Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 1170 komentarzy

Gdańsk: Stop brutalności policji - demonstracja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘ PAWEŁ, W BARDZO CIĘŻKIM STANIE TRAFIŁ Z KOMISARIATU DO SZPITALA. ZMARŁ NIECAŁĄ DOBĘ PÓŹNIEJ.” !!!

 

Zapraszamy na manifestację przeciwko brutalności i nadużyciom policji.


Demonstracja jest odpowiedzią na ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Gdańsku w Dolnym Wrzeszczu. Zatrzymany przez policję Paweł, w bardzo ciężkim stanie trafił z komisariatu do szpitala. Zmarł niecałą dobę później.

Nadużywanie uprawnień, pobicia, zastraszanie, poczucie bezkarności - to powszechna praktyka aparatu policyjnego. Systematyczne zwiększanie uprawnień dla policji nie idzie w parze ze zwiększaniem ich odpowiedzialności za popełniane przestępstwa. W Polsce sprawy o nadużycia przez policję toczą się latami.
Ile ofiar na swoim koncie mają służby, które w założeniu mają strzec bezpieczeństwa obywateli?

Wszystkich, chcących wyrazić swój sprzeciw wobec bezprawnych działań policji zachęcamy do wzięcia udziału w przemarszu, który ruszy w sobotę z placu Wybickiego pod komisariat policji we Wrzeszczu.

 

//pl.indymedia.org/pl/2013/08/56576.shtml

KOMENTARZE

 • ?
  Czy sprawa Pawła jest identyczną ze sprawą Przemyka? Jeżeli tak, więc
  czy sprawa Przemyka nie była sztucznie oraz politycznie naciągniętą przez dawną opozycję w celach propagandowych? Czy to czasem nie czysty bandytyzm a nie polityka zabiły tych dwóch młodych ludzi?
  To są bardzo poważne pytania pozwalające w prosty sposób odpowiedzieć co jest w Polsce grane i co jest złego z naszą opozycją oraz naszym myśleniem!
 • Odkąd policjant musi mieć średnie wykształcenie, to poziom ich debilizmu zwiększył się ogromnie.
  Odkąd policjant musi mieć średnie wykształcenie, to poziom ich debilizmu zwiększył się ogromnie. Ten cyrk ze "średnim", króluje w Polsce od dawna. Najważniejszy papierek, ale nie poziom inteligencji. Fuszerki, nadużycia, brutalność i chamstwo policji nazywa się delikatnie "pomyłkami". Kto ich szkoli i w jakim celu?! Oni mają służyć społeczeństwu a nie je zwalczać!!! Ktoś może powiedzieć, że przestępców trzeba tępić. Ano trzeba, ale rolą policji jest odróżniać przestępcę od przeciętnego obywatela a nie walić na oślep a później tłumaczyć się, że "się pomylili" biedactwa... O polskiej policji mam jak najgorsze zdanie i mam powody. Skatowali kogoś z mojej Rodziny, bo "się pomylili". Życzę im, żeby dostali to co fundują innym! Właśnie oglądałem program o policjantach w USA i jedno mogę stwierdzić by to Amerykańce w Polsce pilnowali porządku . Zatrzymali kierowcę bez dokumentów i ważnego przeglądu samochodu i wiecie co dostał dostał tylko upomnienie i bez żadnych dziwnych komentarzy od stacji nagrywającej daną sytuację .
 • @night rat 05:08:05
  Sokołowskiemu kiedyś w TV pokazywali słynne nagranie z manifestacji 11 listopada jak policyjna kanalia po cywilnemu kopie bezbronnego, leżącego młodego człowieka, to on od razu, że to nie prawda, policja nie kopie ludzi.. Jak są w policji tacy ludzie jak Sokołowski to nie ma czego po nich oczekiwać. Polska od lat jest upominana, m.in. przez organizacje ds. zapobiegania torturom ONZ i Rady Europy, że nie ma uczciwego systemu skarg na nadużycia władzy przez policję. Przegrała też przed Trybunałem w Strasburgu o nieprzeprowadzenie rzetelnego postępowania w sprawach o pobicie czy zabicie przez funkcjonariuszy. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat policja przegrała blisko 450 procesów o odszkodowanie na ponad 7 mln zł.
 • @night rat 05:08:05
  "przecież
  to zbój, chciał się włamać do staruszka, zachowywał się jak bandzior a ta niedobra policja mu przeszkadzała. nawet jakby był bezpośredni związek zatrzymania ze zgonem to dostał, na co zasłużył, żaden niewinny ani polityczny. w innych krajach dostałby młóckę na miejscu albo i kulkę i nikt by sie nie dziwił.
  dość bandytyzmu i zlewaczałych patologii!"

  PROSZĘ NA SPOKOJNIE PRZECZYTAĆ, CO PAN NAPISAŁ ... I JESZCZE PRZEZ CHWILĘ POMYŚLEĆ - A TERAZ ZDJĄĆ SŁUŻBOWĄ CZAPKĘ I PONOWIĆ PRÓBĘ ...
 • @Konwent Narodowy 16:44:54
  Honorata Gruca (60 l.) nie może w to uwierzyć. Już nigdy nie zobaczy swojego ukochanego syna Piotra (+ 35 l.). Mężczyzna zmarł wkrótce po tym, jak wyszedł z komisariatu policji w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było pęknięcie śledziony. Jego kolega twierdzi, że zmarły dzwonił do niego niedługo przed śmiercią i mówił, że pobili go policjanci.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Matka-oskarza-policja-zaatakowala-mi-syna,wid,15906205,wiadomosc.html?ticaid=111272

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930