Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 1170 komentarzy

Bojkotujmy głosowania do Parlamentu Unii !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

więcej małych liter ...

 

„RZĄDZĄCY SAMI się JUŻ WYBRALI, to NIECH SAMI na SIEBIE GŁOSUJĄ; NAM NIC do TEGO” !!!

*****

* BOJKOTUJMY GŁOSOWANIA do PARLAMENTU UNII *

Najbliższe głosowania mają się odbyć już 25 maja bieżącego roku do Parlamentu Europejskiego.

Głosowania, a nie wybory, bo te odbywają się w partiach i innych klikach, poza społeczeństwem i bez jego udziału.

Tak było i jest od lat.

Właściwie jedyne wolne wybory w kraju odbyły się w 1947 roku, ale ich wyniki zostały przez ówczesnych rządzących niemal oficjalnie sfałszowane. Znana była wówczas słynna wypowiedź Władysława Gomułki: “nie oddamy władzy za kartę wyborczą“.

Następne wyniki kolejnych głosowań były już ustalane z góry, przed “wyborami” – przeważnie określano także ich frekwencje w granicach około 100%.

Ponieważ w Polsce od lat nie ma demokracji, wolności i wolnych wyborów, to mądrą, obywatelską i patriotyczną postawą oraz nakazem obywatelskim, będzie odmowa udziału w głosowaniu; nie branie udziału w tej farsie wyborczejwładze same rządzą, to niech same się wybierają, bez naszego udziału.

Wyznaczeni już, czyli desygnowani przez partie do Parlamentu Europejskiego kandydaci i tak wejdą do niego, ale niech to się stanie bez poparcia światłych, rozumnych i przyzwoitych obywateli.

Prawi Polacy będą wówczas mieli czyste ręce i sumienia; a to jest ważne dla narodowego morale i oceny przez przyszłe pokolenia. Tym bardziej, że za nieobecność w głosowaniu dziś już nie grożą żadne konsekwencje.

A więc obecnie nie trzeba się szmacić i tłumaczyć, że się głosowało tylko w obawie przed represjami władz.

Przyzwoici obywatele powinni też docierać i przekonywać najbliższe otoczenie o konieczności zachowania się godnie i honorowo, przyzwoicie i przykładnie, przyjmując postawę i zasadę wzajemności, i tak postąpić, jak rządzący zachowują się wobec społeczeństwa.

W ciągu minionych 25 lat stracili zaufanie rządzonych i nie powinni otrzymać nowego kredytu zaufania.

Pamiętajmy, że bojkot, absencja wyborcza obywateli, nie pójście do urn wyborczych, to także forma głosowania, ale negatywna, za co obywatelom nie grożą żadne konsekwencje; głosowanie jest tajne.

 

A więc 25 MAJA spełnijmy SWOJĄ OBYWATELSKĄ i PATRIOTYCZNĄ POWINNOŚĆ, i ZOSTAŃMY w DOMU.

RZĄDZĄCY SAMI się JUŻ WYBRALI, to NIECH SAMI na SIEBIE GŁOSUJĄ; NAM NIC DO TEGO !!!

 

Dr Leszek Skonka

1.      Były działacz opozycji demokratycznej, uczestnik Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, współorganizator i współkierujący strajkiem w sierpniu 1980 roku we Wrocławiu.

2.       Członek prezydium w pierwszym składzie  Zarządu Regionu  Dolnośląskiego NSZZ. Organizator i prowadzący pierwsze kursy ( jeszcze w czasie strajku) na temat organizowania i działania związkowego, a następnie w MKZ po zakończeniu strajku, dla działaczy i organizatorów nowych związków.

3.       Sprzeciwiał się wprowadzaniu KOR-u i upolitycznieniu Związku, zrywaniu Umowy Gdańskiej, awanturnictwu politycznemu. Chciał by związek nie wychodził poza swój statut. Za swą postawę oskarżony został publicznie bez jakichkolwiek podstaw o sprzyjanie PZPR, działanie na szkodę Związku, współpracę z SB. Usunięty ze wszystkich funkcji, również ze Związku ”Solidarność”, spotwarzony publicznie, bez prawa do obrony, skazany na karę śmierci cywilnej 19 października 1980 r.

