielonego państwowej telewizji rosyjskiej w roku 2009. prof. Aleksander Dugin (Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. Łomonosowa) Jeśli chodzi o Ukrainę, to myślę, że to państwo jest na ostatnim etapie swojego istnienia. Z geopolitycznego punktu widzenia, to państwo było kruche od samego początku, dlatego że w granicach, w jakich funkcjonowało, istnieją dwa narody, reprezentujące przeciwstawne cele. Na przykład w Belgii żyją dwa narody: Flamandowie i Walonowie, i choć między nimi są nieznaczne różnice kulturowo-religijne, to jednak są to dwa różne narody. Jeśli poobserwować życie Belgii, to i tam wrze na skutek tarć między dwoma narodami. Większość europejskich i nie tylko europejskich państw składa się z jednolitych narodów i mniejszości etnicznych, a Ukraina to dwa narody o przeciwstawnych orientacjach geopolitycznych. Jeden naród, to naród wschodnio-ukraiński, sformowany poprzez wspólnotę losów. To etniczni Wielkorusini zamieszkujący Krym i większości obszaru wschodniej Ukrainy. To także kulturowo identyczni Małorusini, wyznawcy Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, zorientowani na związki z Rosją. I jest drugi naród, zachodnio-ukraiński, kulturowo odmienny, żyjący w zachodnich obwodach, które przez ostatnie wieki były pod panowaniem Austro-Węgier i Polski. Stał się elementem zachodnioeuropejskiego obszaru kulturowego, prowincjonalnego, ale zachodnioeuropejskiego. W Europie też są peryferia. Oni (zachodni Ukraińcy) nie są całkiem Europejczykami, ale Rosjanami nie są z całą pewnością. Mają swoją własną tożsamość, tak jak każdy naród mają swój język, specyficzny i różny od oficjalnego języka ukraińskiego. Jeśli w tym państwie, te dwa narody mogłyby dogadać się ze sobą, osiągnęłyby równowagę. Nieco przybliżamy się do Europy, ale nie zrywamy związków z Rosją, „otrzymujemy od Rosji gaz, szanujemy ją”. Ale gastarbeiterom bliżej do Rzymu, Paryża, albo po prostu do tradycyjnych „polskich panów” czy Austriaków. Zachodnio-ukraińscy mieszkańcy dawno nie widzieli „niemiecko-polskiego buta” i zatęsknili za nim, dlatego bezwarunkowo trzeba im to dać, jednocześnie dając mieszkańcom wschodniej Ukrainy tani gaz, swobody wizowe, czyli to, co pomaga integracji z Rosją, częścią której oni się czują. Jeśli ukraińskie władze przyjęłyby taki wielowektorowy kurs, neutralny, bez NATO, z językiem rosyjskim, nie jako jedynym państwowym językiem, a drugim. To osiągnięcie takiej równowagi byłoby jedynym sposobem chroniącym państwową i terytorialną jedność Ukrainy. Oczywiście suwerenność byłaby proporcjonalna do równowagi sił pro-wschodnich i pro-zachodnich. Część elit ciążyła by ku Zachodowi, część ku nam. Sytuacja potoczyła się inaczej po „pomarańczowej rewolucji”. Janukowycz nie był pro-rosyjski, to był kontynuator Kuczmy. On był w takim samym stopniu prorosyjski, co i prozachodni. Na Ukrainie proces rozpadu zaczął się od „pomarańczowej rewolucji”. Dlaczego? Dlatego że władzę przejęli przedstawiciele jednej części narodu i powiedzieli „całe państwo jest nasze”. Tym samym druga część narodu poczuła się odrzucona, poniżona, odsunięta od wpływu na władzę. Kulturowo oni byli pasywni, cisi, spokojni, ale agresywność „pomarańczowych” stopniowo zaczęła ich mobilizować i objawy rozpadu Ukrainy są coraz bardziej widoczne. Myślę że te wybory będą ostatnimi wyborami w jednej Ukrainie, te wybory niczego nie zmienią. Ukraińcy nie mogą niczego wybrać. Tymoszenko to Zachód. Jeśli ją wybiorą, będą niezadowoleni na Wschodzie. Jeśli wygra Janukowycz, niezadowoleni będą na Zachodzie. Ukraińcy zajmują się teraz wyborem, którego nie mogą dokonać, to wybory bez wyboru, oni mogą wybrać tylko jedno: rozpaść się teraz, czy odłożyć to na jutro. Rosja długo próbowała zamykać oczy na te problemy, ryzykować: zakręcić, nie zakręcić, ale ostatecznie nie może decydować za te dwa narody. A te narody każdego dnia rozchodzą się bardziej i już widać dwie Ukrainy. Jedna Ukraina będzie na Ukrainie, a druga w Ukrainie. Chodzi o zbudowanie dwóch form ukraińskiej państwowości: zachodnio-ukraińskiej i wschodnio-ukraińskiej. Jedna będzie zorientowana na Rosję i na Europę, druga będzie przeciw Rosji i za Europą. Oczywiście konflikt jest nieuchronny, a proces wytyczenia granic bolesny, bo przebiegający w ludzkich sercach i duszach. Zapewne do końca będziemy mówić o „niezawisłej Ukrainie”, ale myślę, że kwesta jej podziału jest już przesądzona. Tam nie ma polityków, nie ma sił, nie ma partii politycznych, nie ma klimatu społecznego, nie ma niczego, co mogłoby powstrzymać Ukrainę od upadku. Nikt tego nie może zrobić, nawet Amerykanie, bo jeśli w takim stanie przyjmą Ukrainę do NATO, to muszą się liczyć z tym, że w jednym z natowskich państw wybuchnie wojna domowa. Czy to im potrzebne? Chyba nie. To byłby z dla innych państw znak, że NATO nie może zapewnić swym członkom terytorialnej suwerenności, dlatego Amerykanie nie będą ingerować w rozpad Ukrainy. My również, bo i Juszczenko i Tymoszenko to dla nas nie jest strona w rozmowach. Dlatego nie będzie gazu, niczego nie będzie, prócz rady: bracia Ukraińcy podzielcie się, szybciej, koledzy i bracia Ukraińcy, podzielcie się szybciej i budujcie zachodnio-ukraińskie i wschodnio-ukraińskie państwa. Teraz na Ukrainie nikt nie może wygrać, to już jest agonia, tak kończą państwa. Bardzo wielu, w tym znany niemiecki politolog Aleksander Rahr, otwarcie mówi: „Ukraina nie stała się państwem”. Trzeba w jej miejsce zbudować dwa stabilne państwa. Teraz trzeba śledzić, czy granica, jaka wykształci się między tymi państwami, niezbyt różni się od granicy cywilizacyjnej, która już dzieli te narody. Granice kulturowe nie zawsze przebiegają tylko po linii terytorialnej, ale w tym przypadku będą musiały przebiegać po terytorium, „po ziemi”. Nam zależało, aby granica przebiegała maksymalnie na zachód, a geopolitycy w Waszyngtonie myślą, co zrobić, żeby przebiegała maksymalnie na wschód, taki jest problem Ukrainy. Jeśli ktoś mówi o innym, to tylko dyplomacja, albo brak orientacji. Źródło: Russia.tv Ps. Jak banderowcy dostaną zachodnią Ukrainę, to będzie tu od Rzeszowa po Kijów rzeź Polaków, Kaczyński, Kwas, Buzek, budują nam drugie Kosowo w tej części Polski. Banderowcy to ani Rusek, ani Polak, ani Europejczyk, oni zapatrzeni są w Izrael, USA i Niemcy. Polaków zoologicznie nienawidzą, przyszłość naszych pokoleń wyglądać będzie tragicznie. Za: http://geopolityka.net/prof-dugin-kwestia-podzialu-ukrainy-jest-juz-przesadzona/ - Wrzodak, mamy te same zdanie więc powieliłem w PS.
 • Wszyscy
  Znalezione w sieci pod moim wpisem: O stowarzyszeniu Ukrainy z UE
  Ukraińcom przypuszczalnie marzą się następujące zyski ze stowarzyszenia z Unią Europejską (dalej: UE):
  A) swobodne wyjazdy do krajów UE w celach: zarobkowych / na studia / sportowych / trwałej emigracji (dzięki: ruch bezwizowy w ramach UE)
  B) łatwość handlu (konsumpcyjnego/wielkotowarowego), w tym handlu elektronicznego (dzięki: brak ceł; uproszczone podatki na terenie UE; jednolite wymogi normatywne na terenie UE; aplikacja norm europejskich m.in. EN, CE)
  C) wyższy standard życia/przestrzegania swobód obywatelskich (dzięki: gorset standardów demokratycznego państwa prawa, możliwość odwołania się do Trybunału UE, etc.)
  D) przyśpieszenie zaawansowania technologiczno-prawnego (dzięki: przyjęcie okładkowe prawa unijnego, programy pomocowe)
  E) zwiększone kredytowanie inwestycyjne dla wzrostu gospodarczego (dzięki: dopłaty bezpośrednie z krajów płatników netto, np. Niemcy)
  F) rozpędzenie inwestycji strategicznych surowcowych
  G) przyśpieszenie przyjęcia do NATO
  H) stopniowe uwolnienie od wpływów moskiewskich na rozmaitych poziomach.
  Przypuszczam, że gros ludzi zgromadzonych na Majdanie ma nadzieję właśnie na powyższe zyski, oczywiście nie bacząc na koszty...

