Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 1170 komentarzy

Kijów oczami mieszkańca

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„OD samego POCZĄTKU MAJDANU stali tam z ZACHODNIEJ UKRAINY BANDEROWSKIE ORGANIZACJE NACJONAL-FASZYSTOWKIE, UPA-UNSO, OUN, SWOBODA, SS GALICZYNA, TRYZUB, NAZI, ULTRA-RADYKALOWIE

ODZZIALY BOJOWNIKÓW, wycwiczone WCZESNIEJ, także TERORYSCI zza GRANICY: GRUZJA, CZECZNIA, DANIA, STANY...” !!!

________________________*****___________________________

Publikujemy wyjątkową relację z Kijowa, napisaną przez mieszkańca tego miasta,
w nocy z 20-21 lutego AD 2014. Zachowaliśmy oryginalną pisownię. Autor chce pozostać anonimowy.

________________________________________________________________

 

We wtorek ok 17tej metro już było zamknięte, z pracy wracaliśmy na drugi brzeg Kijowa przez 3 godziny w objazd, korki byli 10-balowe, ale głównie było dojechać do domu bez ekscesów... komunikacja miejska pracowała biezplatnie, ale marszrutki to nie zwykła komunikacja miejska, lecz prywatna... w marszrutce ludzi nerwowo oglądali nowości z centrum przez I-pody... nawet Tvzje... na pełną głósność...tam ciągle krzyczali kierownicy majdanu: „rozbierajcie bruk, niescie puste butelki po koktejl (molotowa)... potem gadał główny sprzedawca Gruzji Srakaszwili... jakby został spotkany na ulicach Gruzji, ludzi bym zaplewali go podle oczy... sprzedał kraj i uciekł za granicę, a teraz podbiją Ukraińców na to samo..... ale kto tyle wie o nim?... :/

W następnym dniu musieliśmy być w pracy, ponieważ zamknięte zostali tylko szkoly w centrum... Dojazd był spokojny, oczywiście dłużej, no, bo w objazd. Ludzi było nie tak, jak zwykle na ulicy, lecz mniej – niektóre fabryki zostali też zamknięte. W pracy już się doznali, ze do podpalonej merii majdanowcy radykalowie nie dopuścili pozarników (byli pewni, ze poradzą sobie), a gdy dopuścili, już zapóżno bylo – pożarniki nie dali rady.

Bojowniki majdanowcy podpalili tez Konserwatorium, wlamali się do Studia Operowej i najpierw wzłamali kasę biletową... dzialacze „za ideję”... zajęli uczelnię, będą srali tam, jak przez cały miesiąc w centrum miasta i merii.... nikt nie jest pewen, że fortepiany koncertowe nie pójdą na ogień czy na barykady, a tam jeszcze organy w salach, także kostiumowa sala, jak w zwykłym teatrzu, bo to scena teatralna na uczelni, no, i sama uczelnia.... te stado debiłow nie wie, ile kosztuje kultura.... :/

Także doznali się, ze z kobiet , pracujących w merii (gdy czasowo majdan owcy opuścili merję) zrywali złoto i kosztowności, a jakiś chłop zaproponował wypuścić kobiet ztądzostał zastrzelony z bliska. Wieczorem środy także zjęli Pocztę główną, inne ministerstwo.

Dzisiaj, w czwartek, kolejki do bankomatów, kolo godz. 17 pieniądze się konczają... a i system bankowy zawiesza czas od czasu od napięcia... W naszej kolejce było ok. 30 osób, bankomat dawał tylko jakąś limitę, ale przed nosem kasa się skończyła... ale powiozło w markecie.

W kolejce doznaliśmy, ze banki pozamykane, apteki też... działa „masowa psychoza”... Zamknięty okazał się sklep Ewa (w rodzaju Rossmana, tylko ukraiński). Po drodze spotkaliśmy aptekę całodobową, ale za parę godzin tez już była zamknięta. W sklepach paniki nie było, spokojnie ludzi kupowali, ale ażyotaża dziala... mówili, ze kolejki i tłum był z rana i koło poludnia.

Ok 18 godziny pólki na najważniejsze artykuły spożywcze zostali puste – kasze (grzeczana, jagliana, pszeniczna, jęczmienna, ryż, manna, mąka), cukier, sól, makaron, chleb, tanie mydło... zostało troche makaronu ukraińskiego i drogi wloski... rozbierali olej (w innym sklepie też masło, wszystkiego potrochu – na ile kogo stać...).

W markecie zapewnili, ze chleb jeszcze będzie, bez paniki, bo ich piekarnia pracuje. Odział mięsny był pusty, ponieważ nie ma dowozu do miasta. Ale bazary (targi) dzialają – tam można kupić i mięso, i ser domowy, smietanę, warzywa, etc.... jak na zwykłym rynku prosto od ludzi czy fermerów z wsi albo od sprzedawców.

Kolejki z powiatu jeżdzą, dojazd zamknięty tylko na trasach, ale radykalowie znają objazdy...

Warzyw było jak zwykle, inne artykuly – tez. Ze sklepów spożywczych odwiedziłem market „Pieriekriostok”, „Silpo” i sklep „Jagotińskie produkty”.

W komunikacji miejskiej staram się jezdzić „nosem w okno”, zeby nikt ni zaczepial z agresywnie nastrojonych „majdanowcem albo wspierających.. już byla akcja raz w metrze. Także widac od razu, ze to majdanowcy - agresywne, straszne mordy bandyckie, takie wysportowane bydlaki, albo gówniarże nastolatki, studenci, którym poprzewracalo w głowie... większość to zapadeńcy - Galiczyna, Wolyń – słychac po brzydkiemu akcentu... jeździli metrzem, bo nocują na osiedlach.... Trza także uważać na torebki, bo rzną.... W calym sytuacja kryminalna od grudnia bardzo niezdrowa, ponieważ policja jest zajęta w centrum, a pozjezdzali się złodzieje z calego kraju.....

Wieczorem kolega z pracy (dzielnica Borszczagowka) powiedział, ze u nich na ulice strzelali, slyszył to z domu, także banda ozbrojonych bandytów wdarla się do marszrutki, zastrzelili kierowce i pograbowali ludzi. Kolegi z pracy zrezygnowali iśc do pracy w piątek, bo każdy dojeżdza z róznych dzielnic...strasznie. Szkoły zostali zamknięte tylko w centrum, do Niedzieli. A metro już pracowało (tylko zamknięte te parę stacji w samym Centrum miasta).

W nocy u nas na dzielnicy był jeden strzał, się boję – nie śpię drugą noc... To samo było w Kirgizii, gdy bandy „powstańców” gromili i maroderstwowali wszędzie, strzelali w ludzi na ulicach... nowy rząd nie dawal z nimi rady. Teraz u nas to samo się dzieje..

W nocy też dużo samolotów wylatywało z miasta – VIPy, bogaci uciekają... Majdanowskie „dzialacze” dostają azyl w krajach eu (nawet kupując dowody – zaświadczenie od lekarza – 300 - 500$, zaświadczenia cieprpienia albo groźb– od 500 do 10000 euro), a zwykle ludzi zostają na laskę Boga...

Niestety ludzi nie rozumieją, ze to samo było w Jugoslawii 15 lat temu... te same panstwa mieli te same interesy, tak samo wtrącali się do spraw wewnętrznych, te same metody, i wykorżystany został ten samy tłum- bio-material - technologje Gene Sharpa... tylko ludi się nie uczą na blędach susiedzi.

A wam na zachodzie podawana przekłamana informacja od samego początku: co do ilości „majdanowców”, co do ich przynależności panstwowej oraz orijentacji politycznej, co do samego sosu, pód którym podawają polskim, niemieckim, eu -obywaicelam Majdan...

Od samego początku majdanu stali tam z Zachodniej Ukrainy banderowskie organizacje nacjonal-faszystowkie, UPA-UNSO, OUN, Swoboda, SS Galiczyna, Tryzub, nazi, ultra-radykalowie, odzzialy bojowników, wycwiczone wczesniej, także terorysci zza granicy (Gruzja, Czecznia, Dania, Stany....), bardzo dobrze zorganizowane i sporo kasiorki ze Stanów i EU na to poszło ….

Także byli studenci, o czym pisałem wcześniej, i bezrobotni (zarabiali kasę za „stojanie”). Jednego podpalacza samochodów na osiedłach złapali wtedy – się okazał obywaciel Gruzji, mieł na rękach listę z numerami samochodów, adresami, za kazdy płacili ok 30$... dostal listę od „klijentów”, majdanowskich, jak i sam.

Nikt u was nie pokazywał ANTI-majdan... a ja ktos pokazywal, to widac gołym okiem, ze zaangażowani wasze reporterowie...

Zwykle kijowianie pracowali i pracują. I się boją, bo lazą bandy z majdanu uzbrojone, ktos mówi, ze też są prowokatorowie.

A ostatnio poslanka od opozycji w Radzie powiedziała, ze snajpiery strzeljaące po majdanowcach także strzelali i po berkutowcach – kto to był?..

I jeszcze prosimy uważać, ze 1 tys. majdanowców, nawet jakby 1 mln – to nie 46 mln. ludności kraju, nie 5 mln. Kijowian!

I NIE ZAPOMINAJCIE, po ODZYSKANIU NIEZALEŻNOŚCI DZIECI UKRAIŃSKIE na UCZELNIACH od DZIECIŃSTWA NAUCZANO PRZEKLAMANEJ HISTORII co do BANDERY, SZUCHIEWICZA, WOLYNI I GALICZYNY.

Mieszkaniec Kijowa

 za: //ksd.media.pl/

 

//konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/02/25/kijow-oczami-mieszkanca/

 

KOMENTARZE

 • hmm
  ...wstrżasające...ciekawe jakby się ustosunkowali "koncesjonowani korespondenci wojenni " typu Dawidek Wildsztajn...on twierdził, że na Majadnie to był sympatyczny heppening, zgroza ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 20:54:24 *** TAK TAM JEST !!
  .
  Tak, to niezwykła relacja. Polakom wgrano zupełnie nieprawdziwy obraz ... i dyskusje o Majdanie toczą się w obszarze nawarstwiających się, kolejnych fikcji medialnych.
 • @trybeus 20:54:24
  Malo tego,Wildsztajn mowil,ze na majdanie to w wiekszosci inteligencja.
  Sam widzial nauczyciela,doktora z kostka brukowa i koktajlem w reku!
 • @Robert.K 21:50:17
  beznesmeny, też były :)...nawet jeden przyjechał fadromą, aby pewnie "inteligętnie" zaszuflować funkcjonariuszy...ale wg Dawidka generalnie heppening...był..pozdr

  http://bi.gazeta.pl/im/6a/b9/e5/z15055210V,Protestujacy-uzywali-koparki--by-przedrzec-sie-prz.jpg
 • JAK TO MĘCZENNICY Z 'MAJDANU' PRZEŚLADUJĄ POLAKÓW WE LWOWIE !!!
  .
  http://i62.tinypic.com/2d99ste.jpg
  .
  Hubert Piotrowski

  Dzisiaj, 25 lutego a.d. 2014 REKTOR UNIWERSYTETU LWOWSKIEGO zalecił STUDIUJĄCYM tam POLAKOM, około 500 osobom, aby ZE WZGLĘDU na ANTY-POLSKIE EKSCESY "zniknęli na jakiś czas z pola widzenia pewnych grup".

