Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 1170 komentarzy

Hebraizacja chrześcijaństwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

więcej dużych liter ...

.

ŚRODOWISKA ŻYDOWSKIE i KOMITET ds. DIALOGU z JUDAIZMEM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI uzgodniły, że ŻYDZI NIGDY NIE POPEŁNIALI MORDÓW RYTUALNYCH !!!

*****

Dnia 17 stycznia br. obchodziliśmy kolejny „Dzień Judaizmu” w Kościele Katolickim. Zastanawia fakt, czemu w tym dialogu to chrześcijanie tylko ustępują do nawiązania porozumienia. Czy druga strona to docenia? A nawet, czy w ogóle jest tego warta? Zajmijmy się krótką analizą stosunków żydowsko – chrześcijańskich oraz źródłem judaizmu.

Przez blisko dziesięć wieków Żydzi masowo osiedlali się w Polsce, gdzie znajdywali dla siebie przystań i dobre warunki do normalnej, godnej człowieka egzystencji. Prześladowani i wypędzani zewsząd, właśnie w Polsce znajdywali schronienie, warunki do przetrwania i pełne możliwości rozwoju. Tolerancyjna katolicka Polska, nazywana przez nich samych Paradisus Judeorum, dawała im przywileje stwarzające warunki często lepsze niż te, którymi musiała się zadowolić miejscowa ludność, będąca gospodarzem polskich ziem. Niezaprzeczalnym faktem jest, iż na terenach RP przed drugą Wojną Światową, zgromadziło się 80% całej populacji Żydów.

Pozytywny stosunek Polaków do Żydów był w znacznym stopniu utrudniony słabą skłonnością Żydów do asymilacji, ich demonstracyjną obcością i wewnętrznie kultywowaną wrogością do nie-żydów, która była dyktowana nakazami Talmudu. Nielojalność wobec państwa i narodu polskiego zawsze przeważała w postawach Żydów. Sporadycznie witano nawet wkraczających na tereny polskie Niemców, a entuzjazm większości Żydów i współpraca z najeźdźcą sowieckim w pełni wyczerpała znamiona masowej zdrady Polski.

W obliczu własnej tragedii i stanu zagrożenia – udzielano Żydom pomocy w każdej części kraju. Pretensja o to, że za mało było bohaterów, że wszyscy Polacy winni byli ryzykować swoje życie dla ratowania Żydów, jest przyznaniem się do prawdziwie rasistowskiego przekonania, iż życie Żyda jest wartością bardziej cenną, niż życie Polaka.

Chyba najbardziej tragiczną w swej symbolice refleksję, wyrażoną po wielu latach od tamtych wydarzeń, przedstawiono w jednym z filmów dokumentalnych o prostym człowieku, który za uratowanie Żydów został odznaczony medalem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”. Autor reportażu na koniec zapytał:

Czy dzisiaj, wiedząc to wszystko…, czy zrobiłby pan to samo jeszcze raz?”.

Odpowiedź była krótka, zdecydowana i najwyraźniej już wcześniej przemyślana:

N I G D Y”.

Ktoś powiedział: „Po Jedwabnem stosunki Polsko – Żydowskie już będą inne”. Całkowicie się z tym zgadzam. Tutaj już nie ma miejsca na milczenie, na bezsilne zaciśnięcie zębów, machnięcie ręką. Teraz już naprawdę potrzebna jest rzetelna debata o stosunkach Polsko – Żydowskich, debata, która  pozwoli wyciągnąć właściwe wnioski na dzisiaj na przyszłość.

Pobiblijny judaizm, wyrosły jako religia faryzejska jest zaprzeczeniem Kościoła, jest Synagogą Szatana, jest Kainem, Izmaelem. Przekleństwo Biblijne wzbogacone wiarą w gusła i magię, okraszoną Talmudem i kabałą – jest wyznacznikiem dzisiejszego stanu „żydów”. Judaizm, jako naturalnie wrogo nastawiony do Kościoła Katolickiego, choć ma prawo trwać we własnych granicach, nie może ich przekraczać, gdyż prowadzi to do zniewolenia narodów, do destabilizacji Kościoła.

Papieże na przestrzeni całej historii przestrzegali przed judaizacją – do czasu soborowego Nostra Aetate i późniejszej zdrady posoborowych papieży. Okazuje się, że Kościół przez dwa tysiące lat mylił się, że 260 poprzednich papieży błądziło, że dziś trzeba ocenzurować Ewangelie i wycinać Pismo Święte z „antysemickich” wypowiedzi św. Pawła, że trzeba oczyścić „starszych braci w wierze” z zarzutów o ukrzyżowanie Chrystusa, że najlepiej samemu oskarżyć się, skazać i przeprosić za tysiąclecia chrześcijańskiego „antysemityzmu”.