  PO PIERWSZE: Myślę, że Polska (tzn. Polska PiS-u, która chce prowadzić politykę, a nie płynąć statkiem Merkel/Putina, czy aby? to już inna strona medalu), dla której strategicznie istotne jest przystąpienie Ukrainy do gremium UE, powinna wysłać na Ukrainę zespół ekspertów, którzy na podstawie naszych doświadczeń sformułowaliby kierunki zagrożeń dla Ukrainy. A to po to, żeby Ukraińcy podjęli decyzję świadomie i uważali nas za AUTENTYCZNEGO sprzymierzeńca w UE (z nadzieją na bliskość w przyszłości). Trzeba im uzmysłowić specyfikę wyzysku UE:
  - depopulacja
  - przejęcie majątku przemysłowego przez obce firmy i związane z tym zwolnienia pracowników
  - zajęcie rynku zbytu narodowego przez obce koncerny
  - wprowadzenie GMO i poważne ograniczenia w rolnictwie
  - pauperyzacja, rozwarstwienie społeczne
  - korupcja na środkach unijnych
  - ideologie niszczące tkankę społeczną (m.in. pederastia, aborcje, eutanazja, dżenderyzm).
  PO DRUGIE: Niemcy mogą mieć jakieś tajne porozumienie z Rosją, w którym jedynie markują chęć przyjęcia Ukrainy. Ani Niemcy, ani Francja nie przyjmują nowych krajów na zasadzie solidaryzmu, tylko na zasadzie zdominowania kolonizacyjnego. Krótko mówiąc sprzedają miejsce w UE za partykularne korzyści dla ich krajów / koncernów / obywateli (np. „eksport” własnego bezrobocia poprzez sprzedaż własnych niemieckich/francuskich produktów wielkoprzemysłowych/end-consumer do Ukrainy).
  PO TRZECIE: Jaki jest aktualny (2013) stan moralności Ukraińców? Mają w kioskach na wyciągniecie ręki dziecka: (a) kondomy, (b) pornografię (c) love-parady zboczeńców? Rozeznanie tego pozwoliłoby ocenić, czy odbiorą uczestnictwo w UE jako wstrząs czy nie.
 • @Zdzich 02:31:22 *** USA, MASONERIA i WOJNA DOMOWA na UKRAINIE ?!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=n2bAVGkK-Lw#t=12
 • Wszyscy
  USrael (i tante Merkel, mówi o nim "nasz" człowiek!!!) finansuje żyda Kliczko

  USrael finansuje żyda Kliczko. To jest nowy Juszczenko! Prawdziwe ryło „opozycji”, dla której zwykli ludzie to śmieci!

  Z wiarygodnego źródła

  Na razie prości eromajdaniacy marzną na Majdanie-2013 za europejską przyszłość, w Radzie Najwyższej już pełną parą toczą się przygotowania do przełomowego roku 2015, a dokładniej do „uderzeniowego” roku 2015. Odbywa się reset po kliczkowsku. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a113-300x252.jpg

  a1,1

  Otrzymawszy nieograniczone finansowanie z USA, Kliczko aktywnie przekupuje deputowanych do Rady Najwyższej. Ile będą kosztować nowe nabytki żyda Etinzona-Witalija Kliczki to dokładnie nie wiadomo. Jednakże w jego partii „Udar” mówią, że za wstąpienie do tej partii proponuje się do 6 milionów hrivien (ponad 730 tysięcy dolarów). Jeden z deputowanych o przyczynach parlamentarnej gorączki i bieganiny powiedział co następuje: „Zaskoczę was ale deputowani okresowo zmieniają partie. Zdrada we właściwym czasie to nie zdrada. Jeżeli deputowani przechodzą z jednej partii do drugiej, to oznacza, że w jednej partii zrealizowali już swoje finansowe interesy i przeszli do drugiej partii żeby w niej zarabiać. Żadnej katastrofy nie ma”. Dziwną wydaje się taka cyniczna filozofia zdrady. To oczywiste, że własnych interesów oni nie zdradzają jednakże zdradzają swoich wyborców, którzy na nich głośno głosowali. Z przecieku od informatora z otoczenia Kliczko stało się wiadomo, że już teraz na jego liście znajduje się około 20 deputowanych, którzy w ten sposób planują „odbić” sobie przelaną krwawicę na wyborach.Teraz Kliczko prowadzi tajne rokowania z pozostałymi zdolnymi do zdrady.

  Dzięki amerykańskim pieniądzom „Udar” rozkręca się teraz z pełną szybkością. Zachód traktuje mistrza świata jako „swojego”. Kliczko to nowy „Juszczienko”!.