  CZYŻ POLSKA to NIE KRAJ IDIOTÓW ?!!

  -komentarz przeklejony-
 • @LordConqueror 23:11:55
  To chyba dodrze, że jest taki ktoś, kto ma tak świetne informacje i kontakty. Na to trzeba sobie zapracować, a nie zazdrościć. Niech się Pan weźnmie do roboty teraz, to za kilka lat i Pan będzie miał wiedzę i zaufanie wielu ludzi, którzy w Panu dostrzegą człowieka, przez którego dostaną możliwość poinformowania polskej opinii publicznej o innej twarzy wydarzeń, niż te oficjalnie wtłaczane w nasze główki, żeby nie powiedzieć - poinformowania o prawdzie. A to ważne, żeby zrozumieć sens procesów politycznych, toczących się wokół naszej ojczyzny, nieprawdaż?
 • @LordConqueror 23:11:55 - ZNOWU SIĘ PAN ZDEMASKOWAŁ ZE SWOJĄ ŚLEPĄ MIŁOŚCIĄ DO MAJDANU.
  Pańska agresywna uwaga dezawuująca relację z Kijowa - to cenna informacja o Pańskim wnętrzu. Dziękuję Panu. Polscy blogerzy to zarchiwizują i będą trzymali dla siebie. Kiedyś się dowiemy kim Pan naprawdę jest, skąd się Panu to zaślepienie wzięło...?
  ==========
  @Konwent Narodowy 22:25:54 // Ależ Pan ma błyskawiczne doniesienia!!! A ten biedaczek z Kijowa akurat wiedział, że ma napisać do Pana? I FSB mu w tym nie pomagała? Niech Pan trochę zwolni tempo, bo jeszcze opublikuje Pan jutro wiadomości o zdarzeniach z pojutrza:))) // nadużycie link skomentuj // LordConqueror 25.02.2014 23:11:55
 • Do tego dochodzi gdy zwykły człowiek jest bez broni.
  Bandyci się zawsze uzbroją i tylko czekają na okazję
 • @trybeus 20:54:24
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy - Rozkaz nr 144 z dnia 25 lutego 2014 roku: Berkut został zlikwidowany!

  - oznajmił Awakow na swoim profilu na Facebooku.

  Szczegóły mają być przekazane na środowym briefingu p.o. szefa MSW.

  Oddziały milicji Berkut są oskarżane o śmierć ludzi podczas antyrządowych zamieszek w Kijowie.
  Ps. "Berkut został zlikwidowany!" ale zostali Berkutowcy i wynajmą się do każdej, odpowiedniej dla nich, roboty. U nas było to samo z ZOMO. Och, to wspaniała wiadomość!!!! Teraz ci będą robić za "Berkut" --- https://www.savetubevideo.com/?v=ICEGuE5Uv9c Sikorski walcz o emerytury dla Berkutowców, niech będzie jak w Polsce.
 • @Kula Lis 62 09:37:54 *** ORDER BANDERY *DOM DAWIDA* !!!
  .
  .
  http://i59.tinypic.com/2s9vqd1.jpg


  .

  ”WSPARCIE MAJDANU jako KROK do ODRODZENIA SYJONIZMU” !!!
  *****
  I oto spotkały się dwie samotności. Wrośnięci w ziemię na kijowskim euromajdanie następcy Bandery i Szuchewycza otrzymali dawkę wsparcia moralnego z…Izraela. Podtrzymał duchowo ukraińskich „braci w intelekcie” tameczny „Dom Dawida”, to znaczy „Żydowski Ruch Narodowy Eretz-Israel”.

  Na stronie tej interesującej organizacji zamieszczony jest artykuł aktywisty „Domu Dawida”, Garika Mazora, zatytułowany: ”WSPARCIE MAJDANU jako KROK do ODRODZENIA SYJONIZMU”.

  W opinii Mazora;

  „wydarzenia Majdanu i protesty społeczne, jak by nie wysilali się prorosyjscy imperialni krzykacze-propagandyści, stały się rzeczywistą, polityczną przeszkodą dla kremlowskiego szowinizmu będącego na drodze do zniszczenia narodowej niezależności ukraińskiego narodu i w rzeczywistości przekształcenia Ukrainy w satelitę(tak jest w tekście pismaka Mazora-aut.) Moskwy.

  Wydawałoby się, że kto z rozumnych ludzi może występować przeciwko narodowi, dążącemu do pełnego wyzwolenia od cudzoziemskiego wpływu i wiekowej okupacji. Tym nie mniej, tajnych i jawnych wrogów Ukraińcy mają wystarczająco dużo. Nie mniej niż żydzi…

  Rosyjskie Imperium upadło pod naporem wyzwoleńczych idei narodowych. Tak, jak to było w 1917 roku(sic!), tak i było w 1991 roku. Pomimo to tendencje imperialne znów tutaj zaczęły podnosić głowę.

  Imperializm rosyjski, jedyny w świecie, wielokrotnie odżywa. Dosłownie jak legendarny Wąż-Garynycz(tak jest w tekście-aut.), któremu na miejsce odciętej głowy w jednej chwili wyrasta nowa z językami płomieni. Ani jedno imperium w historii, oprócz rosyjskiego, po rozpadzie nie odrodziło się.

  I oto trzeba znowu stawiać opór wielokrotnie ożywianemu potworowi Frankensteina.

  I co jeszcze może wyjść z ożywionych trupów oprócz takie plugawego i drapieżnego potwora?

  Na Majdanie moskiewscy imperialni stratedzy natknęli się na bezkompromisowy opór światła i wolności.

  Właśnie Ukraina jest dzisiaj forpocztą oporu przed moskiewskim imperialnym szowinizmem. Majdan stał się symbolem ostatecznej desowietyzacji i ostatnią granicą broniącą Europę przed kremlowskimi ludożercami. Moralne zadanie wszystkich, którzy cenią zasady wolności, to wsparcie Majdanu. Na Ukrainie dzisiaj decyduje się przyszłość Europy.

  Siły nacjonalistyczne Ukrainy, partia Swoboda pod przywództwem Oliega Tiahnyboka, nie są osamotnione w swojej walce. Wspierane są one przez polityków europejskich i licznych amerykańskich przywódców.

  NACJONALISTYCZNE SIŁY IZRAELA powinny WYRAZIĆ swoje OTWARTE POPARCIE dla MAJDANU OLIEGA TIAHNYBOKA”.

  Niestety, myśliciel Mazor zapomniał wspomnieć o swoich współplemieńcach, pozabijanych po zniszczeniu Imperium Rosyjskiego w 1917 roku przez natchnionych ideą narodowej wolności petlurowców.

  A już o tym co by z nim i całym „Domem Dawida” zrobili bojownicy o wolność Ukrainy z szeregów dywizji SS „Galizien” gdyby ich imperialno-sowiecka Armia Czerwona nie rozbiła, Mazor myśleć nawet nie pragnie. Weterani SS „Galizien” muszą po prostu uznać Mazora, i wszystkie osobistości „Domu Dawida”, za swoich „synów pułku”, przynajmniej duchowych. Mogliby i pojechać do Izraela i o swoich „etapach wielkiej drogi” opowiedzieć w „Domu Dawida”. Mają oni o czym opowiadać…

  A izraelscy „bracia w intelekcie” może, po tym, zbiorą jeszcze pieniężną ofiarę na pomnik Bandery albo Szuchewycza. Olieg Tiahnybok, jeżeli kiedykolwiek dorwie się do władzy, powinien nagrodzić swoich izraelskich przyjaciół, ustanowionym jeszcze przy Juszczence, Orderem Bandery.

  A jak oni się zachwycą!

  Nieźle byłoby gdyby Tiahnybok, jako wierny druh syjonizmu, zrobił sobie obrzezanie, ale czy gotów on jest złożyć taką ofiarę na ołtarzu wierności syjonistycznym i banderowskim ideałom?
  (…)
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/02/25/order-bandery-dom-dawida/
 • @Konwent Narodowy 09:42:50 *** NOWY RZĄD UKRAINY - PREMIEREM ZOSTAJE *ZNAMIENITYJ ŻYD*, ARSENIJ JACENIUK !!!
  .
  .

  http://i59.tinypic.com/1zznz41.jpg

  .

  Premier – Arsenij Jaceniuk (“Ojczyzna”) … ten z okładki leksykony „ZNAMIENITYJE JEWREJI UKRAINY”

  Pierwszy wicepremier – Oleg Tyagnybok (“Wolność”)

  Wicepremier (integracja europejska) – Witalij Kliczko (“IMPACT”)

  Wicepremier (jednostka energii) – Mykoła Martynenko (“Ojczyzna”)
  .
  .
  Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywności – Witalij Kowalczuk (“IMPACT”)

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – Arsen Avakov (“Ojczyzna”)

  Ministerstwo Obrony Narodowej – Andrew Paruby (“Ojczyzna”)

  Ministerstwo Podatków i opłat – Alexandra Kuzhel (“Ojczyzna”)

  Ministerstwo Ekologii i Zasobów Naturalnych – Irina Seh (“Wolność”)

  Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu – Lesia Orobets (“Ojczyzna”)

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Tarasiuk (“Ojczyzna”)

  Ministerstwo Kultury – Bogdan Benyuk (“Wolność”)

  Ministerstwo Młodzieży i Sportu – Arthur Ward (“IMPACT”)

  Ministerstwo Edukacji – Irina Farion (“Wolność”)

  Ministerstwo Polityki Przemysłowej – Oksana Prodan (“COB”)

  Ministerstwo Zdrowia – Bohomolets (kwota “trafienia”)

  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Budownictwa i Mieszkalnictwa – Edward Hurwitz (“IMPACT”)

  Ministerstwo Polityki Społecznej – Ludmiła Denisova (“Ojczyzna”)

  Ministerstwo Finansów – Wiktor Pynzenyk (“IMPACT”)

  Ministerstwo Sprawiedliwości – Andrzej Mohnyk (“Wolność”)

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy – Dmitrij Jaros (“Trident” im Bandera)
 • @trybeus 20:54:24
  Witam!!

  A z kim rozmawiali ,,nasi wysłannicy,,...ratownicy WOLNOSCI.??
  Rozmawiali z obcą nacją??
  Nie rozpoznali ich po....mowię,akcencie ...??
  Ciekawe ...jakim oni na spotkaniach ....językiem ...??
  Jakiej używają ....MO...WY....??

  Dziękujemy autorowi textu...!!
  Tam przecie nasi rodacy....!!
  Nic nie pisali.....by ,,nasz,,....Kaczyński ....i ..Sikorski podali rękę Polakom!