4.       Założyciel i przewodniczący istniejącego od 1988 roku Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce oraz Instytutu Badań Stalinizmu i Patologii Władzy, zbudował w 1989 roku pierwszy w Polsce i na świecie Pomnik Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu. Założyciel w 1990 r. Stronnictwa Sprawiedliwości Społecznej. Wrocław – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu i Solidarności –

 

//konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/04/02/jedna-z-obszernej-wersji-agitacji-przeciw-udzialowi-w-glosowaniu-na-kandydatow-postsolidarnosci/

KOMENTARZE

 • TAK JEST BOJKOT!
  NAM POLAKOM NIEPRZYSTOI I NI EPODRODZE ROBIĆ Z SIEBIE PACHOŁKÓ MASONERII JAKĄ JEST UNIA EUROPEJSKA. TA NIELEGALNA ORGANIZACJA TERRORYSTYCZNA DZIAŁA PRZECIWKO NARODOM WIEC PRAWDZIWIE ŚWIADOMI NIEKOLABORUJĄ Z CZYMŚ CO NIEM DLA NAS ZNACZENIA.
  http://www.youtube.com/watch?v=-hF8ZZV0DKc
  http://www.youtube.com/watch?v=wus-Syp_QgM
 • ?
  Jak można głosować na coś czego absolutnie osoba chcąca glosować nie akceptuje oraz chce likwidacji (wyjścia z Unii)? To nie Sejm Polski i nasze przedstawicielstwo lecz obce nam struktury powodujące niszczenie Polski.
  Nie można walczyć z czymś obcym i nam wrogim na to glosując czyli samo przez się biorąc udział w czynnym życiu tych struktur.

  Ten kto mówi ze nie chce Unii ale stara się być jej przedstawicielem oraz ci którzy na tych parlamentarzystów głosują najzwyczajniej kłamią.
  Oni są zwolennikami Unii i nie ma znaczenia jakie bajki opowiadają.
 • @Nathanel 01:11:57
  Śmieszna sprawa gdyż jestem zawziętym wrogiem bojkotu lub nie uczestnictwa w wyborach. Jednak olbrzymią różnicą jest glosować
  w polskich strukturach o PRS a głosować w strukturach obcych które niszczą Polskość. To tak jak by glosować dla przykładu w zaborze ruskim jak mocno lub słabo Car ma nam dowalić. Proszę pamiętać iż oddając głos w strukturze Unii Pan oficjalnie ją aprobuje i zgadza się na jej istnienie w obrębie ziem polskich. Ona będzie istnieć (na razie) bez pana głosu lub poparcia i to jest fakt jednak gdy Polak oddaje głos w Unii ("tak" lub "nie") moralnie podporządkowuje się jej postanowieniom czyli podporządkowuje się utracie suwerenności. Jak na razie mamy jeszcze trochę wolności wiec nie mamy żadnych okoliczności łagodzących na wspieranie sił naszej polskości wrogich. Używanie myśli iż będąc tam możemy pertraktować lepsze warunki są walka niewolnika o 8 godzinny dzień pracy. Czy tak czy inaczej człowiek ten zostaje dobrowolnym niewolnikiem.

  Inaczej myślą zwolennicy Unii, jednak to już nie moja sprawa!
 • @Autor
  Popieram ten bojkot.

  Niech się przekupni zdrajcy wybierają spośród siebie sami.

  Pozdrawiam.
 • *****
  Zgoda na to, że to głosowanie, a nie wybory.
  Cała ordynacja wyborcza jest tak skonstruowana, że w zasadzie "jedynki" na listach "wchodzą" z urzędu. Pozostali - "biorą udział ";))

  Ot, zwyczajne jaja... :)

  Powstaje tylko pytanie - czy bojkot?
  Czy nie można inaczej wyrazić swojego niezadowolenia?

  Przy niskiej frekwencji wiele będzie głosów o "braku świadomości obywateli", "nie byłeś na wyborach - to masz co chciałeś".
  Bzdury to oczywiste chociaż... czy można w ten sposób ustalić, ile osób nie poszło z lenistwa czy braku czasu - ile zaś w ten sposób chciało cokolwiek oprotestować?

  Wydaje mi się, że iść należy. W przeciwnym wypadku podobni będziemy do Donalda T., który nie tak dawno przecież również nawoływał do bojkotu referendum w sprawie gronkowca, co Warszawę toczy...
  Najmniej wysiłku wymaga - by nie iść, prawda?
  I przyzwyczaja też do braku obywatelskiej aktywności.

  A iść. Właśnie iść. Tylko... Oddawać głosy nieważne.
  Nie podoba mi się ordynacja, nie ma na liście "mojego" kandydata?

  Cóż zrobić z taką listą? Podrzeć w strzępy i wrzucić do urny.
  Chyba to bardziej spektakularna forma protestu, niż siedzenie w domu?
 • @ATMAN 15:20:07
  "Nie podoba mi się ordynacja, nie ma na liście "mojego" kandydata?..."