  Tym bardziej, że w sztabie lidera „Udaru” pracują specjaliści z USA, którzy pracowicie zajmują się promocją boksera. Przy takim „Udarowym” przeładunku wraz ze zbliżaniem się wyborów prezydenckich, w Radzie Najwyższej znacznie zwiększyła się liczba „skoczków” (dezerterów) i możliwe, że pojawią się nowe poselskie grupy wpływu. Prawdopodobnie Etinzon-Kliczko, pod sprawnym kierownictwem USA, dostał zadanie sformowania większości parlamentarnej na bazie partii „Udar”. Czy powiodą się inwestycje w nowe „zakupy”, czy będą dla Etinzona-Kliczki jakieś polityczne dywidendy z zakupionych partyjnych „skoczków”, tego na razie nie wiadomo. Z całą pewnością wiadomo tylko tyle, że zjednoczona opozycja już nie jest zjednoczona i już aktywnie zaczęła dzielić się prezydenckim fotelem.

  A prosty, oszukany lud marznie na Majdanie-2013, nawet nie podejrzewając, że jest on już zdradzony i sprzedany i, że jest jedynie narzędziem, mięsem armatnim, dla tak zwanej „opozycji”, która rzekomo walczy o jego interesy. LUDZIE! PRZEBUDŹCIE SIĘ! http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a123-600x534.jpg
  Witajcie! To jest mój wujek Mojsze ze strony matki. A po prawej mój wujek ze strony ojca. A ten oto jest mój kuzyn Chaim. To właśnie my, razem, wymyśliliśmy jak ściągnąć gojów na Majdan!

  Witajcie! To jest mój wujek Mojsze ze strony matki. A po prawej mój wujek ze strony ojca. A ten oto jest mój kuzyn Chaim. To właśnie my, razem, wymyśliliśmy jak ściągnąć gojów na Majdan!  Za: http://3rm.info/41792-istinnoe-lico-ukrainskoy-oppozicii-dlya-nee-prostye-lyudi-nichto-ssha-finansiruet-klichko.html

  Za: http://judastruth.livejournal.com/

  Data publikacji: 7.12.2013

  Przekład: RX
 • @Konwent Narodowy 23:11:49
  Zaraz, zaraz petycję kresowian chcieliście wręczyć KOMU? A czemu nie komuś innemu? Mało macie posłów w Sejmie? Ponad 400. Dlaczego nie przyszło wam do kresowych łebków, że petycje dobrze wręczać rządowi, albo prezydentowi?

  Co ma JK do tych petycji?
 • @Muni 18:40:50 *** POLACY, ZOSTAWCIE KACZYŃSKIEGO i POSŁÓW ORGANIZACJI PIS w SPOKOJU - ZOSTAWCIE ICH SAMYM SOBIE !!!
  "Zaraz, zaraz petycję kresowian chcieliście wręczyć KOMU? A czemu nie komuś innemu?"

  JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIECIE Z ROZRZEWNIENIEM WSPOMINAĆ CZASY, KIEDY POLACY W SWOJEJ NAIWNOŚCI, ZWRACALI SIĘ DO FUNKCJONARIUSZY ORGANIZACJI PIS O COKOLWIEK !!!
 • Wszyscy
  Zbigniewa Sekulskiego opinie o Majdanie http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a44-150x150.jpg

  aZbigniewa Sekulskiego opinie o Majdanie. Marionetki administrujące Polską realizują paserstwo polskiego majątku narodowego i stręczycielstwo tzw Unii.

  Po rozprzedaniu za grosze wszystkich gałęzi przemysłu, likwidacji stoczni i flot, oddaniu mediów i banków zostali wysoko płatnymi agentami imperializmu unijnego przy wsparciu światowego żandarma zza oceanu i okolic pustyni Negev.

  Długie lata selekcji i tresury ukształtowały cała kastę askarysów, naganiaczy, dywersantów i manipulatorów medialnych. Nomenklatura urzędników unijnych pobiera gaże astronomicznej wysokości z dożywotnimi zabezpieczeniami za które zrobią wszystko; słabsi charakterem zabiją własnego ojca i matkę nie mówiąc o ojczyźnie.

  Z polskich mediów usuwa się wszystkie głosy prorosyjskie bądź niezgodne z centralnymi wytycznymi. Banda polskojęzycznych “polityków” łamiąc prawo międzynarodowe podżega i agituje w Kijowie za obaleniem legalnego rządu sąsiedzkiego państwa.

  Tamtejsza opinia publiczna powinna wiedzieć,że na forach internetowych blisko 90 % głosów potępia ten Drang nach Osten. W sondażu wiodącego forum 81 % było przeciwnych “występom” Kaczyńskiego w Kijowie.

  Podkreślam, że tak Komorowski ,Tusk jak “hardcorowiec” Kaczyński reprezentują tą samą rusożerczą opcję z różnicą akcentów i stylu. W prawdziwym interesie Polski jest zjednoczenie Rosji z korzenną Ukrainą i oddzielenie kordonem sanitarnym banderowskiej dziczy na zachodzie, organicznie wrogiej Polakom.

  Najwyższy czas na sojusznicze porozumienie Suwerennych Demokracji Ojczyźnianych. Armia Federacji Rosyjskiej i Ukraińska powinny postawić sobie wspólny cel powstrzymania imperialistycznej agresji na wschód. Przyjazna Wszechruś i Unia Celna za wschodnią polską granicą to poczucie bezpiecznej głębi strategicznej dla Polski w znacznym stopniu już skolonizowanej i w pełni zwasalizowanej.

  Skuteczny Anschluss Ukrainy do UE oznaczałby odcięcie Polski od wschodniej alternatywy wpychając bezpowrotnie nasz kraj w głąb brukselsko-berlińskiej paszczy i zalew Polski żywiołem wrogim Polakom o często kryminalnym obliczu. Nawet zdaniem Sikorskiego na pierwszy rzut “przystosowania” Ukrainy potrzebna będzie polska składka w wysokości rocznego budżetu ochrony zdrowia. A to tylko początek i nie uwzględnienie możliwych rosyjskich retorsji celnych i gospodarczo-finansowych.

  Mamy natomiast dzisiaj JEDNĄ PARTIĘ – JEDEN RZĄD – JEDNE MEDIA – JEDNEGO RUSKIEGO WROGA I JEDNEGO OPĘTANEGO FÜHRERKA , któremu całe spektrum polityczne po cichu kibicuje jako harcownikowi ich rzeczywistych celów.

  Cały wschód Ukrainy to zagłębie przemysłowe całkowicie związane z Rosją. To również przemysł lotniczy i zbrojeniowy (który w przypadku Anschlussu zostałby rozmontowany).

  Cała zachodnia Europa przejawia zerowe zainteresowanie tym co się dzieje w Kijowie. Amok ogarnął tylko Warszawę. To polityka niemiecka, by Polskę ubabrać na wschodzie po łokcie i w razie doprowadzenia do rzezi lub fiaska tej awantury wszystko zwalić na Polskę . To też polityka usraelska, by umoczyć Rosję w wojnie domowej dla uzyskania wolnej ręki dla Izraela do hegemonii i militarnych podbojów na bliskim i środkowym wschodzie.

  W ukryciu przed opinią publiczną polskie samoloty znowu ćwiczą w Izraelu. KONUS PODŁOKIETNIK robi to wspaniale ale jak pokazują ostatnie dni ma licznych kibiców od Michnika po Rydzyka.Tyle moich uwag na chwile bieżącą.

