Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 1170 komentarzy

Promocja Baumana czyli czy Zdojewskiemu nie pomyliły się „dziedzictwa” ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„JAKI MINISTER, TAKIE MINISTERSTWO” ?!!

 

Zygmunt Bauman, major komunistycznego aparatu represji, został reprezentantem Polski na Forum Wydawców we Lwowie.

To największe i najważniejsze targi książki, jakie organizowane są na Ukrainie. Główna część imprezy rusza już dziś, a jej gościem honorowym jest Polska.

Z tej okazji Instytut Książki, narodowa instytucja kultury, przygotował „specjalny program prezentacji” i zaprosił „wielu wybitnych polskich autorów”. Wśród nich znalazł się Zygmunt Bauman. Dawny major w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego promuje na Ukrainie swoją książkę „Płynne czasy. Życie w epoce niepewności”, która została przetłumaczona na język ukraiński.

Już w poniedziałek Bauman wystąpił na konferencji zapowiadającej wydarzenia Forum, w tym jego autorski wykład. Niecodziennego gościa zaprosił Uniwersytet Iwana Franki we Lwowie.

Okazja do promocji polskich autorów na Ukrainie jest duża, bo polskie stoisko będzie znajdowało się w centralnym miejscu targów i zajmie powierzchnię 80 m kwadratowych. Jak deklaruje Instytut Książki, pojawią się tam nowości wydawnicze, wybór książek autorów zaproszonych na targi, wystawa książek dla dzieci i młodzieży oraz bogaty wybór książek o tematyce polsko-ukraińskiej.

(…)

Zapytana o okoliczności zaproszenia Baumana, Małgorzata Kanownik z Instytutu Książki podkreśliła, że to „ukraińscy organizatorzy Forum Wydawców we Lwowie poprosili Instytut Książki o zaproszenie prof. Baumana z wykładem”. – I to życzenie zostało spełnione. W poniedziałek, 9 września, wykład odbył się w wypełnionej po brzegi auli uniwersyteckiej – dodała.

Zygmunt Bauman w latach 40. był agentem Informacji Wojskowej podporządkowanej sowieckiemu NKWD, a w latach 1945-1953 pracował w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Służba ta powstała tuż po zakończeniu II wojny światowej na wzór wojsk wewnętrznych NKWD, a jej głównym zadaniem była fizyczna likwidacja oddziałów polskiego podziemia niepodległościowego.

Była to formacja podporządkowana Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego i pełniła rolę zbrojnego ramienia bezpieki. Do 1953 r. Bauman w KBW jako oficer polityczny robił błyskotliwą karierę w pionie wychowawczym tej służby.

Ta odpowiadała m.in. za kształcenie janczarów komunizmu, którzy rozbijali polskie podziemie. Z tego okresu zachował się dokument (do którego dotarł historyk Piotr Gontarczyk), potwierdzający, że Bauman otrzymał Krzyż Walecznych za wyłapanie dużej liczby „bandytów”, co w języku KBW oznaczało żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

(...)

//komitetnarodowy.pl/komitet/ogloszenia/item/2185-promocja-baumana-czyli-czy-zdojewskiemu-nie-pomyli%C5%82y-si%C4%99-%E2%80%9Edziedzictwa%E2%80%9D-?

KOMENTARZE

 • szefem tegoż — jak widać zbolszewizowanego Instytutu Książki jest Grzegorz Gauden
  *
  Ta lewacka menda zwana Grzegorz Gauden, był kilka lat temu był redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej" i wieloletnim prezesem wydawcy tej gazety Presspubliki.

  Jako naczelny doprowadził do tego, że "Rzepa" stała się czymś w rodzaju dodatkowego "GWna"...

  Za swoje zasługi dla (post)sowieckiej mafii w PRL-bis został dyrektorem Instytutu Książki...