  Ględzą cos o pomocy...a nasi BRACIA....ciagle czekają z kartą..POLAKA!!......tyle lat błagają...??!!

  Nasi urzędnicy sie na TO...wypinają!! Wstyd nam wszystkim...
  A oni tak mocno tęsknią ...by choćby przed śmiercią WOLNOSCI dotknąć!

  Dzieki im za..wytrwałość i ODWAGĘ .....i pozostanie we własnej OJCZYŹNIE !!.....pod obcym juz reżimem !!

  Dziękujemy za....odrobine prawdy....której sie czesto....domyślamy !!
  Kwity i fakty...to dowody ...histori ...ciagle żywej !!dziekuje i pozdr.
 • @LordConqueror 23:11:55
  ....Kolego!
  ....mieszaczu wrażeń,opini,faktów,mitów i pierestrojki....o czym TY...tutaj!?
  ...a jakie TY masz doniesienia ...??
  ...byłeś widziałeś.przeżyłeś ...wygraleś...??
  ...wyszukujesz bzdury...
  ...piszesz bzdury...i brudy kłamstwa ...
  ....kasujesz ...GOŚCIA ...bez wiedzy,kwitów i odrobiny wiedzy...!!
  ...to nie piaskownica i widownia w TEatrze...
  ....to nie kino ....BALSZOJ...i komunistyczna widownia..

  Pomyśl troche jak cos piszesz...i nad tym do ....kogo piszesz..!!
  I szanuj czyTElnikow...pozdr.serd.
 • @strumyk 11:12:43 *** W jakim JĘZYKU ROZMAWIALI ŻYDZI z POLSKI z MAJDANOWCAMI, skoro ICH PRZEPRASZALI za ... KATYŃ !!!
  .
  "A z kim rozmawiali ,,nasi wysłannicy,,...ratownicy WOLNOŚCI.??
  Rozmawiali z obcą nacją??
  Nie rozpoznali ich po....mowie, akcencie ...??
  Ciekawe ...jakim oni na spotkaniach ....językiem ...??
  Jakiej używają ....MO...WY....?"

  WYDAJE SIĘ, że TROCHĘ ŚWIATŁA rzuca na ten FENOMEN "ratownica wolności", STANKIEWICZ EWA - prezes organizacji "Solidarni 2010" powiązanej z PiS-em, która stwierdza:

  „WIDZIAŁAM tam DUCHA PIERWSZEJ SOLIDARNOŚCI … LUDZIE KRZYCZELI, RZUCALI się NAM NA SZYJĘ. PRZYCHODZILI i PRZEPRASZALI za WOŁYŃ, *** za KATYŃ ***. MIELIŚMY okazję WEJŚĆ na SCENĘ i PRZEKAZAĆ to PRZESŁANIE; że MUSIMY KONTYNUOWAĆ dzieło LECHA KACZYŃSKIEGO” !!!
  .
  http://i61.tinypic.com/35mqwle.jpg
  .
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/31/lider-banderowcow-ludobojstwo-na-wolyniu-to-brednia/
 • @Konwent Narodowy 12:04:19
  Niespokojnie na Ukrainie. Deputowani na Krymie: "Będziemy bronić się przed faszystami! Wojna dopiero się zaczyna". http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/9e/60/9e60dcd130a5a6a123b5453b2f29f040.jpg http://wpolityce.pl/wydarzenia/75195-niespokojnie-na-ukrainie-deputowani-na-krymie-bedziemy-bronic-sie-przed-faszystami-wojna-dopiero-sie-zaczyna-relacja-na-zywo
 • NASTROJE SIĘ RADYKALIZUJĄ !!!
  .
  Z PEWNOŚCIĄ, prawdziwe EFEKTY PODŻEGANIA UKRAIŃCÓW do WOJNY DOMOWEJ, dopiero NASTĄPIĄ !!!

  Prowokacyjna działalność MIĘDZYNARODOWYCH OŚRODKÓW DYWERSYJNYCH, w czym najbardziej aktywne były te, ulokowane na terenie POLSKI, działające pod płaszczykiem PARTII POLITYCZNYCH, STOWARZYSZEŃ i powiązanych z nimi, POLSKOJĘZYCZNYCH MEDIÓW, zbierze najprawdopodobniej TRAGICZNE ŻNIWO !!!

  Rzeczą bardzo ważną jest to, aby POLACY dobrze ZAPAMIĘTALI te PARTIE, STOWARZYSZENIA i MEDIA, a także konkretne TWARZE, gdyż te same podmioty mogą w niedługim czasie próbować PODPALIĆ POLSKĘ !!!

  Sprzed 3 dni:
  .
  http://youtu.be/OcSG8Ee1oFI
  .
  „WŁADZA na UKRAINIE została PRZEJĘTA przez UZBROJONYCH TERRORYSTÓW – IM TRZEBA DAĆ ODPÓR” !!!
 • @Konwent Narodowy 12:56:05
  "Wojna dopiero się zaczyna". http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/7b5b23f4aadf9513306bcd59afb6e4c9/3b510336-9ec5-11e3-9eba-0025b511229e.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=360&dstw=640&dsth=360 Partyjny kolega Janukowycza "zbroi Sewastopol" - W Kijowie rządzi dziś banda, a Europejczycy mówią, że są to legalne władze. Cała krew, która polała się i poleje na Ukrainie, znajduje się na rękach europejskich - uważa Wadym Kołesniczenko, deputowany Partii Regionów, który po ucieczce Wiktora Janukowycza schronił się głęboko na wschodzie kraju. Europa odpowiada jego zdaniem za każdy negatywny skutek "ukraińskiego przewrotu" i powinna zdawać sobie sprawę, że to dopiero "początek wojny". http://www.tvn24.pl/wojna-dopiero-sie-zaczyna-partyjny-kolega-janukowycza-zbroi-sewastopol,402255,s.html
 • @Konwent Narodowy 12:56:05
  Na Krymie chcą separacji republiki. Rosyjskie transportery na ulicach Sewastopola. O tym jak kruche jest polityczne porozumienie na Ukrainie świadczą choćby środowe wydarzenia na Krymie. W Symferopolu i Sewastopolu doszło do protestów prorosyjskich organizacji, które domagają się separacji Krymu. W tym pierwszym mieście naprzeciw nim wyszli zwolennicy zmian w kraju, do których doprowadziły wydarzenia na Majdanie. W drugim - na ulicach pojawiły się rosyjskie transportery opancerzone. http://www.tvn24.pl/na-krymie-chca-separacji-republiki-rosyjskie-transportery-na-ulicach-sewastopola,402281,s.html
 • @Konwent Narodowy 12:56:05
  Krwawy Berkut zlikwidowany? 35 funkcjonariuszy uciekło z bronią. To teraz "oddział partyzancki"

  Dziś minister ma zwołać briefing, na którym poinformuje o szczegółach tej decyzji. Uważnych obserwatorów może ona jednak nieco dziwić - na jednym z ostatnich posiedzeń ukraińskiego parlamentu miała bowiem stanąć kwestia wprowadzenia w życie ustawy likwidującej brutalne milicyjne oddziały - jednak przewodniczący Rady Najwyższej, pełniący obowiązki głowy państwa Ołeksandr Turczynow, stwierdził, że nie została ona przygotowana w sposób kwalifikujący ją do poddania pod debatę i głosowanie.
  Funkcjonariusze porzucają Berkut?

  Według mediów już wcześniej z kijowskiego pułku Berkutu zbiegło ponad 30 funkcjonariuszy. Gazeta "Komsomolskaja Prawda na Ukrainie" twierdzi, że chodzi o 35 berkutowców.

  - Stało się nieszczęście. Chłopcy zabrali broń i uciekli. Faktycznie na Ukrainie pojawił się oddział partyzancki. Ci chłopcy mają przygotowanie zarówno fizyczne, jak i taktyczne - powiedział jeden z dowódców stołecznego Berkutu. Według niego pozostali funkcjonariusze próbują odnaleźć zbiegów.

  Źródła w Berkucie twierdzą, że uciekinierzy pozbyli się telefonów; podjęto bezskuteczne próby skontaktowania się z nimi przez krewnych i przyjaciół. Emerytowany porucznik, który służył w Berkucie, Hennadij Kuczer uważa, że uciekinierzy "pojawią się za kilka dni w Doniecku lub Sewastopolu". Ps. Coraz bardziej boję się podwórkowych rewolucjonistów bawiących się w państwo. Jak dalece trzeba być krótkowzrocznym, by na szybko i bez przemyślenia podejmować takie decyzje. Osłabiają struktury ochrony porządku, już mając problem z przestępczością zorganizowaną. Co będą robić ci byli berkutowcy? Ludzie wyszkoleni do działań taktycznych i specjalnych związanych ze stosowaniem przemocy? Jaka będzie ich motywacja do bycia lojalnym wobec państwa, które ich pozbawiło chleba? Zaczną robić to, na czym się znają, a co przyniesie im zarobek - przejdą na "drugą stronę".
 • @Kula Lis 62 09:37:54
  Ps. "Berkut został zlikwidowany!"

  > i najpewniej przy 'nowym' ministrze utworzą z nich (banderowcy) nową 'policję dla Ukrainy' !
 • @Konwent Narodowy 09:44:43
  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy – Dmitrij Jaros (“Trident” im Bandera)

  >>> i ta nominacja mówi wszystko !
 • @Konwent Narodowy 12:56:05
  100 oligarchów i "rodzina" (oczywiście jewreji!!!) ma 80 proc. majątku Ukrainy. Czy zabiorą im fortuny? Garstka ukraińskich jewrejskich oligarchów ma w swoich rękach 80 proc. tamtejszej gospodarki. Ich aktywa są rozsiane po całym świecie, również w tzw. rajach podatkowych. Najważniejsi z oligarchów wsparli Majdan, ale nie musi to oznaczać, że ich pieniądze są bezpieczne.

  Po rozpadzie ZSSR i odzyskaniu niepodległości przez Ukrainę, przyszli oligarchowie przejmowali kontrolę nad większością przedsiębiorstw należących wcześniej do państwa. Dzięki temu opanowali główne gałęzie przemysłu: hutnictwo, energetykę, budowę maszyn, przemysł chemiczny, metalurgiczny itd. W ostatnich latach zaczęli też przejmować sektor bankowy i finansowy, a także medialny.
  Firmy w rajach podatkowych

  Większość oligarchów ma firmy zarejestrowane nie tylko na Ukrainie, ale też w Szwajcarii, na Cyprze, Wyspach Dziewiczych, w Bułgarii, Włoszech, Węgrzech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Rosji. Waszyngtońska organizacja non profit IREX szacowała, że grupa ok. stu oligarchów i tzw. rodzina (czyli grupa biznesmenów skupiona wokół Wiktora Janukowycza) kontroluje ok. 80 proc. PKB Ukrainy. Oznacza to, że cztery piąte całego bogactwa kraju należy do 0,00003 proc. społeczeństwa. Na pozostałe 99,9999 proc. z 46 milionów Ukraińców - przypada 15-20 proc. PKB kraju. Jak mówi ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Arkadiusz Sarna, bardzo trudno o precyzyjne informacje o tym, w jakich miejscach na świecie swoje majątki ulokowali ukraińscy oligarchowie. Rinat Achmetow, który kontroluje 10 kluczowych sektorów tamtejszej gospodarki, m.in. elektroenergetykę, metalurgię, telekomunikację, ma swoje aktywa m.in. w USA, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Rosji. Z kolei Dmytro Firtasz ma ulokowany kapitał w przemyśle gazowym, m.in. na Węgrzech.
  Co z ich pieniędzmi?