  Zbigniew Sekulski

  Za: http://www.jednodniowka.pl/news.php

  Data publikacji: 3.12.2013

  Suplement http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a412-600x386.jpg
  "Mały cycerz" na dzikich polach kresowych czyli hetman moczowy Kalkstein odzyskuje Ruś dla Polin

  „Mały cycerz kresowy” na dzikich polach czyli hetman moczowy Kalkstein odzyskuje Ruś dla Polin

  Za: http://www.jednodniowka.pl/news.php

  Data publikacji: 3.12.2013
 • @Kula Lis 62 19:59:02 *** EUROENTUZJASCI na KIJOWSKIM MAJDANIE - CHRONOLOGIA ZDARZEŃ !!!
  *****
  http://www.youtube.com/watch?v=ORHIDKw0QYg
 • @Konwent Narodowy 19:40:01
  Zapomnimy czasy, że ktoś się do PiSu o cokolwiek zwracał? A wy coś możecie ludziom załatwić poza resztkami leków na pomroczność?''
 • POZDROWIENIE UPA HASŁEM UKRAIŃSKIEJ REWOLUCJI !!!
  http://i39.tinypic.com/2a6po4k.jpg

  SŁAWA UKRAINIE! – to pozdrowienie Ukraińskiej Powstańczej Armii stało się najpopularniejszym hasłem ukraińskiej rewolucji.

  Narodowcy Oleha Tiagniboka zacierają ręce, bo spośród wszystkich partii opozycyjnych to oni najwięcej zyskują na radykalizacji nastrojów. TWIERDZĄ, ŻE UKRAINA ODZYSKUJE SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ i buduje ją na kontraście wobec pochodzącej ze wschodu, prorosyjskiej władzy.

  http://swiat.newsweek.pl/kijow-protesty-na-ukrainie-pozdrowienie-nacjonalistow-upa-newsweek,artykuly,276287,1.html
 • Wszyscy czy Wam coś to mówi????
  Merkel stawia na Kliczkę: "Jest naszym człowiekiem" !!!! W rywalizacji z Rosją o wpływy na Ukrainie kanclerz Niemiec Angela Merkel stawia na Witalija Kliczkę, przygotowując go do roli głównego proeuropejskiego przeciwnika Wiktora Janukowycza w walce o prezydenturę w 2015 roku - informuje "Der Spiegel". Na prośbę Kliczki ważną rolę w tych szkoleniach odgrywa niemiecka Fundacja im. Konrada Adenauera, blisko związana z CDU. Dwa tygodnie temu czterech deputowanych Udaru przebywało z wizytą w Berlinie, gdzie spotykali się z parlamentarzystami CDU oraz urzędnikami z ministerstw pracy i sprawiedliwości. Całość tu: http://wpolityce.pl/wydarzenia/69058-merkel-stawia-na-kliczke-jest-naszym-czlowiekiem
 • Wszyscy
  Otrzymawszy nieograniczone finansowanie z USA, Kliczko aktywnie przekupuje deputowanych do Rady Najwyższej. Ile będą kosztować nowe nabytki żyda Etinzona-Witalija Kliczki to dokładnie nie wiadomo. Jednakże w jego partii "Udar” mówią, że za wstąpienie do tej partii proponuje się do 6 milionów hrivien (ponad 730 tysięcy dolarów). Jeden z deputowanych o przyczynach parlamentarnej gorączki i bieganiny powiedział co następuje: "Zaskoczę was ale deputowani okresowo zmieniają partie. Zdrada we właściwym czasie to nie zdrada. Jeżeli deputowani przechodzą z jednej partii do drugiej, to oznacza, że w jednej partii zrealizowali już swoje finansowe interesy i przeszli do drugiej partii żeby w niej zarabiać. Żadnej katastrofy nie ma”. Dziwną wydaje się taka cyniczna filozofia zdrady. To oczywiste, że własnych interesów oni nie zdradzają jednakże zdradzają swoich wyborców, którzy na nich głośno głosowali. Z przecieku od informatora z otoczenia Kliczko stało się wiadomo, że już teraz na jego liście znajduje się około 20 deputowanych, którzy w ten sposób planują "odbić” sobie przelaną krwawicę na wyborach.Teraz Kliczko prowadzi tajne rokowania z pozostałymi zdolnymi do zdrady. Dzięki amerykańskim pieniądzom „Udar” rozkręca się teraz z pełną szybkością. Zachód traktuje mistrza świata jako „swojego”. Kliczko to nowy "Juszczienko”!. Tym bardziej, że w sztabie lidera „Udaru” pracują specjaliści z USA, którzy pracowicie zajmują się promocją boksera. Przy takim „Udarowym” przeładunku wraz ze zbliżaniem się wyborów prezydenckich, w Radzie Najwyższej znacznie zwiększyła się liczba „"” (dezerterów) i możliwe, że pojawią się nowe poselskie grupy wpływu. Prawdopodobnie Etinzon-Kliczko, pod sprawnym kierownictwem USA, dostał zadanie sformowania większości parlamentarnej na bazie partii „Udar”. Czy powiodą się inwestycje w nowe "zakupy”, czy będą dla Etinzona-Kliczki jakieś polityczne dywidendy z zakupionych partyjnych "skoczków”, tego na razie nie wiadomo. Z całą pewnością wiadomo tylko tyle, że zjednoczona opozycja już nie jest zjednoczona i już aktywnie zaczęła dzielić się prezydenckim fotelem. A prosty, oszukany lud marznie na Majdanie-2013, nawet nie podejrzewając, że jest on już zdradzony i sprzedany i, że jest jedynie narzędziem, mięsem armatnim, dla tak zwanej "opozycji”, która rzekomo walczy o jego interesy. Ci specjaliści z USA to agenci Mossadu. Scenariusz bardzo podobny do tego z naszego podwórka. Żyd Kliczko dostanie Nobla, a master chef od bigosu wypożyczy Ukraińcom okrągłe koryto, żydówka Julja zostanie "człowiekiem honoru". Wszyscy w komentarzach zapominają, że Wladimir Wladimirowicz ma reku energetyczny bat na niepokornych Ukraińców. No to wszystko jasne! Jeśli Udar szkoli fundacja im. Adenauera, to będzie to niemiecka agentura, a nie żadna ukraińska opozycja. Niemcy mają tradycję na Ukrainie pod względem wynajdywania swoich ludzi. Np. 14-та Стрілецька Дивізія Зброї СС, niem. 14. Waffen-Grenadier-Division der SS Ukrainische Nr. 1, potocznie określana jako 14 Dywizja SS-Galizien z batalionem Nachtigal pacyfikującym Lwów - bestialski mord profesorów lwowskich i Powstanie Warszawskie/ wymordowanie ponad 60 tys ludzi na Woli w trzy dni !!!. Tylko że Merkel jest niedouczona, powinna wiedzieć, że za swojego człowieka powinna uważać przywódcę nacjonalistów Oleha Tiahnyboka na czele których on stoi - to oni podtrzymują tradycję współpracy z Niemcami - banderowców i 14 Dywizji SS-Galizien. Mówi partia a w domyśle Lenin:)) "...Angela Merkel stawia na Witalija Kliczkę" Wspólne korzenie ich połączą :)) Ona Stasi on KGB /jak każdy sportowiec radziecki wypuszczany z sowieckiego raju na wojaże po zgniłym zachodzie/ Kto użył pierwszy tekstu pt : Nasz człowiek w Warszawie /w kontekście Tuska/ No kto ??? :) Wiadomo. Putin. I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Tusk i PO będą miłowali Kliczkę na zabój /oczywiście do czasu zmiany dyrektyw płynących z Niemiec/. Jednak igranie z Putinem może być niebezpieczne, ma "smoleńskie" kwity. Jak się nie obrócisz i tak dupa z tyłu... LUDZIE! PRZEBUDŹCIE SIĘ!!!
 • Wszyscy
  Dlaczego banderowcy gardłują
  Почему бандеровцы картавят… (Dlaczego banderowcy gardłują…)