  *
 • Niw eirzę za grosz
  tym czerwonym pomiotom, ta Kanownik pokazała zaproszenie czy tylko tak sobie powiedziała? Czekam tej wiosny kiedy komuniści ozdobią drzewa i latarnie.
 • ----------- myślę ,że
  ----czas zacząć pisać po imieniu tzn ŻYD albo Polak -póki co ! tak trzeba rozpoznawać --pisanie w kategoriach lewak / liberał itp. dokładnie pokrywa się z żydoskim planem ZACIEMNIANIA obrazu
 • Coś o Zdrojewskim
  To pomiot, lub krewniak esesmana Zdrojewskiego, notabene łódzkiego żyda!!! z-cy komendanta KL Płaszów powieszonego po wojnie. Więc nie dziwota, że popiera zbrodniarza Baumana, są z tej samej nacji.
 • @ninanonimowa 10:07:30
  Polacy w Kraju terrorem mają przetrącony kręgosłup i boją się mówić tego co myślą!! Dlatego jedyny głos obiektywny dochodzi od Polonii, a Max Kolonko stał się jak w PRLu “głos Ameryki- wiadomości dobre czy złe, ale zawsze prawdziwe!!” Oto jeden z właścicieli Polski!! Tych co już przestali się golić aby udawać Polaków! Parchobolszewicki miot o wyglądzie diabła Kuczyński: “Patrzałem na kawalkadę policji i czułem; oto moje PAŃSTWO,” - jewrejskie!!!
 • Powielać!!! Dotyczy także i tych krypto na tym portalu
  To do was – piszę – towarzysze komuniści, socjaliści, członkowie KPP, PPR, PZPR, SLD i wszelkie lewactwo i waszych sługusów, rodzimych renegatów. Pamiętacie jak mówiliście i klaskaliście, że będziecie bronić socjalizmu jak broni się niepodległości, jak broni się życia. Pamiętacie, że mieliście bronić lud pracujący miast i wsi. Innymi słowy mieliście bronić to co najcenniejsze – żywą tkankę Narodu, aby się rozwijał a ludziom żyło się dostatniej. Przysięgaliście, że będziecie to czynić. Czas pokazał co są warte wasze przysięgi i kim naprawdę jesteście. Jesteście bandą szubrawców, zdrajców, złodziei, krzywoprzysiężców i regeneratów, dla których liczy się wyłącznie stan posiadania, a chcecie posiadać jak najwięcej. Nie cofniecie się przed niczym aby osiągnąć ten cel. Nie ważne dla was są słowa przysiąg, jakiekolwiek zobowiązania, lojalność, etc. Plujecie na to! Nic a nic was nie obchodzą inni ludzie a zwłaszcza lud pracujący miast i wsi, na który tak często się powoływaliście – tj. naród, który – jak czas pokazał – okradliście na wszelki możliwy sposób i na dodatek ubliżaliście Mu nazywając go głupim jak to czynili agent WSW/SB Wałęsa, agent SS i Gestapo, ciota esesmanów i Szpilmana vel Cymermana vel Cyrankiewicza w Auschwitz Bartman vel Bartoszewski i im podobni. Życzę wam – z całego serca – że jeśli kiedykolwiek by się zdarzyło, że Armia Czerwona – Rosjanie – weszliby znów do Polski (bo jesteśmy słabi jak nigdy przedtem) to powinni wszystkich wyrżnąć was i wasze rodziny do kołyski za te zdradę ideałów i podłość względem Polaków aby nawet jeden z was się nie został. Udowodniliście bowiem, że na was nigdy nikt w przeszłości ani kiedykolwiek nie mógł liczyć, gdyż nigdy nikomu nie byliście lojalni – ani Polakom, ani Rosjanom ani ideałom jakie głosiliście aby być na świecznikach władzy. Moim zdaniem Rosjanie, gdyby chcieli to mieliby ogromny sukces gdyby współpracowali wyłącznie z polskimi narodowcami i dbali o to aby Polska rozwijała się jako całkowicie niepodległe państwo zarządzane przez najlepszych synów Narodu Polskiego. W mojej opinii mieliby w Nas Polakach najlepszych sojuszników. No cóż pomarzyć można. Pytanie tylko czy tego też chcą Rosjanie? Być może najmądrzejsi z nich chcą ale ich zbyt mało gdyż nie widać ze strony Rosji żadnych takich ruchów. W dodatku zbyt wiele jest nieufności w stosunku do rządzących Rosją, a ich deklaracja o nawiązaniu kontaktów z opozycją w Polsce (co mają na myśli? którą opozycję?) po tragedii smoleńskiej nie wzbudza zaufania.
 • @Kula Lis 10:18:15
  WSPANIAŁY GŁOS - DZIĘKUJEMY !
 • @
  Zdrojewskiemu NIGDY nie pomyliły się dziedzictwa. Im nigdy dziedzictwa się nie mylą...
  To sarkazm, naturalnie.
 • @KOSSOBOR 10:51:11
  "Im nigdy dziedzictwa się nie mylą..."