Wzywanie do „głębszego zrozumienia żydowskich korzeni naszej religii” – jest bluźnierstwem: pobiblijny, talmudyczny judaizm jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Nie mamy żadnych wspólnych korzeni. Po zburzeniu świątyni jerozolimskiej, Bóg trwale przelał wybraństwo na Kościół katolicki a potomkowie faryzeuszy nie przyjmując Wiary Chrystusowej – rozpoczęli wielowiekowe spiskowanie przeciwko Chrystusowi i Kościołowi Katolickiemu, spiskowanie ujawnione również przez papieży i przed nim ostrzegający, spiskowanie trwające do dziś.

Nie mamy „wspólnego Boga” i nie będziemy „sądzeni przez tego samego Boga”, gdyż Bogiem jest Bóg w Trójcy Jedyny, a którego przecież odrzucają nie-katolicy.

Ciekawe są też zachowania Żydów wobec nas, jako narodu. Kilka najbardziej charakterystycznych z życia:

Ambasador Izraela w Warszawie Dawid Peleg podjął decyzję o bojkotowaniu polskiego ministra edukacji narodowej Romana Giertycha – poinformowało publiczne radio izraelskie. Każde państwo, nawet najmniejsze i najsłabsze w takiej sytuacji – kiedy ambasador obcego państwa wtrąca się oficjalnie z zarzutami do decyzji poszczególnych ministrów – każe pakować walizki takim ambasadorom.

Dyrektor S. Samuels z Centrum Wiesenthala wyraził opinię, jakoby wielkopiątkowa procesja Drogi Krzyżowej w Kalwarii Zebrzydowskiej miała „antysemicki wydźwięk”, polegający na „udziale osób ubranych w historyczne stroje”. Wynikałoby z tego, że według Centrum Wiesenthala właściwe są stroje niehistoryczne, niestety, nie wiadomo jakie. Czy aktorzy na przykład w kimonach, byliby wolni od podejrzeń o „antysemityzm”?. Dyrektor Samuels nie wyjaśnił, czy informacja o „polskim obozie koncentracyjnym Auschwitz”, zamieszczona swego czasu na stronie internetowej Centrum także miała „antysemicki” wydźwięk, czy też nie.

A co z usunięciem SS. Karmelitanek z Oświęcimia na wniosek Żydów?

Powołam się na koniec na słowa samego Jezusa Chrystusa:

Wiem żeście potomstwem Abrahama, ale chcecie mnie zabić dlatego, że nauka moja nie ma do was dostępu. Ja mówię to com widział u Ojca Mego, a wy czynicie coście widzieli u ojca waszego.

A odpowiadając mu rzekli: – Ojcem naszym jest Abraham.

Rzekł im Jezus: Jeśli jesteście synami Abrahama, spełniajcie czyny Abrahamowe. Wy natomiast pragniecie mnie zabić, mnie człowieka, który wam mówił prawdę, jaką słyszał od Boga. Tego Abraham nie czynił. Ale wy spełniacie czyny ojca waszego.

Rzekli mu tedy: Myśmy nie dzieci zrodzone w cudzołóstwie; jednego ojca mamy; Boga.

Rzekł im tedy Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, zaiste miłowalibyście mnie, bo ja od Boga wyszedłem i przychodzę, i nie sam od siebie przychodzę, ale On mnie posłał. Czemu to mowy mojej nie przyjęliście? Bo nie jesteście zdolni słuchać nauki mojej. WY z OJCA DIABŁA JESTEŚCIE i pragnienia ojca waszego wypełniać chcecie, on jest mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo nie ma w nim Prawdy, gdy wypowiada kłamstwo, mówi do siebie, bo kłamcą jest i ojcem kłamstwa – Ewangelia wg. Św. Jana 8, 37-44

Kto chce z tym polemizować – niech to czyni.

 za: //www.owp.org.pl/

 

//konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/04/10/hebraizacja-chrzescijanstwa/

KOMENTARZE

 • ''Hebraizacja chrześcijaństwa''
  Moje zdanie na ten temat jest takie, ze hebraizuja Swiadkowie Jehowy (rodem z Brooklynu), ktorzy wmawiaja wszystkim, ze Bog ma TYLKO Imie hebrajskie, co jest zwyklym klamstwem!

  Bog NIE jest TYLKO Bogiem hebrajczykow, judejczykow..., lecz wszystkich!