  NAJLICZNIEJSZA GRUPA ETNICZNA ZAMIESZKUJĄCA DANY OBSZAR WEDŁUG SPISÓW POWSZECHNYCH Z LAT 1897-1900 (Żydzi-kolor seledynowy) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/11/r151-600x537.jpg

  r15

  ODPOWIEDŹ NA PYTANIE: DLACZEGO BANDEROWCY („UKRAIŃCY” MAŁOPOLSKI WSCHODNIEJ) WYMAWIAJĄ GARDŁOWO DŹWIĘK „G”.  SKŁAD ETNICZNY POPULACJI UKRAINY W LATACH 1959, 1970, 1979, 1989 http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/11/r1511.jpg

  r15,1

  картавить- wymawiać dźwięk „g” gardłowo, wymawiać poszczególne dźwięki niewyraźnie, seplenić (Słownik rosyjsko-polski)

  Za: http://judastruth.livejournal.com/135128.html

  Data publikacji: 25.11.2013

  RX
 • „DZIĘKUJEMY WASZEMU LIDEROWI (…) KIEDY RAZEM RAMIĘ W RAMIĘ NIEŚLIŚMY NASZĄ FLAGĘ” !!!
  http://i40.tinypic.com/287j14w.jpg

  Tiahnybok: dziękujemy waszemu liderowi opozycji - - Chciałbym podziękować wszystkim Polakom i waszemu liderowi opozycji, który był z nami pierwszego grudnia, kiedy razem ramię w ramię nieśliśmy naszą flagę. Wasz lider opozycji był z nami – powiedział Ołeh Tiahnybok, szef partii "Swoboda", którego niedawno ksiądz Isakowicz-Zaleski nazwał "banderowcem".

  "Parę dni temu w Kijowie, Jarosław Kaczyński stanął w cieniu czerwono-czarnych flag UPA przy boku banderowca i faszysty Oleha Tiahnyboka, szefa antypolskiej i antysemickiej partii »Swoboda«, która depcze pamięć pomordowanych Polaków, Ormian i Żydów oraz domaga się m.in. oderwania 19 południowo-wschodnich powiatów od Polski" - napisał na swojej stronie internetowej Isakowicz-Zaleski.
 • DZISIAJ WZYWAMY "REWOLUCJA, REWOLUCJA" !!!
  POLACY, TO WSZYSTKO DZIEJE SIĘ OBECNIE !!!

  http://i43.tinypic.com/15fptfs.jpg

  "Dzisiaj wzywamy "Rewolucja, rewolucja" - mówi chrześcijański, ale na wzór ukraińskiego integralnego nacjonalizmu "kapłan" ukraiński. I od razu przechodzi do sedna

  Czy ludzie gotowi do każdych poświęceń dla ojczyzny, w tym swego życia, tolerowaliby dzisiaj takich Tabaczników i Janukowyczów? Czy nie postąpiliby z nimi jak Danyłyszyn ? [Tu jest mowa o jednym z skrytobójców-zamachowców-morderców Tadeusza Hołówki, polskiego orędownika zbliżenia polsko-ukraińskiego. Dzisiaj na takich mówi się - terroryści.] Tylko przez akt terrorystyczny (atentat) można prowadzić z nimi walkę.

  Z wrogiem nie może być innej rozmowy niż siła.

  Z wrogiem nie może być innej rozmowy jak rozmowa kul i wystrzał z armat.

  Z wrogiem nie może być innej rozmowy jak rozmawia z nimi nasz karabin.

  Z wrogiem nie może być innej rozmowy jak szumi nas las, szumi nasz las postronkami, na których powiesimy komunistów, szumi nas las, apelując do każdego naszego serca, powstań! apelując do każdego naszego serca wzywając - weź broń do ręki! i opanuj strach, opanuj strach, nie pora się bać.
  (.....)
  Zbudujmy nowe ukraińskie państwo.
  (...)
  Tylko w ten sposób możemy poczuć się gospodarzami naszej ziemi. Chcemy czuć, że na tej ziemi coś od nas zależy.

  Chcemy wiedzieć, że nasz dzieci będą chodzić do ukraińskiej szkoły.

  Chcemy przekonać się, że jutro żaden Chińczyk, ani Negr, ani Żyd, ani Moskal nie przyjdzie nam odbierać...

  Ale tak będzie, o ile będziemy mieli świadomość, na ile to wszystko zależy od nas.

  O ile nasza ręka nie drgnie przed wrogiem.

  O ile nasze oko dostatecznie mocno będzie trzymało na celowniku obecną władzę.

  O ile napędzimy im strachu, tak aby ziemia płonęła im pod stopami, jak płonie dzisiaj.

  Umocnijmy nasze serca przy karabinach, niech stwardnieje nasza dłoń zaciśnięta na kolbie [karabinu], aby nasze umysły postawiły sobie za cel korzyść Ukrainy.

  Sława Ukrainie!
  Herojam sława!"

  http://www.youtube.com/watch?v=6lAHvrYO0pQ

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fwspolczesny-ukrainski-ksiadz-nacjonalista-nawoluje-do-mordu-video
 • Wszyscy
  Kaczyński apeluje o sankcje UE, jeśli na Ukrainie zostanie użyta siła. "Sytuacja na Ukrainie się zaostrza, wygląda na to, że możliwe jest rozwiązanie siłowe" / czy to hipokryzja? zaawansowany Alzheimer? Dlaczego nie nawoływał UE do sankcji wobec siepaczy Tuska i Sienkiewiczu, za katowanie uczestników Marszu Niepodległości w 2011/2012?, strzelanie do dzieci i kobiet z broni gładkolufowej? katowanie inwalidów? niewyjaśnione do dziś zgony na komisariatach siepaczy rodem z NKWD/UB/SB czy ZOMO czyli POlicji? Za działalność pokomuszych prokurwatór, sądów wobec patriotycznych i piszących prawdę Polaków? etc...etc... gdzie byłeś Jarosławie i gdzie nadal jesteś? z kim?
 • @Kula Lis 62 19:53:23 *** "TO, CO DZIŚ ROZRABIA" na Ukrainie, na CZELE z KACZYŃSKIM, to LIDERZY DIASPORY ŻYDOWSKIEJ” !!!
  http://i39.tinypic.com/16gzsz6.jpg

  POGROBOWCY ZACHODNIOUKRAIŃSKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ i OUN - UPA CHCĄ do UNII EUROPEJSKIEJ !!!

  JAK POWSTAŁA ZURL? - DLACZEGO JAROSŁAW KACZYŃSKI BRATA SIĘ z UPA ?