  Przyszłość ich miliardowych majątków będzie jednak zależała od tego, co będzie działo się na Ukrainie. - Sama groźba unijnych sankcji odegrała swoją rolę. Nie chciałbym oceniać, czy Europa spóźniała się z tym sankcjami, czy też nie, ale generalnie miecz Damoklesa wiszący nad ich zagranicznymi aktywami miał wpływ na zachowanie oligarchów w tym decydującym okresie. Myślę, że to miało duży wpływ na Achmetowa - powiedział PAP-owi Sarna. Achmetow i Firtasz, mimo że wcześniej sponsorowali Wiktora Janukowycza, na krótko przed odsunięciem go od władzy opowiadali się przeciwko używaniu siły. Sarna wskazuje, że oligarchowie odegrali pozytywną rolę w obaleniu Janukowycza, ale też w gaszeniu tendencji separatystycznych, które przejawiali niektórzy politycy.
  Współpracowali z Janukowyczem

  To jednak nie musi ich uchronić przed konsekwencjami współpracy z poprzednią władzą, na czym obaj się znacznie wzbogacili. Ryzykiem każdej rewolucji - mówi Sarna - jest to, iż ci, którzy jednego dnia są sojusznikami, innego stają się celem akcji politycznych. - Tak było w 2005 r. - gdy obóz "pomarańczowych" wygrał wybory. Ówczesna premier Julia Tymoszenko uderzyła nie w tego, w kogo się wszyscy spodziewali, ale tego, który spośród oligarchów zrobił najwięcej we wspieraniu idei współpracy Ukrainy z Europą - Wiktora Pinczuka - powiedział. Oligarchowie wsparli w ostatnich dniach opozycję przeciwko Janukowyczowi, bo obawiali się mocnego kroku w stronę autorytaryzmu opierającego się na rosyjskim poparciu. W przypadku Achmetowa zagrożeniem było też, że Rosjanie chcieli przejąć jego aktywa, zwłaszcza elektroenergetyczne. - Głównym daniem na stole, przy którym zasiadaliby Rosjanie z Janukowyczem, byłby niewątpliwe Achmetow. To był jeden z czynników, który powodował oligarchami - obawa przed ekspansją Rosjan. Z drugiej strony teraz mogą się obawiać, że nowa władza pod wpływem siły oddziaływania Majdanu zacznie ograniczać rolę oligarchów i być może podważy część prywatyzacji, zwłaszcza tych, które dokonały się w czasach Janukowycza. A jak wiemy, po 2010 r. głównymi beneficjentami tej prywatyzacji byli Firtasz i Achmetow - powiedział Sarna.
  Nacjonalizacja majątków oligarchów

  Fatalna sytuacja budżetu Ukrainy powoduje, że pojawiają się pomysły, by to właśnie oligarchowie zapewnili pomoc finansową dla kraju. Szef MSZ Radosław Sikorski mówił we wtorek, że jednym ze źródeł wsparcia reform na Ukrainie powinno być zamrażanie zagranicznych kont Janukowycza i ludzi z nim związanych. Pojawiły się też głosy, że władze ukraińskie powinny znacjonalizować majątki oligarchów lub "poprosić" ich o wsparcie budżetu.

  [Une już się międzynarodowo ustawiły, po przepłacali więc ich można cmoknąć! -

  Konfiskata jest możliwa na rzecz państwa, na terenie którego to się obywa. Ukraina mogłaby się ewentualnie zwrócić o przekazanie tego majątku, ale nie miałaby do tego żadnego szczególnego roszczenia Dr hab. Karol Karski, były wiceminister spraw zagraniczny Unijni ministrowie spraw zagranicznych zdecydowali w zeszłym tygodniu o nałożeniu sankcji wizowych oraz finansowych na odpowiedzialnych za eskalację przemocy w Kijowie. Nie są jednak jeszcze znane szczegóły restrykcji, prace nad nimi trwają. Ekspert prawa międzynarodowego z UW, były wiceminister spraw zagranicznych dr hab. Karol Karski zwraca uwagę, że nawet jeśli państwa UE zdecydują się zamrozić aktywa współpracowników byłego prezydenta, to pozostanie problem np. Szwajcarii, która do wspólnoty nie należy. Wskazuje, że konfiskata aktywów na terenie UE byłoby trudniejsza od ich zamrożenia. - Pytanie, czy na takie działania zdecydowałyby się konkretne państwa, bo to prowadziłoby do naruszenia zaufania do systemu bankowego - podkreślił Karski. Jego zdaniem, aby mogło dojść do prostej konfiskaty (a nie odebrania majątku np. przez nałożenie jakiegoś podatku), należałoby wykazać, że pochodził on z przestępstwa. - Wtedy oczywiście konfiskata jest możliwa na rzecz państwa, na terenie którego to się obywa. Ukraina mogłaby się ewentualnie zwrócić o przekazanie tego majątku, ale nie miałaby do tego żadnego szczególnego roszczenia - zaznaczył ekspert.
  Jak dodał, jeśli z kolei postępowania dot. przejęcia majątku toczyłyby się przed ukraińskimi sądami, mogłaby się ona zwrócić do innych państw o przekazanie konfiskowanych majątków, jednak spełnienie tej prośby zależałoby od woli tych państw. - W praktyce byłoby to bardzo, bardzo trudne. Musiałaby być dobra wola po obu stronach, a tam gdzie są duże pieniądze, nie zawsze to działa - ocenił. Ps. No!!! a te 20% musi przyciągnąć teraz pasa i płacić za nich. Bruksela stawia warunki, twarde warunki "'REFORMA"" czyli podwyższa im podatki, zedrą ostatnią koszulę z biedoty. Oligarchów jewrejskich nie ruszą, Timoszenko i Janukowicza też nie. Jeszcze się Ukraińcom oczy otworzą w jakim celu zachód ich tak popierał z tą rzekomą "demokracją". Wpadną z deszczu pod rynnę jak mawia stare powiedzenie. Podobna sytuacja jest także w Polsce, który z naszych bogaczy zarobił miliardy uczciwie. Każda partia w Polsce ma swoich stronników, najwięcej chyba SLD. A u nas lepiej? w resortach przyznawane są mln wynagrodzenia, córka Tuska kupuje sobie limuzynę i dom za prawie 2 mln zł, kolejne afery zamiatane pod dywan, czy może udane zakupy Sikorskiego za grube tys zł, a może jego willa warta 4 mln mln? gdzie jest TVN żeby o tym informować?
 • @Konwent Narodowy 12:56:05
  Soczi zakończone, teraz czas na decydujący ruch. Krym się burzy. "Alarm bojowy bez uprzedzenia" z rozkazu Putina, co było do przewidzenia.
 • Daragi mieszańca
  U nas byli mityngi MN, wtedy też tak pisali mieszańcy Warszawy.

  Mienia też intesna kto strelajut, będąc niewidzialnym dla majdanu i dla bierkutu.

  Wchodit, nie wchodit?
  Po wiela patron?

  Mienia potrzeba raportów, ale za raporty białego wywiadu, zapad, FSB, to ja balszoje spasiba. Nienada..
  U nas smuta, u nas niet własnego wywiada. My i tak nic nie mogut. Wy piszcie na .DE. Tam decydujut, tam wam robić opiniu.

  PS
  Kak tysiac opanował 46mln i przejął władze? Gieroje!

  -------------------
  Wersja skrócona, odtworzona, po wybuchu płonącegolisa i załadowaniu czegoś. Nie wiem co to.
 • „POD POZOREM LECZENIA do POLSKI zaczną PRZENIKAĆ SKRAJNIE RADYKALNE ŚRODOWISKA NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH” !!!
  .
  .
  http://i58.tinypic.com/9a8cwx.jpg
  .

  Bardzo duży wpływ na POLSKĄ POLITYKĘ WSCHODNIĄ MAJĄ INTERESY GEOPOLITYCZNE ZACHODU i LOBBY POSTBANDEROWSKIE w AMERYCE. Znaczną rolę odgrywa także ta część społeczności ukraińskiej w Polsce, która ZAWSZE LOKUJE się w KRĘGACH PARTII WŁADZY, a MA SYMPATIE do ŚRODOWISK POSTBANDEROWSKICH.

  Takie nazwiska jak MIROSŁAW CZECH (były sekretarz generalny Unii Wolności), MIRON SYCZ, WŁODZIMIERZ MOKRY, czy też w końcu DZIENNIKARZE UKRAIŃSCY z „Gazety Wyborczej”. ZE WSPOMNIANĄ GAZETĄ był związany OBECNY RZECZNIK PRASOWY POLSKIEGO MSZ. Należy zaznaczyć, iż wspomniane osoby były i są zaprzyjaźnione z obecnym prezydentem i premierem (wywodzą się przecież z tego samego środowiska politycznego).

  Z DRUGIEJ STRONY MAMY PiS, który w SPRAWACH WSCHODNICH kieruje się sugestiami ADAMA LIPIŃSKIEGO, który jest ZNANY z SYMPATII DO UKRAIŃSKIEGO NACJONALIZMU. Tak więc niezależnie która opcja wygrywa, kierunek jest taki sam.
  (…)

  W czasie Pomarańczowej Rewolucji wystąpiła część narodu ukraińskiego przeciw drugiej, ale nie było zamiarem nikogo występować zbrojnie przeciw drugiej stronie.
  (…)
  Obecnie na Ukrainie obserwujemy zupełnie inny proces.

  Z jednej strony BATKIWSZCZYNA i UDAR chciały powtórzyć POMARAŃCZOWĄ REWOLUCJĘ pod HASŁEM ZBLIŻENIA z UNIĄ EUROPEJSKĄ, a z drugiej SWOBODA pod tą przykrywką ROZPOCZĘŁA PROCES WALKI o BUDOWĘ PAŃSTWA NACJONALISTYCZNEGO.

  Oczywiście wszystko rozłożono na etapy. TIAHNYBOK, aby mieć wolne ręce WYDZIELIŁ ze swoich PRZYBUDÓWEK ŚRODOWISKA, które mają za zadanie NIE PODPORZĄDKOWYWAĆ się ŻADNYM USTALENIOM i DĄŻYĆ do PRZEJĘCIA SIŁĄ PAŃSTWA, sam POPRAWIAJĄC SWÓJ WIZERUNEK na ZACHODZIE.