  PRAWDA !
 • @Konwent Narodowy 10:31:02 Pzdr!
  Prawda jest tym, co dostaliśmy w spadku i jest naszym dziedzictwem, które oddamy następnemu pokoleniu. Mówić prawdę jest naszym obowiązkiem wobec samych siebie i wobec innych; To honor, obowiązek i nasz zapis dla przyszłych pokoleń. Jest to część naszego prawowitego dziedzictwa.
 • ---------- mycie oczu
  http://www.youtube.com/watch?v=fLdLUytrCTw
 • Autorze zobacz jaka perfidia bezkarnej POubecji.
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/62483-uwaga-na-manipulacje-system-naprawde-sie-boi-skoro-siega-po-arsenal-esbecji-i-narzedzia-z-szafy-lesiaka - UWAGA ! : dwukropek po nazwisku !!!! ****Jarosław Kaczyński: ZABIJAJCIE POLITYKÓW **** - To nie przypadek, wszak NIE oznacza to AUTORA książki , lecz WYPOWIEDŹ ma być przypisana Panu Prezesowi Jarosławowi KACZYŃSKIEMU !!!! Świadomie pominięto cudzysłów, lecz nie ma to znaczenia, bowiem ta prowokacja wymierzona w Prezesa PiS ma wywołać wrażenie, że to właśnie On sugeruje/nawołuje do zbrodni !!!! *** Tą przestępczą prowokacją powinna zająć się z urzędu prokuratura, policja, ...Lecz na nią nie można liczyć, bo oni właśnie szkolą się w poszukiwaniu wśród Polaków - tylko wśród Polaków- rasistów, ksenofobów .... *** Doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa jest konieczne i uzasadnione !!!! **** Policja ma doświadczenie w szybkim namierzaniu i usuwaniu z karą włącznie, takich "reklam" ( vide sprawa: " TUSK - DZIWKA - PUTINA").
 • @Konwent Narodowy 10:31:02
  To bardzo znamienny fakt, że nasze pole pszenicy jest tak strasznie zarośnięte chwastem PRLowskim. Te różne instytuty, teatry, stowarzyszenia, organizacje, grupy. Wszystko ma swoich "oficerów prowadzących", swoich "dobroczyńców", "mecenasów", "darczyńców", "donatorów". Nic to - trzeba czekać do żniwa. Wtedy zostaną oddzieleni jedni od drugich - chwast od pszenicy.
 • @Kula Lis 14:31:58
  ROBI SIĘ NERWOWO, BO TA POTWORNA MISTYFIKACJA ZACZYNA TRZESZCZEĆ ... I POLACY JEDNAK NABYWAJĄ ŚWIADOMOŚCI SWOJEGO POŁOŻENIA !