  Państwo Zachodnioukraińskie to Lwów - to OUN-UPA, to NIE JEST UKRAINA.

  Zachodnioukraińska Republika Ludowa proklamowała niepodległość 1 listopada 1918, po zajęciu przez ukraińskie oddziały wojskowe najważniejszych gmachów publicznych i obiektów wojskowych Lwowa.

  Jednakże miała to być państwowość w ramach PAŃSTWA AUSTRIACKIEGO. Przewodniczącym Ukraińskiej Rady Narodowej został Jewhen Petruszewycz. Prawne podstawy państwa określała, przyjęta 13 listopada 1918, Tymczasowa ustawa zasadnicza o niezależności państwowej ziem ukraińskich byłej monarchii austro-węgierskiej.

  13 listopada 1918, na posiedzeniu URN, powołano rząd, którego premierem został Kost Łewyćkyj. Do 10 grudnia 1918 państwo nie posiadało nazwy. W tym dniu uchwalono nazwę; Państwo Zachodnioukraińskie (Zachidno-Ukrajinska Derżawa). Po uzyskaniu informacji o abdykacji Habsburgów, w dniu 14 grudnia, zmieniono nazwę na "republikańską" - Zachodnioukraińska Republika Ludowa.

  ZURL pretendowała do władzy na następujących obszarach, należących do austriackich krajów koronnych Galicji Lodomerii oraz Bukowiny, a także węgierskich komitatów Szepes Sáros, Zemplén, Bereg, Ugocsa i Máramaros, zgodnie z mapą „Ethnographische Karte der österreichischen Monarchie” Karla Czerniga. Przy tym Bukowina i ziemie dawnego Królestwa Węgier, zostały w krótkim czasie zajęte przez wojska rumuńskie, węgierskie i czechosłowackie. Ponieważ ZURL miało obejmować ziemie sporne między Polakami a Ukraińcami w Galicji (granice etniczne były niemożliwe do ustalenia), państwo to od razu znalazło się w stanie wojny z oddziałami polskich ochotników w Galicji Wschodniej, a w konsekwencji ich wsparcia przez regularne Wojsko Polskie (tzw. odsiecz przemyska) - wojny z odrodzonym Państwem Polskim. W wyniku zaciętych walk, Polacy jeszcze w listopadzie, po wycofaniu wojsk ukraińskich, przejęli kontrolę nad Lwowem i rząd zachodnioukraiński przeniósł do Tarnopola, a następnie do Stanisławowa.

  [htp://pl.wikipedia.org/wiki/Zachodnioukraińska_Republika_Ludowa]

  LIDERAMI OUN a później UPA, w ogromnej części byli KONWERTOWANI ŻYDZI, którzy byli potomkami osadników, głównie austriackich i niemieckich, przybyłych do Galicji w ramach kolonizacji Józefińskiej vide osady, takie, jak Bandrów Narodowy Dornfeld, ale i francuskich.
  TEN NACJONALIZM WYKWITŁ W GŁOWACH około 10 lwowskich PRAWNIKÓW ŻYDOWSKIEGO POCHODZENIA.

  Jednym z ważniejszych osobistości był Richard Jary lub Mirosław Onyszkiewicz: [htp://pl.wikipedia.org/wiki/Richard_Jary] lub [htp://pl.wikipedia.org/wiki/Myrosław_Onyszkiewicz]

  DOWÓDCĄ DYWIZJI SS GALICJA był generał SS, Fritz Freitag, ŻYD urodziny z matki Grabowska.

  To właśnie z powodu swojego żydowskiego pochodzenia niedobitki z SS Galicja "skakały i radowały" się z wygranej armii Izraela nad armią Egiptu pod ambasadami swojej ojczyzny - w czerwcu 1967 roku.

  I TO TAKŻE Z TEGO SAMEGO POWODU NIE WYDANO ICH POLSCE I ZSRR, w czym owocnie pomógł im "nadbałtycki Niemiec" - generał ANDERS. To właśnie GB do 2005 roku nie ujawniała listy SS-manów z tej formacji - imigrantów przyjętych przez Wielką Brytanię.

  "TO, CO DZIŚ ROZRABIA" na czele z KACZYŃSKIM na Ukrainie, to LIDERZY DIASPORY ŻYDOWSKIEJ. Czy ZAANGAŻOWANIE KACZYŃSKIEGO WYNIKA Z TEGO, ŻE JEST ON WNUCZKIEM FRANCISZKI ŚWIĄTKOWSKIEJ - ŻYDÓWKI z Grenowki koło Odessy?

  https://www.facebook.com/notes/zbigniew-nowak/pogrobowcy-zurl-oun-upa-chc%C4%85-do-unii-europejskiej/565578073519308
 • @Konwent Narodowy 21:27:07 *** ŻYDOWSKA OPOZYCJA NA UKRAINIE !!!
  http://i41.tinypic.com/yyxxd.jpg

  Jak wiadomo, praktycznie u wszystkich czołowych przywódców-rewolucjonistów, ich pochodzenie jest mało ukraińskie. Na przykład, babcia Kliczków, w szczególności chodzi o przywódcę kryptożydowskiej partii „Udar”, Witalija Kliczko, jest czystą żydówką i nazywała się Tamara Jefimowna ETINZON.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowska-opozycja-na-ukrainie-2013-12
 • @Konwent Narodowy 22:13:20
  List otwarty do Kliczki, Jacieniuka i Tiahnyboka

  Lwów 7.12.2013  Szanowni organizatorzy zamachu politycznego!

  Stawiamy wam podstawowe pytania:

  Czy wy służycie narodowi Ukrainy czy globalistom?

  Czy wy służycie Bogu czy diabłu?

  Czy gotujecie Ukrainie raj czy europiekło?

  Pytamy was:

  1-Czy to prawda, że priorytetem Unii Europejskiej jest promowanie ideologii homoseksualizmu z porywaniem dzieci i ich adopcją przez homoseksualistów?

  2-Czy to prawda, że chcą wyjść z Unii Europejskiej następujące kraje: Francja, Anglia, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Grecja, Bułgaria i inne?

  3-Czy to prawda, że kryzys gospodarczy w Grecji spowodował 80% bezrobocie a w Bułgarii 60% ?

  4-Czy ideologia Unii Europejskiej niszczy istotę chrześcijaństwa?

  Na te pytania istnieją oczywiste odpowiedzi podyktowane realizmem a nie jakimiś tam euro-mitami i sugestywnymi bredniami.

  Panie Tiahnybok!