  Napisano:

  ''29 Czy Bóg jest tylko Bogiem Judejczyków? Czy nie zaś narodów także? Tak — i narodów'' (Rzym.3:29) Biblia interlinearna
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/6/chapter/3/verse/29

  Judaizuja, czy jak kto woli zazydzaja Biblije rozni tlumacze Biblii, wpisujac do Biblii w miejsce Judejczyk slowo Zyd!

  Slowo Judejczyk jest Biblijne, slowo Zyd nie jest.
  Podobnie slowo narody jest Biblijne, a slowo poganie nie jest.

  Izrael mial 12 synow, a jednemu z nich na imie bylo JUDA, a NIE Zyd!

  Pan Jezus mowi, ze zostal poslany do: ''do owiec, które zginęły z domu IZRAELA.'' (Mat.15:24)

  Z ''domu IZREALA'', a NIE domu Zyda!!!


  SJ uwazaja, Zydow za narod wybrany.
  Protestanci tez.
  Wsrod katolikow jest roznie.

  Sa katolicy, ktorzy ublizaja Bogu Jezusowi Chrystusowi nazywajac Go Zydem.

  Sa tez tacy katolicy, ktorzy NIGDY nie ublizaja Bogu Jezusowi Chrystusowi - NIGDY nie nazywaja Go Zydem.

  Kazdy z nas ma dostep do Biblii /(lacznie z interlinearna), kazdy z nas ma dostep do Jezusa Chrystusa JEDYNEJ Prawdy.

  ***

  Ja naleze tylko do Jezusa Chrystusa i dlatego NIE slucham i nie wierze w zadne nauki ludzkich przywodcow religijnych.
 • KN
  "Po zburzeniu świątyni jerozolimskiej, Bóg trwale przelał wybraństwo na Kościół katolicki "

  To stwierdzenie jest wątpliwe. W tamtym czasie nie istniał Kościół Katolicki. Nie ma żadnych przesłanek, aby twierdzić, że KK jest jedyną wspólnotą wiary opierającą się o nauczanie Chrystusa.
  Więcej - takie stanowisko ułatwia wręcz infiltrację chrześcijaństwa przez judaizm.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:04:16
  Zgadzam sie calkowicie.

  *

  I kto by pomyslal, ze ja zgodze sie z KJW?
  A jednak zgadzam sie, bo prawda jest prawda, obojetnie kto ja napisze.
 • "Nie mamy „wspólnego Boga”..."
  właśnie, wiec nie ma żadnego niszczącego naszą Wiarę w Boga w Trójcy Przenajświętszej, ekumenizmu. Jest tylko i wyłącznie NAWRÓCENIE w Sakramencie Pokuty. Gdyby Pan Bóg uznawał te wszystkie pogaństwa na świecie, to nie wysyłałby nam tu na Ziemię Swojego Syna a Naszego Pana Jezusa Chrystusa, bo niby po co, jak wszystkie religie miałby by byc równe.
 • @Jan Paweł 19:14:23
  Bez sensu. Wiara w Trójcę Przenajświętszą nie jest jedynym atrybutem chrześcijaństwa.

  Prawosławie ograniczyło rozumienie Katolickie tej kwestii poprzez odrzucenie zależności Ducha św. od Syna.

  Jeśli zaś uznaje Pan wyższość jakiejś religii - to automatycznie jest Pan w sprzeczności z nauczaniem Chrystusa i staje się rasistą.
  Pfuj.
 • ---------- ciekawa teoria ???
  http://www.youtube.com/watch?v=jILG7Z8VnkU
 • --------- korzenie ŻYDOSKO-NIEMIECKIEJ okupacji Słowian
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_%C5%BByd%C3%B3w_w_Niemczech#Czasy_rzymskie
 • -------------- cóż ???!!!
  http://www.google.pl/imgres?imgrefurl=http%3A%2F%2Fcolaska.pl%2F&tbnid=WVHGZtXvUuoZMM:&docid=O0QLxt4VFZ_6CM&h=502&w=646
 • @ninanonimowa 16:25:02
  Nina radze ci przestac korzystac z zydowskiej wikipedii tam prawdy historycznej napewno nie uraczysz, uraczysz za to prawde talmudyczna dla gojow.

  http://www.controversyofzion.info/Controversybook_Polish/Controversybook_pol/Kontrowersja_syjonu.pdf
 • * ŻYD mówi: ZABILIŚMY JEZUSA i JESTEŚMY z tego DUMNI !!!
  .

  http://youtu.be/6uxTANxnyi8

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031