  A tutaj żyd Urban bezczeszczący Symbole Narodowe:

  http://www.youtube.com/watch?v=ZUJIxbOCbJk#t=11
 • @Konwent Narodowy 15:13:21
  ---- lepiej dla mnie byłoby abym tego nie pisała -- ale ! uczciwa jestem aż do bólu --w czasach tzw. transformacji JEDYNYM !!!!!!!!!!! człowiekiem ,który WOŁAŁ !!!!!! do złodziei Polski ! o opamiętanie się
  ---------- był URBAN

  / nikogo innego NIE BYŁO !! nie było /
 • @ninanonimowa 01:17:33
  "w czasach tzw. transformacji JEDYNYM !!!!!!!!!!! człowiekiem ,który WOŁAŁ !!!!!! do złodziei Polski ! o opamiętanie się
  ---------- był URBAN "

  TO NAJPRAWDZIWSZA NIEPRAWDA !!!
 • PANIE ZDROJEWSKI, "DLACZEGO SYJONISTYCZNĄ PROWOKACJĘ - OBRAŻAJĄCĄ NARÓD POLSKI - MIANOWAŁ PAN SYMBOLEM "POLSKIEJ KULTURY" ?!!!
  Panie “Ministrze”

  Ustawa Prawo Prasowe, oraz Ustawa o dostępie do informacji publicznych obliguje Pana do niezwłocznego udzielenia odpowiedzi na temat podejmowanych przez Pana decyzji.

  22 lutego 2013 roku zadałem Panu bardzo proste pytanie:

  Wniosłem o uzasadnienie wysłania Yael Bartana jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji.

  Pytanie proste i nie powinno stwarzać problemów dla Ministra i całego sztabu ekspertów.
  Chyba, że dokonało się przestępstwa – bo wtedy każde słowo podejrzanego może być użyte przeciwko niemu.

  Minęło ponad trzy miesiące i Pan milczy.

  cd.:

  http://www.komitetnarodowy.pl/komitet/ogloszenia/item/2040-ministrze-s%C5%82ugo-dlaczego-tak-nienawidzi-pan-polski-i-polskiej-kultury
 • @Konwent Narodowy 10:59:17
  -------prawda i nie prawda :))) ja też wołałam / dzwoniłam / rozmawiałam -tylko kto mnie słuchał ??

  -----Urbana jako żydoskiego pomiotu , też nikt nie słuchał --a jednak 1 milion nie ukradł a zarobił na książce -

  -----Urban walczył piórem ale NIKT z nas Polaków już go nie słuchał -nastały czasy JP2 i jego zaczęliśmy słuchać tak dalece ,że wstąpiliśmy dobrowolnie do UNII tzn. zezwoliliśmy na ROZBIÓR Polski -teraz pomimo ,że DOWODY watykańskiej zdrady WRĘCZ porażają -już nie tylko ,że nie chcemy o nich słyszeć ale i widzieć !! też nie chcemy i jak lemingi idziemy ZA NIM w przepaść

  ---My Naród ! zatraciliśmy INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY -nie słyszymy - nie widzimy --słuchamy siebie i napawamy się naszą mądrością -NIE NAUCZYLIŚMY się wyciągać wniosków z historii i wcale nie tej odległej !!

  ------------PRAGMATYZM jest nam zupełnie obcy -wciąż od wieków popełniamy ten sam błąd i stąd powiedzenie
  --Polak przed szkodą i po szkodzie głupi / nie jest mi przyjemnie to pisać /

  ------------wystarczy sutanna msza /modlitwa -i wracamy do domu WIERZĄC ,że jakoś to będzie ,że OPATRZNOŚĆ BOŻA nam WYBRANEMU Narodowi pomoże --szkopuł w tym ,ze żydzi też uważają się za naród wybrany ---a Niemcy PLANUJĄ !! Rosjanie przewidują --my się modlimy

  --gdyby uszatek pokazał nam w 1989r tą mapę !! uwierzylibyśmy jemu ?? czy JP2
  http://www.youtube.com/watch?v=TrFAYaa3eS8

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930