  Pan jest dumny z tego, że pana dziadek był greko-katolickim duchownym. Ale jak by pan pochwalił mu się tym, że za cenę krwawej rewolucji promuje pan wstąpienie do Unii Europejskiej, gdzie priorytetem polityki jest legalizacja homoseksualizmu i co by pan mu powiedział? Prawdopodobnie wziąłby on kij i walnąłby pana po głowie, żeby pan się opamiętał. Niech się pan nie powołuje na kardynała Huzara jako że on za herezję akceptacji homoseksualizmu ściągnął na siebie przekleństwo Boga, zgodnie z Listem Świętego Pawła do Galatów (1:8-9). Jego żydomasońska grupa „Perszogo grudnia” jest buntem przeciwko Bogu i Ukrainie. Ponieważ jest pan z nim w jedności to to samo przekleństwo Boga spada i na pana. Jego „zmiana zasad gry w państwie” oznacza przyjęcie sodomii! Przypominamy panu, że kardynał Huzar głosi nową euro-religię z sodomią i żydomasonerią. Jeżeli pan ją przyjął to w niej pan pomrze i będzie pan na wieki potępiony. Herezja Huzara, czyli odrzucanie wieczności piekła, nikogo przed piekłem nie uchroni. Deputowanych Rady Najwyższej, którzy nie zgadzają się z panem, po prostu w parlamencie wyzwał pan bezecnymi wyzwiskami i wezwał ich pan do zdania sprawy z ich działalności. Pańska działalność, która prowadzi do duchowego i fizycznego ludobójstwa, jest, wołającą o pomstę do nieba, zbrodnią, której nie wolno nawet przyrównywać do niedostatków pańskich oponentów. A co się tyczy pańskiego patriotyzmu, to przypominamy, że 9 listopada 2013 roku prezydent Unii Europejskiej Herman van Rompuy powiedział, że w Unii Europejskiej słowa „naród” i „Batkiwszczina” trzeba wyrzucić na śmietnik historii. Wyborcy głosowali na pana, zwłaszcza ze względu na pana deklarowany patriotyzm. Jednakże teraz depczą go pańskie próby przyłączenia się do Unii Europejskiej. Jeżeli jest pan uczciwym politykiem a nie cwanym oszustem to, przynajmniej, stanie pan po stronie prawdziwych moralnych, chrześcijańskich wartości. Prosimy wyraźnie wskazać na samobójstwo związane ze stowarzyszeniem z Unią Europejską, która już nie jest chrześcijańską Europą ale jest jej mogiłą. Niech się pan nie boi, niech będzie pan bohaterem! Jeżeli nie ma pan siły to niech pan uczciwie odejdzie ze sceny politycznej.

  Szanowni panowie Kliczko i Jacieniuk!

  Oszukujecie panowie naród ukraiński i przygotowujecie mu przedterminowe i wieczne cierpienie. Wy, panowie, zdradziliście sumienie, Boga i naród ukraiński. Kto podąża za wami i kto wam wierzy ten skończy przedwcześnie w wiecznej otchłani. To, że wy jesteście w jedności z apostackimi przywódcami Ukraińskiej Cerkwi Greko-Katolickiej, Huzarem i Szewczukiem, nie usprawiedliwia was. Na obu tych przywódcach ciąży przekleństwo Boga, zgodnie z Listem Świętego Pawła do Galatów (1: 8-9) a także na wszystkich, którzy pozostają z nimi w jedności.

  +Markian CzSWWr

  Zwierzchnik Ukraińskiej Prawowiernej Cerkwi Greko-Katolickiej  +Dmitro CzSWWr

  Biskup-sekretarz Ukraińskiej Prawowiernej Cerkwi Greko-Katolickiej

  a0,111http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a0111.jpg  Za: http://vkpatriarhat.org.ua/?p=17110

  Data publikacji: 7.12.2013

  Przekład: RX
 • PANIE PREZESIE KACZYŃSKI PANA BRAT SKOMPROMITOWAŁ SIĘ w LIZBONIE, a PAN u BOKU OŁEHA TIAHNYBOKA, HITLERKA z UPA !!!!
  http://i42.tinypic.com/10d6vs4.jpg

  Sylwester Chruszcz

  Panie prezesie Kaczyński pana brat skompromitował się w Lizbonie, a pan u boku Ołeha Tiahnyboka, hitlerka z UPA!

  W załączeniu wypowiedź Tiahnyboka z 14 października 2012 r., kiedy to nacjonaliści i faszyści ukraińscy świętowali 70. rocznicę utworzenia zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii.

  Nawiasem mówiąc, te same sztandary i te same okrzyki, co obecnie na kijowskim Majdanie. W tym przemówieniu Tiahnybok wyraźnie mówi o "POLSKICH OKUPANTACH" oraz wznosi okrzyki na cześć Romana Szuchewycza, kata Wołynia. (za Kresy.pl)

  Proszę zobaczyć 4 minutę filmu!

  http://www.youtube.com/watch?v=PoDZTrRpLT0

  -komentarz przeklejony-
 • Wszyscy
  Czy Ukraina przyłączy się do gospodarczego trupa? Oto szokujące dane o Rosji. Jeśli Putin faktycznie kupił Wiktora Janukowycza, Ukraińców mogą czekać trudne czasy. Przed paroma tygodniami dyrektor państwowego Naukowo-Badawczego Instytutu Statystyki Rosji Wasilij Simczera ujawnił wstrząsające dane ukrywane wiele lat przez Kreml. Z liczb tych wynika, że gospodarka Rosji jest na krawędzi upadku.

  Urzędnik przed publikacją danych oświadczył, że nie chce dłużej brać udziału w kłamstwie. Podał się też do dymisji,

  Według informacji Simczery rosyjski wzrost PKB jest o 1/3 niższy od oficjalnego, podobnie jak udział inwestycji w PKB. Z kolei realna średnioroczna inflacja jest trzykrotnie wyższa od oficjalnej i wynosi aż 18 proc. Oficjalne bezrobocie wynosi w Rosji 2-3 proc., realne zaś 10-12 proc. - stwierdził Simczera.

  Według oficjalnych danych, różnica między dochodami 10 proc. najbogatszych i 10 proc. najbiedniejszych Rosjan jest 16-krotna. W rzeczywistości jest ona nawet 36-krotna! "Jest to poziom niespotykany nigdzie indziej na świecie, przy czym należy pamiętać, że zdaniem uczonych, już nawet 10-krotna różnica w dochodach niesie ryzyko wybuchu społecznego" - pisze portal kresy24.pl. Ponadto różnica w dochodach między najbogatszymi i najbiedniejszymi regionami Rosji - oficjalnie: 14-krotna - faktycznie jest 42-krotna.

  To nie wszystko. W 140-milionowej Rosji żyje 12 mln alkoholików, 4,5 mln narkomanów i 1 mln bezdomnych dzieci, a skala przestępczości jest prawie 10-krotnie wyższa od oficjalnej.

  Simczera ujawnił również, że rosyjska gospodarka poza surowcami nie jest w stanie produkować i eksportować praktycznie żadnych atrakcyjnych towarów. Wydatki na modernizację, które według rządowej propagandy wynoszą 750 mld rubli, zamykają się faktycznie w 30 mld, przy czym większość środków i tak jest rozkradana. "W wyniku tego realne efekty modernizacji są faktycznie 250 razy niższe niż oficjalne" - czytamy na portalu kresy24.pl.
 • Niemcy i Angela Merkel stawiają na Udar: “KLICZKO JEST NASZYM CZŁOWIEKIEM” !!!
  http://i44.tinypic.com/25ez440.jpg


  “KLICZKO JEST NASZYM CZŁOWIEKIEM” – cytuje TYGODNIK OPINIĘ POCHODZĄCĄ z KRĘGU KIEROWNICTWA EUROPEJSKIEJ PARTII LUDOWEJ. (…) PARTIA KLICZKI „UDAR” UZYSKAŁA NIEDAWNO STATUS OBSERWATORA w EPL.