  OBECNIE obserwujemy DRUGI ETAP DZIAŁAŃ SWOBODY, czyli ZBROJNEJ AKCJI na OBSZARACH nie OBJĘTYCH „REWOLUCJĄ”, która to AKCJA WŁAŚNIE w tym MOMENCIE PROWADZI do WOJNY DOMOWEJ.

  (…)
  Ludzie bardzo wyraźnie rozróżniają protest obywateli Ukrainy, którzy chcą europejskich wartości w życiu publicznym. Z tą częścią społeczeństwa ukraińskiego się utożsamiają.

  NIE MA NATOMIAST ZGODY na POPIERANIE NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH, na ich LECZENIE na PODKARPACIU. Przecież Lwów jest wolnym miastem, niech tam jadą lekarze, niech tam dostarcza się sprzęt medyczny. 45-milionowy kraj nie ma gdzie leczyć tysiąca rannych?

  KOMPLETNA BZDURA.

  OBAWIAM się, że POD POZOREM LECZENIA do POLSKI ZACZNĄ PRZENIKAĆ SKRAJNIE RADYKALNE ŚRODOWISKA NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH, którzy w PRZYSZŁOŚCI mogą POWODOWAĆ NAPIĘCIA NARODOWOŚCIOWE w NASZYM KRAJU.

  Już teraz w Przemyślu leży około dwudziestu Ukraińców. Pytanie tylko, czy byli aż tak bardzo ranni, że wieziono ich do Polski aż z Kijowa i sam przewóz nie zagroził ich życiu?

  Mam tylko nadzieję, iż obywatele polscy nie ucierpią na odsuwaniu terminów leczenia ze względu na pomoc bojownikom z Majdanu.

  Nie zaprzeczam, są sytuacje, kiedy należy pomagać, a nawet się poświęcać, ale POMAGAĆ TYM, którzy MÓWIĄ o KONIECZNOŚCI POWROTU PRZEMYŚLA do UKRAINY, to ABSURD.

  W 1918 roku to POLACY w PRZEMYŚLU takim STAWIALI ZBROJNIE OPÓR.

  (…)
  http://www.zapalowski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2309:moj-dzisiejszy-wywiad-dla-mysli-polskiej&catid=20:moim-zdaniem&Itemid=54
 • @ekoludek 14:08:55 *** OLIGARCHOWIE UKRAINY - to im SŁUŻĄ BANDEROWCY z PRAWYM SEKTOREM czyli UPA finansowanym przez USA… !!!
  .
  .
  http://i59.tinypic.com/2n16tch.jpg


  .
  http://iamthewitness.com/Ukraine.html

  To im służą banderowcy z Prawym Sektorem czyli UPA finansowanym przez USA…ale…ich celem jest budowa Wielkiej Ukrainy ,,Mocarstwa, konkurencyjnego dla Moskwy.. z zadaniem przejścia ukraińskiej: kozaczyzny Kubania, Donu i Sibiri …

  Posłuchajcie atamana Dymitra Jarosza i jego mowy:

  http://youtu.be/nDDC0lDxinY

  RomanK

  -komentarz przeklejony-
 • WŁAŚNIE DLATEGO
  Potrzebna jest nowa Konstytucja dla nowej i prawdziwie-konserwatywnej Konstytucyjnej Republiki Polski. Konstytucja ta na samym wstępie i oficjalnie musi wykluczyć osobników i filozofie związane z syjonizmem. Zaraz potem, zlikwiduje wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów. Nastepnie, jak zaproponowali:
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  itd.
  itd.
 • @Konwent Narodowy 16:07:20
  ---rozumiem prawie wszystko co mówił -jak daleko !! podzielono nas -jak dalece !! --ich patriotyzm skupia się na Narodzie ! tak jak i Rosjan -NASZ na KOŚCIELE !! -- my przy nich jesteśmy już EUNUCHAMI
 • @ninanonimowa 16:30:35 *** PUTIN OGŁASZA NIESPODZIEWANY ALARM BOJOWY !!!
  .
  "my przy nich jesteśmy już EUNUCHAMI"

  KTOŚ cały czas TRUJE POLSKIEGO DUCHA - ze WSZYSTKICH STRON SĄCZONA trucizna !!!
  ____________________________________
  .
  .
  [IMG]http://i61.tinypic.com/6pxqiu.jpg
  .

  Rozkaz Władimira Putina dotyczy wojsk zlokalizowanych w okręgach Zachodnim i Centralnym oraz szeregu jednostek wyspecjalizowanych. Komunikat przekazały służby prasowe ministerstwa obrony. O sytuacji w Rosji informuje portal Polskiego Radia.

  Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin polecił w środę Ministerstwu Obrony FR sprawdzenie gotowości bojowej sił zachodniego i centralnego okręgów wojskowych, a także niektórych rodzajów wojsk - poinformował szef resortu obrony Rosji Siergiej Szojgu.

  - ZGODNIE z POLECENIEM PREZYDENTA FR dzisiaj o godz. 14.00 (godz. 11 czasu polskiego) BEZ UPRZEDZENIA OGŁOSZONO ALARM BOJOWY w WOJSKACH ZACHODNIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, a także w ZWIĄZKACH TAKTYCZNYCH i JEDNOSTKACH WOJSKOWYCH stacjonujących na jego terytorium, w 2. ARMII CENTRALNEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, jak również DOWÓDZTWACH OBRONY POWIETRZNO-KOSMICZNEJ, WOJSK POWIETRZNODESANTOWYCH, LOTNICTWA DALEKIEGO ZASIĘGU i LOTNICTWA TRANSPORTOWEGO - przekazał Szojgu, cytowany przez agencję ITAR-TASS.
  (…)
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fputin-oglasza-niespodziewany-alarm-bojowy
 • @Zdzich 16:25:30 *** INNEJ DROGI nie WIDAĆ !!!
  .
  Potrzebna jest nowa Konstytucja dla nowej i prawdziwie-konserwatywnej Konstytucyjnej Republiki Polski. Konstytucja ta na samym wstępie i oficjalnie musi wykluczyć osobników i filozofie związane z syjonizmem. Zaraz potem, zlikwiduje wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów. Nastepnie, jak zaproponowali:
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  itd.
  itd.

  TO BĘDZIE BARDZO TRUDNE, ale BEZ TEGO nie będzie ani POLSKI, ani POLSKIEGO NARODU !!!
 • @Konwent Narodowy 16:35:46
  Co nic nie znaczy. Putin nie zaangażuje wojsk federacji. Uzbroi mieszańców Ukrainy, aby wreszcie ktoś wprowadził upragniony ład i porządek. Do dostaw się nie przyzna i będzie stał na stanowisku, że to wewnętrzna sprawa Ukrainy. Choć wyrazi zaniepokojenie i pchnie pewnie obserwatorów wojskowych, aby strzegli pilnie bezpieczeństwa obywateli federacji.
  Ale to nie tak zaraz. To musi potrwać wszystko. To trzeba smakować wytrawnie, a nie gorączka i na łapu capu..
 • @LordConqueror 16:51:15
  ---- OBRZEZANY ten/ polski /-głos ??
 • @Konwent Narodowy 16:38:31
  Wyslalem do Was email w tej sprawie 11-go grudnia, 2013.
  Do dzisiaj nikt nie odpowiedzial.
 • @Zdzich 17:15:39
  .
  Korespondencji codziennie przychodzi bardzo dużo, tak więc coś mogło zostać przeoczenie. Proszę się nie zrażać i przypomnieć - z doświadczenia wiem, że najlepiej pisać na adres: biuro-koordynatora-knp@o2.pl
 • @Konwent Narodowy 16:35:46
  Ks. Isakowicz-Zaleski: "Apeluję o opamiętanie w poparciu Swobody i Tiachnyboka. To człowiek o poglądach antypolskich i antysemickich"
  http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/e2/52/e2523b59f4b0371684b4dbd8ac440f6a.jpg

  Apeluję o opamiętanie w poparciu Tiachnyboka i Swobody

  - przekonywał w rozmowie z Radiem Wnet ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  Duchowny komentował na antenie stacji ostatnie wydarzenia i doniesienia z Ukrainy. Znany ze swojego sceptycyzmu wobec Majdanu kapłan tłumaczył, by w pozytywnej ocenie tego, co dzieje się na Ukrainie, nie przesadzać.

  Zastąpienie komunizmu ideologią banderowską nie jest rozwiązaniem. Niektórzy polscy publicyści chcieli by dżumę zastąpić cholerą. Trzeba szukać w tym konglomeracie, tworzących się dopiero środowisk, ludzi, którzy nie są ani komunistami, ani banderowcami. Apeluje o opamiętanie w poparciu Tiachnyboka i Swobody

  - stwierdził.

  Ks. Isakowicz-Zaleski szczególnie mocno przestrzegł przed ciepłym przyjęcie Olega Tiachnyboka.

  Chcę wyraźnie powiedzieć, że Ołeg Tiahnybok, który jest lansowany na jednego z trzech liderów Majdanu (...) Jest człowiekiem o poglądach antypolskich i antysemickich

  - mówił.

  Przestrzegł też przed scenariuszem rozpadu Ukrainy, który - zdaniem duchownego - wciąż jest możliwy.

  Dwadzieścia lat temu dwukrotnie byłem w Jugosławii, z pomocą humanitarną. Dzisiaj jest to kraj podzielony na siedem małych państewek. Cudowna przyroda i kultura były niszczone przez akty ludobójstwa. Podobny scenariusz grozi Ukrainie...

  - mówił ks. Isakowicz-Zaleski.

  Całość rozmowy na antenie radia Wnet.
 • @Konwent Narodowy 16:07:20 *** ACHMETOW ZDECYDOWAŁ się POPRZEĆ NOWĄ WŁADZĘ !!!
  .
  .
  http://i58.tinypic.com/28u1pgw.jpg
  .
  Holding „SKM” należący od NAJBOGATSZEGO UKRAIŃSKIEGO OLIGARCHY - RINATA ACHMETOWA - wydał oświadczenie, w którym napisano, że firma uważa za konieczne przeprowadzenie reform w kraju, wprowadzenie efektywnych mechanizmów ustrojowych, istotne rozszerzenie uprawnień miejscowych organów władzy, oraz zwiększenia kontroli i odpowiedzialności władzy przed społeczeństwem.

  „WIERZYMY w WIELKI POTENCJAŁ UKRAINY (sic!). Podobnie jak wszyscy Ukraińcy PRAGNIEMY STWORZYĆ NOWY KRAJ ufundowany na DEMOKRACJI i poszanowaniu dla prawa, które zabezpieczą prawo własności, wolną konkurencję i ochronę socjalną” - napisano w oświadczeniu SKM.