  No właśnie, tu jest problem, bo większość z was akceptuje Unie i nie ważne czy działa ona przeciw polskiej suwerenności czy nie. Z tego co Pan napisał wynika jasno iż gdyby na miejsce w parlamencie EU był dobry i w dodatku Pana kandydat oraz zmieniona ordynacja nie miał by Pan nic przeciwko Unii czyli utracie suwerenności. Tak samo jest z polską opozycją. Klepią farmazony o patriotyzmie gdyż im się to opłaca. Polska jako forma państwa tak jak inne kraje są tworami młodymi sięgającymi ponad 200 lat, w przypadku Polski tylko 100 lat. Państwo o nazwie Polska traci racje bytu jeżeli mieszkańcy regionu takich struktur nie chcą. Możemy przecież być regionami jak Śląsk, Wielkopolska, Mazowsze itd w całkiem innych granicach państwowych i także będziemy żyć.

  Długo już patrze na ten nasz świat i coraz bardziej dochodzę do wniosku że patriotyzm Polaków w większości nie jest wart "funta kłaków".
 • @Stara Baba 16:01:54
  Małe nieporozumienie...

  Chyba myśl moja pobiegła w kierunku "głosowania" w Polsce, zapomniałem o specyfice 25 maja.
  Stąd rozumiem głos krytyczny Starej Baby:)

  Słusznie zresztą.
  Chyba racja co do wyborów Unijnych - wypadałoby je po prostu zlekceważyć. Tu rzeczywiście mała frekwencja przekłada się na małe zainteresowanie tematem jako takim.

  Prostuje zatem mój wyższy nieco a błędny pogląd :)

  Pozdrawiam
 • Załóżmy że frekwencja faktyczna będzie na poziomie ok 10%, to jaką frekwencję...
  poda PKW a za nią media? Czy jest jakiś sposób na zweryfikowanie tej podanej przez PKW frekwencji? (bo wyniki to niech tam sobie fałszują jak chcą)
 • @Jan Paweł 19:06:27
  a przypuszczam że frekwencja nie przekroczy nawet tych 10%
 • *** Czy DMOWSKI „szedłby” dziś do Parlamentu Europejskiego ?!!
  .
  http://i62.tinypic.com/efkmee.jpg

  .
  .
  „DZIŚ w MURACH brukselskiego europarlamentu DMOWSKI mógłby SPOTKAĆ JEDYNIE nic NIEZNACZĄCYCH HOCHSZTAPLERÓW udających POLITYKÓW.” !!!
  ______________________________________________________

  KARUZELA WYBORCZA nabierać będzie PĘDU aż do DNIA, kiedy IGNORANCI wyposażeni w karteczkę i ołówek kolejny już raz PODSTAWIĄ KORYTA pod NIENASYCONE GĘBY POSPOLITYCH SZUBRAWCÓW. Na tę chwilę ulice polskich miast nie są jednak bezpieczne: na zwykłych zjadaczy chleba co rusz czyhają naganiacze żądni zdobycia kolejnych trofeów na listach poparcia, a co więksi pechowcy stają oko w oko z wdzięczącymi się do nich celebryckimi kreaturami (piszący te słowa sam miał bliskie spotkanie trzeciego stopnia z niejaką gender-Kazimierą, które to o mało co nie rozpoczęło trzeciej wojny światowej).

  Śród tego zezwierzęciałego stada kunktatorsko śliniącego się do wyborców jest nieliczna grupa wystrojona w „moje barwy” i przemawiająca „moim językiem”. Parafrazując ewangelicznego ducha – z zachowaniem odpowiednich proporcji – mogę rzec: znam tę grupę i ona mnie zna. I choć jestem ostatnim, który chciałby jej nogę podłożyć w tym szaleńczym pędzie, czuję wewnętrzną powinność podjęcia z nią dialogu w kwestii dość zasadniczej.

  Rozpytywana na zasadność swojego startu w eurowyborach grupa ta jednym tchem argumentuje: „tak zrobiłby Dmowski, wszak był w Dumie”. To odwołanie się do autorytetu Pana Romana ma być kartą bijącą wszelkie wątpliwości. Czy rzeczywiście nią jest? Z pewnością istnieje jedno podobieństwo między rosyjską Dumą Państwową z początku XX wieku i dzisiejszym Parlamentem Europejskim: zerowe w gruncie rzeczy kompetencje obu tych zgromadzeń. Dmowski poszedł do Dumy, bo tam tworzył się klimat polityczny zmieniający oblicze zaborcy, z którym podjął grę o zjednoczenie państwa polskiego. Dziś w murach brukselskiego europarlamentu Dmowski mógłby spotkać jedynie nic nie znaczących hochsztaplerów udających polityków. Zresztą miałby taką możliwość wyłącznie wówczas, gdyby pojechał tam jako turysta: dzisiejsze „demokratyczne” uwarunkowania medialne i ordynacyjne pozbawiłyby go jakichkolwiek szans na zdobycie mandatu europosła (w Dumie znalazł się tylko dzięki ordynacji „półdemokratycznej”)!