  W BIURACH EPL w BRUKSELI i BUDAPESZCIE ODBYWAJĄ się SZKOLENIA dla CZŁONKÓW „UDARU” (…) NA PROŚBĘ KLICZKI, WAŻNĄ ROLĘ w TYCH SZKOLENIACH ODGRYWA NIEMIECKA FUNDACJA im. KONRADA ADENAUERA, BLISKO ZWIĄZANA z CDU.” !!!

  W rywalizacji z Rosją o wpływy na Ukrainie kanclerz Niemiec Angela Merkel stawia na Witalija Kliczkę, przygotowując go do roli głównego proeuropejskiego przeciwnika Wiktora Janukowycza w walce o prezydenturę w 2015 roku – informuje “Der Spiegel”.

  Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) Angeli Merkel i inne ugrupowania z frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) wybrały Kliczkę na osobę, która ma doprowadzić do zmiany stanowiska władz Ukrainy w sprawie umowy stowarzyszeniowej z UE – czytamy w najnowszym wydaniu niemieckiego tygodnika.

  Zdaniem autorów analizy Kliczko ma “zjednoczyć opozycję i być jej liderem – na ulicy, w parlamencie i wreszcie podczas wyborów prezydenckich w 2015 roku“. “Der Spiegel” zauważa, że chociaż termin “regime change” (zmiana władzy) jest być może “zbyt daleko idący, to jednak ta polityka ma z tym coś wspólnego“.

  Niemieckie pytania Kliczki

  “Kliczko jest naszym człowiekiem” – cytuje tygodnik opinię pochodzącą z kręgu kierownictwa EPL. “Der Spiegel” przypomina, że partia Kliczki Udar uzyskała niedawno status obserwatora w EPL. W biurach EPL w Brukseli i Budapeszcie odbywają się szkolenia dla członków Udaru, mające przygotować ich do pracy parlamentarnej.

  Na prośbę Kliczki ważną rolę w tych szkoleniach odgrywa niemiecka Fundacja im. Konrada Adenauera, blisko związana z CDU. Dwa tygodnie temu czterech deputowanych Udaru przebywało z wizytą w Berlinie, gdzie spotykali się z parlamentarzystami CDU oraz urzędnikami z ministerstw pracy i sprawiedliwości.

  Jak pisze “Der Spiegel”, Kliczko spotyka się od pewnego czasu z ministrem w urzędzie kanclerskim Ronaldem Pofallą. Do zadań tego polityka, będącego jednym z najbliższych współpracowników Merkel, należą kontakty ze wschodnioeuropejskimi dysydentami, między innymi na Białorusi. Pofalla miałby ostrzegać politycznego nowicjusza, jakim jest Kliczko, przed chwytami stosowanymi przez wschodnioeuropejskie służby w celu kompromitacji przeciwników reżimu. Według “Spiegla” Kliczko prosił między innymi o radę, jak radzić sobie z rozsiewanymi przez władze plotkami na temat jego rzekomych przygód z kobietami.

  Kliczko zdobył uznanie

  “Der Spiegel” wskazuje na szereg działań podejmowanych przez Berlin w celu zaprezentowania Kliczki jako poważnego polityka. Szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle pokazał się z nim wśród demonstrantów w Kijowie. Kliczko uczestniczył też w spotkaniu szefów partii EPL przed szczytem UE w Wilnie. Przed kolejnym spotkaniem w połowie grudnia w Brukseli sytuacja ma się powtórzyć, a w dodatku planowane jest wspólne zdjęcie oraz rozmowa ukraińskiego polityka z kanclerz Merkel, co oznaczałoby jego istotne dowartościowanie.

  Zdaniem “Spiegla” Kliczko zdobył uznanie w oczach niemieckiej klasy politycznej podejmując odważną interwencję podczas demonstracji w niedzielę dwa tygodnie temu, zapobiegając atakowi na policję i ostrzegając przed prowokatorami. Kliczko uważany jest polityka nieskorumpowanego.

  Niemcy liczą na to, że przed wyborami w 2015 roku Kliczce uda się zjednoczyć skłóconą opozycję ukraińską, co zaowocuje wysunięciem jednego wspólnego kandydata na prezydenta. “W tym przypadku Merkel osiągnęłaby swoje zwycięstwo etapowe – proeuropejskie kierownictwo na Ukrainie” – pisze “Der Spiegel”, dodając, że wtedy szefowa niemieckiego rządu mogłaby rozpocząć “mecz rewanżowy” przeciwko Putinowi, którego stawką jest nowa architektura stosunków UE z Europą Wschodnią.

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/10/niemcy-i-angela-merkel-stawiaja-na-udar-kliczko-jest-naszym-czlowiekiem/
 • erupcja...
  Rety, co za erupcja emocji, czy tę Ukrainę przy Ruskich zostawic...? I przy okazji ponad 150 tys km2 naszych ziem. Tylko po to, żeby banderowcom na złość zrobić.
  Polak dużo może wykonać, żeby coś spieprzyć na dobre. Im więcej czytam różnych portali i "prawicowych" głosów, tym bardziej to widzę.

  Jak kulą w płot, tak to szło?
 • LUDOBÓJSTWO ZBRODNIARZY UPA I ZAGŁADA POLAKÓW NA KRESACH II RP !!!
  .

  http://i39.tinypic.com/2gwdk44.jpg
  .
  Ostatnio na Ukrainie, po fiasku negocjacji tego państwa, z tzw. Unią Europejską, wywołano w Kijowie wielkie demonstracje, mające na celu potępienie prezydenta Wiktora Janukowycza, który wstrzymał proces stowarzyszania Ukrainy z UE.

  Na tzw. Majdanie Niepodległości gromadzi się tłum, niby spontanicznie, jednak tak naprawdę kierowany przez kilka partii politycznych, odwołujących się do tradycji organizacji zbrodniczych typu OUN-UPA – można śmiało powiedzieć, że te twory polityczne, to partie postbanderowskie.

  Patrząc na relacje telewizyjne z tych wydarzeń widzimy flagi ukraińskie, flagi Unii Europejskiej i … tak, tak – to nie sen – banderowskie flagi czerwono-czarne !

  Przy aparatczykach tych postbanderowskich partii, pokazywali się na tych wiecach politycy z Polski: *JAROSŁAW KACZYŃSKI*, RICHARD HENRY CZARNECKI (Ryszard Czarnecki) i TOMASZ PORĘBA z PiS, oraz z PO: JACEK PROTASIEWICZ i PAWEŁ ZALEWSKI (dawniej z PiS).

  Można stwierdzić, że swoją obecnością i wygłaszanymi mowami, wspierali i legitymizowali te ukraińskie partie, jawnie odwołujące się do zbrodniczej przeszłości.

  LUDOBÓJSTWO ZBRODNIARZY UPA I ZAGŁADA POLAKÓW NA KRESACH II RP – WYKŁAD DR LUCYNY KULIŃSKIEJ !!!
  .
  http://youtu.be/cxhKRY2AYJo

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ludobojstwo-zbrodniarzy-upa-zaglada-polakow-na-kresach-ii-rp-wyklad-dr-lucyny-kulinskiej-2013-12

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031