  Przypominamy, że do grupy SKM wchodzą największa ukraińska firma z branży górniczo-hutniczej: „Metinwest”, holding energetyczny DTEK, banki PUMB i „Renesans-Kapital”, grupa telekomuniakcyjna „Vega”, grupa medialna „Ukraina”, holding wydawniczy „Siegodnia Multimedia”, a także wiele innych mniejszych firm.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/achmetow-zdecydowal-sie-poprzec-nowa-wladze
 • @Konwent Narodowy 18:42:14
  ---POLSAT biznes -teraz !!!! Ukrainie potrzebny jest !! BALCEROWICZ --Boże chroń Ukrainę przed tą -----ŻYDOSKĄ SZMATĄ !!!
 • @lancelot 14:10:30 *** UKRAINA w OGNIU MANIPULACJI czyli GRA z LUDZKĄ NAIWNOŚCIĄ !!!
  .
  "Ta relacja śmierdzi ruską prowokacją na 10 kilometrów, nawet pisownia zachowana nie w ukraińskiej a w ruskiej stylistyce"
  ________________________________________

  UKRAINA w OGNIU MANIPULACJI czyli GRA z LUDZKĄ NAIWNOŚCIĄ !!!
  .
  [IMG]http://i60.tinypic.com/2vj1mr5.jpg
  .

  Pamiętacie film „JESTEM UKRAINCEM”, został on wprowadzony do internetu na całym świecie i ten dzień stał się WIRUSOWYM ELEMENTEM ZAPALNYM GWAŁTOWNEGO PROTESTU w KIJOWIE?

  Wideo wygląda bardzo realistycznie i ekscytująco dla niezorientowanego w jego prawdziwych intencjach widza …

  Przypominam wam, że w filmie mówi dziewczyna (nastolatka), która jest również bardzo atrakcyjna >co wpływa na zaufanieNakaz autorytatywny - obudź ciekawość, co takiego spotkało tą miłą dziewczynę – nie pomyślisz o narodzie…<<br />
  Jest tylko jeden powód: chcemy być wolni od dyktatury, chcemy być wolni od polityków, którzy tylko pracują dla siebie, chcą strzelać i krzywdzić ludzi, zaoszczędzać na naszym życiu pieniądze, budować za nie swoje rezydencje.
  >Nakaz autorytatywny – wskaż winowajcę – negowanego społecznie i negatywny motyw ich działania<<br />
  Lubię tych ludzi, którzy są tutaj, którzy mają godność i są odważni, aby żyć normalnie. Jesteśmy cywilizowanymi ludźmi, ale ci w naszym rządzie są barbarzyńcami. To nie jest Związek Radziecki.
  >Nakaz autorytatywny – wskazanie przyjaciela i agresora<<br />
  Chcemy być wolni. Wiemy, że może jutro będziemy mieli telefon, mamy połączenie z Internetem. A może policja będzie nas zabijać jednego po drugim… Będzie ciemno.

  Dlatego proszę was teraz, pomóżcie nam. Mamy wolność w naszych sercach. Mamy wolność w naszych umysłach. Teraz proszę was o rozprzestrzeniania tej wolności w naszym kraju. Możemy tylko pomóc znajomym opowiadając tą historie, po prostu dzielmy się tym filmem. Proszę, podziel się nim, porozmawiaj z przyjaciółmi, rodziną i swoimi władzami i pokaż nam, że nas wspieracie.”

  >New Age + MK Ultra: mamy – powtórzenie, pomóżcie – nam, informacja nakazu – przekazujcie kłamstwo dalej. New Age – zauważmy, że sekty, kościoły zawsze wyrażają następująca regułkę: porozmawiaj z rodziną, przyjaciółmi: jesteśmy Twoimi przyjaciółmi, zaufaj tym słowom, umysł, serce …<<br />
  W chwili, kiedy piszę ten artykuł, film miał prawie 10 MILIONÓW WYŚWIETLEŃ. Oficjalne media w Polsce, Niemczech, Rumunii…, Podobnie jak w innych publikacjach „umieściły bota” przekazując podprogowy komunikat :”NIEPOKÓJ”.

  Oto, na przykład, tytuł oficjalnej publikacji na stronie Telewizji Romania TV:

  „GŁOS REWOLUCJI: UKRAINKA PRZEKAZUJE EMOCJONALNY KOMUNIKAT o KRWAWYCH WALKACH na UKRAINIE – WIDEO”.

  Może, masz ochotę płakać wraz z nią i całą Ukrainą…

  KIEDY PIERWSZY RAZ ZOBACZYŁEM ten FILM, ZDAŁEM SOBIE SPRAWĘ, że JEST TO CZYSTA PODPROGOWA PROPAGANDA … Co się za nią kryje?

  Po pierwsze, spójrzmy, KTO WYSŁAŁ FILM: użytkownik o nazwie „WHISPER ROAR”, który w rzeczywistości jest częścią zespołu produkcyjnego filmu dokumentalnego: ”A Whisper to a Roar”, zainicjowanego i wspieranego przez MOULAY HICHAM.

  >BEN MOSES i PRODUCENT LARRY DIAMOND, członek COUNCIL on FOREIGN RELATIONS, wpływowego amerykańskiego think tanku powiązanego z DEPARTAMENTEM STANU USA<<br />
  CFR: http://ligaswiata.pinger.pl/m/11788370

  INNE DOKUMENTY tego UŻYTKOWNIKA przedstawiają „WALKI o DEMOKRACJĘ” działaczy w EGIPCIE, MALEZJI, UKRAINIE, WENEZUELI (tak, tak wy wiecie to od wczoraj – filmy powstają od trzech miesięcy ) i ZIMBABWE.

  Wszystkie strony YouTube o drużynie „WHISPER DO ROAR”, ukazują, że „DEMOKRATYCZNA WALKA” został zainspirowana pracą LARRYEGO DIAMONDA z STANFORD UNIVERSITY.

  LARRY DIAMOND jest CZŁONKIEM RADY STOSUNKÓW ZAGRANICZNYCH (CFR – COUNCIL on FOREIGN RELATIONS), i twórcą oficjalnej strony organizacji foreignaffairs.com. Teraz wszystko zaczyna się wyjaśniać.

  W artykule w 2009 roku (WSO, Council on Foreign Relations, lider „ŚWIATA OKULTYZMU”), czytamy:

  COUNCIL on FOREIGN RELATIONS jest ważną częścią OCCULT WORLD, będącego elementem kreacji *NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA*.

  Ale to jeszcze nie wszystko.

  LARRY DIAMOND jest członkiem NATIONAL ENDOWMENT for DEMOCRACY (NED), która jest uważana przez wielu za „INSTRUMENT OBYWATELSKIEGO” RAMIENIA CIA, służącego ORGANIZOWANIU ZAMIESZEK na CAŁYM ŚWIECIE od 1983 roku.

  Również pod AUSPICJAMI NED, LARRY DIAMOND odegrał WAŻNĄ ROLĘ w ORGANIZOWANIU „ARABSKIEJ WIOSNY” kilka lat temu.

  W wywiadzie w „Huffington Post”, twórca filmu „JESTEM UKRAIŃCEM” przyznał, że udał się na Ukrainę, aby zrobić FILM DOKUMENTALNY o DEMOKRACJI, zanim jeszcze ROZPOCZĘŁY SIĘ PROTESTY. Wszystko, więc kierowane jest przez: CFR, OCCULT WORLD, NED i CIA …

  W artykule z 17 lutego 2014, PAUL CRAIG ROBERTS ma JEDNOZNACZNE DOWODY, że UKRAIŃSCY PROTESTUJĄCY byli FINANSOWANI przez USA i WYSŁANNIKÓW UE, otrzymując około 15-20 euro na dzień protestu.

  27 stycznia 2014, podano, że SOROS tworzy OŚRODKI PRZEMOCY na UKRAINIE poprzez CZŁONKÓW GRUPY SPILNA.

  Z kolei GŁÓWNYM ELEMENTEM UTOPIENIA GOSPODARCZO UKRAINY jest POMOC FINANSOWA z MFW i EU, zaproponowana przez GEORGE OSBORNE’a.

  (…)
  http://ligaswiata.hvs.pl/mk-ultra-ukraina-wenezuela-podsluch-merkelczyli-gra-ludzka-naiwnoscia/
 • @Konwent Narodowy 15:54:47 *** ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNA GRA na KONTO NARODU POLSKIEGO - POLITYCY PIS UDAJĄ się NA KRYM !!!
  .
  .
  http://i57.tinypic.com/2e4cc9c.jpg
  .
  Obecna na Ukrainie delegacja polityków PiS udaje się na Krym, gdzie odbywają się demonstracje zwolenników i przeciwników jedności tego regionu z Ukrainą - poinformowali politycy PiS.

  W poniedziałek i wtorek wiceprezes PiS ADAM LIPIŃSKI oraz europosłowie TOMASZ PORĘBA i RYSZARD CZARNECKI spotykali się z szefami frakcji BATKIWSZCZYNY i UDAR-u w parlamencie, a także z kandydatami na ministrów w nowym rządzie.