  Nie sądzę, by Dmowski zechciał trwonić siły w wyścigu, który musiałby przegrać. Był realistą i zdawał sobie sprawę z KONSEKWENCJI POLITYCZNYCH PORAŻEK, tych ludzkich i tych propagandowych. Każdy, kto choć raz zaangażował się w nieudaną kampanię wyborczą, wie, o czym mówię. Czy dla próby zaspokojenia ambicji paru podstarzałych jegomościów warto trwonić kruchy młodzieńczy entuzjazm? DMOWSKI szybko PRZEGNAŁBY ich tam, gdzie PIEPRZ ROŚNIE, a potem OGŁOSIŁ BOJKOT WYBORÓW. Wszak od Wschodu znów wieje tak, jak w czasach zaczynu jego wielkiej rozgrywki.

  Krzysztof Zagozda

  (…)
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/03/26/czy-dmowski-szedlby-dzis-do-parlamentu-europejskiego/
 • @Adam Czeczetkowicz 23:18:50 *** Anna Walentynowicz: „APEL DO LUDZI DOBREJ WOLI” !!!
  .
  http://i59.tinypic.com/2h7m9o7.jpg

  .
  „TYLKO w TEN SPOSÓB możemy ROZMONTOWAĆ ten ZŁODZIEJSKI SYSTEM” !!!
  ____________________________________________

  Zbliżają się kolejne wybory, lewica i prawica apelują o aktywność w wyborach, bo chcą zachować pozory demokracji. A jakie mają intencje? Spróbujmy zobaczyć ich owoce dotychczasowych rządów.

  W 1950 roku UB-ek zastrzelił dowódcę organizacji „Młode Pokolenie Walczy”. (…) Siostra zabitego przez 8 lat prowadziła proces przeciwko zabójcy Janowi Dłużycowi. W 2001 roku wydano wyrok uniewinniający (…)

  Można by powiedzieć, że to było dawno.

  A jak wygląda ostatnie 20-lecie?

  Zamordowano Grzesia Przemyka, oskarżono lekarza z pogotowia, a morderców awansowano.

  W sposób bestialski zamordowano ks. R. Kotlarza, ks. Niedzielska, ks. Suchowolca, ks. Zycha i za każdym razem słyszało się powiedzenie „jednego klechy mniej” – kto i kiedy przeprosi Rodziny pomordowanych?

  Zabójca ks. Popiełuszki już na wolności i będzie uczestniczył w sprawowaniu władzy.

  W 1970 roku lewica zaplanowała zaorać Stocznię Gdańską i nie była w stanie tego dokonać. Musiała mieć do pomocy tak zwaną prawicę i nasze poparcie. To PRAWICA ROZWINĘŁA SOLIDARNOŚCIOWY PARASOL OCHRONNY nad RZĄDEM, to PRAWICA i LEWICA na RACHUNEK SOLIDARNOŚCI rozgrabiły MAJĄTEK NARODOWY co spowodowały 3 mln bezrobotnych, głodnych i bezdomnych.

  Wspólnie legalizują każdą aferę a przestępców uwalnia się za 150 tys. dolarów.

  I to wszystko dzieje się przy naszym poparciu w wyborach.

  Ojciec Święty Jan Paweł II radzi nam, abyśmy szli pod prąd. Skorzystajmy z tej rady.

  Spróbujmy jeszcze raz stanąć solidarnie w obronie naszej godności i tożsamości.

  NIE IDŹMY GŁOSOWAĆ !!!

  Bo wybory dokonują się w chwili ustalania listy kandydatów /Antoni Macierewicz, Radio Maryja/.

  Okażmy nieposłuszeństwo obywatelskie /zagwarantowane Deklaracją Helsińską/, wobec tych, którzy nas zdradzili i ograbili.

  Żądajmy należytego nam prawa. Wyborcy muszą mieć prawo odwołać i rozliczyć każdego posła i senatora, który się sprzeniewierzył. Immunitet poselski musi stać na straży prawa, a nie afer.

  TYLKO w TEN SPOSÓB możemy ROZMONTOWAĆ ten ZŁODZIEJSKI SYSTEM.

  W imieniu ludzi zatroskanych o Dom Ojczysty
  Anna Walentynowicz

  (...)
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/04/07/1351/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031