  LIPIŃSKI i rzecznik PiS ADAM HOFMAN, który również udał się na Ukrainę, w środę zdecydowali się na podróż na Krym. - Jedziemy na Krym, bo tam dziś kształtuje się porządek geopolityczny Europy. Jeżeli obroni się Krym, to obroni się cała Ukraina - powiedział Lipiński.
  (…)
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/politycy-pis-udaja-sie-na-krym/xm6en
 • @Konwent Narodowy 19:58:56
  Premierem został syjonista chazarski - wszystko jasne. Kolej na Białoruś, tez będzie syjonista. Monstrum w pochodzie śmierci, krąg się zamyka powoli. Na stołku Narodowego Banku Ukrainy siedzi już nowy kombinatorek chazar a jakże by inaczej, Stepan Kubiw. To bardzo ważny stołek teraz. Tędy będą otwierać kranik. UE dzięki Ukrainie przeprowadzi kolejny dodruk kasy.. USA też się dołączy. Muszą to zrobić. Kolejny bailout w drodze.
 • @lancelot 20:33:06
  To nie jest kwestia jednego banderowca Tiahnyboka, czy jak on tam się naprawdę nazywa. To kwestia wpajanej od kilkudziesięciu lat w domach, szkołach, lekturach szkolnych, książkach historycznych, publicystyce, uchwałach rad miejskich Lwowa. Tarnopola, Równego, Łucka, Stanisławowa, Kołomyji, Stryja, Trembowli, Czortkowa, Truskawca, Jaworowa, itp., czyli w Małopolsce Wschodniej pod administracją banderowców ze Swobody, zwierzęcej nienawiści do Polaków, stawiania pomników przybocznym Hitlera, Himmlera i gestapowca Krugera ze Stanisławowa mordujących polską inteligencję we Lwowie, a potem polskie kobiety i dzieci na Wołyniu i Podolu. To, że śp. Lech Kaczyński błądził w tzw. polityce ukraińskiej najlepiej widać na przykładzie, gdy były prezydent Juszczenko ogłosił bohaterem narodowym Ukrainy Stefana Banderę. Napluł Polakom w twarz. Do dzisiaj nikt mnie jako Polaka za to nie przeprosił. Tylko ostatni ignoranci ostatnie bęcwały albo wrogowie Polski tego nie zauważają.
 • @lancelot 20:33:06
  Podstawą ułożenia poprawnych stosunków z Ukrainą musi być potępienie rezunów z OUN UPA oraz cywilnej czerni, która wyrżnęła swoich polskich sąsiadów. Domy spalić dobro brać! Takie było hasło. To nie tylko oddziały UPA, ale także zmobilizowani cywile razem kilkaset tysięcy Ukraińców. Mordowali bo Polacy mieszkali na ich terytorium etnicznym według słów jednego a upowskich bandytów. Nasi politycy dostali kociokwiku. Nie chcą pamiętać o polskiej krwi. Do tego dochodzi oskarżanie każdego co ma podobne zdanie jak ja o rosyjską agenturalność. Mam to w dupie. Do ruskich mam taki sam stosunek jak do dżumy lub cholery, ale Ukraińcy muszę dokonać ekspiacji. Tiahnyboka i Jarosza nie możemy zaakceptować jako liczących się polityków. To samobójstwo. Poszukajcie w internecie. Na Ukrainie nastroje antypolskie to nic nowego a propaganda antypolska kwitnie tam od lat. Są plakaty, na których informuje się o mordach, jakich żołnierze AK dokonali na ludności ukraińskiej. Podaje sie liczbę 600 tysiecy! Popierać banderowców i ich następców to jak pluć w twarz ofiarom Kresów i naszym żołnierzom! Jak przejdzie, mam nadzieję, zobaczcie co na Majdanie na telebimach leciało. Jest mi wstyd za tych polityków, którzy wykrzykiwali tam banderowskie hasła. Poszukaj w internecie. Na Ukrainie nastroje antypolskie to nic nowego a propaganda antypolska kwitnie tam od lat. Są plakaty, na których informuje się o mordach, jakich żołnierze AK dokonali na ludności ukraińskiej. Podaje sie liczbę 600 tysiecy! Popierać banderowców i ich następców to jak pluć w twarz ofiarom Kresów i naszym żołnierzom! Link nie przechodzi- poszukajcie na wykop pl "antypolska promocja UPA na telebimach Majdanu. Wstyd, że polscy politycy są tak głupi, że nie widzą że oni są dobrzy, dopóki liczą na nasze pieniądze. Polscy politycy wracali do hotelu, a gawiedź się bawiła. Wstyd! Słuchałem przed chwilą wypowiedzi popa grekokatolickiego z majdanu stwierdził iż Ukraina miała trzy wspaniałe rzeczy sicz kozacką upa oraz majdam trzeba stwierdzić iż duchowni grekokatolicy błogosławili siekiery noże,którymi mordowano Polaków i te sentymenty widzę niestety u niektórych duchownych grekokatolickich są nadal żywe....
 • @lancelot 20:33:06
  Ks. Isakowicz-Zaleski ma rację, to są banderowcy i takimi pozostaną, nie usuniesz nienawiści z ludzi, dla których do tej pory była motorem świadomego działania. To są zakłamani ludzie, pokazali prawdziwe oblicze walcząc z bezbronnymi ludźmi metodami, których w starożytności było nie tak wiele, zdziczenie i barbarzyństwo tych synów diabła, przerasta wyobraźnię jednego człowieka. Jeśli Ukraińcy ich wybiorą, będzie to znakiem, że wcześniejsza zależność od wyżej cywilizowanych była usprawiedliwiona. Nienawiść zabija nienawidzącego. Dla Polaków sprawą oczywistą powinno być, że Rosja (ale nie Rosjanie) była i jest największym wrogiem Rzeczypospolitej, że Niemcy nadal skrycie uważają Polaków i Słowian za podludzi, że Kozacy zaporoscy, zachodni Ukraińcy i banderowcy chcieli i nadal chcą unicestwić Polskę jako rzekomą przyczynę ich ubóstwa. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy poznamy prawdziwe oblicze Ukrainy. Przypomnijcie sobie wtedy ostrzeżenia przed banderyzmem i brakiem zasad moralnych. Wolna Ukraina TAK, banderyzm NIE - to takie proste.
 • @Kula Lis 62 20:46:23 *** AMERYKAŃSCY EKSPERCI FINANSOWI są JUŻ na UKRAINIE !!!
  .
  .
  http://i60.tinypic.com/245xydd.jpg
  .
  Na Ukrainie pojawili się już AMERYKAŃSCY EKSPERCI FINANSOWI. Jak twierdzi zastępca szefa amerykańskiej dyplomacji, ICH CELEM JEST POMÓC NOWYM WŁADZOM W KIJOWIE WYJŚĆ Z KRYZYSU FINANSOWEGO. (sic!)

  Stany Zjednoczone wysłały ekspertów finansowych na Ukrainę. Mają pomóc nowym władzom w wyjściu z kryzysu ekonomicznego. Poinformowała o tym agencja Interfax, powołując się na zastępcę amerykańskiego sekretarza stanu, Williama Burnsa. Polityk ten, przebywający w Kijowie, dodał, że AMERYKAŃSCY EKSPERCI ZOSTANĄ na UKRAINIE po zaplanowanym na dziś jego wyjeździe.

  Przedwczoraj UKRAIŃSKIE MINISTERSTWO FINANSÓW podało, że POTRZEBUJE W TYM i PRZYSZŁYM roku 35 MILIARDÓW DOLARÓW pomocy. Ukraińskie władze zwróciły się do państw Zachodu - w tym Polski i Stanów Zjednoczonych - o udzielenie pożyczki w ciągu najbliższych tygodni.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/451964,na-ukrainie-sa-juz-amerykanscy-eksperci-finansowi.html
  ______________________________________________
  * CZYLI po PODŻEGACZACH i UDANYM ZAMACH STANU, natychmiast POJAWIAJĄ się EKSPERCI FINANSOWI, którzy jednak, aby w pełni OBJAWIĆ swój KUNSZT, potrzebują OGROMNYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH – BEZ PIENIĘDZY ekskluzywne UMIEJĘTNOŚCI EKSPERTÓW pozostają w UŚPIENIU *
 • @lancelot 07:19:12
  Dostałem na pocztę…Słyszeli Państwo zapewne egzaltowane zapewniania dziennikarzy, aktywistów i innych przyjaciół EuroMajdanu w polskich telewizorniach, że bohaterowie Majdaniu w Kijowie to nie są ekstremiści, to ludzie wykształceni, znający języki obce etc. Proszę zatem zobaczyć:

  http://www.pravda.com.ua/articles/2014/02/24/7016048/

  “Szkolenie wojskowe otrzymałem w dobrych obozach różnych organizacji, jakie wykorzystywały duch ukraiństwa. Uczono nas i walki wręcz i strzelania z wiatrówek i, z oficjalną zgodą także uczono strzelać z broni palnej na strzelnicach. Również byłem członkiem Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów, tam była bojowa referentura. W obozach dowiedziałem się prawdy o historycznych wydarzeniach na Ukrainie w latach 20-tych, o głodzie na Ukrainie.” Trzeba przyznać, że sotnik wie, że “o sprawie należy mówić z kim trzeba a nie z kim można” i za dużo nie powiedział, ale i tak coś niecoś się dowiedzieliśmy. Ciekawe też, jakiej prawdy nauczył się w tych obozach o OUN-UPA.(jakby ktoś nie wiedział, tu jest film z jego osławionego występu na Majdanie: ULTIMATUM FROM PEOPLE OF MAIDAN: YANUKOVYCH TO RESIGN http://www.savetubevideo.com/?v=LCmOTaMh3pE&list=PL5J4SsD_JETLJJQaSGfyySyNY-Qc916Ke&feature=share&index=12 )

  A tu obrazek z rewolucji – facet za kałachem i nożem na zebraniu rady rówieńskiej administracji: http://censor.net.ua/video_news/272668/aktivist_pravogo_sektora_prishel_na_zasedanie_chinovnikov_s_kalashom_bog_sozdal_lyudeyi_raznymi_kolt
  Про що заявив "Сашко Білий" на Президії Рівненської облради зі зброєю в руках?http://www.savetubevideo.com/?v=XtxbGjkpkF8 (jakby kto nie wiedział, tu jest film z jego osławionego występu na Majdanie: http://www.savetubevideo.com/?v=LCmOTaMh3pE&list=PL5J4SsD_JETLJJQaSGfyySyNY-Qc916Ke&feature=share&index=12 )
 • Wszyscy
  Janukowycz już w Moskwie? "Będę walczyć do końca". Chronią go Rosjanie. Ważny dzień na Ukrainie - dziś Rada Najwyższa ma powołać nowy rząd jedności narodowej, którego przypuszczalny skład ogłoszono w środę wieczorem na Majdanie. Na jego czele ma stanąć Arsenij Jaceniuk. Niestety w parze z tymi ważkimi wydarzeniami politycznymi idą niepokojące zdarzenia na Krymie, nad którym zawisła groźba separatyzmu. W czwartek rano uzbrojeni napastnicy zajęli budynki rządowe i parlament autonomii krymskiej. Przemówił także ukrywający się Wiktor Janukowycz, który twierdzi, że nadal jest prezydentem i zapowiada "walkę do końca". http://www.tvn24.pl/janukowycz-juz-w-moskwie-bede-walczyc-do-konca-chronia-go-rosjanie,402567,s.html
 • @Kula Lis 62 12:23:17
  Deklaruję swoją determinację w walce do końca o realizację umów dotyczących kompromisu, który ma pomóc Ukrainie wyjść z głębokiego kryzysu politycznego

  Wiktor Janukowycz, oświadczenie dla Interfax-Ukraina
 • @Kula Lis 62 12:23:17 *** A TO CHOŁOTA, to NIE TO, co "POKOJOWI DEMONSTRANCI" z MAJDANU !!!
  .
  "rano uzbrojeni napastnicy zajęli budynki rządowe"
  .
  http://i58.tinypic.com/efjxa9.jpg
  .

  OCZYWIŚCIE, w PORÓWNANIU do SPONSOROWANYCH przez MIĘDZYNARODOWYCH PODŻEGACZY, "GOŁĄBKÓW DEMOKRACJI" [zdjęcie powyżej], to muszą być POSPOLICI "UZBROJENI NAPASTNICY" !!!
 • @Konwent Narodowy 12:35:08 *** "PROKURATURA jest GOTOWA, by OSKARŻYĆ TYMOSZENKO o UDZIAŁ w ZABÓJSTWIE. MAMY DOWODY..." !!!
  .
  .
  http://i58.tinypic.com/2s0l2sk.jpg

  .

  Ukraińska prokuratura gotowa wysunąć wobec byłej premier JULII TYMOSZENKO OSKARŻENIE o UDZIAŁ w ZABÓJSTWIE w latach 90. PARLAMENTARZYSTY i BIZNESMENA z DONIECKA JEWHENA SZCZERBANIA - oświadczył zastępca prokuratora generalnego Rinat Kuzmin.

  - MAMY WYSTARCZAJĄCE DOWODY, które potwierdzają ZAANGAŻOWANIE TYMOSZENKO w to ZABÓJSTWO i mamy zamiar przedstawić jej oskarżenie. JEDYNĄ PRZESZKODĄ jest jej DŁUGOTRWAŁA CHOROBA, która nie POZWALA NAM na PROWADZENIE CZYNNOŚCI ŚLEDCZYCH - powiedział Kuzmin w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla dziennika "Kommiersant-Ukraina".

  - Posiadamy dowody potwierdzające, że Tymoszenko była zainteresowana usunięciem Szczerbania. MAMY DOWODY PRZELEWÓW PIENIĘŻNYCH, dokonywanych z KONTROLOWANYCH przez NIĄ KONT. Istnieją zeznania świadków, którzy twierdzą, że to ona organizowała i finansowała zabójstwa. Mamy oświadczenie Rusłana Szczerbania (syna parlamentarzysty), który wprost nazywa ją winną śmierci jego ojca - powtórzył Kuzmin.

  Zdaniem Prokuratury Generalnej Ukrainy JULIA TYMOSZENKO miała OPŁACIĆ ZABÓJSTWO SZCZERBANIA wraz z byłym PREMIEREM PAWŁEM ŁAZARENKĄ. Ten ostatni ODSIADUJE KARĘ DZIEWIĘCIU LAT WIĘZIENIA w KALIFORNII za WYMUSZENIA i KORUPCJĘ.

  SZCZERBAŃ ZOSTAŁ ZASTRZELONY w 1996 roku na LOTNISKU w DONIECKU; wraz z NIM ZGINĘLI JEGO ŻONA i PRZYPADKOWA OSOBA. Parlamentarzysta MIAŁ OGRANICZAĆ WPŁYWY HANDLUJĄCEJ m.in. GAZEM korporacji JEDNOLITE SYSTEMY ENERGETYCZNE UKRAINY (JSEU). FIRMĄ tą, która była KONTROLOWANA przez ŁAZARENKĘ w latach 90., kierowała *TYMOSZENKO*.

  http://www.polskatimes.pl/artykul/599747,prokuratura-jest-gotowa-by-oskarzyc-tymoszenko-o-udzial-w-zabojstwie-mamy-dowody,id,t.html

  ___________________________________
  UWAGA:

  Artykuł pochodzi z czerwca 2012 roku. Na zdjęciu „pomarańczowa” premier JULIA TYMOSZENKO ze swoją prawą ręką, ARSENIJEM JACENIUKIEM.

  Po zamachu stanu na Ukrainie dokonanego przed kilkoma dniami przez uzbrojone bandy NEOBANDEROWCÓW, z pogwałceniem prawa międzynarodowego i podpisanej umowy przedstawicieli OPOZYCJI z PREZYDENTEM JANUKOWYCZEM, gwarantowanej przez PRZEDSTAWICIELI UNII EUROPEJSKIEJ, samozwańczym premierem Ukrainy został właśnie ARSENIJ JACENIUK, figurujący w leksykonie przygotowanym przez lokalne środowiska żydowskie, jako ZNAMIENITYJ ŻYD UKRAINY !!!
 • @Konwent Narodowy 12:37:28
  Będzie jednak referendum na Krymie. Prezydium Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Krymu inicjuje przeprowadzenie referendum na półwyspie. Rada Najwyższa Autonomicznej Republiki Krymu ogłosiła ogólnokrymskie referendum, w sprawie przyszłości autonomii. Parlament rozpatrzy możliwość powrotu do konstytucji z 1992 roku. Taką informację podaje Krymska Agencja Informacyjna, powołując się na informację przewodniczącej Prezydium Oksany Kornijczuk. Jednocześnie Prezydium wystąpiło z orędziem do obywateli Autonomii, w którym napisano, że "w rezultacie niezgodnego z konstytucją przejęcia władzy na Ukrainie przez radykalnych nacjonalistów przy poparciu zbrojnych grup, spokój i bezpieczeństwo na Krymie zostało zagrożone" "Wczorajsze starcia przed siedzibą krymskiego parlamentu, które doprowadziły do przelewu krwi i śmierci ludzi- to rezultat rozwoju politycznego ekstremizmu i przemocy, które opanowały kraj. Ukraina stacza się ku politycznemu chaosowi i gospodarczej katastrofie"- stwierdza się w orędziu. " W tej sytuacji Rada Najwyższa Autonomicznej Republiki Krymu, jako najwyższa władza, przyjmuje na siebie wszelką odpowiedzialność za sytuację na Krymie, a jedyną możliwą drogą wyjścia z tej złożonej sytuacji jest przeprowadzenie wszechkrymskiego referendum w kwestii "uwspółcześnienia statusu autonomii i rozszerzenia jej". Moskwa nie zgłasza pretensji do Krymu, to mieszkańcy Krymu nie chcą być rządzeni przez majdanowców, ukraińskich nacjonalistów spod znaku Bandery, UPA/OUN, etc...Krym przeszedł we władanie Rosji w 1783r i dopiero w 1992 po rozpadzie ZSRR stał się własnością Ukrainy(republiką autonomiczną),więc nie wyjeżdżajcie mi tu z tym komu się bardziej należy bo Ukrainie to najmniej, mieszkańcy nie chcą należeć do Ukrainy ani Turcji, chcą niezależności, ewentualnie do Rosji ;)
 • @Kula Lis 62 15:33:57 *** JANUKOWYCZ ZWOŁUJE KONFERENCJĘ w ROSTOWIE nad DONEM !!!
  .
  .
  http://i62.tinypic.com/33dfp06.jpg

  .
  Spotkanie obalonego PREZYDENTA UKRAINY z DZIENNIKARZAMI ma się odbyć w PIĄTEK o 14.00 NASZEGO CZASU, w rosyjskim ROSTOWIE nad DONEM, tuż przy granicy z Ukrainą - poinformowała rosyjska agencja prasowa RIA Novosti. O sytuacji na Ukrainie pisze portal Polskiego Radia.

  Usunięty z urzędu przez parlament w Kijowie Janukowycz jest ścigany przez ukraińską prokuraturę pod zarzutem wielokrotnego morderstwa, grozi mu dożywocie. Przez ostatnie dni nie było wiadomo, gdzie przebywa. W czwartek jego oświadczenie, w którym stwierdził, że JEST PRAWOWITYM PREZYDENTEM, opublikował rosyjski Interfax. Janukowycz ZARZUCIŁ w nim UKRAIŃSKIEMU PARLAMENTOWI BEZPRAWNE DZIAŁANIA oraz stwierdził, że OPOZYCJA NIE WYPEŁNIŁA POROZUMIEŃ ZAWARTYCH z NIM, w OBECNOŚCI MINISTRÓW SPRAW ZAGRANICZNYCH: POLSKI, NIEMIEC i FRANCJI.

  W tym samym dokumencie, PISZĄC o GROŹBACH PADAJĄCYCH pod jego ADRESEM, JANUKOWYCZ prosi ROSJĘ o ZAPEWNIENIE MU BEZPIECZEŃSTWA. Jak informuje agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródła, władze Federacji już spełniły tę prośbę. Według niepotwierdzonych informacji rosyjskich mediów, Janukowycz przebywa w należącym do Rosji sanatorium w Barwisze pod Moskwą.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fjanukowycz-zwoluje-konferencje-w-rostowie-nad-donem
 • * LIDER PRAWEGO SEKTORA spotkał się z AMBASADOREM IZRAELA !!!
  .
  http://i59.tinypic.com/25jbo09.jpg
  .
  „PRAWY SEKTOR BĘDZIE WALCZYŁ PRZECIWKO ANTYSEMITYZMOWI na UKRAINIE” czyli „WYZWOLICIELE UKRAINY” mają już „GORĄCA LINIA” z AMBASADĄ IZRAELA !!!
  *****

  DMYTRO JAROSZ, KOMENDANT PRAWEGO SEKTORA, SPOTKAŁ SIĘ w środę z AMBASADOREM IZRAELA w Kijowie, REUWENEM DINEM.

  ZAPEWNIŁ on, że PRAWY SEKTOR BĘDZIE WALCZYŁ PRZECIWKO ANTYSEMITYZMOWI na UKRAINIE oraz wyraził zapewnienie, iż w jego ruchu następuje wzrost tolerancji wobec mniejszości. Zadeklarowano odrzucenie wszelkich przejawów ksenofobii oraz szowinizmu.

  Celem Prawego Sektora ma być budowa tolerancyjnej, demokratycznej Ukrainy z równymi szansami dla wszystkich. JAROSZ ZGODZIŁ się na PROPOZYCJĘ, aby USTANOWIĆ „GORĄCĄ LINIĘ” z AMBASADĄ IZRAELA, gdzie na bieżąco omawiane byłyby najbardziej palące sprawy.

  DMYTRO JAROSZ to PRZYWÓDCA PRAWEGO SEKTORA, KOALICJI wielu ŚRODOWISK NACJONALISTYCZNYCH UKRAINY, która WALCZYŁA ZACIĘCIE na MAJDANIE, STANOWIĄC GŁÓWNĄ SIŁĘ BOJOWĄ. Jednocześnie to od roku 2005 LIDER WSZECHUKRAIŃSKIEJ ORGANIZACJI „TRYZUB” IM. STEPANA BANDERY, a wcześniej także żołnierz Armii Czerwonej.

  Warto pogratulować inspiracji Prawym Sektorem pewnej części polskich narodowców, którzy w ciągu ostatnich tygodni podziwiali tę koalicję. OKAZAŁO SIĘ, że ORGANIZACJA TA BYŁA MARIONETKĄ W RĘKACH ZACHODNICH, WYKORZYSTYWANĄ do WALKI PRZECIWKO WŁADZY JANUKOWYCZA.

  Od dawna było dziwnym, że sympatycy Iranu czy Syrii Al-Assada wspierają prozachodnią rewoltę na Ukrainie. [jest wręcz odwrotnie – red.] Ciekawe, jak wytłumaczą teraz stanowisko Dmytro Jarosza? Ciekawe, jaki jest polski interes z całego zamieszania na Ukrainie?

  (…)
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/02/28/lider-prawego-sektora-spotkal-sie-z-ambasadorem-izraela/
 • DOWÓDCA IZRAELSKIEJ MILICJI WALCZY na KIJOWSKIM MAJDANIE !!!
  .
  .
  CZY OGŁOSZONA przez _PRAWY SEKTOR_ *WIELKA UKRAIŃSKA REKONKWISTA* to w istocie *ŻYDOWSKA REWOLUCJA* ?!!!
  .
  http://i60.tinypic.com/2igd669.jpg
  .
  URODZONY na UKRAINIE, były IZRAELSKI ŻOŁNIERZ IDF dowodzi ODDZIAŁEM 40 mężczyzn i kobiet, którzy w WIĘKSZOŚCI nie są ŻYDAMI, ATAKUJĄCYM legalne SIŁY RZĄDOWE PAŃSTWA. !!!

  http://www.timesofisrael.com/israeli-militia-commander-fights-to-protect-kiev/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031